Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.3.2020, 13:18   #841
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

^^
Apropo (nastalo od à propos, samoglasnik na kraju se ne čita, ali se kod nas piše kao jedna reč).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 20:39   #842
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
^^
Apropo (nastalo od Ă* propos, samoglasnik na kraju se ne čita, ali se kod nas piše kao jedna reč).
Suglasnik, brale, slovo "s" nije samoglasnik.

Ako si čoveka, već, želeo da ispraviš - moglo je to i preko lp-a.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2020, 20:42   #843
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

@torivoje

Hvala na ispravci, lapsus calami
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 14:50   #844
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Тренутно стање у држави је довело до тога да наставак мог студирања постане изузетно компликован. Студент сам прве године и јако лоше сам кренуо са испитима првог семестра. Студент сам ФТН у Новом Саду, смер Енергетика, електроника и телекомуникације. Треба ми нешто бар за џепарац, ако успем да се извучем и испуним услов за другу годину, или у најгорем случају живот ако ми то не пође за руком. Знам неке основне ствари у Ц програмском језику из средње школе и сматрам да брзо могу да савладам рад у неком програмском језику, или да научим да радим у разним програмима. Треба ми предлог за нешто што би могао да радим. Има неко неки предлог?
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 17:16   #845
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Nađi drugare/drugarice dobre sa dizajnom, aplikacijama za mobili telefon(android, iOS) ili Facebook. Npravite zaraznu menadžment igru na osnovu fudbala, kuvanja, čuvanja dece, čuvanja životinja itd.

Postavite uslove u igri da ako neko hoće brzo da napreduje mora da vam plaća da otključava neke paketiće a u suprotnom mora da igra stotine sati protiv mnogo boljih(čitaj bogatijih igarača).

Pustite to kao besplatno, i uživajte.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 17:29   #846
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Za te brze poslove vidi da koristiš neke gotove frejmvorke, jer programiranje od nule za Android mora ozbiljno da se uči (principski se dosta razlikuje od programiranja za računar kada u priču uđu potrošnja baterije, upotreba mreže, korisničke dozvole itd). Takođe, to od programiranja što se radi na nižim godinama fakulteta nije ni na amaterskom nivou, tako da imaš još da guslaš.

Učenje programskog jezika samo po sebi ne znači ništa, to je kao da si naučio azbuku i misliš da si spreman za čitanje klasika književnosti. Treba da učiš konkretne API-je koje ćeš koristiti (Android API, biblioteke koje bi tvoj program koristio, API mrežnog steka, neki gotov frejmvork itd).

Kao neki minimum minimuma, moraš se upoznati sa principima rada sa:
1) Strukturama podataka (nizovi, liste, mape, setovi)
2) Fajlovima (uključujući način skladištenja i prilaženja, pravima pristupa, folderima i pretragom foldera)
3) Mrežom (TCP socket, klijent-server komunikacija)
4) SQLite bazom, ako budeš radio Android
5) Načinom formiranja korisničkog interfejsa na konkretnoj platformi (na primer, za Android ćeš čitati šta je Activity)

Poslednja ispravka: voodoo_ (31.3.2020 u 17:36)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 18:20   #847
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ово питам чисто информативно. Питање је како ће ствари да се одвијају у будућности. Имам пар другара из средње школе који су у сличној позицији као ја, осим што им студије иду доста боље него мени. Могу да видим са њима шта мисле о неком заједничком пројекту. Хвала на предлозима.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 19:36   #848
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Pogledaj malo JavaScript, React Native i Flutter, mozda ti fino legnu.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 22:32   #849
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

@DiNDiNBrE

Kolega, i ja sam bio E1, to što se od C i C++ tu nauči nije dovoljno za bilo kakav posao. Što reče voodoo - azbuka. Par kolega sada rade kao programeri ali su to van faksa savladali na ovaj ili onaj način. Neko samoinicijativno učio a neko imao vezu da bude primljen na posao pa da ga tu uče. Ali bez dodatnog znanja na tu "azbuku" nema ništa od plaćenog programerskog posla.

Nadam se da ćeš progurati godinu. Verujem da neće biti nerazumni oko uslova. Barem je u moje vreme FTN bio prilično predusretljiv sa poenima i rokovima. Koje si usmerenje planirao da odabereš? Zašto nisi na E2 otišao ako te baš programiranje zanima...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2020, 23:22   #850
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Postoje programerski smerovi u Kg, gde sam isao u srednju skolu, a hteo sam da odem u Novi Sad jer je to najlepsi grad na svetu, jos me je u tom trenutku vise zanimala elektrotehnika od programiranja. Odabracu najverovatnije Mikroracunarsku elektroniku. I drago mi je da sam naisao na kolegu

Poslednja ispravka: DiNDiNBrE (31.3.2020 u 23:28) Razlog: Cirilica...
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 1:47   #851
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Zarada na Netu

Zanimljivo, i ja sam iz Trstenika odabrao najdalji mogući faks jer mi se mnogo sviđao NS. Uživaj!
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2020, 2:19   #852
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Јесте офтопик, али моје село је око 30 километара од Трстеника, додуше суседна општина :d Свет је мали.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2020, 11:57   #853
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

I bre, vi iz Trstenika sve programeri. Znam ja jednog izvesnog Milana Zivkovica iz Trstenika, malo stariji doduse, ali samouki je programer nekih 13 godina koliko znam i fine pare vrti i izdrzava porodicu lepo. Trenutno u Sloveniji. Tako da Dindinbre samo nastavi.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2021, 22:40   #854
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Da li ima nekoga ko predaje aktivno engleski na Bibo ili nekom sličnom, potencijalno boljem, servisu? Koliko se to sada plaća po času otprilike?

Smara me neki komšiluk za info jer znaju da sam to radio ali nisam u toku već neko vreme. Poslednje što sam čuo je da je Bibo oborio na čak 1.2$ po času i da zbog Korona krize porastao broj aktivnih predavača pa je niži booking rate nego ikada.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2021, 8:38   #855
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

ja radio oko godinu i po dana do pre godinu dana i batalio.

bilo je 1,4$ po casu ali preveliki pritisak jer ti posao zavisi od ocena, a ocene ti zavise od srece koju ne mozes stalno da imas. tipa, upadne mi klinac koji vristi ceo cas, ne konstatuje me, na kraju mi zalepi keca i obori prosek tako da od toga ne mogu da se oporavim mesec dana.

posle dodje baba kojoj puca veza, ali za to okrivi mene i da mi trojku, opet ode prosek.

pa dodju neki sa poremecenim zahtevima, tipa da im uzivo objasnjavam video koji su izabrali jer je na engleskom, a ono jos neka tema u koju opste nisam upucen.

mogu da ti rade sta god hoce, ne mozes da budes spreman za to. cak su iskljucili bili da od drugih profesora procitas utiske o uceniku koju ti je rezervisao cas, jer su mnogi poceli da otkazuju casove kada procitaju da je budala.

pa se desavalo da je veza sa serverom slaba da nisam mogao pred cas samo da potvrdim da sam tu. i onda ti blokiraju cas. em ne zaradis, em ti skinu duplo u odnosu na kolko cas kosta, em izgubis ucenika koji je mogao da bude stalan.

bukvalno ko je pre tih ocena stekao bazu stalnih ucenika, stekao je. ovo posle samo ako te luda sreca gleda.

smesno je da polazes testove da bi te primili, dokazes im da si dovoljno dobar, i onda te ucenici ocenjuju... uzasan osecaj. to ponizavanje nema ni na kamerama za odrasle.

stavise, cuo sam da su neki radili radnju sami sa sobom gledajuci zenske predavace. i sta im onda urade? nista. ugase im nalog i oni otvore novi i dodju opet. a devojci - izvinjavamo se, vise srece drugi put.

sve u svemu poceo je stomak da me boli od frke ko ce da mi upadne i jednostavno sam batalio. jedna od boljih odluka u zivotu. da nisam, sve sto zaradim bih potrosio na lekove, a zarada ionako bila bedna.

to je nekad bilo dobro (nije me zahvatilo). bilo skoro 3$ po casu, kome se svidis da ti lajk ili srce, a kome se ne svidis te jednostavno vise ne uzima i gotovo. mogao si samo da napredujes nekako. bilo dobro, dok nisu videli da ima dovoljno ljudi koji ce da im rade za kikiriki. vazi. cao.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2021, 11:38   #856
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Isto je bilo i dok sam ja radio do pred kraj 2019. samo što sam za 3+ god. koliko sam to radio nakupio puno stalnih sa kojima sam se češće zezao i ćaskao (davao gejmerske, bračne, životne... savete) nego držao časove. Čak i nisam voleo kad mi ocena skoči preko 4.85 jer onda krenu novi da te spopadaju i moraš da predaješ umesto da se družiš sa poznatim i simpatičnim likovima.

Ali nisam aktivan već godinu i 8 meseci pa me zanimaju trenutni uslovi... jer kontam da samo lošiji mogu da budu.

Sećam se da mi je pred kraj neka slična kineska firma nudila veće honorare ali sam tada već prestajao time da se bavim... a i nisam baš voleo kineske studente (ništa rasistički, prosto su mnogo lošije pričali i imali lošije manire od Japanaca). Ali sad ne mogu da nađem te mejlove i kako se zvala firma da im prosledim.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2021, 22:15   #857
SlovenacSRB
Član
 
Član od: 12.1.2017.
Lokacija: Izola (Slovenija) -Novi Sad, Subotica (Srbija)
Poruke: 153
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Pozdrav.

Preduzetnik sam, sifra delatnosti 47.9, trgovina na malo posredstvom interneta i poste odnosno kurirskih sluzbi. Nedavno sam zapoceo posao. Da vam ne bih oduzimao vreme, pitanje glasi: Da li da sam vodim knjige ili da unajmim knjigovodju? Laik sam, iako brzo ucim, posao nije prava platforma za ucenje knjigovodstvenih vestina. Sa druge strane, za pocetak ne ocekujem toliko veliki obim posla odnosno profit.

Znam da je ovo pitanje nesto ozbiljnije i nije potpuno adekvatno za ovu temu. Unapred se zahvaljujem uz izvinjenje.
SlovenacSRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2021, 22:39   #858
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Ako si paušalac dovoljno je da vodiš samo KPO knjigu, realno kjnigovođa ti i ne treba, možeš na netu da nađeš kako se popunjava ili pitaš nekog da ti pokaže. Ako si u PDVu onda ti definitivno treba.

Poresko rešenje dobiješ jednom godišnje u digitalno sanduče, vršiš uplate na odgovarajući poziv na broj svaki mesec.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2021, 22:46   #859
SlovenacSRB
Član
 
Član od: 12.1.2017.
Lokacija: Izola (Slovenija) -Novi Sad, Subotica (Srbija)
Poruke: 153
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Nisam pausalac, niti je to moguce s obzirom na delatnost. Moram biti u sistemu PDV-a, sto i jesam, posto je u pitanju trgovina na malo posredstvom interneta i poste.
Hvala ti puno na odgovoru.
SlovenacSRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2021, 17:36   #860
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Zarada na Netu

Pozdrav svima.
Citam jedan clanak o net zaradi, pa me interesuju iskustva sa sajtovima SurveyJunkie-m i Swagbucks-a. Nije da me interesuje neka velika zarada, ali i par dolara/evra nije za bacanje. Imam trenutno viska slobodnog vremena, pa bih da iskoristim malo i na ovaj nacin
Hvala unapred

Poslednja ispravka: DeCoy (13.10.2021 u 18:57)
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
alertpay, moneybookers, web, zarada

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Život na Marsu? Ice-Man Brbljaonica 149 26.11.2008 0:26
Problem pri gledanju videa na netu Francesko Aplikativni softver 12 3.11.2008 18:37
Asus K8N-E Deluxe firmware na netu? holodoc Osnovne komponente 4 5.9.2006 1:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com