Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Nosači podataka

ŠDK - Nosači podataka Saveti u vezi sa kupovinom hard diskova, optičkih uređaja (CD/DVD), flash diskova, floppyja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2016, 14:11   #1
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Kupujem nov HDD, potrebne informacije...

Gledao sam izbor HDD-ova kod nas i nazalost nisam uopste dovoljno upoznat sa HDD scenom da mogu da se odlucim sta je najbolja kupovina. Izgubio sam se npr. kod Red, Blue, Black, Green etc. WD diskova i slicno.

Imam budzet od 15000 dinara i interesuje me koji HDD je najbolja kupovina trenutno? Bitan mi je sto veci kapacitet, ali kvalitet i garancija jos i vise.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2016, 14:25   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Kupujem nov HDD, potrebne informacije...

Za šta bi taj HDD najviše koristio i koji kapacitet si imao okvirno na umu? Imaš li još jedan u kompjuteru ili bi on bio jedini?
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2016, 15:29   #3
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Kupujem nov HDD, potrebne informacije...

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Za šta bi taj HDD najviše koristio i koji kapacitet si imao okvirno na umu? Imaš li još jedan u kompjuteru ili bi on bio jedini?
Hvala ti za ova pitanja, potpuno sam smetnuo sa uma da bi trebalo da napisem tako nesto.

Taj hdd ne bi bi jedini u racunaru, vec imam jedan SATA3 od 500GB u njemu, sa OS-om i ostalim programima. Ovaj novi bih koristio samo za skladistenje podataka trenutno, ali razmisljam da im promenim uloge kad sledeci put budem radio reinstalaciju OS-a. Koliko se secam ovaj koji imam je sa 7200 obrtaja u minutu, tako da bi preferirao da ovaj drugi bude isto sa 7200 obrtaja.

Sto se tice kapaciteta, sto je vise moguce. Razmisljao sam oko 2TB. ali ako moze vise sto da ne.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2016, 16:06   #4
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Kupujem nov HDD, potrebne informacije...

U principu, danas je to sve relativno što se tiče pouzdanosti. Ako bi mi bio potreban model od 2TB sa što boljim perfomansama, definitivno bih išao na Western Digital Se model (oko 140€ i dolazi sa 5 godina garancije).

Ako je to pak samo skladištenje podataka, dovoljan je i Green, a naročito što za 115-120€ ima model od 3TB. Jeste da su tromiji od ostalih, ali im je kapacitet namena.

Sve u svemu, svodi se na to šta želiš da dobiješ. Perfomanse ili kapacitet. Po meni, pored gomile online servisa za skladištenje podataka, ulaganje u HDD se preterano ne isplati. Tako da ukoliko ne koristiš za posao gde svakodnevno više puta pristupaš tim podacima, mislim da ti je najbolje da iskombinuješ 1TB WD10EZEX i SSD od 120/240GB.

Inače, WD kategoriše:

Blue - Osnovni komercijalni model
Black - Viši komercijalni model
Green - Osnovni model za skladištenje podataka
Red - NAS sistemi
Purple - Video nadzor

Postolje i Enterprise modeli, kao što su predloženi Se, zatim Re i Ae.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za detaljnije i preglednije informacije oko slika bojanh Aplikativni softver 0 16.1.2012 11:27
Kupujem nov komp do 700€ wolverine94 ŠDK - Osnovne komponente 23 7.10.2009 1:12
Hitno potrebne informacije oko kupovine procesora Rajko92 ŠDK - Osnovne komponente 11 1.8.2008 22:59
Hitno potrebne informacije oko kupovine procesora Rajko92 ŠDK - Osnovne komponente 1 1.8.2008 21:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com