Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2017, 20:55   #41
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Pa ima i toga, ali opet imaš slobodu da i ti sam razvijaš nešto svoje u slobodno vreme Ja recimo radim embedded na poslu a kući razvijam pajplajn za audio obradu i analizu.
Što kaže doktor, ne da mi je dosta rada u slobodno vreme, nego kad dođe porodica nema ništa od rada uveče

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Najsmesnije je sto vi niste skapirali da ste vi ti likovi koji rade za 900e i sendvic iz ugla nekog nemca ili amera...
Nek i radimo (mada nije baš 900), ali sa npr. soma i više, ovde možeš da izdržavaš tročlanu porodicu i otplaćuješ jaku ratu za stan, tako da se plata gleda u odnosu na standard, a ne šta o tome misle Nemac i Amer.
Sa 300 jedva možeš da se zakrpiš za mesec dana (osim ako ti roditelji ne plaćaju stan i račune), a softver za te pare ne može biti kvalitetan.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
player1 (5.4.2017)
Stara 4.4.2017, 21:12   #42
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Trku za nižu cenu rada i ponudu nikad ne možeš da dobiješ, uvek će da se nađu neki azijati da rade za šaku pirinča, ali kvalitetom možeš da zarađuješ koliko god tražiš
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2017, 21:57   #43
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

ne pricam ja o relativnosti standarda, vec o ovome

https://youtu.be/rUTnNKhF-EU
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2017, 23:05   #44
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Aj nemojmo se *****avati, dal mislite da neko ko je voljan da programira za 300e može da uradi nešto pametno?
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Teva na korisnoj poruci:
A M G (6.4.2017), brano88 (6.4.2017), evanghelion (8.4.2017), player1 (6.4.2017), voodoo_ (6.4.2017)
Stara 6.4.2017, 9:50   #45
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Jedino ako je neki baš žešći junior bez zvučne škole, pa mora odnekud da krene...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Oggy (6.4.2017)
Stara 6.4.2017, 21:07   #46
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Pa to dal je zvučna škola ili nije, to je sad manje bitna stavka, imaš ti ljude koji imaju zvučne škole pa nemaju pojma a i obratno.

Poenta je da taj ko bi to radio za 300e il nema dovoljno znanja il nema iskustva da istera projekat kako treba. Pa ni tim od 15 takvih. Zato ti kažem da nema leba od toga da oni vuku ovakav il onakav kadar i srozavaju cenu, to je osuđeno na propast, programiranje kao struka ne trpi to.

A onaj ko zna (čitaj vredi) sigurno neće raditi za 300e, tako da ne verujem da će država uspeti da se umeša. Možda proba, al teško da će uspeti.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 12:44   #47
Gam3r
Član
 
Član od: 19.9.2013.
Poruke: 52
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Pozdrav ljudi, vidim da ste se raspisali..

Pa rekoh da iskoristim to vase raspolozenje i da pitam za neke smernice i savete.

Naime uskoro se spremam da konkurisem za neku praksu pa me zanima sta se od mene 'ocekuje' da znam, gledacu da to bude praksa za Java developera.

Dakle mozete li mi dati "spisak pitanja", ili oblasti na sta bih trebao da obratim paznju.

SQL
Sto se SQL-a tice, tu znam samo osnove tipa, inner join, left/right outer join, self join, sta je PK, FK, da izmenim ALTER, AS, DELETE, UPDATE.. Agregatne funkcije, i da iz baze izvucem potrebne podatke npr: imamo banku i sad zelim da izvucem spisak svih duznika sa teritorije Novog Sada koji imaju ukupno dugovanje vece od 5 000 rsd i tako te neke stvari. Dakle sto se SQL-a tice, ovo je bukvalno sve sto znam, pa me zanima da li je to dosta, ili da obratim paznju na jos nesto?

JAVA
Sto se Jave tice, tu znam principe OOPa da objasnim, kolekcije, nasledjivanja, interfejse, anonimne klase, paketi, staticke metode sta su, konstruktori, exception handleri itd, sve sto ide uz to. Dakle to dosta dobro razumem i verujem da sto se "core" jave tice fino snalazim, pored toga sam upoznat sa multitredingom i sad se upoznajem i sa Springom.

Algoritmi i paterni
Ovo manje-vise samo u teoriji znam, koji algoritam bi trebao gde da se primeni, prednosti, mane i mozda bih se snasao da napisem neki laksi algoritam na javi, dok patterne znam samo u teoriji, ono, mogao bih da ispricam o tome nesto i to je to.

CSS & HTML
Puke osnove, da napravim neku stranicu, ubacim sliku, promenim velicinu teksta, promenim boju, font i tako te stvarcice.

-------------------------------------------------------------------------------------

I sad kad realno pogledam stanje stvari ispada da Javu ok znam, baze tu i tamo, samo najosnovnije stvari, algoritme i paterne u teoriji, i malo sam se zezao sa HTML-om i CSS-om.

Zato me zanima vase misljenje, da li je ovo navedeno dovoljno za neku placenu praksicu i da li vredi traziti nesto sa ovakvim znanjem ili bi trebalo jos da se usavrsavam?

** Mozda je neko isao ili jos uvek ide po razgovorima pa zna kakva pitanja dolaze, ili znate sta se kod vas u firmi trazi itd. Hvala u svakom slucaju, sta god da napisete vezano za ovo sto pitam dobro ce mi doci, pozdrav
Gam3r je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 13:11   #48
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Jeste to je dovoljno (za praksu u Javi). Naravno treba to da ubedis i ove koji ce da vode intervju, pa se dobro pripremi, obnovi gradivo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2017, 18:24   #49
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

"Za neku placenu praksicu" zavisi sa koju stranu gledaš. Mada mislim da će biti plaćence praksice sa tvoje strane. Što znači ti plaćaš za praksu u nekoj IT firmi dok ne naučiš "znanje". Srećno.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2017, 0:01   #50
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

Citat:
Gam3r kaže: Pregled poruke
Algoritmi i paterni
Ovo manje-vise samo u teoriji znam, koji algoritam bi trebao gde da se primeni, prednosti, mane i mozda bih se snasao da napisem neki laksi algoritam na javi, dok patterne znam samo u teoriji, ono, mogao bih da ispricam o tome nesto i to je to.
Fokusiraj se upravo na patterne, algoritme i strukture podataka. Recimo, dobiješ pitanje kako ćeš da implementiraš undo-redo sistem u aplikaciju - moraš da znaš paterne i strukture sa pripadajućim algoritmima. Ako te pitaju kako ćeš da implementiraš red kao cirkularnu lančanu listu i povremeno ga sortiraš iz NN razloga - moraš da znaš i liste, i cirkularne liste i redove i algoritme za umetanje, brisanje, sortiranje i slično.
U suštini, bez toga ne možeš ni da radiš kako valja, to su osnove.

O tome na netu imaš mnogo, mnogo, mnogo informacija i lako ćeš da naučiš ako te interesuje. U Javi implementiraš to praktično dok paralelno učiš teoretski i to je to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2017, 19:38   #51
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Praksa za programere?

E to volim da čujem Ja otupi zube pričajući da je tehničko poznavanje jezika puka formalnost, dok je programiranje zapravo algoritmi, strukture podataka i resto

Ono što me zabrinjava jesto to što srećem dosta ljudi koji me gledaju ko kretena (što je delom što i jesam) kad krenem da pričam to.

Ovde kod nas nema toliko algoritmike na intervjuima. I ono malo što ima su neke proste stvari, tipa kako ćeš u jednom prolazu da nađeš sredinu liste?

Čast izuzecima.
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Teva na korisnoj poruci:
voodoo_ (10.4.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tromesečna praksa u Nordeusu za studente Tihomir Dešavanja i događaji 0 13.7.2016 14:37
Praksa marko R Brbljaonica 1 10.3.2011 22:08
Ericssonovo takmičenje za studente programere (prijave do 31.1.2010.) Chivan Dešavanja i događaji 0 25.1.2010 13:45
Skola za programere u Beogradu? Vojkan Programiranje 3 30.8.2006 23:17
Sajt za sve domace programere Downloads.co.yu Zanimljive Web lokacije 4 13.1.2006 22:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com