Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > SK LABS
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

SK LABS Raspberry Pi i drugi SBC (Single-Board Computer), Arduino, hardver, softver, projekti, diskusije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.10.2017, 21:06   #1
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom SBC kao ruter ili server?

Zdravo narode, od skoro sam poceo da razmisljam o nabavci nekog SBC sokocala koji bi bio idealan za neki ruter ili server. Obzirom da nove SBC masinice nicu kao pecurke posle kise, izbor je nikad veci i tezi

Malo sam razgledao po internetu, uglavnom su sve na isti/slican kalup. Ono sto mi je bitno jeste da ima samostalni ethernet port, po mogucstvu intel i po mogucstvu da ih ima 2. Takodje neki solidan quad core procesor, minimum 2gb ram-a, da je mali potrosac i da se ne greje puno. Bio bi koriscen iskljucivo GNU+Linux operativni sistem (bitna dobra podrska).

Ovo bih vise radio radi ucenja/eksperimentisanja, bio bi koriscen za kucnu varijantu sto znaci nikakav ozbiljan saobracaj/protok. Sto se servera tice, plan bi bio file sharing, vpn, firewall i dns.

Ima li nesto sto bi bilo pogodno za ovakvu ideju do 50e?
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ADSL modem/ruter kao obican ruter spajspy ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 22.11.2012 13:20
Ruter sundjer bob kockalone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 11.11.2012 13:09
Server and Client problem clzola Programiranje 7 25.1.2011 23:56
call of duty 5 server jeremijaue Mrežne igre 0 17.1.2011 12:33
Emitovanje radio stanice preko WWW Branislav Gavric Internet tehnologije 28 25.11.2008 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com