Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2017, 22:30   #41
s[C]ream Zombi[E]
Veteran
 
Član od: 17.11.2011.
Poruke: 1.010
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 212 puta na 204 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Vjeruj mi ne mogu ni ja da docekam. Ryzen 5 1600 mi je omiljeni Ryzen procesor zbog ulozenog i dobijenog. Srecan sam kao da sam sebi kupio komponente iako vise volim Intel. A imao si i tu srecu da uzmes dva posljednja artikla. Graficku i ram. Neka te dugo sluzi konfiguracija. Postavi slike obavezno i hvala.
P.S. U Emmiju je Ryzen 5 1600 kostao 30 hiljada dinara, a sada kosta blizu 27. Dobar tajming svaka cast. "_"
s[C]ream Zombi[E] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2017, 1:56   #42
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
Chieftec nije vrh medju napajanjima, a nije ni krs. Skoro svi modeli su ima neka srednja klasa, dok je tvoje neka visa srednja klasa.
Moj Chieftec je izdrzao 20 minuta na mozda 150v kad je bio neki spoj zica na banderama bez da ugasi kompjuter ili da zucne, i 4 + godina radi stabilno kao stena, tako da bi rekao da je to prilicno dobar proizvodjac
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2017, 2:43   #43
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

I moj je jednom preživeo grom u blizini varnica je izletela dok ga nisam spžio pogrešno spojivši kablove
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2017, 7:17   #44
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Ima Chieftec modele koji su od nize do vise srednje klase. Zavisi od serije do serije. Tako da i ja kazem da je on prilicno dobar proizvodjac.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2017, 21:26   #45
atlantis
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 122 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Kada se razmatra odabir izmedju 1600 i 1600x, kao glavne razlike se ističu da 1600 dolazi sa kulerom, kao i da je 1600x bolji izbor za one koji ne žele da se bave oc. Ali ima još jedna zanimljiva stvar koju veoma retko ko navodi, a to je da 1600 radi na 65W, a 1600x na 95W. Inače, mene interesuje koliko je bučan kuler koji dolazi sa 1600 i da li to ima veze sa odabirom ploče, vidim da kod asus ploča postoje neki senzori i da ističi low noise na pločama.
atlantis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2017, 21:32   #46
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

1600X ce raditi na 100-200 Mhz vecem taktu (i to mozda ali vecina radi), sto je potpuno nebitno... 1600 je pravi izbor.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 12:13   #47
SetFun
Novi član
 
Član od: 9.7.2010.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Ok,sve je stiglo i sve radi ok...osim Toshibe P300.HDD vibrira onako fino,bruji naprosto,i nije to strasno,nego je strasno to sto je njegovo brujanje glasnije od svih kulera i psu zajedno jedno 10x.I jako je iritantno sto je to brujanje u stvari jako sitna vibracija od koje mi vibrira celo kuciste i to onako kad se nasloni ruka na njega oseca se vibracija.A najiritantnija stvar sto mi ta vibracija trese plastiku od grafike i ona zbog toga zuji,dok se malo ne stisne ili nasloni tezina na kuciste.Znaci zuji iritantno.

Sada ne znam da li je ovo los hard,ili je Toshiba takva.

Jos jedna stvar.Imam problem sa Genius zvucnicima.Cuje se smetnja kada se utakne usb za power.I pre se cula,ali sada se cuje vise.

Poslednja ispravka: SetFun (12.8.2017 u 12:48)
SetFun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 12:32   #48
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

HDD zameni za WD Blue ako možeš, a ovo drugo možda je loša struja ili uzemljenje. Koji su zvučnici? Jel oni idu na usb ili kad uključiš flešku se to čuje?
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 12:41   #49
SetFun
Novi član
 
Član od: 9.7.2010.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

To i gledam.Reklamiracu i dodati malo za WD.

Zvucnici idu na usb.Moguce je da se cuju jer su mozda low-end.Garant bi ukljucenje direkt u struju resilo taj problem da moze.

http://us.geniusnet.com/product/sp-hf160
SetFun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 13:21   #50
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Toshiba P300 serija je jako dobra, samo je tebi mozda zapao losiji primerak. Samo to sto ti se cuju USB zvucnici vise nego ranije mi govori da mozda imas problema sa strujom. To je onda pre do napajanja. Mogu da se cuju komponente nekada ako ne dobijaju napajanje deklarisano po standardu. Probaj da opteretis sistem nekim testom za vrtenje i posmatraj situaciju sa bukom, temperaturama, itd.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 13:26   #51
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?



Staviš ove "amortizere" na šrafove za HDD i nećeš ni osetiti vibracije.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 13:49   #52
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Trebalo bi da je dobio te amortizere uz kućište, ako je ono ms sa početka teme.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 14:08   #53
SetFun
Novi član
 
Član od: 9.7.2010.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Trebalo bi da je dobio te amortizere uz kućište, ako je ono ms sa početka teme.
Dobio sam orlova damu sa macevima.Moracu da ih nadjem negde.

A za hdd...Zvao malo pre emmi i kao mora u servis na 30 dana da se proceni da li valja pa tek onda kao mogu da dokupim...
Ne znam sta se desilo sa onim nasim zakonom za reklamaciju,sto mozes da vratis robu ako ti se ne svidi,bez obzira na to da li je falicna ili ne? Mislio sam da je to uvedeno?

A sto se zvucnika tice,ukljucio sam druge neke male budjave xwave koji su isto na usb i isti problem se javlja.Smetnje u pozadini.
SetFun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 14:10   #54
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

pa trebalo bi, 7 dana od kupovine u prodavnici, 14 dana online možeš da vratiš robu ako nisi zadovoljan, ne moraš da im objašnjavaš kažeš ne odgovara i ćao
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 14:21   #55
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Vraćanje robe bez ikakvih obrazloženja važi samo za sklapanje ugovora na daljinu, tj. kupovinu online i važi 14 dana.

Za kupovinu u prodavnici zakonski nisu u obavezi da vrate novac ako ti se roba ne sviđa, jedino ako je felerična (tj. nesaobrazna), zato su ti i tražili da je doneseš na "servis".

Drugim rečima, ne pada im na pamet da ti zamene HDD i nadaju se da ćeš da odustaneš jer ne želiš da ti komp bude neupotrebljiv tih 30 dana dok HDD čami u "servisu".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2017, 14:43   #56
SetFun
Novi član
 
Član od: 9.7.2010.
Poruke: 21
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Vraćanje robe bez ikakvih obrazloženja važi samo za sklapanje ugovora na daljinu, tj. kupovinu online i važi 14 dana.

Za kupovinu u prodavnici zakonski nisu u obavezi da vrate novac ako ti se roba ne sviđa, jedino ako je felerična (tj. nesaobrazna), zato su ti i tražili da je doneseš na "servis".

Drugim rečima, ne pada im na pamet da ti zamene HDD i nadaju se da ćeš da odustaneš jer ne želiš da ti komp bude neupotrebljiv tih 30 dana dok HDD čami u "servisu".
Skontao sam ja odmah sta oni rade.Medjutim eto pomislio sam da je taj novi zakon slican onom iz SAD.Tamo u roku od 40 dana (ili vise ako ne gresim) moze da se vrati sta god sa obrazlozenjem " ne svidja mi se" ili "nije zadovoljilo moja iscekivanja". Medjutim nista.Kako bi voleo da imamo potrosacko drustvo poput njihovog zajedno sa njihovim cenama

A sada razmisljam o ovoj smetnji na zvucnicima i brujanju.Da nema mozda veze to sto sam stavio plocu na odstojnike(koliko znam to mora da se uradi) zbog boljeg protoka vazduha.Ili da nije mozda zbog toga sto su mi kablovi stisnuti iza druge stranice zbog protoka,a i estetike?
Mislim,znam da su male sanse da je do toga ali nije nemoguce,mislim?

Poslednja ispravka: SetFun (12.8.2017 u 15:25)
SetFun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 10:08   #57
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Da se nadovezem na ovaj zakon da vratis ako ti se ne svidja.

To je jedan tako glup zakon da je to strasno, zbog njega su nam cene skocile u nebesa.

Npr kupis TV od 100.000 dinara i kao posle 10 dana ga vratis sa verovatno pocepanim kesama, pohabanom ambalazom itd. Prodavac ti vrati pare, a taj Tv vise ne moze da proda kao nov, nego ga daje na outlet sa 10-20% popusta i gubi na njemu 10-20.000 dinara jer se kupcu "nije svideo".

I sta su uradili prodavci? Da bi se zastitili da ne budu na gubitku podigli su sve cene u zadnje vreme za 20%, pa ti sada vracaj.

A sto se HDD-ova tice, pa vise od 70% HDD na nasem trzistu su reparirani
HDD-ovi pa i nije cudno sto se cuju i kvare. Neki uvoznici su "posteni", pa na deklaraciji na kraju naziva uredjaja stave znak +, ili R sto je oznaka za reparirani HDD. Vecina ne stavi nista.

U svim vec gotovim masinama i u onim koje sklapaju u prodavnici iako ti narucis komponente u 95% slucajeva ide reparirani HDD.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 11:08   #58
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Eh, da su samo HDD-ovi...

Bilo je pre par godina kad je lik koji je kupio gotovu konfiguraciju tražio da mu daju kutije, mislim zbog kodova uz grafičku, ovi nisu hteli, pa je on sam otvorio komp i pročitao serijski broj sa kartice, uneo na MSI sajt gde je naravno kartica sa tim brojem već bila registrovana.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 11:38   #59
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Citat:
Djuro kaže: Pregled poruke
Da se nadovezem na ovaj zakon da vratis ako ti se ne svidja.

To je jedan tako glup zakon da je to strasno, zbog njega su nam cene skocile u nebesa.

Npr kupis TV od 100.000 dinara i kao posle 10 dana ga vratis sa verovatno pocepanim kesama, pohabanom ambalazom itd. Prodavac ti vrati pare, a taj Tv vise ne moze da proda kao nov, nego ga daje na outlet sa 10-20% popusta i gubi na njemu 10-20.000 dinara jer se kupcu "nije svideo".

I sta su uradili prodavci? Da bi se zastitili da ne budu na gubitku podigli su sve cene u zadnje vreme za 20%, pa ti sada vracaj.

A sto se HDD-ova tice, pa vise od 70% HDD na nasem trzistu su reparirani
HDD-ovi pa i nije cudno sto se cuju i kvare. Neki uvoznici su "posteni", pa na deklaraciji na kraju naziva uredjaja stave znak +, ili R sto je oznaka za reparirani HDD. Vecina ne stavi nista.

U svim vec gotovim masinama i u onim koje sklapaju u prodavnici iako ti narucis komponente u 95% slucajeva ide reparirani HDD.
E sad jadni prodavci zbog zakona koji važi svugde u svetu morali da dignu cene
Što se tiče hard diskova u te gotove mašine idu jer su najjeftiniji, ipak to ne znači da je 70% uvoza reparirano, ispade da ne prave nove skoro, mada čitao sam i po stranim forumima da za reklamaciju ti daju neki reparirani. Ali ono kad kupiš u prodavnici vidiš da je novo, reparirani imaju i kraću garanciju ..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 17:16   #60
Djuro
Član
 
Član od: 6.4.2012.
Poruke: 314
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Da li je ova konfiguracija ok za ove pare?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
E sad jadni prodavci zbog zakona koji važi svugde u svetu morali da dignu cene
Što se tiče hard diskova u te gotove mašine idu jer su najjeftiniji, ipak to ne znači da je 70% uvoza reparirano, ispade da ne prave nove skoro, mada čitao sam i po stranim forumima da za reklamaciju ti daju neki reparirani. Ali ono kad kupiš u prodavnici vidiš da je novo, reparirani imaju i kraću garanciju ..
Pa nisu prodavca jadni, već kupci koji sad plaćaju zlatno vise cene. Prodavci i uvoznici se uvek snadju. A to da saznaš u prodavnici da li ja hdd nov ili ne nije istina, nema sanse da provališ.
Djuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
10 konfiguracija za male pare nobody Šta da kupim? 12 25.9.2011 1:12
Konfiguracija do 85000 din? nes036 Šta da kupim? 3 16.9.2011 12:17
gotova vs. lično sastavljena konfiguracija? €400 IndigoDusk Šta da kupim? 21 27.8.2011 10:50
Gamer Konfiguracija W H I S K E Y ŠDK - Osnovne komponente 3 24.6.2009 20:09
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com