Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.10.2017, 4:09   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

igrao je lepo witcher, na samsung led tv-u 32", 1080p, koji nekih 4-5 godina i koristim umesto monitora, kad poce slika da blinka... par sekundi treperela i pocrne ekran.
zvuk i dalje radi, ali slike nema. do tada je sve radilo savrseno uvek, a odjednom eto vise ne reaguje. pokusaji da ga daljincem kao resetujem, ili iskljucim iz struje pa posle 10ak minuta ponovo upalim ne vrede. samo ton, nista drugo, nema logo, nista...
cini mi se da u specificnim okolnostima JEDVA u nekom crnilu vidim obrise tv kanala dok je tv upaljen sa zvukom tog kanala, ali nisam ni siguran u to...
ne znam sta bi moglo da bude, ne razumem se dovoljno, ali se pitam da li ga u bilo kojem slucaju i vredi nositi u servis?
neophodno mi je brzo resenje, mozda i preporuka za zaamenu, do 40k max... u tom slucaju, pitam se da li bi bilo pameetno doplatiti malo i umesto 32 uzeti 40 inca. ne znam koliko bi mi to degradiralo gejmanje u 1080p rezoluciji. sa 32 mi je bilo super.
nadam se da neko moze brzo da pomogne. hitno mi.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 6:44   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

LED osvetljenje otišlo možda a LCD i dalje radi? Odnesi na servis pa vidi.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.10.2017)
Stara 24.10.2017, 16:38   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

hvala. tako sam i pretpostavio kada sam malo cacnuo po netu.
jer, vidi se slika jedva kada se u mraku uperi svetlo u ekran.
nemam ideju samo koliko je to zahtevna operacija i koliko moze da kosta ili da se ceka.
bilo bi super da ne moram da uzimam nov tv, bio sam zadovoljan ovim...
neka preporuka za pouzdan servis?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 16:59   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Traži ovlaćene servisne partnere za Samsung.

Moja preporuka http://www.neposys.com/ (smatram da na promociju ovlašćenih servisa treba gledati kao informaciju a ne reklamu ali ako nekome smeta neka slobodno obriše).

Ukoliko ti je uređaj u garantnom roku kompletan proces preuzimanja kurirskom službom, popravku i vraćanje nazad preuzima servis (ako uređaj ne možeš da dostaviš lično naravno). Potrebno je samo telefonom da zakažeš preuzimanje. Prosečno vreme popravke TV-a im je oko nedelju dana, sa sve nabavkom rezervnih delova koji nisu na stanju itd.

Ukoliko je garantni rok istekao opet možeš da ih pozoveš da se raspitaš o ceni itd.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.10.2017)
Stara 25.10.2017, 19:56   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

bice da bi me kostalo previse za moj ukus, pa cu verovatno da uzmem novi. ali i dalje ne mogu da izaberem koji od 32-43 inca, a da ne ide mnogo preko 40k. sputava pre svega strah od input laga i screen tearinga.
zvuk apsolutno nebitan, necu ni koristiti zvucnike od tv-a.
ako neko ima ideju, jos sam tuuuuu.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2017, 13:43   #6
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Najverovatnije je otislo pozadinsko osvetljenje. LED televizori od 32 inca najcesce imaju dve trake od po 5-6 LED diodica. Dovoljno je da jedna crkne i sve ce se pogasiti jer se prekida strujni krug.

Ono sto ti mozes je sledece:
1) Uzmes alat i polako otvoris TV i dodjes do pozadisnkog osvetljenja. Onda uzmes instrument i sa njim ispitas svaku diodicu posebno. Ona koja se ne upali znaci da je neispravna. Ako je neispravna jedna, dve ili eventualno tri njih mozes da premostis jednom najobicnijom malom zicom. To tako moze da radi mesec dana, dva meseca, a moze da crkne i odma sledeci.

2) Drugo sto mozes da uradis je da otvoris TV skines tu jednu traku sa LED diodicama i odes u prodavnicu i kupis iste takve (u zavisnosti koliko ih imas). One su do pre pola godine kostale 2000, ali im sada bezobrazno dizu cenu samo da bi se kupovali novi televizori.

Ja imam hrpu FOX, VOX, Tesli i LG televizora kojima se desio isti problem cim su izasli iz garancije.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
polarnimeda (28.10.2017), shrafko (28.10.2017)
Stara 28.10.2017, 23:36   #7
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

pih, ja se ponadao da je lg malo dugovecniji od samsunga.
uzeo sam novi lg, samsung cu da popravim vec nekako pa dokle dogura. nisam znao da jedna lampica moze da pogasi sve. kul info!

ima servisera koji nude za 4k da sve srede, mada mozda i sam budem. hvalaaa!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 10:09   #8
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Zato su u Francuskoj zabranili da se u tv uređaje stavljaju tajmeri koji kad odbroje svoje (kraj garancije) automatski pokrenu crkavanje tv-a.

Ako smem da se nadovežem sa svojim pitanjem, imam rasklopljen (samo zadnja stranica otvorena) Philips 40PFL30008H/12 koji neće da se upali, prvo zasija crvena led kao stand by i kada pritisnem na daljinskom da se upali, ta lampica krene da trepće 10 puta i ugasi se. U pozadini se čuje neko zujanje, možda neki trafo, kao da je tv upaljen. Jel ovo isti slučaj kao prethodni, da su neke diodice otišle ili je nešto drugo? Gledajući u belu naponsku ploču, na par mesta ima kao braonkasto, kao da je gorelo nešto, a gore ima neki 1 ili 2 kondenzatora i pored tog jednog je kao istopljena crna plastika, jel moguće da je tu bio još jedan kondenzator koji se istopio? Nije naš tv, rođaci su nosili majstoru koji je jednom nešto popravio i sve bilo ok nedelju dana i posle im je rekao da neće više da popravlja i novi tv je odmah kupljen. Ako je i njemu postavljen taj tajmer, ostalo mu je još 3-4 godine...
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 11:32   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Ako tako zatrepće pa se sam ugasi to nije osvetljenje, pre će biti napajanje.

Inače, tajmeri ne postoje ni kod jednog proizvođača. To je urbani mit nastao zbog dve stvari. Prva je da su neki proizvođači pre više od 10 god to predložili, ideja je bila da svi zajedno to usvoje i da se korisnicima ne da izbor jer ako bi to radili samo određeni brendovi to bi bilo kao da su naručili samoubistvo. Međutim većina se nije složila sa tim i ta ideja je potpuno odbačena. A iz EU su takođe naglasili da takvu praksu prosto ne bi ni dozvolili. Druga stvar zbog koje neki ljudi veruju u ovo je jer TV-i više ne traju kao nekada... a to se dešava isključivo zbog štednje na delovima i na kontroli kvaliteta. Dovoljno je da palcem stisnemo kućište prosečnog TV-a danas i odmah ti bude jasno da im uopšte ne trebaju tajmeri.

Oko LED dioda tek nema i ne može da bude zavere. Njih ima puno iza svakog panela i veza e su redno, ckne jedna i sve ne rade... Već su i drugi pisali da se to normalno servisira bez problema.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2017, 15:59   #10
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
Zato su u Francuskoj zabranili da se u tv uređaje stavljaju tajmeri koji kad odbroje svoje (kraj garancije) automatski pokrenu crkavanje tv-a.

Ako smem da se nadovežem sa svojim pitanjem, imam rasklopljen (samo zadnja stranica otvorena) Philips 40PFL30008H/12 koji neće da se upali, prvo zasija crvena led kao stand by i kada pritisnem na daljinskom da se upali, ta lampica krene da trepće 10 puta i ugasi se. U pozadini se čuje neko zujanje, možda neki trafo, kao da je tv upaljen. Jel ovo isti slučaj kao prethodni, da su neke diodice otišle ili je nešto drugo? Gledajući u belu naponsku ploču, na par mesta ima kao braonkasto, kao da je gorelo nešto, a gore ima neki 1 ili 2 kondenzatora i pored tog jednog je kao istopljena crna plastika, jel moguće da je tu bio još jedan kondenzator koji se istopio? Nije naš tv, rođaci su nosili majstoru koji je jednom nešto popravio i sve bilo ok nedelju dana i posle im je rekao da neće više da popravlja i novi tv je odmah kupljen. Ako je i njemu postavljen taj tajmer, ostalo mu je još 3-4 godine...
Posto je to kod tebe LED televizor 99% sam siguran da nije u pitanju pozadinsko osvetljenje. Verovatno je nesto oko napajanja, ali opet i ne mora biti. Moze biti nesto na samoj ploci TV-a, da je otisao neki cip koji prouzrokuje taj problem. To nikako ne bi mogla sama da popravis i da oces.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ako tako zatrepće pa se sam ugasi to nije osvetljenje, pre će biti napajanje.

Inače, tajmeri ne postoje ni kod jednog proizvođača. To je urbani mit nastao zbog dve stvari. Prva je da su neki proizvođači pre više od 10 god to predložili, ideja je bila da svi zajedno to usvoje i da se korisnicima ne da izbor jer ako bi to radili samo određeni brendovi to bi bilo kao da su naručili samoubistvo. Međutim većina se nije složila sa tim i ta ideja je potpuno odbačena. A iz EU su takođe naglasili da takvu praksu prosto ne bi ni dozvolili. Druga stvar zbog koje neki ljudi veruju u ovo je jer TV-i više ne traju kao nekada... a to se dešava isključivo zbog štednje na delovima i na kontroli kvaliteta. Dovoljno je da palcem stisnemo kućište prosečnog TV-a danas i odmah ti bude jasno da im uopšte ne trebaju tajmeri.

Oko LED dioda tek nema i ne može da bude zavere. Njih ima puno iza svakog panela i veza e su redno, ckne jedna i sve ne rade... Već su i drugi pisali da se to normalno servisira bez problema.
U pravu si da ne postoje tajmeri, ali mislis li da oni ne mogu da proracunaju koliki je radni vek tih LED diodica? Ja mislim da oni te LED diodice prave da bas traju dok je TV u garanciji, tj. 2 godine i onda svaki mesec po jedna crkava.

Drugo, kod nas ima hrpa Samsunga, LG-eva, Sonya kojih uopste nema u prodaji niti postoje neke zvanicne informacije na netu za njih. Te televizore samo kod nas na trzistu mozes naci. Isto je kao i sa patikama. Na svim Adidas patikama kod nas pise Made in China, a u nemackoj na Adidas patikama pise Made in Germany. I veruj mi na rec da je velika razlika u kvalitetu. Iste patike skroz, ali razlika u kvalitetu ogromna.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2017, 10:55   #11
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Evo par sličica kako to izgleda, ja isto mislim da je do napajanja i da je tu nešto gorelo, a ne znam šta je majstor čačkao i menjao.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	20171030_094253.jpg
Viđeno:	139 puta
Veličina:	97,2 KB
ID:	56394 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	20171030_094338.jpg
Viđeno:	102 puta
Veličina:	106,6 KB
ID:	56395 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	20171030_094404.jpg
Viđeno:	83 puta
Veličina:	103,9 KB
ID:	56396
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2017, 10:57   #12
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Ovde na drugoj slici se vidi kod ta 2 kondenzatora da je neka plastika istopljena, možda je to bio treći kondenzator.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	20171030_094429.jpg
Viđeno:	92 puta
Veličina:	107,9 KB
ID:	56397 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	20171030_094445.jpg
Viđeno:	107 puta
Veličina:	104,1 KB
ID:	56398
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2017, 15:00   #13
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: samsung tv blinkao par sekundi i slika nestala

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Na svim Adidas patikama kod nas pise Made in China, a u nemackoj na Adidas patikama pise Made in Germany.
Te made in Germany Adidas patike prave roboti.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] [Experience Samsung Tour] Samsung Tab (i 3D LED, Galaxy S...) Schnak3 Opisi, recenzije i testovi 0 22.9.2010 17:15
HITNO Samsung Sync Master 753s Roskke Kvarovi 26 22.2.2010 4:37
Jos malo pa fenomenalna slika - pretamna slika na Samsung SyncMaster T220... dzena Grafika 1 31.8.2008 20:19
Horizontalno "pomeranje" slika koristeći CSS Neky Web dizajn 14 8.4.2008 0:19
Crno bela slika... internacional 1 Kvarovi 6 11.8.2007 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com