Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2015, 12:13   #961
Sandan
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

BanjaLukaRide sajt - sjajno, sviđa mi kako si implementirao 3D CSS (ili je to možda neki jQuery plugin?) i sajt deluje prilično informativno (za svakog ko živi u BL naravno)

Neobavezno - kul ideja samo mi nije jasno koja je svrha ponovnog prikazivanja nekog razloga kad se klikne na taj razlog? Mislim da bi to više imalo smisla u slučaju kada je neki razlog opširan pa se na početku prikazuje samo prvih, lupam, 200 karaktera a onda klikom na taj razlog da se prikaže ceo razlog ali ovako ne vidim koja je svrha toga... doduše lep je fade in efekat

Jeftino Pivo - sviđa mi se... pohvale za sticky navigation

PersonalTrainer - dobar sajt, čist dizajn, jednostavan za snalaženje... jedino bih voleo da je font-size malo veći... tekst mi deluje nekako sićušno i malo zbijeno

A evo i od mene jedan sajtić koji sam uradio za drugara koji crta ilustracije za decu: www.tihomir-celanovic.com

Svaka ideja/kritika za poboljšanje je naravno dobrodošla xD
Sandan je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sandan na korisnoj poruci:
Devilish Soldier (17.9.2015)
Stara 16.9.2015, 14:45   #962
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

^ Dobar je sajt, pohvale za sticky navigation.

Šalu na stranu, stvarno je dobar i sajt i ilustracije. Jedino što mi pada na pamet da bi mogao da dodaš je a:hover na navigacione linkove, da menjaju boju kada se pređe mišem preko istih, ostalo je sve ok.
Partybreaker je offline  
Stara 17.9.2015, 9:02   #963
Sandan
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Tnx bro, on hover efekat dodat ; )
Sandan je offline  
Stara 17.9.2015, 16:16   #964
Devilish Soldier
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.1.2009.
Lokacija: Beograd, Borča
Poruke: 3.053
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 1.296 puta na 728 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Devilish Soldier
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Sjajan sajt, sve pohvale. Pogotovu mi se sviđa animacija Tihomor Čelanović. Jedino što bih ja promenio jeste hover efekat nav menija, da se slova ne povećavaju već samo da ostaje efekat menjanja boje na istom.

Još jednom svaka čast za sajt.

P.S.

Takođe, hvala za komentar. Pokušavali smo sa većim fontom ali klijent se odlučio za ovaj. Paa... mušterija je uvek upravu.
Devilish Soldier je offline  
Stara 18.9.2015, 9:19   #965
Sandan
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

E hvala, pa ovo rešenje mi je za sada ok s obzirom da onaj bold efekat zapravo čini da izgleda kao da je druga boja u pitanju a u stvari je ista boja, tako da msm da nema nekog razloga da ubacujem novu boju (što manje različitih boja to bolje )

A u vezi fonta (tj. typeface-a), sam izbor je stvarno dobar, uklapa se uz ostatak sajta nego sam mislio da probaš da sam tekst učiniš malko čitljivijim tako što bi se igrao sa css atributima tipa font-size, line-height i letter-spacing. Fora je da čitljivost teksta bude takva da i neko koga neka konkretna tema (u ovom slučaju, bildovanje, fitness) uopšte ne interesuje zapravo poželi da ga pročita xD

A kad pomenu kerning tj. letter-spacing evo kul igre da se izoštri vid http://type.method.ac/
Sandan je offline  
Stara 19.9.2015, 0:28   #966
Devilish Soldier
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.1.2009.
Lokacija: Beograd, Borča
Poruke: 3.053
Zahvalnice: 787
Zahvaljeno 1.296 puta na 728 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Devilish Soldier
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Da, menjao sam atribute i na kraju smo se našli na ovome. Ako bude nekad u budućnosti hteo promene rado ću zameniti.

Elem, okej je rešenje i staviti bold, nego ono što meni bode oči (zato sam ti i rekao) jeste ova navigacija što se proširuje za galeriju bukvalno "kolapsira" (proširuje se okvir) kada pređeš preko Advertising. Čisto zbog toga.
Devilish Soldier je offline  
Stara 20.9.2015, 18:20   #967
Sandan
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Izvini, nisam odmah skontao na šta si mislio.

U gužvi sam ovih dana a i dovršavam neke stvari na jednom online shopu što sam napravio (www.decoupage-montmartre.com) pa stvarno nemam baš snage i volje da se sad petljam sa menjanjem navigacije zbog on-hover efekta jer ta navigacija, tačnije njeno pozicioniranje za različite veličine ekrana, nije baš tako jednostavno kao što izgleda (ok, nije ni nešto posebno kompleksno) ali u svakom slučaju bih morao da ubacujem dodatni html markup i menjam stilove pa čak i malo js-a a za to trenutno stvarno nemam snage/volje

Možda neki drugi put, za sada neka stoji onaj mali (suptilni) on-hover čisto reda radi
Sandan je offline  
Stara 12.11.2015, 19:03   #968
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Moj blog. Uglavnom pisem o filmovima koje sam gledao, ali tu su i moje pesme, kadrovi iz filmova i neki tekstovi o igrama, a mozda bude i jos nesto.
caine je offline  
Stara 8.1.2016, 16:07   #969
stankinicijuz
Novi član
 
Član od: 28.12.2015.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Ovo je najnoviji sajt od mog drugara.. Ima tek mesec dana ali radi kao da je star godinu dana. www.ogledalofirme.com Na njemu se anonimno moze uneti plata i komentar u firmi u kojoj radite bez ikakvih negativnih posledica. Fora je da se raskrinkaju losi preduzetnici u Srbiji i vidi se pravo stanje za koje se do sada nije znalo. Uostalom posetite sajt i videcete o cemu se radi za mesec dana je vec proslo 100k korisnika.
stankinicijuz je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku stankinicijuz na korisnoj poruci:
player1 (8.1.2016)
Stara 8.1.2016, 18:59   #970
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Haha najbolja firma srbijagas
water wizard je offline  
Stara 15.1.2016, 23:38   #971
stankinicijuz
Novi član
 
Član od: 28.12.2015.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Haha najbolja firma srbijagas
pa realno kad su im plate preko 50000 a niko skole nema svi stranacki dobili hahahahahaaa
stankinicijuz je offline  
Stara 18.1.2016, 2:26   #972
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Citat:
stankinicijuz kaže: Pregled poruke
Ovo je najnoviji sajt od mog drugara.. Ima tek mesec dana ali radi kao da je star godinu dana. www.ogledalofirme.com Na njemu se anonimno moze uneti plata i komentar u firmi u kojoj radite bez ikakvih negativnih posledica. Fora je da se raskrinkaju losi preduzetnici u Srbiji i vidi se pravo stanje za koje se do sada nije znalo. Uostalom posetite sajt i videcete o cemu se radi za mesec dana je vec proslo 100k korisnika.
IT varijanta ovakvog sajta: http://www.helloworld.rs/
Partybreaker je offline  
Stara 27.1.2016, 16:48   #973
stankinicijuz
Novi član
 
Član od: 28.12.2015.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
IT varijanta ovakvog sajta: http://www.helloworld.rs/
Da, ali realno kad pogledamo u IT su dobre plate, ne kazem da nema onih koji nisu zadovoljni, Posetite www.ogledalofirme.com udjite u firme kao sto su univerexpot, idea itd.. U idei je od mogucih 5 komentara i mogucih 5 zvezdica prosek 1, zato sto se radi o izrabljivanju radnika. Niko nema ni jedan pozitivan komentar. Ne pisu ljudi sigurno iz zezanja. Vidi se da su na velikoj muci. Zato i postoji sajt da se prikaze pravo stanje zaposlenih u Srbiji i ako je moguce tim putem na neki nacin to poslovanje i odnos nadredjenog prema radnicima poboljsa
stankinicijuz je offline  
Stara 27.1.2016, 17:18   #974
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Citat:
stankinicijuz kaže: Pregled poruke
i ako je moguce tim putem na neki nacin to poslovanje i odnos nadredjenog prema radnicima poboljsa
Jel ovo sa Њуза?
DeCoy je offline  
Stara 27.1.2016, 18:14   #975
stankinicijuz
Novi član
 
Član od: 28.12.2015.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Jel ovo sa Њуза?
direkt
stankinicijuz je offline  
Stara 28.1.2016, 2:52   #976
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Citat:
stankinicijuz kaže: Pregled poruke
Da, ali realno kad pogledamo u IT su dobre plate, ne kazem da nema onih koji nisu zadovoljni, Posetite www.ogledalofirme.com udjite u firme kao sto su univerexpot, idea itd.. U idei je od mogucih 5 komentara i mogucih 5 zvezdica prosek 1, zato sto se radi o izrabljivanju radnika. Niko nema ni jedan pozitivan komentar. Ne pisu ljudi sigurno iz zezanja. Vidi se da su na velikoj muci. Zato i postoji sajt da se prikaze pravo stanje zaposlenih u Srbiji i ako je moguce tim putem na neki nacin to poslovanje i odnos nadredjenog prema radnicima poboljsa
Ne bih se baš složio, meni je za par firmi pomogao navedeni sajt da ih ne odaberem, iako sam inicijalno bio zagrejan za iste. Nije sve u novcu, negde je dovoljno da pročitaš da ćeš raditi mahom sa "zelenim" kadrom, te da su šanse za usavršavanje i napredovanje minimalne.

Naravno, treba da postoji i jedan i drugi sajt, nisam osporavao kvalitet sajta drugara, odličan je. Samo sam dodao HelloWorld.rs za IT-jevce, odnosno srpski Glassdoor.
Partybreaker je offline  
Stara 28.1.2016, 15:57   #977
stankinicijuz
Novi član
 
Član od: 28.12.2015.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Ne bih se baš složio, meni je za par firmi pomogao navedeni sajt da ih ne odaberem, iako sam inicijalno bio zagrejan za iste. Nije sve u novcu, negde je dovoljno da pročitaš da ćeš raditi mahom sa "zelenim" kadrom, te da su šanse za usavršavanje i napredovanje minimalne.

Naravno, treba da postoji i jedan i drugi sajt, nisam osporavao kvalitet sajta drugara, odličan je. Samo sam dodao HelloWorld.rs za IT-jevce, odnosno srpski Glassdoor.
Drugar mi bas kaze da su imali dosta hvale, tj da im je sajt pomogao ljudima pri odabiru posla u vecim supermarketima..
stankinicijuz je offline  
Stara 20.3.2016, 15:09   #978
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Moj drugi sajt koji predstavljam ovde, i prvi koji sam uradio u nekom PHP frejmvorku - kontkretno u Laravelu...

Tematika sajta???

Videćete

Link: http://www.glasajme.com/

Poslednja ispravka: JeSuis (20.3.2016 u 15:17)
JeSuis je offline  
Stara 18.8.2016, 11:35   #979
Sandan
Novi član
 
Član od: 1.6.2013.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Malo sam apdejtovao sajt koji sam uradio za drugara naivnog slikara

http://aca-denic.com
Sandan je offline  
Stara 14.9.2016, 14:59   #980
dsl94
Član
 
Član od: 3.8.2010.
Lokacija: Nis
Poruke: 107
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku dsl94
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Evo moj sajt/blog
U pitanju je wordpress nisam hteo sam da pravim jer tu samo zelim da pisem o onome sto volim, programiranju, tehnici itd
http://www.devsview.com
dsl94 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blog, forum, sajt

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com