Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2012, 22:57   #1
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Privoxy - blokiranje reklama i ostalih gluposti

Većina savremenih web browsera ima mogućnost za blokiranje reklama ili drugog nepoželjnog materijala. Ove opcije su uglavnom jednostavne za korišćenje i većini ljudi završavaju posao. Nedostatak ekstenzija kao što je AdBlock je to što nemaju dovoljno mogućnosi i opcija za podešavanje i obično rade samo s jednim browserom.

Jedan od naprednijih načina blokiranja reklama je blokiranje pomoću hosts fajla - http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=21162, ali postoji i bolje rešenje od toga.

Privoxy je filtrirajući proxy server koji može da blokira sajtove i to koristeći regularne izraze (Regex), blokira banere po veličini, filtrira kolačiće, uklanja web-bugs (slike veličine 1x1 piksel koje se koriste za praćenje), uklanja referale i još mnogo toga. http://www.privoxy.org/user-manual/i....html#FEATURES

Kako to izgleda u praksi - odmah po instaliranju Privoxy blokira sve sajtove koji u svom URL-u sadrže "ads", "adverts", "banner" i ostale izraze koji su vezani za reklame. Kada se neka reklama provuče pored ovih filtera onda možete da je ručno blokirate editovanjem user.action fajla (običan txt fajl). Privoxy je izuzetno lagan po pitanju resursa, zauzima manje od 5 MB RAM-a

Privoxy može još i da filtrira sadržaj HTML stranica defaultnim filterima i filterima koje sami možete da napišete koristeći PERL s/// operator.

Ovaj program koristim već dve-tri godine i više ne mogu da zamislim surfovanje bez njega. Jednostavno ne bih više mogao da podnesem šarene i glupe reklame, a i svaki browser radi primetno brže i lakše bez nepotrebnih flash animacija. Glavna prednost ili glavni nedostatak Privoxy-a je to što nema nikakav grafički interfejs. Sva podešavanja se rade editovanjem nekoliko fajlova u instalacionom folderu programa i teško da ćete daleko stići bez isčitavanja njegove dokumentacije. Dakle, ovo nije program za neiskusne korisnike (zato nisam išao u detaljna objašnjenja), a i oni iskusniji moraju da ulože malo vremena i truda da bi ga razumeli, ali ako vas reklame nerviraju onda će se taj trud svakako isplatiti. Meni se desi ponekad, recimo jednom mesečno, da naleti neki baner koji privoxy ne uspe da uhvati, i to naravno odmah ide u listu za blokiranje.

Oni koji reše da instaliraju Privoxy dobijaju od mene na poklon deo liste sajtova koje ja blokiram. Tu su reklame i trackeri (tj. sajtovi za praćenje aktivnosti).

Ako vam reklame ne smetaju trebalo bi da pročitate ovo: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=41071
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt privoxy.txt (2,7 KB, 59 puta viđeno)
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 9:42   #2
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Privoxy - blokiranje reklama i ostalih gluposti

postoje sajtovi koji 'blokiraju blokiranje'
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 10:07   #3
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Privoxy - blokiranje reklama i ostalih gluposti

Čuo sam za Privoxy odavno - po onome što sam čitao, deluje kao prilično moćno rešenje, ali istovremeno, imho, deluje previše komplikovano. Meni deluje jednostavnije da se instaliraju AdBlock Plus i DoNotTrackMe, rezultat je sličan, bez mnogo zezanja sa textualnim "komandama".

S druge strane, Privoxy je verovatno nešto moćnije i univerzalnije rešenje
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 11:48   #4
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Privoxy - blokiranje reklama i ostalih gluposti

Kod Privoxy-ja nema nikakvog zezanja sa tekstualnim komandama, ceo posao se obavlja preko Web interfejsa koji je prilično sređen. Ja sam ga koristio dosta dugo dok nisam uzeo AdMuncher, koji po meni nema konkurencije. Još jedna alternativa jeste AdFender, prilično univerzalno rešenje.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
ZoNi (25.12.2012)
Stara 25.12.2012, 12:14   #5
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Privoxy - blokiranje reklama i ostalih gluposti

Slobo, jesi li probao AdFender? Ja sam (nekada davno) koristio AdMuncher, pa sam krajem prošle godine naleteo na AF, ali ga nisam probao...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2012, 12:30   #6
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Privoxy - blokiranje reklama i ostalih gluposti

Testirao sam ga, ali ne previše dugo. Uglavnom koristi EasyList, isti onaj što ga koristi i AdBlock, blokira kolačiće i ima mogućnost pisanja i custom filtera. Pozitivna strana je što sam prepoznaje browsere i presreće konekcije, tako da nije potrebno ništa specijalno podešavati. Sasvim ok stvarčica.
Privoxy je opet "teška artiljerija" ali treba se malo potruditi oko podešavanja.
AdMuncher kao "narodna" verzija ne vredi puno, jer se njegovi filteri osvežavaju 1-2 puta dnevno. Ja sam kupio lifetime licencu pre jedno 7 godina, i mogu reći da vredi svaki dinar.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
ZoNi (26.12.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Blokiranje banera i reklama u browseru Dejan Simic Programi za mobilne telefone 5 28.10.2012 13:09
blokiranje reklama pomocu hosts fajla nighthawk Internet tehnologije 13 24.1.2008 18:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com