Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2011, 12:20   #281
СлобаСрбија
Član
 
Član od: 26.12.2009.
Poruke: 56
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Citat:
levčanin kaže: Pregled poruke
uradio sam tako, al malo malo pa me baci na desktop (win 7 x64)
Такође...
СлобаСрбија je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2011, 0:10   #282
Nighty
Banned
 
Član od: 5.7.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 374
Zahvalnice: 211
Zahvaljeno 135 puta na 91 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Citat:
Zodd kaže: Pregled poruke
Drago mi je da znam da nisam jedina matora mrcina koja i dalj igra Heroje (bilo 3 ili sad 6), mada nisam toliko ni mator
Нема теорије да си једини. Ако бих бирао игру коју свако жели да игра у Multiplayer-у, а љубитељ је фантазија, видео-игара и књига бираће или WC3, Age of Empires II или HoMM III :]
Nighty je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2011, 23:45   #283
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Meni je igra strašno zarazna a grafika na high je fenomenalno odrađenja. Nazalost nemam vremena za igranje još ni tutorijale nisam završio. Izgleda da sam se upecao na heroje. Sad ne znam šta da igram Skyram ili ovo
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2011, 19:56   #284
Gunner4Life
Član
 
Član od: 3.7.2010.
Poruke: 237
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 20 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Moze li mi neko pomoci kako da pokrenem igru ??? Da li bas ono moram da skinem te peceve ???
Gunner4Life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2011, 16:03   #285
Monitor
Član
 
Član od: 24.6.2010.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Odigrao sam Necropolis, Haven i Stronghold kampanju i stekao utisak da za Necropolis i Haven rasu bolje odabrati magic za glavnog heroja za razliku od Stronghold gde je bolje might. Shto se tiche blood i tears mislim da nema veceg uticaja. Za dynasty weapons ne mogu nishta da kazem tek ih razvijam.

Kakva su vasha iskustva sa Sanctuary i Inferno rasama ?
Monitor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2011, 13:06   #286
Dark Champion
Član
 
Član od: 22.12.2007.
Poruke: 245
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 80 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Ja sam probao ali ne dopada mi se. Svi mi željno isčekujemo nastavak trojke tj. poboljšano na današnji nivo a ništa se od toga ne dešava. Sve se više udaljavaju. Razočaan sam.
Dark Champion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2011, 17:27   #287
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Ova igra jos nema patch,posle ovoliko vremena i svih bugova stvarno strasno izgleda da likovi koji su pravili igru su zauzeti igranjem Skyrima.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 15:24   #288
hick
Novi član
 
Član od: 28.2.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Citat:
Dark Champion kaže: Pregled poruke
Ja sam probao ali ne dopada mi se. Svi mi željno isčekujemo nastavak trojke tj. poboljšano na današnji nivo a ništa se od toga ne dešava. Sve se više udaljavaju. Razočaan sam.
sta ti (i ostali) podrazumevate pod trojkom poboljsanjom na danasnji nivo?
hick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 16:00   #289
Monitor
Član
 
Član od: 24.6.2010.
Poruke: 104
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Tu se potpuno slazem! Osim grafike shta se ochekuje??? Shestica je kompleksnija po pitanju heroja (shto se meni puno svidja), ubachena je nova rasa, svaka ili skoro svaka jedinica ima mogucnost ga koristi samo njoj svojstvenu magiju i to ne svaki put (shto mi se isto posebno svidja, Dynasty weapons ....

Treba napraviti razliku izmedju mane i navike. Na neke stavi se chevek teshko prebaci kada ima dobru naviku ali to ne znachi da je to mana. Kao town portal.
Monitor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 18:26   #290
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Igra je neispirativni polufabrikat, i to stoji. Ta nekolicina poboljshanja ne moze da nadoknadi gomilu nedostataka na gotovo svakom polju. I cetvorka je svojevremeno bila donela mnoge izmene ali je i pored mnogih propusta bila relativno zanimljiva i zabavna.

Bolje da se ovaj serijal zakljucha dok josh nije skroz propao. Bez Kaningema nema vishe Moci i Magije. Ovo je kao Queen bez Fredija Merkjurija, kao Sex Pistols bez Sid Vishsa.. Tehnichki josh i valja ali ideja je mrtva.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Great_Sun_Jester (25.11.2011)
Stara 21.11.2011, 20:16   #291
Dark Champion
Član
 
Član od: 22.12.2007.
Poruke: 245
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 80 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Citat:
hick kaže: Pregled poruke
sta ti (i ostali) podrazumevate pod trojkom poboljsanjom na danasnji nivo?
Osim grafičkih kompšonenata očekujem da bude nešto inovativno, ali da se održi sas sistem igranja kao kod trojke koja je po mnogima zakon ako nisi znao.
Dark Champion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 21:38   #292
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Inovativno, a da se odrzi "isto". Kontraditkicija...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 22:53   #293
Dark Champion
Član
 
Član od: 22.12.2007.
Poruke: 245
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 80 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Nije kontradikcija ukoliko ne razmislis. Sam sistem igranja da ostane i isti ali da bude osvezen nekom novinom u smislu poboljsanja oko vestina koje se usavrsavaju. Sama taktika da se sto vise usavrsi da bude bolje.
Dark Champion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2011, 23:17   #294
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Pa petica je bila manje vise to...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2011, 4:11   #295
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Bez Kaningema nema vishe Moci i Magije.
To nije istina - Clash of Heroes je odlična igra. Mada se slažem za Heroje. Jeste to OK igra, ali je sve nekako isto, bez obzira na promene, suština je nepromenjena. Meni je kampanja gubljenje vremena. Mislim, dajte nešto drugačije, gospodo iz Ubija! Barem promenite setting... Actually, to bi bio pun pogodak. Heroji u svemiru... Heroes of Guns & Tech

Anyway, preporučujem svima koji nisu, a vole ne previše kompleksne potezne strategije, da probaju Might & Magic: Clash of Heroes. Stvarno dobra igra. Meni je mnogo zanimljivija od novih Heroja. A kad sam već kod toga, kad to pređete, onda probajte i Costume Quest. Još bolja ne previše kompleksna potezna strategija.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2011, 17:31   #296
hick
Novi član
 
Član od: 28.2.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Citat:
Dark Champion kaže: Pregled poruke
Osim grafičkih kompšonenata očekujem da bude nešto inovativno, ali da se održi sas sistem igranja kao kod trojke koja je po mnogima zakon ako nisi znao.
nema potrebe za tim "ako nisi znao" tonom. pitanje koje sam postavio, ne samo tebi, nego i svima koji toliko pljuju na h6, je strasno jednostavno: sta ne valja? sta bi vi dodali/promenili, pa da bude h3 21 veka? pazi, pisanja tipa: dajte nesto inovativno, ovo ne valja, dosadno, h3 zakon, neispirativni polufabrikat, gomila nedostataka i sl. jednostavno ne drze vodu. podseca me na radikalsku retoriku. pricam da bi pricao .

evo ovako: ja cu sad nakucati jednu recenicu, koja ce verovatno izazvati zelju za lincom kod vecine, al jbg, to je samo jedno u moru misljenja:
h6 je po svemu (osim mozda po prici koje se ne secam od h3) bolja igra od h3! eto, rekoh. pucajte sad pokusacu i da obrazlozim svoje misljenje.

1. najvaznije: ovo je samo moje misljenje, koje naravno nije bog i batina, nego samo jedno od mnogih.

2. prica: kao sto rekoh ne secam se radnje u h3, pa cu preskociti ovo. iskreno, verovatno je bolja prica, jer ova u h6 je teska "limunada". (mada me interesuje sta ce se desiti na kraju )

3. ono sto prvo vidimo kad se igra pokrene: grafika.
h3- http://i1-news.softpedia-static.com/..._003-large.jpg
h6- http://www.entdepot.com/news/pc/migh...ncement_s1.jpg
po meni, ovo je neuporediva kategorija. kraj price.

4. adventure map deo: ima sve sto i u h3, pa cak i malo vise (nema ono, kako se zvase, dragon utopia valjda. to mi fali). sva ta usputna mesta na koja stajes, sve te karakondzule koje ubijas usput. ja ovde stvarno ne vidim neki minus u odnosu na h3. cak sta vise, kombinacije tipa +x morale/+y movement i slicno su dobri dodaci. konverzija zamaka/utvrdjenja je pun pogodak! teleport, kao i zone uticaja su takodje dobra promena. uzasno je smarajuce bilo jurcanje za nekim herojem po mapi i ponovno uzmanje rudnika. plus za h6.

5. sistem razvoja heroja: ovo je prica za sebe i ogromno je poboljsanje u odnosu na h3. svi mi smo u trojci imali neku svoju dobitnu kombinaciju skilova za heroje, a sta ako se ne pojavi mogucnost da uzmes taj skil? npr. voleo bi da imas enlighment na nekom heroju. i igras, i igras i dodjes do 10lv i jos nisi dobio mogucnost da uzmes basic enlighment! u h6 imas potpunu slobodu kreiranja heroja (osim nekih sitnica-heaven heroj ne moze imati dark magije i sl.)!! skilovi tipa reinforcement, pressed attack i njima slicni su takodje dobar novitet. itemi ko itemi, nema tu sta da se prica, jedino mi se ne svidja nepostojanje obicnih main hand itema, vec samo dinasty weapon (ili ja jos nisam naisao na njih).

6. dvorac: FALI slika dvorca, nema sta. al bice i to. smanjenje resursa, tu ni ja nisam siguran da li mi se svidja ili ne. ima prednosti, ima i mana. kupovina svih zverki iz jednog dvorca je odlicna stvar! postojanje vise od jedne jedinstvane gradjevine za svaku frakciju, takodje unapredjenje u odnosu na h3.

7. sistem borbe: veliki broj jedinica ima jedinstvenu magiju (lilim, fate spiner, vesal...), jedinstvane sposobnosti (kiklopi da im se oduzima hp kad dodje red na njega...), traka koja pokazuje kad ko igra, specijalne mogucnosti tipa gating, ono kod heavena sto ti je jednica neranjiva kad bacis na nju, zatim mogucnost da jednice tuku zidove zamka.... pa malo li je? da ne zaboravim, boss-evi?? odlicno!

8. conflux: nista specijalno i bez cega se ne moze, ali u neku ruku zabavno i daje dodatni motiv za igru.

ne mogu vise da kucam, imam taman vremena da opalim jedan dominion, pa na posao, te umesto zakljucka: h6 je doneo dosta noviteta. i to dobrih. samo igranje je u principu isto: trckaras po mapi, ubijas sve sto mrda i skupljas sve sto se skupiti moze. nema tu puno mudrosti.

igrao sam wow poprilicno dugo. i onda sam uhvatio sebe kako se vise pljujem tu igru. al znas sta sam na kraju shvatio? nije wow toliko propao, koliko je meni dosadio! da nije to slucaj i sa vama "h6 hejterima"?
hick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hick na korisnoj poruci:
Monitor (22.11.2011)
Stara 22.11.2011, 18:04   #297
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Ako hoces argumente, evo zbog chega se meni nije dopao:

1. Nepregledna, praznjikava mapa

2. Svega ima manje nego u H3/KB: frakcija, stvorenja, magija, vestina, artefakata, lokacija na mapi.. Veliki korak unazad.

3. Nema gotovo nicheg novog.

4. Genericka, neinspirativna pricha, koja nema veze s mozgom.

5. Nezgrapan spoj zapadnjachkog i istochnjachkog settinga (orkovi i demoni i likovi sa slovenskim imenima )

6. Nedostatak ekrana sa gradovima, i to nije mali nedostatak, jer su u prethodnim delovima ti ekrani bili prava umetnicka dela.

7. Muzika je prosechna, za razliku od one iz starijoih delova koja je fenomenalna i koju slucham stalno.

8. Bagovi, bagovi, bagovi

Ovo sa poredjenjem grafike ti ne drzi vodu, jer su H3 imali odlicnu grafiku za svoje vreme, dok H6 ima tek prosechnu. A i grafika u H3 je odlicno izdrzala test vremena posto i danas izgleda ok, za H6 cemo tek da vidimo.
Ovaj drugi argument, da su nam Heroji dosadili ima mnogo vishe smisla. To je delimicno istina, ali bas zato ocekujemo od novog nastavka da nas odusevi necim novim, sto je ocigledno moguce (KB).
Nije H6 uzasna igra, nije ni losha, ali je prosechna, a ja kao sto sam milion puta napomenuo na ovom forumu nemam vremena da gubim na prosecne igre. Skyrim , Minecraft, a sad ce i novi KB ijaoooooo, prokrvaricu na ochi (ignorisite ovu poslednju recenicu)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Great_Sun_Jester (25.11.2011), Sass Drake (22.11.2011), Telepatic (29.11.2011)
Stara 22.11.2011, 18:14   #298
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Pa normalno da je dosadilo. Jer kad pet puta igraš maltene istu stvar, to dosadi godammit! To je odmah greška u startu. Izdavanje šestice u ovoliko sličnom stanju (jer, da se citiram, srž je ista) kao prethodni delovi je prosto besmisleno. Ko što rekoh, promena settinga bi rešila problem, ali nemaju likovi iz Ubija cojones da to pokušaju... Mogu samo da zamislim lavinu hejta koju bi takav potez izazvao...

Što se tiče grafike, pobeda je u rukama trojke, to je definitivno. Mislim, baš si našo reprezentativnu sliku, uživo, in motion, izgleda mnogo lepše. Prosto je onakav 2D, ali ne pixel art stil oku prijatniji. Barem mom oku, ali mislim da to važi za većinu. Prosto je lepo dizajnirano, s mnogo stila. Ultrabloomasta 3D grafika nikako ne može da parira tome. Inače, ako mene neko pita, 2D beats the shit out of 3D za sve žanrove sem za akcije, sportske simulacije i RTS-ove. Recimo, meni je jedan Torment vizuelno sto puta lepši i zanimljiviji od bilo kog 3D rolpleja.

Btw, meni je muzika u Šestici ekstra. A najbolji je onaj MIDI ("2D muzika", da citiram druga) iz dvojke, toga bih voleo da se dokopam...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2011, 18:14   #299
hick
Novi član
 
Član od: 28.2.2011.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

stvarno nemam pojma kako je h3 izgledao kad je izasao. ne zaboravi da je h6 tek mesec dana star, a h3 ima, koliko, 2 ekspanzije? bagovi, frakcije, stvorenja, slika grada... aj da sacekamo jos 2 ekspanizije, nekih par godina pa da onda sudimo. al da nema niceg novog.. mehhh
hick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2011, 14:08   #300
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Heroes of Might & Magic VI

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
3. Nema gotovo nicheg novog.
?

1. Area of control
2. Manji broj resursa
3. Town portal u svakom gradu.
4. Skill sistem (nema vise mage guilda, nema random skillova)
5. Tear and Blood
6. Boss creature
7. Conflux
8. Dynasty weapons
9. Kreiranje svojih heroja sa svim pocetnim atributima

To je samo ono sto sam mogao u 5 sekundi da se setim. A ko tvrdi da je grafika od pre 12 godina bolja od ove mora da se sali.
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vecanski na korisnoj poruci:
Monitor (23.11.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
heroes, homm, might & magic


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Heroes of Might & Magic III Baka Bandit Strateške igre 190 5.7.2020 23:07
Heroes of Might & Magic IV Vlaad Strateške igre 15 18.2.2014 19:35
Heroes of might and magic 3 (multiplay) Dusan Zivkovic Online susreti 89 27.5.2010 0:06
Heroes Of Might And Magic V online? MONTENEGRO Online susreti 1 18.12.2007 23:48
City of Heroes ili Heroes of might and magic 5 MONTENEGRO O igrama uopšte 3 5.12.2006 20:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com