Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2010, 12:58   #1
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Who's Fat Lou?

Who's Fat Lou? je sigurno avantura koju sam najviše iščekivao u (dosadašnjem) životu. Spremajući srodnim dušama u PA opaka pitanja, naleteo sam nekako na ovaj opskurni naslov i zaljubio se u njega pri prvom pogledu bačenom na jedan od retkih скриншотова (a posle pričam okolo da "avanturisti" mare za grafiku u igrama ko za lanjski sneg). Nagoveštaji radnje još luđe od njene grafičke prezentacije ("rep-avantura" - ha!) kupili su me do kraja pa je logično usledilo da sam svim silama, rukama i nogama, stao da kopam, rijem i prevrćem po Internetu ne bih li se domogao Debelog Lua. Nošen starom i dokazanom devizom da "ne yebu ubavi nego dosadni" molio sam, pretio, apelovao i ucenjivao koga god sam stigao, samo da bih na svoj skromni PC nekako dovaljao blesavu tvorevinu uvrnutog umetnika Amitaja Plasea (?).

Meseci su prolazili, a igre ni od korova... Kad sam već izgubio svaku nadu da ću da se zamlaćujem sa "iskreveljenim likovima u hiljadu boja" (ne umem bolje da opišem utisak koji čovek ima kad se prvi put zablene u neku sliku iz WFL?), nastao je (kako to obično biva u životu) neočekivani preokret: neke dobre duše iz inozemstva (vlasnici i korisnici primeraka WFL, do skoro nevoljni da podele blago zbog "ucenjivanja kolekcionara" i "pribavljanja sebi bolje pozicije pri trampi igara") rešile su da i nama običnim smrtnicima omoguće da se domognemo "najopskurnije avanture ев(е)р".

Eto, došao je i taj dan, napolju sija sunce a ja na hard disku imam (instaliranu! radi!) igru snova (Di ćeš lepše?). Pokrenuo sam "Debelog" samo da bih bio siguran da radi na XP-u pa brže-bolje požurio da otvorim ovu temu jer znam da Kečua ne časi časa i da se sigurno već sprema da za "Igroramu" odvrti WFL? i o tome prozbori koju.


Eto vam na kraju par ekskluzivnih snimaka iz igre (obratite pažnju na odjavni ekran), a više o "Luu" kad završim s njim. Batalio sam (iz mesta) i posao, i ženu, i decu i staramajku . Odo da se igram.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
getawayblues (29.4.2010), Ketchua (29.4.2010), Zaphod Biblbroks (29.4.2010)
Stara 29.4.2010, 13:23   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

A gde si nabavio ovu igru pray tell?

Poslednja ispravka: Nash Knight (29.4.2010 u 13:58)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 13:31   #3
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Dan kad je Who's Fat Lou? uploadovan, narednih godina ce se obelezavati kao Fat Lou's Day
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
zoran845 (29.4.2010)
Stara 29.4.2010, 13:36   #4
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Link Zoki, link, ako Boga znadesh... : ) Odavno se ovo ceka, skoro zaboravljeno u jednom periodu, eee...
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 14:19   #5
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Dan kad je Who's Fat Lou? uploadovan, narednih godina ce se obelezavati kao Fat Lou's Day
Meni je 29.4. ionako odavno (tačno sedam godina) praznik: 29.4.2003. sam uveo Internet .

@ zainteresovani: očekujte poštara tokom popodneva
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 14:22   #6
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Zoki, i gospodju ostavljam samu kuci, dva puta pozvoni... Samo da postar dodje

(Sinoc maratonski najzad zavrsih Woodruff and the Schnibble of Azimuth... Samo cu reci - savrseno mi je jasno zasto se nasla na onoj tvojoj top5 listi )
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 14:55   #7
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Hmmm.... ako je to AL verzija od oko 130mb ("sabijena") onda da se nadam i očekujem (ili nije to to, što sam "izbunario" )


"This is a very rare rap point 'n click adventure where you needed to complete tasks to get all the way to the end to fight the evil "El Guapo" using the "Guapotron". The game features voice acting and some rather edgy humor. Nominally targeted at kids 14 to 18, it is so aggressively hip that playing it can be an honestly frightening experience. Even MTV fails to overload the senses as much as this bizarre but colorful game. Created by Italian designers for an American audience, but the hyper-disgusting humor and jagged rendering seem closer to Japanese styles of animation. In a dank, gray future (where kids, at the dinner table, cry out “Oh no, Mom, gray crap again!”), a band of graffiti artists gets hassled by the cops. The game immediately veers into surrealism, throwing conceits like “narrative” out the window. Move around a park (a top view of a map leads to single-frame environments), confronting creatures like a bird whose acidic feces will burn you to death, a crazed ax murderer who screams “Mommy made me wear her panties on my head!”, and a seductive woman who happens to be graffiti on a wall. Try to solve tricky puzzles under tight time constraints (a major understatement). Too many animation sequences relegate the player to passive watching for long minutes, and the game's macabre design and disconcerting sense of humor are more disturbing than funny, but there's no denying that this CD-ROM is unique."
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2010, 15:12   #8
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

To je to Draške, ne postoji ništa drugo. Ovo je, kako reče Zoki jednom, igra koju čak ni autor iste nema.

Iz profesionalne učtivosti, a i radoznalosti, kontaktirao sam gosn. Plasse-a, da vidim ima li on kopiju igre koju bi hteo da uzajmi za potrebe izučavanja. Konačno će se razrešiti misterija.

Poslednja ispravka: Ketchua (29.4.2010 u 18:14)
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
draske73 (29.4.2010)
Stara 29.4.2010, 19:21   #9
getawayblues
Član
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 370
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 59 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Hvala Zokiju i Shlaymari na korisnim linkovima! Za igru nije potrebna nikakva emulacija, radi savrseno na xp... Za sada djeluje jako interesantno, art direction za desetku!
getawayblues je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 18:50   #10
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

I, šta bi? Je li neko uopšte pokušao da igra "Debelog Lua"? Dokle ste stigli? Kakvi su utisci?

Ja još uvek nisam izašao iz parka Outta Da Way :

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	dokle_sam_stigao.jpg
Viđeno:	46 puta
Veličina:	68,4 KB
ID:	35336
Trenutno sam (zaglavljen) u tački X (kod onog mačora-egzibicioniste), a brojevima sam obeležio punktove koje sam prešao (onim redom kojim sam išao).
Najgore je što nigde na netu nema воктруа (o UHS fajlu i da ne pričamo), pa mi samo ostaje da se uzdam u se i u svoje kljuse . Ako niko nije otišao dalje.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 19:36   #11
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

I ja ocekujem postara...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 22:19   #12
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Jel valja ovo nesto? Samo to niste napisali a to je najbitnije
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 22:53   #13
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Jel valja ovo nesto?
Heh, kako da ti neko kaže da li (bilo koja igra pa i) WFL valja ili ne valja kad niko nije odigrao igru do kraja . Prvo mora da se pređe CELA avantura pa tek onda da se o njoj priča, a ne ko neki ovde: samo što instaliraju neki naslov odmah imaju mišljenje o njemu i smesta ga ovde tresnu. Ili, još gore, posle svakih dva minuta igranja objavljuju utiske .
Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Samo to niste napisali...
Ne znam ko su oni koji nisu napisali valja li igra, ali u svoje ime mogu samo da ponovim:
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
... više o "Luu" kad završim s njim.
Imam neke svoje utiske povodom ove igre, ali neću da ih iznesem dok sve ne bude gotovo.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2010, 11:25   #14
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Pa dobro shta, postoje prvi ustisci, drugi utisci.. ali u pravu si, sachekacu konachne utiske (taman da predjem Whispered World do tad)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2010, 14:56   #15
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Who's Fat Lou?

Predjoh Whispered World i probah Debelog Lua i ne svidja mi se. Iako je veoma originalan stil i ideja, grafika je slaba chak i za vreme kad je izashla igre i izvodjenje mi je nekako usporeno. Ova igra je samo za hard core ljubitelje P&C avantura koji moraju da odigraju ama bash svaki naslov, ili za repere/skejtere Kako god, za mene nije.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
draske73 (30.7.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, stare avanture, stare igre, who's fat lou

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com