Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2010, 14:19   #41
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

mass effect ti je faktichki fejsliftovan kotor,koncepcija je maltene ista-par glavnih planeta i na kjraju veliko finale
da nije bilo kotora ne bi bilo ni kopije
dvojka ima mnogo bolju pricu al su je zbrzali
razumljivo je da ne kapirash hype oko kotora kad si em novopoecheni sw fan em igrao prvo mass effect pa onda kotor
pored atmosfere jedan od glavnih aduta za prevagu kotora je bastila
ni jedna riba iz me univerzuma joj nije ni za prineti
i pucanje raznim pucama je super ali lightsaber je ipak lightsaber
za ta ogranichenja pojmanemam...verovatno neshto oko force power-a..(mada ja sam uvek igrao dobircu..skoro uvek pa sam mogao da biram i munje i sve "zle" moci za koje znam)
ako nisi preporuchujem od gomile modova za kec: brotherhood of shadow: solomon's revenge...koji dodaje par sati dodatnog sadrzaja,par misija i do jaja produbljuje prichu(kroz fleshbekove izmedju ostalog prozivljavash fajt za mandalorom iznad malachora 5,napad bastile i dzedaja na tvoj brod...itd.)
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2010, 14:21   #42
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Glavna razlika izmedju Kotora i Mass Effect-a je u borbenom izvodjenju.

Mass Effect ima akciono izvodjenje (ko shooter), dok KotOR ima takticno (racunar racuna udarce/pogotke, postoji direktna kontrola kompanjona). Sto bi se reklo, KotOR po izvodjenju je mnogo blizi Dragon Age-u, sa uklonjenom top-down kamerom.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2010, 14:50   #43
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Tacno je to sto obojica kazete ali nije poenta u tome, nisam mislio na tehnikalije pri poredjenju ove dve igre. Mislim iskljucivo na pozadinsku pricu sa celokupnom radnjom koja je do savrsenstva produbljuje (mislim na ME). Mozda mi je takav utisak i zbog kodeksa koji sam ceo procitao
Bastila je cool, mada priznajem, nisam ocigledno dovoljno pazljivo odigrao razgovore sa svim clanovima druzine cim nisam imao "romansu" sa njom...
Naravno znam uglavnom sve detalje vezane za nju i pozadinu igre jer sam citao ponesto na vukipediji.
Znaci uporedjujuci price i samo price (celokupno osmisljeni univerzumi i pozadina "svega" tj glavne radnje u igrama) prevagu odnosi ME. Sto se tice borbenih sistema, ni malo mi nije smetao ovaj u KOTORU cak je sasvim ok (kao i DA naravno), na stranu i grafika koju normalno nisam ni uporedjivao s obzirom na vremensku razliku kada je koja igra izasla.
Jedina stvar koja mi smeta od tih, da kazem, tehnickih, je nedostatak glasa. Kapiram ja sve to ali mi isto tako smeta i u DA i u bilo kojoj takvoj igri, naravno mnogo vise od kako sam odigrao ME nego ranije
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 8:39   #44
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Znaci uporedjujuci price i samo price (celokupno osmisljeni univerzumi i pozadina "svega" tj glavne radnje u igrama) prevagu odnosi ME.
Ako stvarno ne pozivaš raspravu ME vs KotOR onda nemoj pisati ovakve stvari. Ja se uzdržavam od komentarisanja na tu temu samo zato što si napisao da ti to nije cilj (iako se debelo ne slažem, očigledno ).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 11:56   #45
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: KOTOR problemi

@Alek- ako sam dobro razumeo, onda znam na sta mislis. Sto si vise dark/light side djedaj, to imas vise uticaja na neke od svojih kompanjona. Necu sad da ti spojlerujem, ali- sto vise uticaja imas na njih, to ce ti oni vise o sebi otkrivati, kao i o nekim desavanjima u SW svetu, likovima koji se pojavljuju u oba dela itd. Takodje, otvaranjem nekih novih tema za razgovor, tvoj lik (kao i kompanjon) dobija odredjene bonuse.

Inace, ME i SWKOTOR se ne mogu uporedjovati, prvenstveno jer je KOTOR dosta starija igra.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 15:46   #46
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Ako stvarno ne pozivaš raspravu ME vs KotOR onda nemoj pisati ovakve stvari. Ja se uzdržavam od komentarisanja na tu temu samo zato što si napisao da ti to nije cilj (iako se debelo ne slažem, očigledno ).
OMG, postujem tvoje misljenje, zato sam bas i naveo da se gorenavedena recenica odnosi na licno mene Razlog vise sto mi nije cilj "vs" rasprava je sto bih bio u debeeeloj manjini, iz iskustva znam

@ srlandand
Mislio sam na bonuse kada si sto vise light/dark nesto tipa +xx dmg, +x wisdom itd.. To sam negde video ali sada se ne secam gde, kao i da dobijas "titule" i da je valjda poslednja ako ides na dark, naravno, "Sith Lord", E to me zanima kako se postize, da li prosto pomeranjem skale kao posledica odredjenih postupaka ili je to samo preduslov koji mora da se ispuni pa se tek onda kod nekog ili nekim kvestom dobijaju te titule?
Malo sam ga zamrsio...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 15:54   #47
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
@ srlandand
Mislio sam na bonuse kada si sto vise light/dark nesto tipa +xx dmg, +x wisdom itd.. To sam negde video ali sada se ne secam gde, kao i da dobijas "titule" i da je valjda poslednja ako ides na dark, naravno, "Sith Lord", E to me zanima kako se postize, da li prosto pomeranjem skale kao posledica odredjenih postupaka ili je to samo preduslov koji mora da se ispuni pa se tek onda kod nekog ili nekim kvestom dobijaju te titule?
Malo sam ga zamrsio...
Ne sećam se nikakvih titula per se, ali znam da se dobija neki bonus kada si 100% dark side/light side na skali.
Citat iz mog manuala za igru:
Citat:
Those characters who achieve mastery over the dark or light side of the force will gain special abilities unique to their alignment and class.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 16:11   #48
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Govorimo o drugom delu, da ne bude zabune?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 16:14   #49
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: KOTOR problemi

A bre, to. K'o sto rece Vulee, za to samo kad si 100% jedno ili drugo, kao i, sto sam vec rekoh, kroz dijaloge s drugim likovima, ponajvise onom babom.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 18:41   #50
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Uh...
Evo nisam bio lenj pa sam nasao :

Dark / Light Side upgrades

When you hit perfect light or dark side mastery, depending on your
class you will get the following bonus:

Jedi Sentinel/Watchmen > +3 CON
Jedi Guardian/Jedi Weapon Master > +3 STR
Jedi Consular/Jedi Master > +3 WIS
Sith Marauder > +1 to 8 extra damage
Sith Assassin > +3 DEX
Sith Lord > +50 Force Points

The bonus from the main class and prestige class will stack.

Note: If you get perfect dark side mastery while still in one of the
original 3 classes, you will get the Sith bonus. That is, a
Guardian will get +1 to 8 extra damage, a Sentinel will get
+3 DEX and a Consular will get +50 FP. [from Sam Lay]


Na ovo podvuceno sam mislio, to je inace preuzeto iz walkthrough-a za kotor 2
Jel poznato nekom kako se do toga dolazi (da ne bih citao ceo walk) il jok?
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Alek na korisnoj poruci:
markoracke (14.9.2010)
Stara 30.8.2010, 19:22   #51
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Ako se dobro sećam, prvo treba da dostigneš određeni lvl, pa onda popričaš sa Kreiom. Pričaj sa njom posle svakog lvl up-a, pa ćeš dobiti specijalizaciju.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 15:56   #52
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Opet ja
Dakle, završio sam KotoR I pre par dana ( bez većih problema). Nabavim KotoR II, puca igra ponekad, ali ništa strašno što se ne može izbeći pravovremenim save-ovanjem.
Problem imam sa zvukom. Pojedini zvuci se čuju kao iz bureta (mislim na pozadinske zvuke, šumove, zvuk kad mač udara u vrata ''Bash'' i tako to). Isključio sam EAX, potom sam i u ini fajlu stavio EAX=0 (stajao je na 2, iako je disable-ovan u igri).
Jel' zna neko neku foru da se sredi ovo? Gledao sam po netu, ali ne nalazim nigde ništa. Takođe, ovaj problem sam imao i u KotoR I, ali nisam primećivao toliko.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 19:40   #53
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Opet ja
Dakle, završio sam KotoR I pre par dana ( bez većih problema). Nabavim KotoR II, puca igra ponekad, ali ništa strašno što se ne može izbeći pravovremenim save-ovanjem.
Problem imam sa zvukom. Pojedini zvuci se čuju kao iz bureta (mislim na pozadinske zvuke, šumove, zvuk kad mač udara u vrata ''Bash'' i tako to). Isključio sam EAX, potom sam i u ini fajlu stavio EAX=0 (stajao je na 2, iako je disable-ovan u igri).
Jel' zna neko neku foru da se sredi ovo? Gledao sam po netu, ali ne nalazim nigde ništa. Takođe, ovaj problem sam imao i u KotoR I, ali nisam primećivao toliko.
da li si skinuo ovaj pach vec?
ja nisam bez njega igrao i sa njim(zamenjuje muziku sa istom visiheg kvaliteta zvuka) mi je sve bilo ok

http://knightsoftheoldrepublic.filef...te_Patch;52024
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 8:39   #54
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Ako se dobro sećam, prvo treba da dostigneš određeni lvl, pa onda popričaš sa Kreiom. Pričaj sa njom posle svakog lvl up-a, pa ćeš dobiti specijalizaciju.
Posle 15tog lvla se dobija, uspeo juce
Jel mi se cini ili je kotor 2 podosta duzi od keca? Igram mnooogo dugo a ni ne nazire se kraj, ostale su mi jos 2 planete na koje jos nisam ni sleteo. Zaboravio sam da pogledam playtime za prvi deo kada sam ga presao ceo i ovo sad dokle sam stigo u drugom pa da uporedim duzinu igranja.

Utisci za drugi deo su mi bas pozitivni. Stvarno je steta sto i prvi nije napravljen ovako. Usloznjen inventar, workbench, daleko daleko lepsi armori i pogotovo roubovi, vise detalja itd...
Da li postoji nacin da vidim influence sa svakim likom ponaosob? Nije mi bas najjasnije kako funkcionise to. Igram kao pure dark side, odavno sam onaj granicnik oterao ISPOD skale a i dobio tu famoznu specijalizaciju Sith Lord tako da zbog toga cesto moram da pricam sa kompanjonima na malo neukusan nacin i gubim influence. Ako im podvladjujem i idem "niz dlaku" da bih dobio inf, dobijam i light side poene a to mi nije cilj... Jel ima neki nacin da ne menjam alignment a dobijam influence? Kako mi kompanjoni dobijaju alignment poene? (light/dark)?

E da, prica je TOLIKO konfuzna da uopste ne mogu da je pohvatam, ni za glavu ni za rep. Naravno, nemam nista protiv toga, super je, samo sto cu morati da odigram jos neki put da bih pohvatao sve konce.
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 9:42   #55
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
Alek kaže: Pregled poruke
Stvarno je steta sto i prvi nije napravljen ovako.
Poješćeš reči kada se približiš kraju igre.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 15:55   #56
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Nah...malcice je zbrzano, ali daleko od toga da moze da ponisti sav awesomness dotle (kojem moderni bioware nije uspeo da primirisi, barem sto se mene tice).

Opet, moguce da sam ja samo srece imao, posto su mi bitni likovi bili protagonista, Krea i Visas, a svo troje su imali closure, dok mozda neki drugi likovi sa kojima si izgradio dobar odnos dotle ostaju nedoreceni, ne znam. Krajnji cinematic je bio smesno kratak, ali overall, uopste mi nisu jasne te zamerke da 30+ sati potpuno gubi poentu ako je poslednjih sat vremena delimicno nedoreceno. Vule, nemoj mi reci da se ne osecas kao da si nesto uradio ako ne spases univerzum od unistenja na kraju price? Razgovore sa Kreom iz Kotor dvojke ja ne bih menjao za 200 sati biowarovih kvalitetno prezentovanih klisea (tm). But maybe thats just me.

A i ovi comunity patchevi bi trebali da dodadju dosta stvari, mada ih jos nisam isprobao.

Poslednja ispravka: goodlikesweeper (4.10.2010 u 16:50) Razlog: edit
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
player1 (4.10.2010)
Stara 4.10.2010, 16:03   #57
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Vule, nemoj mi reci da se ne osecas da si nesto uradio ako ne spases univerzum od unistenja na kraju price? Razgovore sa Kreom iz Kotor dvojke je ne bih menjao za 200 sati biowarovih kvalitetno prezentovanih klisea (tm). But maybe thats just me.
Pwned!
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
Equilibrium (4.10.2010), goodlikesweeper (4.10.2010)
Stara 4.10.2010, 16:34   #58
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

"Razgovore sa Kreom iz Kotor dvojke je ne bih menjao za 200 sati biowarovih kvalitetno prezentovanih klisea"

+1
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 17:40   #59
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: KOTOR problemi

200 BWh, kako vas nije sram, i to iz igre gde je Obsidian hteo da iskopira Torment...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2010, 17:48   #60
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: KOTOR problemi

Bas mi je zabavno kad bioware fanovi imaju problem sa neoriginalnoscu.

Enivej, pisac(Avellone u ovom slucaju) koji jednu ili dve ideje razradi na drugaciji ali podjednako kvalitetan nacin tesko da kopira sam sebe.

Dok je Mass effect zaglupljeni kotor, a Dragon Age zaglupljeni Baldur's gate...i tako

Zezam se ja malo, ali razumem ljude poput tebe, koji preferiraju Bioware. Samo nije lepo od tebe da tako naturas svoje biowarefanboysko misljenje na nos nekoga ko ocigledno preferira obsidian.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kotor, kotor 2, star wars

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com