Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2010, 15:40   #101
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Bioshock, evo ga i razlog..

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ja sam keca odigrao posle sveg tog hajpa, i moram priznati da sam se razocarao. Igra je dobra, ali ni blizu ocena i hvale koje je dobila. Pacing je ono sto je meni pokvarilo uzitak; gameplay se svodi na sledece: idi od tacke A do tacke B, mlati se usput sa gomilom splicera, nadji par video traka koji odmotavaju pricu, pa se posle vracas od tacke B do tacke A, mlateci se ponovo sa istim protivnicima, da bi stigao do tacke C. To posle odredjenog vremena postaje izuzetno zamorno, zato sto dizajneri nisu ubacili nekakve 'predahe' u vidi safe zona (secam se samo jedne, kada dolazis u ono skloniste, gde ona dr. Tenenbaum cuva little sisters). U Half Life-u 2 je to odlicno odradjeno; sjajan je osecaj naleteti na Alyx posle puskaranja sa gomilom zombajna, ili ona deonica u bazi gde se svi skupe. Takve stvari prekidaju monotoniju, i repetativnost, i mislim da je to ono sto cini Half Life specijalnim. Dok sam u Bioshocku, negde na pola igre, osetio da cu baciti peglu ako vidim jos jednog splajsera. Ne verujem da cu vise ikada odigrati keca, a dvojku sam batalio jer je potpuno ista, kako sam cuo..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
doctor (7.10.2010)
Stara 7.10.2010, 17:03   #102
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

@nameless1: Da se ti nisi malo zacopao u Alyx? Najbolji karakter u igrama, ovo ono...?!

Gdje god se pomene neka pucacina evo ga nameless1 sa HL2 i njegovom Alyx... Ljubav ne poznaje granice.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 17:06   #103
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Cudi me da niko nije pomenuo Crysis.
Ja i dalje ne verujem da sam ovo cudo odigrao i da mi se vise svidjalo od COD.Igra jeste revolucionarna po pitanju grafike i fizike(po tom pitanju i jesu postavili nove standarde koje niko u poljuFPS-+a ne moze jos da dostigne i kad se uzme u obzir da izlazi dvojka za koju se najvaljuje da ce jos da unese poboljsanja po tim segmentima igre),al su zakazili po drugom planu.Sam gameplay je dosadan.Napucavanje sa protivnicima(sa vanzemaljcima je to ocekivano)traje 100 godina i imas osecaj da su Korenaci zilavi ko vanzemaljci.

I sve se svodi ides na maximum strength i divljas po dzungli ako ti je health skoro pri kraju ides na maximum armor prezivis nekoliko sekundi i na konju si.Ekspanzija mi je bila 3 puta zabavnija,a i zanimljivija.Pre bih presao Warhead 4 puta nego sto bi jednom presao ponovo keca.I glavni lik u ekspanziji(Pscyho) nije cutljiv kao glavni lik iz keca(Nomad) i u par situacija znao je da me nasmeje(I'm British,you muppet)

Jedini nivo koji je razbijao monotoniju je Core i zeleo bih jedino taj nivo opet da ga predjem.Jedno je to kada kao klinac od 16 godina koji nema bas veliko FPS iskustvo(u mom slucaju) vidi Crysis i odjednom mu to bude najomiljenija igra,a sada kada predjem 2-3 nivoa smorim se da se to ne moze opisati, vise mi se uopste ne igra i naravno pade uninstall.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 18:02   #104
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
@nameless1: Da se ti nisi malo zacopao u Alyx? Najbolji karakter u igrama, ovo ono...?!

Gdje god se pomene neka pucacina evo ga nameless1 sa HL2 i njegovom Alyx... Ljubav ne poznaje granice.
Nije iskljuceno..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
doctor (7.10.2010)
Stara 7.10.2010, 18:10   #105
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
Packy kaže: Pregled poruke
I sve se svodi ides na maximum strength i divljas po dzungli ako ti je health skoro pri kraju ides na maximum armor prezivis nekoliko sekundi i na konju si..
A zasto se sve svodi na to? Pa ja sam ravnopravno koristio sve moci, i mislim da sam skoro svakog protivnika ubio na drugaciji nacin (preterano), cesto sam i eksperimentisao i planirao kako cu nekog da kovnem, i kada to sprovedes u delo osecas neku satisfakciju. Retko koji FPS ti to omogucava, pogotovu monotoni CoD gameplay..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 22:26   #106
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Moja greska.Cloak nijednom nisam koristio,a za max speed sam zaboravio da uopste postoji.To je jedna od svetlijih strana igre a ja to naveo kao mana igre.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 0:24   #107
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Fallout. Da sam ga igrao kad je izasao, verovatno bih se unezverio koliko je dobro, ovako, igrao ga pre koju godinu, mnogo mi je dosadan bio.

E da, i onog prvog Princa sam uvek mrzeo.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 14:48   #108
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Eh daaaa.

PoP WW (pola foruma me je upravo zamrzelo). Jednostavno, igrao sam ga posle T2T-a i primetio sam da ima manje akrobacija, "skasutanja" sto je i u SoT bilo karakteristicno za PoP. Akcenat je u borbi, iako, po meni, ima boljih H&S od ovoga, i PoP nije trebao da se fokusira na to.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 15:06   #109
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Jokso, mrzim te.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
nameless1 (8.10.2010)
Stara 8.10.2010, 16:14   #110
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Bioshock 2 - onaj sa 99 ocjenom - dosadan za igranje do iznemoglosti.

Quake - da li mi vjerujete da tu igru nisam igrao ni 2ptak minuta ukupno, racunajuci sve dijelove? Jednostavno mrzim te retardirane igre sa vanzemaljcima...

Bards Tale - Humor je tinejdzerski, dosadno do besvjesti. par sitnih forica i nista vise. manjak opcija.

Diablo 2 - Nazalost, imao sam tu nesrecu da ga probam posle Dungeon Siegea 1 (kasnije i 2) koji mi je bio mnooogooo bolji graficki, i nekako mi prirastao za srce Ds jedina igra gdje sam volio linearnost.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 16:53   #111
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Nije BioShock 2 dobio 99 ocenu, nego kec.
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku thebluephoenix na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (9.10.2010)
Stara 8.10.2010, 17:09   #112
JoXa
Veteran
 
Član od: 13.7.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 97 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Jokso, mrzim te.
:'| xD Saw that comin'.

Videces ovde mnogo toga- od Bioshocka preko Diabla do, kako vidis, PoP WW-a.
JoXa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 17:15   #113
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Ma zaje*ancija. I ja sam stavio Diabla.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 17:48   #114
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Ja sam pokušo da igram WoW ali me nešto nije privuko (samo ona DoTA me je navukla).
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 17:51   #115
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Bioshock 2 - onaj sa 99 ocjenom - dosadan za igranje do iznemoglosti.

Quake - da li mi vjerujete da tu igru nisam igrao ni 2ptak minuta ukupno, racunajuci sve dijelove? Jednostavno mrzim te retardirane igre sa vanzemaljcima...

Bards Tale - Humor je tinejdzerski, dosadno do besvjesti. par sitnih forica i nista vise. manjak opcija.

Diablo 2 - Nazalost, imao sam tu nesrecu da ga probam posle Dungeon Siegea 1 (kasnije i 2) koji mi je bio mnooogooo bolji graficki, i nekako mi prirastao za srce Ds jedina igra gdje sam volio linearnost.
Quake 1 nije sa vanzemaljcima, nego sa undeadovima, dosta je drugaciji od ostalih, po mom mishljenju i bolji. Probaj nekad. A i sto se tiche igara sa vanzemaljcima Quake je jos i najmanje retardiran .

A humor u Bard's Tale u ti je tinedzerski? lol a koji je po tvom mishljenju zreo humor?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 3:08   #116
Boris B.
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 101
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Sećam se da svojevremeno nisam mogao da svarim Monkey Island 2, imao je previše nelogične puzzle za moj ukus, art style mi se nikako nije sviđao u poređenju sa kecom ... probao sam i ovu novu HD verziju sad posle 15 godina i ista stvar (u stvari mi izgleda još gore). Uopšte mi nije izgledalo kao da su isti ljudi napravili MI1 i MI2.

Sam & Max Hit the Road je isto imao katastrofa puzzle i nikad ga nisam prešao, ali je zato bar humor i stil bio na mestu.

Da ne bude zabune, ostale Lucas SCUMM avanture su vrh (DOTT, MI1, LOOM, IJ3, IJ4...)

Isto tako (kao što je neko već pomenuo) nisam mogao da svarim amiga klasike kao SOTB ili Turrican, nije mi jasno šta su ljudi videli u tim igrama osim grafike (stariji igrači će se sigurno setiti kako su vlasnici amiga trljali nos osmobitnoj i ST bratiji sa "velikim likovima" u SOTB serijalu )

Poslednja ispravka: Boris B. (9.10.2010 u 3:22)
Boris B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 10:22   #117
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Quake 1 nije sa vanzemaljcima, nego sa undeadovima, dosta je drugaciji od ostalih, po mom mishljenju i bolji. Probaj nekad. A i sto se tiche igara sa vanzemaljcima Quake je jos i najmanje retardiran .

A humor u Bard's Tale u ti je tinedzerski? lol a koji je po tvom mishljenju zreo humor?
The Books of Knjige ;D

Ne znam, mozda je i dobar, igrao sam igru citavih pola sata i totalno me smorila. Jednostavno - dosadno.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 14:49   #118
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Dobar da, zreo, hm, ne znam, nisam dovoljno struchan. Ali istina je, Bard's Tale je upropascen monotonoshcu gameplay-a, a mogao je lako da postane.. "klasik"
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 9:56   #119
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

Ok, setih se jos jedne igre koja mozda nije po svim parametrima "klasik", ali je definitivno bila hit i ima hajpa oko nje.

The Witcher - Jos jedna u nizu igara "prodajemo je kao rpg, a u stvari igra je hack & slahs avantura", dakle opet prevara. Slobode u igi su smesne, a interfejs potpuno idiotski. Koliko klikova i vremena vam treba da u nekoj igri napravite napitak? E pa u ovoj igri cete da shvatite koliko veliiiiki posao to ume da bude. Da ne budem potpuni hejter, igra ima lepu grafiku, i relativno pristojnu pricu (kao i sladak detalj sa "skupljanjem" zena), ali ova igra je bila i ostala samo jedan hajp hajp hajp, ljudi od grafike zaboravljaju gameplay i upravo je to najslabija karika Witchera...
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2010, 14:12   #120
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Klasici koji vam se nisu dopali

ajde da nastavim

Bioshock Veliki sam fan System Shock igara i ovo sam uzeo jer je delovalo kao siritualni nastavak. Problem je došao od toga da kada malo uznapreduješ postaneš nedodirljiv skoro a osim toga smrt nema nikakve kazne. Na kraju sam kokao Big Dady-e ključem i repelovanjem njihovih bombi. Kada me i to smorilo prestao sam da igram.

Oblivion Kao i ostali. Smorilo me vremenom. Delovao je super u početku ali sam ga se zasitio vremenom. Da bude još smešnije što više sam napredovao to sam teže ubijao iste protivnike jer su moje tehnike napada iz pravog ugla bile sve manje efektivne. Stoke su počele da dobijaju tri tone energije...

Half Life 2 Prvi deo je bio mala revolucia. Dobra priča odlično izneta kroz raznovrsne ideje. Drugi deo je bio isto to ali sve to je već viđeno ali je AI izostao a atmosfera mnogo razbijena u mnogim deonicama. Dobra igra ali ni prici kecu u mojim očima.

Shadow of the Beast Treća igra u serijalu je zaista fenomelana ali prve dve nemaju nikakve čari za mene.

Gears of War Dok je igrivost stvarno na najvišem nivou nisam mogao više da podnesem da čujem one retardirane likove. Prekinuo igranje iz humanih razloga. Da ne ostanem bez TVa.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Koji telefon iz više klase? NjegovaWisost Aparati i oprema 109 27.1.2010 21:02
Linux rečnik - radna tema GoranSTX Slobodni softver 21 28.9.2009 19:14
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com