Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.3.2011, 4:41   #1681
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Bila bi fora da su upregli komodo zmajeve! E to bi bio pravi marketing, u skladu sa igrom i fetisom kojeg dizajneri imaju prema krvi..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 9:33   #1682
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Stvarno je glupo napravljeno da ne možeš da mijenjaš armor kompanjonima.Ne mogu da vjerujem da su to namjerno uradili više mi izgleda kao neki bug.U invetory mi stoji grdilo raznih armora dvije trećine moj rogue ne može da nosi i nizašta ne služe.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 9:35   #1683
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
P.A.I.N kaže: Pregled poruke
Spremam se da idem na put u deap roads imam 41 zlatnik...On da mozda se baguje da vidim 4 zlatnika a dobijem srebrnjaka 4..nzm provericu...
Jel treba 50 zlatnika da bi otisao u deap roads?
Ne baguje se.

Kada pokupis nesto love, on prvi stavi ikonu zlata (nekoliko zlatnih novcica) a potom kolicinu pa onda sta si dobio. Znaci ako si pokupio 50 srebrnjaka to bi izgledalo

ikona para (nekoliko zlatnih novcica); 50; srebrni novcic; 0; bakarni novcic

Da si pokupio 5 zlatnika onda bi izgledalo:

ikona para (nekoliko zlatnih novcica); 5; zlatni novcic; 0; srebrni novcic; 0; bakarni novcic
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 9:41   #1684
dulezmaj
Veteran
 
Član od: 17.7.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 971
Zahvalnice: 796
Zahvaljeno 503 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

ljudi dosao sam bas daleko sa warriorom a nemam neki dobar mac ili sekiru dual hand oruzje tacnije..pa ako neko zna gde mogu da najdem neko dobro oruzje ili makar kako da mu pojacam damage imam bruka armor pa me samo ovo muci
dulezmaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 10:07   #1685
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Da pitam vas koji ste zavrsili - da li je neko tokom igre koristio dual weapon i ako jeste kako to funkcionise posto nigde nisam video specijalizacije za tako nesto (postoje li uopste?)?

Nedostatak dual weapon stila za specijaliziranje im uzimam kao neoprostiv nedostatak jer ne bas malom broju RPG igraca ovo je omiljeni stil (meni definitivno) i ako vec ima 2H ili S+W onda nisu smeli ovo da izbace!
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 10:10   #1686
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

dual weapon i archery je samo za rogue-a, a two-handed i sword&shield samo za warriora.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Marti Misterija (11.3.2011)
Stara 11.3.2011, 10:27   #1687
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Čekaj bre...
Spoiler za wtf:

- Brat me napustio i otišao u templare jer ga nisam poveo u deep roads,
- kevu je oteo i ubio lik jer ga nisam ubio kad sam imao priliku,
- morao sam da pobijem daelishe jer sam podržao glupu elficu u popravci ogledala
- blood mage riba je digla pobunu i otela mi brata, iako sam joj spasio život i ubio 20ak templara da spasim tu odbeglu grupu magova... samo zato što sam joj ubio muža koji je bio skroz zastranio. slagala je da ona nije blod mage a ja poverovao;
- pozajmio sam pare za ekspediciju što me kasnije koštalo zasede... zato što sam ubio onog otmičara dece u ruinama... nisam bio plaćen za to... ali je ta devojka postala city guard kasnije;

itd, itd... ima krša tih sitnih posledica... to je jedino i urađeno da valja. Jedini način da se ni sa kim ne sretneš ponovo je da ih sve ubiješ pri prvom susretu...

Psycho13:
37 sati i 40 minuta (kako igra beleži, zapravo duže, hehe). Našao sam i 2 ubagovana questa. Sad sam uzeo da igram ponovo (na casual doduše, umoran sam) čisto da vidim koje su razlike ako uvezem drugačiji save i ako igram drugu klasu i radim stvari... brutalnije i pametnije. Bez rizika - mrtva usta ne govore, bla, bla... Za sad (nisam još otišao na ekspediciju) su samo dijalozi nešto drugačiji, ali skoro svi questovi su tu, nisu ni malo izmenjeni, samo ih npr. ne daju plaćenici već krijumčari...
Al pazi, ovo je bioware. Ako su oni u necemu dobri, to je stvaranje iluzije izbora tamo gde ga nema. Dobro, i ja sam samo jednom igru presao, tako da moguce da sam u krivu, ali poprilicno sam siguran da ako odigras igru ponovo, neces nesto puno drugacije videti.

Spoiler za a:
Zasto mislis da imas izbor kod dela price za kevu? Ja sam poprilicno siguran da onog poremecenog maga koji ju je ubio nisam video ni jednom pre toga. Video sam samo lika koji je hteo da ga ubije jer mu je sestru ubio.

To za elfove ne znam, taj deo sam preskocio.

Drugo, kako ti se zarvsila igra? Kod mene je ceo svet u rasulu jer su se i ostale circle organizacije pobunile protiv templara. Na mom prelazu, to ima smisla posto sam ja stalno podrzavao magove a borio se protiv templara, ali mogu da se kladim, da ako bi igrao lika koji sto posto podrzava templare i mrzi magove, opet ce igra isto da se zavrsi. Posto je na pocetku igre ona chantry riba bas besna, sto znaci da je vec tad chantry u rasulu. itd itd


Okej, bilo je jos nekoliko sitnica, ali moz mislit, jedna bitka sa genericnkim blood magovima koji su te prevarili vise ili manje. Nema tu sad nekih ozbiljnih izbora i ozbiljnih posledica kao u malo ozbiljnijim mordernim rpg-ovima tipa Witcher ili Alpha protocol, mada je sa druge strane korak napred u odnosu na mass effect 2.

Mada mislim da je malo glupo sto sad pricamo o ovome, posle samo jednog prelaza igre. Barem dva, ako ne i vise prelaza rpg-a su potrebna da bi mogao zapravo videti koliko je igra drugacija u zavisnosti od izbora. Moje misljenje je da nece biti skoro uopste drugacija, posto je dosad moje isusktvo sa biowareom takvo, ali opte kazem, otkud znam, samo nagadjam.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 10:29   #1688
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Jbg sad izmisljaju toplu vodu - u DAO je dual weapon mogao da koristi warrior, kao u ostalom i u masi ostalih RPG-ova i sad je odjednom nekom geniju palo na pamet da warrior vise ne moze da koristi recimo dva maca ili nesto slicno.

Sto je najgore - ta masa RPG-ova koju pominjem je upravo izasla iz Bioware-ove fabrike RPG-ova.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Doomche (11.3.2011)
Stara 11.3.2011, 10:43   #1689
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Igra je ok i da bisete uzivali u njoj morate da batalite DAO i uporedjivanje sa njome jel po tom sistemu je sh1t
E sad:
+prica
+dijalozi,kvalitet glume(dijalozi su potpuno drgaciji od DAO u tehnickom smilslu i treba vremena da se naviknes kasnije bude kao u mass efectu sto meni licno vise odgovara)
+hard tezina je zanimljiva jel je teska i mora se taktizirati sa bosovima koje je bar meni nemoguce preci iz prvog puta ovo dize adrenalin
-respwan zatim respawn iza ledja mucki!skakajuci neprijatelji sa plafona-ovo je neprihvatljivo mislim da ovo vise ne postoji ni u pucacinama
-nemogucnost menjanja oklopa ostalim junacima-sve ostalo se moze menjati ovo ne?!
-skucenost sveta,linerne mape tipa ME
- sve ali bas sve je pojednostavljeno
generalno ovu igru treba usporedjivati sa ME a ne sa DAO ovo vam je isti fazon kao oblivion=fallout3 samo sto je u ovom slucaju macevi umesto pusaka

generalni zakljucak posle 12h ko voli ME volece i ovu igru...

Poslednja ispravka: Ekiman (11.3.2011 u 11:24)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 11:07   #1690
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ja obožavam ME2 i ne volim DA2, šta sad? Ne možeš povlačiti paralelu između SF igre gde je primarni način borbe pucanje i fantasy igre gde je primarna melee borba.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
dragomix (11.3.2011), goodlikesweeper (11.3.2011), Great_Sun_Jester (11.3.2011), Leonida (11.3.2011)
Stara 11.3.2011, 11:15   #1691
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Jbg sad izmisljaju toplu vodu - u DAO je dual weapon mogao da koristi warrior, kao u ostalom i u masi ostalih RPG-ova i sad je odjednom nekom geniju palo na pamet da warrior vise ne moze da koristi recimo dva maca ili nesto slicno.
Cim sa video u demou, da su vezali da se samo DEX ili samo STR koristi za povecanje damage-a i napada, u zavisnosti dal si rogue ili warrior, znao sam da ce da ogranice i klase po pitanju sta mogu da koriste (DEX oruzija za skitnice, STR oruzija za ratnike).

I bio sam u pravu.

Sa jedne strane, to povecava raznolikost u grupi, dok sa druge strane ubija roleplay i smanjuje neke elemente taktiziranja (na primer, da svi u grupi predju na ranged i lese nesto iz daljine, kao sto je moglo u Originu).

Nije ni cudno je da friendly fire samo na nighmare ukljucen, kada neke od standardnih taktika za nepogadjanje sopstvenih saboraca vise ne vaze (baci area magiju iz daljine, pucaj strelama). Mada s obzirom na to da se vecina borbi u drugom delu se odvija u talasima, ta taktika, i da je moguca, ne bi bila toliko efektivna.

Poslednja ispravka: player1 (11.3.2011 u 11:23)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 11:20   #1692
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Probaj da joj das jos malo vremena rekao si da si igrao 30min? ja sam posle 20 minuta demo odmah unistaliro ALI stvarno tih prhiv 60minuta pa cak i kad dodjes u grad su katastrofa bude ti lose koliko oskrnavili igru ali onda kasnije krenu questovi i ti polako zaboravis sve i poces da igras...to ti je moj savet e sad ako hoces ti probaj ako ne jbg...pazi i oblivion i fall3 su nebo i zelja po tematici pa su igre bile jako slicne...tako bar ja dozivljavam
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 11:27   #1693
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Cool Re: Dragon Age 2

... cime su smanjenjem mogucnosti izbora jednim delom smanjili i car igranja bilo kojom od dve klase koje si naveo.

Jednostavno ne moze da mi bude jasno zasto ja kao warrior ne mogu da koristim crossbow/longbow ako ispunjavam uslove vezane za DEX? Naravno, logicno bi bilo da zbog armora imam manji ili veci penalty i da ne bih mogao da gadjam kao rogue, sto je i logicno, ali bih ipak mogao da ih koristim, ovako...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 11:32   #1694
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

jbg odgovor je jasan:sve su pojednostavili...posto bi se mozda neko dete zeznulo i igralo wariora sa lukom i onda bi non stop ginuo e da se to izbegne stavili su ti da mozes igrati samo sa macem i gotovo
btw ista stvar postoji u ME npr ne mogu svi da korite snajper,sacmaru,masinku i pistoj tj samo jedna klasa moze ali onda je uskracena za ''magije''...kao sto rekoh ima previse ME elemenata u DA2
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 11:41   #1695
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Kad smo kod maceva, primetio sam da vise nema nikakve razalike izmedju kategorije oruzija. Mac, sekira i topuz, koji daju isti damage, imaju i isti DPS i po nicemu se u praksi ne razlikuju jedan od drugog, sem po ikonici* i modelu oruzija.

Sa druge strane, u kecu je od toga zavisilo koliko mogu da dobiju ekstra damage-a od snage, koliki je armor penetration efekat takvog oruzija, brzina napada i slicno. Nista od ovoga nema u dvojci.



*kad smo kod ikonica, Bioware ih je stvarno "jeftino" uradio. Prakticno, sve su iste, u par razlicitih boja. Jos gori su junk itemi jer svi izgledaju kao "kante". Ovakav stil bi ocekivano od place-holdera u alpha verziji igre, a ne u gotovom proizvodu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 11:41   #1696
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
...posto bi se mozda neko dete zeznulo i igralo wariora sa lukom i onda bi non stop ginuo e da se to izbegne stavili su ti da mozes igrati samo sa macem i gotovo
Ko ga sljivi, neka gine - bar ce na tezi nacin nauciti da primarno oruzije warriora nije longbow vec sword i da isti taj longbow moze da upotrebi tek ponekad.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
galebns (11.3.2011)
Stara 11.3.2011, 11:52   #1697
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kad smo kod maceva, primetio sam da vise nema nikakve razalike izmedju kategorije oruzija. Mac, sekira i topuz, koji daju isti damage, imaju i isti DPS i po nicemu se u praksi ne razlikuju jedan od drugog, sem po ikonici* i modelu oruzija.
Nema razlike ni u zvuku oružja, kad koristim malj isto se čuje zvuk kao kad se zamahuje oštrica.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 11:58   #1698
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Meanwhile in UK:

Citat:
Wikipedia - Dragon Age II kaže:
"PC Gamer UK magazine highly praised Dragon Age II mentioning the improved combat system, dialogue wheel, skill-trees, and solid storytelling as its strong points. The game earned their "Editor's Choice" award and was stated to be, "The best RPG of this decade? Nine more years will tell, but for now, yes."


Da mi je znati samo koliko li je para otislo da bi se ovakva izjava progurala u novinama...BioWare you're losing my respect at an exponential rate d:
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 12:01   #1699
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kad smo kod maceva, primetio sam da vise nema nikakve razalike izmedju kategorije oruzija. Mac, sekira i topuz, koji daju isti damage, imaju i isti DPS i po nicemu se u praksi ne razlikuju jedan od drugog, sem po ikonici* i modelu oruzija.

Sa druge strane, u kecu je od toga zavisilo koliko mogu da dobiju ekstra damage-a od snage, koliki je armor penetration efekat takvog oruzija, brzina napada i slicno. Nista od ovoga nema u dvojci.



*kad smo kod ikonica, Bioware ih je stvarno "jeftino" uradio. Prakticno, sve su iste, u par razlicitih boja. Jos gori su junk itemi jer svi izgledaju kao "kante". Ovakav stil bi ocekivano od place-holdera u alpha verziji igre, a ne u gotovom proizvodu.
Apsolutno se slazem sa tobom sa svime sto si rekao.

To za ikonice je manje-vise stvar preko koje mogu da predjem, mada ne mogu da kazem da mi bas nimalo ne smeta ali ovo vezano za oruzija i "stetu" koju pravi svako od njih je jedan veliki korak unazad koji, iskreno govoreci, nisam ocekivao od Biowarea - narocito ne na nekoj takvoj rekao bih elementarnoj stvari.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2011, 12:15   #1700
P.A.I.N
Veteran
 
Član od: 11.11.2010.
Poruke: 785
Zahvalnice: 193
Zahvaljeno 56 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Hvala vam u pravu ste ja se sv e tripovo zbog ona 3 zlatnika ispred da u zimam gold kad on o srebrnjake dobijam sve je ok jos jednom hvala svima koji su potrosili vreme na moju ne paznju...
P.A.I.N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com