Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.6.2011, 13:51   #81
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Gledajući novog Hitmana, novi Duke Nukem, novotarije u serijalu Call of Duty, ćelavog Max Payne-a i ostale "divne inovativne stvari u gaming industriji" prosto poželim rollback na datum nekih 10-15 godina unazad kad su izlazili prvi naslovi ovih igara koji su bili hiljadu puta bolji nego ovi današnji.
Sve lijepo optimizovano, ispeglano, sređeno, kad ti lik umre u igri prosto te tjera da je igraš dalje i ne nerviraš se nego te zadivljuje i grafika, i igrivost, i okruženje, a danas je svaki MMORPG postao klon WoW-a, svaki RPG se oslanja na konzole, svaki FPS je futuristički nabrijan jer pobogu, što bismo ubijali protivnike nečim "ovozemaljskim" kao što je Desert Eagle, Kalašnjikov ili M4A1 kad postoje plazma gun-ovi, proton-topovi ili kako-se-već-zovu-sva-ta-s**nja...Od pojave Call of Duty Modern Warfare prestao sam da vjerujem u taj serijal i da ga cijenim. Od pojave WoW-a zamrzio sam igraonice jer su mjesta gdje smo se nekad okupljali da igramo CS (iako smo svi imali kompjutere) postala prepuna klinaca koji se "leveluju" i "farmaju" po čitav dan.

Tako je i sa DS3, skinuo sam je, odigrao tek par sati i nije mi se svidjela.
Od novog nastavka neke igre nikad ne očekujem da bude "produžetak starog" ali bilo bi poželjno da se zadržao koncept i suština a ne da se dobar RPG pretvara u hack'n'slash. Žao mi je što je tako, što danas nema kvalitetnih igara ili su u totalnoj manjini prema ostalim šund-naslovima.

Najkvalitetnija od online igara za mene je EVE online ali nemam nešto pretjerano mnogo ni vremena ni keša da je plaćam, iako vrijedi svaki dinar/euro/dolar.

P.S. Još jednom hvala Bogu na "narodnim" verzijama - šta mislite koliki bi udar na džep bio da smo svaku noviju igru kupili za pare i ovoliko se razočarali njima? Tužno...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 14:11   #82
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Pa Dungeon Siege je uvek i bio goli hack&slash, štaviše trojka je u pogledu lore-a i kvestova pojam RPG-a za prethodne delove, naročito za prvi. Tu se tačno vidi Obsidianov "dodir".
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (12.6.2011)
Stara 12.6.2011, 14:14   #83
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
ali bilo bi poželjno da se zadržao koncept i suština a ne da se dobar RPG pretvara u hack'n'slash.

Um.....um....dungeon siege igre su bili dobri rpg-ovi? ds1 nisam igrao, ds2 sam presao, obicno kliktanje na protivnike. Kako je to "dobar rpg"?

Drugo, ds3 uopste nema sekcija tipa "Ovo je h&s igra, dakle eno ti tamo hodnik, trci kroz njega i ubijaj". Sve sto radis je deo price, uopste nisu preterano dugacke h&s sekcije, i pre nego sto krenes u dungeon, igra ti uvek da barem jedan dodatni side quest. Povrh ovog svega, ds3 ima izbore, koji imaju actual posledice. Sto ga cini, za mene, vecim rpg-om od dobrog dela igara koji se smatraju za rpg. Nije sad da ima previse ovih RPG elemenata, i generalni utisak je RPG-lite, ali reci da je h&s u poredjenju sa prethodnim igrama koji su sjani RPG-ovi....really? Ne vidim zasto bi iko dosao do tog zakljucka.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 14:18   #84
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Bilo je u dvojci ljepših i boljih momenata nego u novom nastavku.
Obsidian je dosta traljavo odradio svoj dio posla, i po mom mišljenju dvojka je bolja od trećeg nastavka.
Ipak, ne bih se složio da je DS ("čisti") hack'n'slash ali OK.
Ukusi su različiti.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 14:20   #85
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Bilo je u dvojci ljepših i boljih momenata nego u novom nastavku.
Obsidian je dosta traljavo odradio svoj dio posla, i po mom mišljenju dvojka je bolja od trećeg nastavka.
Ipak, ne bih se složio da je DS ("čisti") hack'n'slash ali OK.
Ukusi su različiti.
Pa okej, s obzirom na to koliko je ds3 drugaciji, uopste me ne cudi sto si dosao do tog zakljucka, kao pc gejmer. Ali nema smisla da tvrdis da je manje rpg od prethodnih igara, vec da ti se prosto manje svidja, je li. And thats perfectly fine, pogotovo sto su pc kontrole uzasne, ne znam kako si izdrzao sa njima toliko.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 15:17   #86
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Dungeon Siege 1&2 su bili dobri Diablo klonovi sa tada impresivnom 3D grafikom i po kojim zabavnim elementima (moderno oruzje u fantasy okruzenju, tovarni magarac) ali nikako nisu bili dobri RPG-ovi. Chak shta vishe secam se da su ih ljudi dosta pljuvali kad su izashli.

Iskreno ja sam malo igrao prethodne delove i nije me narucito briga. Ali dali ste mi jednu dobru ideju za temu...
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 17:17   #87
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Pa okej, s obzirom na to koliko je ds3 drugaciji, uopste me ne cudi sto si dosao do tog zakljucka, kao pc gejmer. Ali nema smisla da tvrdis da je manje rpg od prethodnih igara, vec da ti se prosto manje svidja, je li. And thats perfectly fine, pogotovo sto su pc kontrole uzasne, ne znam kako si izdrzao sa njima toliko.
Pomučio sam se s razlogom,jer iako je trojka po mom mišljenju čist promašaj ja ipak i dalje volim ovu igru, i uvijek imam alternativu da instaliram dobru staru dvojku koja je u poređenju s trećim nastavkom "izmislila svijet".
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 19:59   #88
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

ovo je najobichniji konzolashki tresh
kakvi crni rpg elementi lol
keci i dvojka su bili dobri diablo klonovi i igrivi na pc-u
ja sam preshao oba prethodna dela i bilo ih je moguce igrati za mishem&tastaturom a ovaj ****ni konzolashki port je za tako neshto nepredvidjen
ne znam koji moj su uopshte izdali igru i za pc
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2011, 23:03   #89
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

wtf!!!!! ne mogu da verujem kakva je ovo shitina, mislim kako neko ovo moz da zove RPG, kako trejleri umeju da stvore pogresno misljenje
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 0:19   #90
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

I ja se slazem sa ostalima koji kazu da je igra uzas....prva 2 dela mnogo bolja po meni...
neddd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku neddd na korisnoj poruci:
LoneWolf (15.6.2011)
Stara 15.6.2011, 7:36   #91
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

E ovako je trebao da izgleda Dragon Age 2 od samog pocetka! A ne tamo neka zamlacivanja i puste price o dubini RPG elemenata i flexibilnosti sveta - iskreno nastupis i iskreno obradujes igrace

S'obzirom na to da apsolutno nemam pojma kakvi su prvi i drugi deo (jer me akciona role play scena ne interesuje ni priblizno koliko ova ne-akciona), trojka mi je dosla kao prijatno iznenadjenje (jer nisam znao sta da ocekujem); gejmplej prost ko pasulj, prijatan steampunk-ish osecaj, Katarina i nadasve dobra atmosfera zamotana u dobri stari pogled iz pticije perspektive...ne mogu a da ne kazem Obsidian delivers!, in a way.

Ponadao sam se da ce svaki od ponudjenih karaktera imati sopstveni storyline i put kroz kampanju a la Nox ali i ovih 20 minuta x2 lika sto sam probao (Lukas & Katarina) su ostavili lep utisak. Takodje verujem da je igra izuzetno dobro tempirana jer scena je prosto zedna ovakvog no-brainer razbibriga naslova...Tako da iako rizikujem da konacno saznam kako je to biti neki Fallout (nazovi) 3 fan vs nekog Fallout 1&2 fana, al iskreno sto se mene tice ova aRPG limunadica je sasvim uspela

Spoiler za Ko misli suprotno, evo mu jedna Katarina da mu promeni misljenje :D:


Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (7.7.2011), Krilce (15.6.2011), voodoo_ (15.6.2011)
Stara 15.6.2011, 9:40   #92
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Dobra virtuelna riba Vreme je da ubedjujem devojku da pocne da nosi korset ili me vise nece videti
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 13:37   #93
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Jel može neko da uporedi igru sa Torchlight-om? Pitam zato što nemam iskustva u H&S FRP-ovima a skoro sam odigrao Torchlight i svideo mi se, mada me je u drugoj polovini i smorio jer mi je delovalo kao još i još istog, a radnja praktično i ne postoji. Tako da ako DSIII ima malo veću raznovrsnost nivoa i bolju priču, I'm in.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 17:42   #94
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Jel može neko da uporedi igru sa Torchlight-om? Pitam zato što nemam iskustva u H&S FRP-ovima a skoro sam odigrao Torchlight i svideo mi se, mada me je u drugoj polovini i smorio jer mi je delovalo kao još i još istog, a radnja praktično i ne postoji. Tako da ako DSIII ima malo veću raznovrsnost nivoa i bolju priču, I'm in.
Bas mi drago da sam naisao na ovakvo pitanje jer bas igram torchlight ko nenormalan poslednjih dana..
Torchlight ti je bukvalno neka vrsta "demo" verzije Diabla 3 u mojim ocima.. znaci genijalna igra za taj zanr.. iako mi je recimo Titan Quest bas prirastao za srce pre par godina , realno moram priznati da je ovo najbolji Diablo klon ikada(pricalo se da je nekoliko Blizzard ljudi pomagalo na igri) , a sad treba da izadje i drugi deo koji ce biti josh bolji po onome sto sam video .. ipak ne igra se zbog price evo ja sam na nekom 30om spratu i dalje nemam pojma o cemu se radi (mislim znaam al samo okvirno) igra se zbog "budzenja" heroja, skupljanja unique itema, kompleta , izivljavanja nad neprijateljima.. msm ako si igrao Diabla to je to samo sa drugacijim stilom grafike i atmosfere.. a ovo ( DSIII) sam na silu igrao do neke polovine i smuchio mi se.. akcija je tako troma, prica.. ja vise volim nesto gde nema neke price nego gde pokusavaju na silu da sklepaju neki FAIL od price tako da mi se ni to nije svidelo..al eto mozda je ovo diablo fanboy misljenje.. jednostavno Torchlight mi daje onaj osecaj da moram da zavirim u svaki kovcheg da uporedim svaki item, da dozivim orgazam kad ugledam da je ispalo nesto narandzasto(unique) itd.. DSIII je neki konzolaski pokusaj H&S RPG-a koji mi se ni malo a verujem ni vecini H&S RPG fanova nije svideo

P.S Neces ni dotaci pun potencijal Torchlighta ako ne igras sa Vanquisher devojkom.. dual wield pistolja u H&S RPG-u neprocenjivo

Poslednja ispravka: sidewinder989 (15.6.2011 u 17:57)
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 12:39   #95
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Ljudi ja sam igrajući ovo više uživao nego igrajući DA2. Ništa posebno ali dovoljno zabavno i raznovrsnije od pomenutog Bioware produkta.
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 13:23   #96
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Jos jedan Obsidianov "hit" samo se pitam gde su ucili da se rpg igre portuju sa ovakvim sistemom kontrola....a iz nekog razloga ni game-pad nece da prihvati (dual-analog). Igra nije losa (sem pomenutih kontrola/kamera) ali ne izlazi iz proseka (kao npr Hunted ili DA 2) bar za sada 2011 nije godina RPG...da da sve su oci uprte u severni deo Tamriela
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 13:31   #97
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Prihvata samo Xbox kompatibilne džojpede (koji podržavaju XInput režim pored DirectInput-a). Ja imam Logitech F510 i radi bez problema (ima pozadi prekidač da se prebaci na XInput). Ako imaš samo DirectInput džojped, trebaće ti XBox 360 joy emulator.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Exia (18.6.2011)
Stara 18.6.2011, 13:38   #98
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
...bar za sada 2011 nije godina RPG...da da sve su oci uprte u severni deo Tamriela
A sta fali The Witcher 2? Jedan od najboljih RPG-ova u zadnjih nekoliko godina i ti tek tako kazes da ovo nije godina RPG-ova?

Btw. da ne bude off ali cini li se jos nekom da ovo nema nikakvih dodirnih tacaka sa prethodna dva DS ili se to samo meni cini?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 13:51   #99
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Dungeon Siege III

Zato sto Withcher 2 nisam igrao (niti planiram) igrao sam kec (nije mi se svideo) a za ostalo sam rekao (samo) svoje misljenje....

Sto se tice DS3 je bar po prici povezan sa prvim delom posto se desava 150 godina posle keca a jedan od likova Lucas Montbarron je descendent onog "farmera" (glavnog protagoniste iz prvog dela) koji je (valjda) i osnivac te 10 Legije...tako da ima dodirnih veza
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 14:16   #100
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom

OK, ali to sto ti nisi igrao The Witcher 2 uopste ne znaci da je ova godina losa po pitanju RPG-a. U stvari, to sto si propustio jedno tako remek delo je samo razlog vise da to ne mozes da kazes sa sigurnoscu - druga stvar bi bila da si odigrao pa da ti se nije dopalo, ovako, ne znas sta si propustio...

Slazem se za licno misljenje ali kad ono tolko drasticno odudara od opsteg pa je jos izneto na osnovu neproverenih cinjenica, u ovom slucaju neodigrane igre, pitanje je da li ga treba izneti tako olako jer je pitanje i na osnovu cega si ga zasnovao.

Nisam odigrao DS 3 (poceo sam je i bas se razlikuje od prethodna dva dela) i dok je ne zavrsim ne mogu da kazem ni da je super niti da je sheet jer se o necemu, realno, cak i kao licno misljenje moze suditi tek kad se licno proba/odigra/whatever - don't ya think so?

Inace, cisto da znas da ovaj post nije kritika - da ne shvatis pogresno.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dungeon Siege 2 3DisC00l Role-Play 86 1.9.2010 16:21
Dungeon Siege 2 oluja Tekstovi u SK 14 19.10.2006 20:38
Dungeon Siege 2: Broken World voodoo_ Role-Play 1 7.8.2006 20:10
Dungeon Siege Eni Role-Play 1 11.7.2006 21:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com