Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2014, 21:45   #601
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom

http://www.pcgameshardware.de/Thief-...stour-1110793/

Po SS-ovima najlepsa UE3 igra, svaka im cast stvarno. Art style je fenomenalan.
Jedva cekam da vidim kako izgleda u pokretu.

Poslednja ispravka: DeCoy (24.2.2014 u 22:40)
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 22:22   #602
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Square stoka vratila release date na 28. -.-
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 22:44   #603
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Blaine kaže: Pregled poruke
http://sneakybastards.net/stealthreview/thief-review/
Sajt je sada pod malo većim pritiskom, opis možete pročitati ovde ako stranica odbije da se učita:
http://pastebin.com/TD4waGdv

Dest godina posle DS-a, i opet su (mali?) hub i (malene) misije iseckane na zone sa zasebnim učitavanjima. Plus, još manje misije od DS-a a još više učitavanja, sada su tu i učitavanja sakrivena iz animacija otvaranja vrata, prozora etc.
Ugh.

Looking Glass-ov pristup dizajnu, eh? Ugh.

Fluidne kontekstualne kontrole! Ugh.

Uzeti nešto za smirenje pre čitanja celog teksta.
Klasicana falinka dizajniranja levela/okoline za last gen konzole, cesto se koristi odsecanje pristupacnosti prethodnih zona, kako bi se uradio memory flushing. Moglo bi i bez toga, ali bi zone morale da izgledaju graficki mnogo losije.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 23:02   #604
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

IGN review
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2014, 23:15   #605
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Odradio sam mali test sada sa mojom original i narodnim lekom na mojoj original verziji.

Razlika je nebo i zemlja.Na originalu meni trza secka puca skripi, a ingame da ne pricam varira od 10 do 30 frejmova prosto luduje.

Sa narodnim lekom 45 frejmova fix ne mrda.

Za poredjenje sam koristion 32bita verziju na istoj lokaciji sa istim podesavanjima.
Znaci dolazim do zakljucka da su ovu oridjidji nesto za*****i i da cu je zavrsiti kao narodnjak.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 0:09   #606
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Klasicana falinka dizajniranja levela/okoline za last gen konzole, cesto se koristi odsecanje pristupacnosti prethodnih zona, kako bi se uradio memory flushing. Moglo bi i bez toga, ali bi zone morale da izgledaju graficki mnogo losije.
Sums it up:
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 3:24   #607
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

^^Doduse istina, to cepkanje nivoa ubija imerziju samo tako. Probam pa javljam mada po onome vidjenom igra ne izgleda toliko lose koliko recenzije sugerisu. Tacnije, koliko ocene sugerisu jer po tekstovima igra ne zvuci uopste toliko lose.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 12:16   #608
JeSuis
Član
 
Član od: 18.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 274 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Po user score-u ovde ova igra je debelo podbacila... Nazalost imam neki utisak da je stvarno tako...
http://www.metacritic.com/game/pc/thief
JeSuis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 12:19   #609
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Ne govorim da igra nije podbacila, ali Metacritic user score uopste nije pouzdan i nije nikakvo merilo po tom pitanju.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 12:24   #610
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Tacnije, koliko ocene sugerisu jer po tekstovima igra ne zvuci uopste toliko lose.
Iz mnogih tekstova zvuči kao sasvim funkionalna i relativno zabavna stealth igra, i čak mislim i da će mnogi od vas ovde na kraju biti manje-više zadovljni, ali ni iz opisa koji su je najviše nahvalili ne zvuči kao igra koja nudi ono što ja tražim od jednog Thief-a, a sadži mnogo toga što nipošto ne želim u Thief-u.

Ovaj opis je pisao lik koji je tek pre mesec dana odigrao prvi Thief, znači nema priče o tome da je fan zaskepljen nostalgijom, ili da je pak neko ne zna baaš ništa o Thief-u. Nova igra mu se uopšte nije svidela:
http://www.egmnow.com/articles/revie...-review-thief/
Citat:
Even if future patches smooth out some of the glitches and technical wrinkles (I can confirm that the Day One update doesn’t—not by a long shot), there’s just not enough promise here to make waiting around worthwhile. As both a diehard fan of stealth games and someone who recently played through the original Thief games for the first time, it breaks my heart to say that this reboot does far more harm than if we’d gotten no new Thief at all. In a way, it all feels a little Frankenstein-ian, not just because Eidos Montreal seemingly stitched the game together from so many disparate parts, but also because both works shares the same lesson: Be careful about bringing something long dead back to life, lest you create an abomination.
Citat:
Even the basic act of stealing is a chore. While Garrett’s animations for interacting with the world—opening containers, picking up loot, and so on—are some of the most impressive and immersive I’ve ever seen, they’re just a shallow coat of polish on an otherwise boring, repetitive exercise.
Interesantno, njemu se sviđaju te animacije ali to je jedna od stvari koje mi se baš ne sviđaju: animacija koja svaki puta kada igrač ugrabi parče plena, ili otvori kovčeg, na sekundu-dve oduzima kontrolu i prekida gejmplej.

Citat:
Presumably, those engine troubles are the reason why the city the game is set in feels so oddly claustrophobic, with no sense of flow and convoluted, indirect routes to get from A to B. Eidos Montreal put in painfully slow animations for opening windows and crawling through narrow gaps to disguise load times, but it doesn’t always work. Every so often, the game will fail to get the job done, and you’ll be interrupted by a completely unexpected loading screen. It’s all shamefully unoptimized, and the gameplay suffers for it. In Assassin’s Creed and Saints Row IV, freerunning in a sandbox environment feels brilliantly liberating. Here, it feels like fun’s death sentence, forcing you to awkwardly clamber along one very specific path to get a secluded window that will take you to the next area.
Giant Bomb:
http://www.giantbomb.com/reviews/thief-review/1900-627/
Citat:
A good stealth game makes you feel like a silent badass. A bad one makes you feel like an idiot stumbling around in the dark. It is with much regret that I inform you that Thief, Eidos-Montreal's update of Looking Glass Studios' classic stealth franchise, leans more toward the latter.
Citat:
Moments of true thievery are frequently left to side missions, which leaves roughly 10 hours of story in which you navigate bland mazes of narrow corridors, dull traps, and dimwitted A.I. foes, all for an end result that does nothing but underscore what a colossal waste of time the whole endeavor ultimately was.
Citat:
It doesn't help that Thief's story missions often seem only mildly interested in Garrett's role as a thief. Sure, the entire game is built with stealthy environmental traversal in mind, but few story missions require you to do much actual thieving. There's certainly loot to be found in each chapter, and collecting it allows you more funds to use to purchase upgrades for Garrett. But all that stuff is optional.
Citat:
More disappointing is how bland and cramped every environment feels. Thief flirts with the idea of an open world outside of its story chapters, but in reality, The City is just a series of small open sections bookended by load times. When you first exit Garrett's hideout and enter The City, only minutes go by before you come upon your first door or window that leads to another load time. It's surprising just how often these pop up, and it sucks nearly all the fun out of exploring The City.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 13:45   #611
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Na IGNu je jedino sto valja ona novinarka Naomi , sve ostalo je beda i jad, ovaj sto je radio recenziju za Thief-a nema pojima, tj. ne znam kakve su mu druge recenzije, ali ova je jako losa, kao da ju je odradio preko one stvari

Anyway, igrao sam malo igru juce i jedini problem su mi konfuzna mapa i bespotrebna ucitavanja, ali kako nisam igrao nijednu Thief igru pre ove, nisam imao nikakva ocekivanja i igra mi se svidela. Vidim da ljudi masovno pljuju igru uglavnom zato sto nije kao njeni prethodnici,slicno je bilo i sa DE:HR
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
miloshbg (26.2.2014)
Stara 25.2.2014, 14:11   #612
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Da li neko ima problema sa fps padovima? Igra radi odlicno i onda pad, po 1 frejm u sekundi. Stanem i igra radi normalno i cim pocnem da se krecem opet zeza? Neki put se potpuno normalizuje a nekad nikako. Pogotovu kada su neki brzi pokreti u pitanju, da nije do rama?
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 14:40   #613
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Vidim da ljudi masovno pljuju igru uglavnom zato sto nije kao njeni prethodnici,slicno je bilo i sa DE:HR
Ja nisam video da autori većine recenzija "pljuju" igru baš isključivo zbog toga. A, ne sećam se da je DE:HR "pljuvan", sigurno ne "masovno pljuvan", posebno ne iz razloga kog si ti naveo.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 15:43   #614
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Blaine kaže: Pregled poruke
Ja nisam video da autori većine recenzija "pljuju" igru baš isključivo zbog toga. A, ne sećam se da je DE:HR "pljuvan", sigurno ne "masovno pljuvan", posebno ne iz razloga kog si ti naveo.
(Ljudi na koje mislim =/= novinari koji su radili recenzije ), ti ljudi koje sam pomenuo su oni cije sam reakcije procitao na stranim i domacim forumima, slicna je situacija bila i sa DE:HR nakon izlaska, tada su im smetali boss fajtovi i manjak slobode koju su imali u kecu
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 16:13   #615
Sakiboj
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.3.2008.
Poruke: 3.363
Zahvalnice: 380
Zahvaljeno 271 puta na 230 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Sakiboj
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Meni ponekad opada fps u cutscenama i nekako vo i lips nisu sinhronizovane nekad i nema subtitle u cutscenama
Sakiboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2014, 19:47   #616
proweeder
Član
 
Član od: 6.9.2012.
Lokacija: dorcol, gully side
Poruke: 135
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 127 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Evo jedna panorama sklepana na 4k:



( mislim da je fps bio oko 0.5 dok sam fotkao )
proweeder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku proweeder na korisnoj poruci:
dex3108 (25.2.2014), Emix (25.2.2014)
Stara 25.2.2014, 22:56   #617
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Prelistao sam malko utiske,odgledao wtf is thief na youtubetu,sta znam,cini mi se nista posebno,ali na oko mi deluje nekako ne toliko OK,vise primamljivo...planiram da je zapocetak "kupim" pa ako mi se dopadne,u nekoj buducnosti,na nekim rasprodajama,akcijama i sl. zaista kupim.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 0:37   #618
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

http://www.telegraph.co.uk/technolog...ef-review.html
Citat:
I had more fun making my way up to bed in the dark after playing Thief than I did at any point during its benighted trudge across The City. If you come across someone else with a copy, it might be a kindness to steal it.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sun Tzu na korisnoj poruci:
Blaine (26.2.2014), Krilce (26.2.2014), Laskaris (26.2.2014)
Stara 26.2.2014, 3:18   #619
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Sta j fora, ne kapiram?!
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2014, 8:22   #620
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Sta j fora, ne kapiram?!
Obrati paznju na stranu sa koje se nalaze ove sipke koje blokiraju vrata, pa onda obrati paznju na koju stranu se otvaraju vrata. Sipke koje normalno sluze da blokiraju vrata ne blokiraju nista, mozes komotno da odskrines vrata i ili se provuces ispod ili preskocis. Pogotovo je smesno kad uzmes u obzir da si morao da trazis/ukrades kljuc za to. Kvalitetan level design, jelte.

Poslednja ispravka: DeCoy (26.2.2014 u 13:51)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
<S2N><Mefisto> (26.2.2014), r0nIn (26.2.2014), Sh0m1 (26.2.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
stealth, thief

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com