Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2022, 11:36   #1
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Pomoć u izboru slušalica za gitarsko pojačalo 4-6k din

Hteo bih da kupim kao poklon za rođendan prijatelju slušalice za gitarsko pojačalo da kad svira uveče nema problem sa ženom i komšijama.

Slušalice bi se koristile isključivo i samo na gitarskom pojačalu. Za ostale stvari već ima slušalice koje koristi. Ima i jako dobre slušalice za računar, ali budući da se povezuju preko USB-a ne može da ih koristi na pojačalu, tako da je zamisao da ove sluške ne moraju da budu univerzalne nego samo da dobro obavljaju funkciju preko gitarskog pojačala.

Jedini parametri koji su mu bitni jesu da imaju što bolji zvuk i da su na stereo džeku. Bilo bi lepo ako bi moglo da se izabere nešto solidno u cenovnom rangu od 4.000 do 6.000 din, ali ako baš pravi razliku možda bi mogao i da se poveća budžet.

Imate li neki predlog?

P.S. Znam da tema nije baš vezana za računare, ali jedini muzički forum za koji sam znao nije aktivan već godinama.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2022, 15:40   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Pomoć u izboru slušalica za gitarsko pojačalo 4-6k din

Audio-Technica ATH-M20x (pošto je M50x preko budžeta )

https://www.audiopro.rs/proizvod/aud...0x?idPro=15799
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Rolle (16.8.2022)
Stara 16.8.2022, 18:38   #3
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Pomoć u izboru slušalica za gitarsko pojačalo 4-6k din

Za taj red velicine novca, veruj mi neces moci puno da pogresis sta god da kupis. AT model iz posta ispred je skroz ok npr.

Malo na ovu temu, jer je ljudima koji sviraju verujem zanimljiva.

Nacin kako se signal iz pojacala rutira ka izlazu za slusalice je ovde bitniji nego same slusalice (ne pricam o varijantama skroz krs slusalica), takodje je bitno i samo pojacalo, je li lampasko (koja vecinom i nemaju po difoltu ovaj izlaz), ili digitalno. Samim tim vrhunske slusalice ce dati nesrazmerno malo samom kvalitetu onoga sto ce uho moci da cuje, ako samo pojacalo u sebi nema adekvatan prenos signala ka tom izlaznom jacku (plastificiram pricu...)

Godinama sviram gitaru, i puno sam sprava i varijanti isprobao kako bi na slusalicama svirao. Nista bolje do sada nisam probao od Boss Waza Air, to je zlo, ali zlo, kako svira (softwer je uzasno bagovit, i to je ogromna mana, ali postoje nacini da se ovo prevazidje), na zalost cena je van cenovnog opsega (polovne mogu da su mogle da se nadju za 200eur, nove ako jos negde mogu bile su reda velicine 400eur).

Nivo ispod toga, meni je bio Vox-ov JamVox - cca 100eur polovno, novo sumnjam da ima da se kupi. Prebolesna sprava, na kojoj slusalice izuzetno lepo rade, i to cak i ove sto su krs, pa na dalje sve bolje.. (ovo cudo je u fulu outdated, u smislu pomanjkanja softwerske podrske, ali i ovde ima nacina da se to resi).

Sa svim drugim varijantama (sviranje kroz komp, kroz gitarske procesore, kroz interfejse...) nisam postigao ni priblizan efekat kao sa ove dve, a stvarno sam godinama svasta nesto imao i eksperimentisao na ovu temu.
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku xCanEx na korisnoj poruci:
Rolle (16.8.2022)
Stara 17.8.2022, 13:07   #4
Rolle
Član
 
Član od: 20.4.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pomoć u izboru slušalica za gitarsko pojačalo 4-6k din

@Bryan Fury
Hvala na preporuci, kupiću mu ATH-M20x. M50x nažalost baš iskače totalno van budžeta.

@xCanEx
Ne znam koje tačno pojačalo drugar ima, nekog Rolanda, ali to je svakako nešto na šta ne mogu da utičem previše.

Nego teraš me da idem u polu offtopic u temi koja je već polu offtopic-u na ovom forumu, ali pošto si otvorio temu koja je i meni jako interesantna moram da te udavim sa još par pitanja.

Pošto sam i ja počeo rekreativno da sviram el. gitaru značilo bi mi par smernica.
Originalna ideja je bila da ne nabavljam pojačalo zbog prostora u stanu, već da preko interfejsa(Focusrite/Presonus) povežem gitaru na komp pa da preko aplikacija tipa AmpliTube/GuitarRig menjam zvuk i šaljem na slušalice.

Međutim upali su mi u oko i budžetni gitarski procesori novije generacije koji u sebi već imaju i interfejs a pritom je lakše menjati podešavanja u toku sviranja preko nogu plus vah pedala, a na kraju krajeva mogu i da funkcionišu samostalno ako se slušalice ubodu direktno u njih.

Šta misliš o njima? Konkretno sam zagrejan za Nux MG300, ali ima ih još sličnih u tom cenovnom rangu(Mooer GE150, Valeton GP 100, Harley Benton DNAfx, Zoom g1x...)

Napomena: amater sam i nemam super izoštreno uho.
Rolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 18:37   #5
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Pomoć u izboru slušalica za gitarsko pojačalo 4-6k din

Prvo i osnovno, najvaznije je da sviras. Kad ovo kazem mislim na to, da bas....sviras, a ne da ti oprema vata prasinu po zidovima i patosu.

Svi jeftiniji gitarski procesori skroz "plasticno" zvuce, ne mislim da mozes da pogresis sa bilo cime u tim nekim rangovima od 100 do 150eur npr. za novu spravu (btw pedale na njima su prekidac varijanta, to sto lici na vax pedalu je prakticno potenciometar koji sluzi da dize i spusta nivoe raznih podesavanja zvuka, te na tu foru pravi i vah efekat).

Za neke malo vece pare mozes da kupis recimo G5N, ME-50/80...novo, polovno i svasta nesto u tom rangu. To vec puno bolje zvuci. Ovde je naravno sve bitno, i gitara, i pojacalo, ili recimo monitori, ceo loop pravi zvuk (pa i picikato stvari - kablovi, konektori, potovi, magneti....) tako da veruj mi nema pravila, moras da probas da vidis kako radi, i da menjas, isprobavas, dok ne nadjes nesto sto ti lezi....pa ces onda posle opet da menjas....neverending stori.
Generalno mislim da je bezveze da kupis procesor da bi na njemu kroz slusalice svirao.

Sa interfejsima za PC je ista stvar, tu opet imas u matematici i zvucnike, i zvucnu kartu (ako intefejs sam ne vraca izlaz), te je ista prica. Focusrite je okej, mada nije jeftin, Line6 ima dobre starije modele Ux1/2...prevrti oglase. Kod njih je konstantna muka latenca, gusenje i deformacija signala, mada to manje vise ok radi kroz softvere tipa koji si spomenuo.

Moj ti je savet, da ako ti treba sprava da kroz nju sviras gitaru, probas da nadjes Boss Waza Air, ubodes konektor u gitaru (wireless), turis slusalice na usi, i udri.
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 18:53   #6
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Pomoć u izboru slušalica za gitarsko pojačalo 4-6k din

Ајде мало и ја да се надовежем. Ја свирам бас гитару, почео сам и гитару ових дана да свирам, ја и другар правимо *олд скул метал бенд*, дали смо себи фору да до следећег лета он научи бубњеве а ја гитару, па да неком релативно смешном опремом снимимо.
Мени за свирање баса кроз комп врши функцију Behringer UMC22 U-Phoria, има опцију за direct monitoring, обичан DI звук бас гитаре је више него добар за вежбање. Гитара је већ друга ствар, имам Behringer Vintage Tube Overdrive, њега убодем пред улаз и он да сасвим задовољавајућ drive звук за вежбање.
Снимање је скроооооз друга прича, али тако нека варијанта за вежбање је више него довољно добра. Куповина ненормално скупе опреме ради вежбања нема смисла, мада опет неко мало половно Peavey појачало од пре христа и пар јефтиних Behringer/Tomsline и слично педала и имате одличан звук (сад ће колега вероватно да каже да немам појма, али аналогне педале су 1/1 копија скупљих оригинала и звуче слично или исто).
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2022, 19:15   #7
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Pomoć u izboru slušalica za gitarsko pojačalo 4-6k din

Ne znam sta bih ti preporucio, meni je sve od neke koristi. Svasta mi je na neki nacin bilo prihvatljivo. Nismo svi isti, ne zelimo iste stvari. Koristio bih i motornu testeru da je imam.
Sto rece Joan Jett u filmu Light of day: I go out there every night just to hear the beat: dvv-dvv-dvv-dvv, dvv-dvv-dvv-dvv, dvv-dvv-dvv-dvv. And that’s all there is, man.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć pri izboru :) MilanSrbija Prenosni računari 22 19.4.2011 12:43
Pomoć pri izboru CPU Coolera MADMAX ŠDK - Osnovne komponente 15 10.6.2009 17:17
Potrebna pomoć pri izboru fotografija hacker_aca Fotografija 14 26.11.2008 14:10
Pomoć u izboru grafičke medov ŠDK - Grafika 9 14.6.2008 18:25
Pomoć pri izboru muzičke karte Y2K986 Zvuk na računaru 15 24.5.2008 20:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com