Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2022, 12:06   #61
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Opet ponavljam sharpening se ne moze iskljuciti jer je ukljucen automatski I hard-coded sto znaci da nema opciju nigdje da se iskljuci osim u photo mode-u. Validate ce izbaciti update uskoro sa opcijom da se iskljuci/smanji.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2022, 17:12   #62
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
Imam. Azurirao sam ga onog trenutka cim mi je stiglo obavestenje. Ali nemam probleme koje ti imas, sem ovog black screena.

Meni se Black Screen desavao zbog OCa grafe u Cyberpunku i GoWu. Odmah po pokretanju, dok je grafa hladna, odvrne klokove na 2090 (do 2040-2055 je stabilna) i zamrzne mi igru. Workaround je bio iskljuciti OC, pustiti GPU da dogura do 60C i vratiti OC jer tako zaebes boost krivu.

Sto se tice novog drivera, srusio mi je MultiVersus u prvoj borbi nakon instalacije i morao sam restarovati PC.
Katastrofa!


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2022, 18:26   #63
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

To kod tebe mi ne deluje kao problem sa drajverima. Ne znam. Ja sam resio svoj problem, pa ako neko bude naleteo na slican. U podesavanjima mi je bio postavljen exclusive fullscreen, kad sam vratio na fullscreen nestali su problemi su black screenom. Nisam siguran zasto je to tako, ali ajd.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2022, 21:10   #64
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
Zli Zoe kaže: Pregled poruke
To kod tebe mi ne deluje kao problem sa drajverima. Ne znam. Ja sam resio svoj problem, pa ako neko bude naleteo na slican. U podesavanjima mi je bio postavljen exclusive fullscreen, kad sam vratio na fullscreen nestali su problemi su black screenom. Nisam siguran zasto je to tako, ali ajd.

Ma nije nego Boost algoritam je takav da sto je temp niza, klok ide gore, a ako je GPU i sekund na 50c, to je dovoljno za crash jer 2085+ moze da drzi samo u Windowsu. Vec skoro 3 godine je vozim na +45, sto mu obicno bude 2025-2055 ingame jer je fan kriva agresivna (vec na 70c 100%). Menjana je pasta prosle godine.

Jedino mi je Control rusio OC sta god da sam radio. Mada on je tad crashovo i na defaultu, i tad sam na 1080p i RT Max imao jedva 40 frejmova… kasnije je tek dosao DLSS 2.0 i RT je poceo da bude upotrebljiv i na necemu sto bije 2080ti i 1080p.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 4:57   #65
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Ne mogu da verujem da ovakva igra ima fast travel sistem. Makar je dobro sto se ne pojavljuje odmah. Ovde je gemplej fast travel i to vrhunski.
Morao sam da prekinem da igram ovo da napisem mislio sam da nema i da uopste nema potrebe za tim.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2022, 23:44   #66
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Spider-Man PC Modding Tool

Citat:
Marvel's Spider-Man Remastered PC Modding Tool allows you to extract and replace any asset in the game's asset archives.

It's the foundation of creating and installing mods, having an easy to use mod file system where users can create and share their mods,

and also install them.

---


Spider-Man Remastered Modder Banned For Removing Pride Flag

Citat:
The mod appeared online, however, for less than 24 hours. Nexus Mods confirmed to We Got This Covered

that the “No New York-Newtonian” mod was removed and its creator’s account (and an alt account) has been banned.

The site’s spokesperson said that the mod creator “is no longer welcome on Nexus”.


Evo moda:
Non-Newtonian New York-58-1-0-1660526891.zip
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Koreli A. (16.8.2022)
Stara 16.8.2022, 13:28   #67
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Kingpin skin mod je pobednik nema konkurenciju LOL

Marvel's Spider-Man PC: First Wave of ReSkin Mods Are Amazing (Kingpin, Vulture, Mary J


Da ne ulazim u priču na koga me podseća Kingpin u pitanju je jedna naša politička ličnost.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2022, 18:02   #68
pike8
Član
 
Član od: 21.1.2007.
Poruke: 178
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Kingpin skin mod je pobednik nema konkurenciju LOL

Marvel's Spider-Man PC: First Wave of ReSkin Mods Are Amazing (Kingpin, Vulture, Mary J


Da ne ulazim u priču na koga me podseća Kingpin u pitanju je jedna naša politička ličnost.
Bravo. 3.000 dinara za gospodina.
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pike8 na korisnoj poruci:
Koreli A. (16.8.2022)
Stara 16.8.2022, 22:55   #69
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Napisao sam poruku gde bas pitam zna li neko gde ima taj mod a onda tek primetim link i ako sam video poruku.
Hvala
P.S

Spoiler za OFF:
https://www.nexusmods.com/marvelsspi...tab=posts&BH=1


Dakle nije problem menjanje zastave problem je jedna zastava . Zastave mogu da se promene i ima nekoliko modova .
Sad je haos na Nexus sajtu i ljudi su u pravu bar oni koji smatraju da je ovo licemerje i zakon jaceg bas kao sto kaze lik :
You do not have the choice as to how YOU play YOUR game. You WILL play the game the way we want"
-- a f***ing MOD site
Zasto ovo u gejmingu zasto mora necija politika da toliko udje u medije filmove igre da deluje kao podsmevanje u fazonu "Eto moze nam se a ti si zao ako mislis drugacije".
Izgleda da je ljudima usao strah u kosti tamo, znaju koje glavni bar.

Ovo im je izjava puna postapalica ,najgori politicki govor koji ne znaci nista.
https://www.nexusmods.com/news/14733

Poslednja ispravka: Koreli A. (18.8.2022 u 5:32)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2022, 16:39   #70
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Je l' jos nekom poslednji patch smanjio performanse? Koliko vidim, igra radi bar 10-15% losije nego Day One. Vidim da su dirali HBAO+, tako da moguce da su povecali zahtevnost.

EDIT: Uplay je izgleda narusavao Exclusive fullscreen i pravio framedropove. Ugasen Uplay i resen problem.

Poslednja ispravka: buraz (19.8.2022 u 17:41)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 13:06   #71
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Probao malo, oduševljen sam kretanjem kroz grad, pravi spajdi osećaj.
Možda jedno od najboljih kretanja kroz neku open-world igru, po meni.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 18:07   #72
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Probao malo, oduševljen sam kretanjem kroz grad, pravi spajdi osećaj.
Možda jedno od najboljih kretanja kroz neku open-world igru, po meni.
Isti prvobitni utisak, mozda je do mene, ali posle par sati i umobolnih ubisoft-like side misija, zatupela me igra. Posle odredjenog vremena cak i taj element kretanja kroz grad postane poprilicno dosadan.

Batalicu skroz side misije da bih izgurao story do kraja, mada ne obecava previse.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 18:21   #73
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Pa nije baš ni story nešto u čemu ova igra prednjači

A DLC-jevi su smeće živo, takođe.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 19:03   #74
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Pa nije baš ni story nešto u čemu ova igra prednjači

A DLC-jevi su smeće živo, takođe.

Ajde za DLC-ove, ali glavna prica je jedna od najboljih od svih cinematic medija (igara i filmova), mozda NWH i Spiderman 2 su u konkurenciji, i to NWH iskljucivo zbog nostalgije (za nas koji smo odrasli uz Tobija).

Side questovi, ne racunajuci plave, su grind fest za bolji gear i nista vise od toga. Bez obzira na to, Taskmaster challengi su mi odlicno uradjeni, pogotovo kraj. Slikanje nije ni side quest jer je bukvalno usput sa R+RMB+E, a crime tokene skupis za upgradeove tako ds ih kasnije samo ignorises. E research stanice i Black cat stakeouts su smaracina najveca, i Screwball u DLCu.
Tombstone side misija je odlicna.

Ne mozete ocekivati da svaka igra ima RDR2 ili W3 nivo sporednih zadataka. Ovde te bar niko ne tera da ih radis (Odiseja i Valhala sa vestackim level zahtevima da bi progresirao u prici, donekle i Origins).

Kako god, u Milesu su znacajno povecali kolicinu “mesnatih” side questova, tako da je pored sneznog NYa, to odlicno unapredjenje u igri (nadam se da ce i ona uskoro izlaci). Ja sam tek na 30% main story completion (jos skupljam tokene a challenge nisam ni otkljucao), dok cu DLCeve pretrcati. Da nije Black Cat i Silver Sable, DLC bi bili tesko smece. Ovako bar ima eye candya, s obzirom da je MJ napravljena ocajno (da je bar ko u crtanom iz 90ih).

Bonk-ucu sam sebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2022, 20:31   #75
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Izasao fix za sharpening

https://www.reddit.com/r/FuckTAA/com...sharpness_fix/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2022, 14:40   #76
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Izasao je pec koji dodaje dva odvojena slajdera za podesavanje sharpnessa, tako da sada ima zvanicno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2022, 2:22   #77
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Zavrsio konacno i ovo, plus DLC i bogami 100% uz nezavrsene one tajne fotografije sto su po gradu, nista bitno kao ni ovo ostalo

Igra je zaista dobra, borba raznovrsna sto sam vec i pomenuo, kretanje po gradu isto odlicno. Sve u svemu drzala paznju i terala na igru. Nije sad najbolja igra ikada, ali je odlicna Spajdi igra. Prica onako, mada moram da im odam priznanje da su uspesno emotivno naelektrisali odredjene delove igre, uprkos standardno, stripovsko predvidljivom sablonu. Moglo je to malo bolje ali nije lose. DLC onako, ima zanimljivih misija i nekih atmosfericnih delova, ali nista preterano specijalno, dovoljno sto se mene tice

Sporednjaci i sve ostalo mimo glavne misije su klasican filer, mada i tu se mora odati neko priznanje jer jesu se malo vise potrudili oko nekih sakupljackih misija, ima tu neke raznovrsnosti...Mada se sve na kraju svodi na isto, jurcanje po gradu i skupljanje, lemanje svega i svacega, tako da nije to bogzna sta...Ovoj igri to ne smeta kao u nekim drugim naslovima upravo zbog prirode Spajdijevog kretanja i borbe.

Sve u svemu dobra je, ceka se Morales i nadam se u neko normalno vreme i dvojka nakon konzola

Ko voli Spajdija volece ovo sigurno, nije sad ni igra generacija (ovo pohvale ponekad nepravedno prate skoro svaku PS ekskluzivu tako to nista ne cudi) ali je najbolja Spajdi igra i jedna od boljih AAA OW zavrzlama. Ako ne puna cena onda svakako neki popust.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2022, 11:22   #78
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Ja ne znam, ovo je treći put da se dohvatam ovde igre. Prva dva puta sam na ps4 pokretao, navuče me igra na početku i uvek pomislim kako ću izgurati - međutim tamo kad stigne Act 2 ja već počnem da zevam. Kretanje kroz grad jeste zanimljivo ali i to izgubi neku draž posle određenog vremena. Borba je ok ali i ona postane zamorna i monotona, što se samog pesničenja tiče tu je zaista oskudna igra, a gadgeti ne zahtevaju ništa specijalno osim stiska dugmeta, pa ne donose baš ni neku dinamiku.
Priča mi je bila do zla boga dosadna ali verovatno sam već kroz godine toliko otišao od ovih klasičnih superherojskih tropa da tu ništa nije ni čudno. One MJ deonice su smor živi, izuzetno kratko ali toliko umobolno da ostaje u pamćenju.
Mislio sam da će fluidnih 60fps-a i bolji izgled na kompu da nadomeste to što nisam uživao u igri ranije... ali očigledno nije slučaj

Za igre ovog tipa, Arkham serijal je i dalje tata, i tu nema diskusije.
Nadam se da je Miles Morales makar malo bolji, ako ne, onda da će u dvojci da ispeglaju dosta ovih problema.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2022, 15:35   #79
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Marvel’s Spider-Man Remastered

Miles je nista drugo do reskin Spideya sa nesto boljim mocima, i mnogo lepsim gradom jer je Christmas time pa je NY pokriven snegom. I da, sporednjaci su bolji. Prica je losija (bar meni) ali su cak i tu uspeli da ubace smaracke MJ-like delove kroz flashbackove.

Sto se mene tice, daj Black Cat/Spidey romansu u drugom delu. Povraca mi se od strong independent (but powerless) women klisea, iliti MJ u ovom Spajdiju. Zanimljivije mi je jurenje golubova nego njene sneak deonice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2022, 22:38   #80
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Marvel’s Spider-Man Remastered

Odigrao sam je upravo i mogu reći da je stvarno jedna od najboljih Spajdermen igara koje sam ikada odigrao, ali je i takođe prepuna stvari koje bespotrebno tupe intezitet, ali i samu oštricu gejmpleja, ali i same priče. I nekako se veoma čudno osećam prema njoj. Evo i zašto.

Bez ikakvih spojlera: igra počinje odlično, ma šta odlično, božanstveno - uvodi vas doslovno u svet čovekolikog pauka, ali i intimni svet Pitera Parkera. Odmah vam nudi raznorazne zezalice koje možete da činite po gradu, ali problem nastaje kada to postaje izuzetno repetetivno.

Takođe, sam tempo igre iz Pitera u Spajdermena, pa iz Spajdermena u Pitera počinje malčice da zamara. Naravno, ovo sve podrazumeva jedno sporovozno uvlačenje i građenje sveta u kojem ćemo, verujem, provesti u naredna dva dela, ali, nakon par sati igranja, dosta toga počinje da se zasniva na jednim te istim akcijama: juri tamo, juri vamo, trči onde, trči ovde, ali se nekako ništa spektakularno ne zbiva.

Sporedne misije su ubačene reda radi, jurenje golubova stvarno nisam mogao, nekako sam sakupio rančeve, bilo mi intrigantno šta ću u njima naći, ovo ostalo sam stvarno batalio. Veoma su mi, barem meni, počele da budu zamarajuće i dosadne one laboratorijske zezalice koje rešavaš.

Međutim, igra na nekoj svojoj polivini kreće da se trese, skoro pa da vrši metamorfozu u onog pravog pravcatog Spajdermena kojeg sam oduvek želeo. Okruženi ste superzlikovcima koji pokušavaju da vam slome kosti, a vi u skoro pa filmskim tučama uzvraćate udarac. I tu igra počinje da se konačno diže iz te ubisoftovske žabokrečine i dobija pravi arkhamoliki sjaj.

Ne smem da lažem, hteo sam da odustanem, i da završim priču na Jutjubu, ali ovako sam je junački do kraja ispratio, te željno i radosno očekujem sledeći deo.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tommy gun na korisnoj poruci:
ogisha (1.9.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Playstation 5 dex3108 Konzole 898 2.2.2024 0:50
NFS Hot Pursuit: Remastered Exia Simulacije vožnje 14 12.10.2020 14:33
Call of Duty Modern Warfare 2 Campaign Remastered mare037 Akcione igre 3 29.5.2020 1:07
Sony PS5 i remastered backwards compatibility voodoo_ Konzole 8 11.10.2018 16:38
Novi IPs ili remastered classics ? perablenta O igrama uopšte 21 24.4.2017 1:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com