Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2022, 10:29   #121
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2




Ne treba se toliko obazirati na recenzije. Mislio sam da je Days Gone plitka igra na osnovu rejtinga, ali zapravo nije. Sa zadovoljstvom sam je kompletirao. Dying Light sam prešao dva puta jer je mehanički dobro potkovana igra i ima dobro realizovan parkur open world.



Koliko vidim oni su unaprijedili kombat, parkur, story telling, vertikalnost mape i još mnogo toga. Predpostavljam da je u najmanju ruku ok. Treba nešto igrati do Elden Ringa...

Poslednja ispravka: Stenmark (3.2.2022 u 10:44)
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Koreli A. (5.2.2022), mike (3.2.2022)
Stara 3.2.2022, 10:53   #122
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Obzirom da od Mirrors Edge-a nema nista (bar ne u skorije vrijeme) ce se igra Dying Light 2 kada malo padne cijena.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 10:59   #123
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Pa ja bas ovih dana igram prvi deo i radi bas onako fluidno na max, ne znam sta je toliko bilo neoptimizovno nisam je igrao ranije..
I ja igram evo već nekih 2 meseca. Doduše po drugi put. Performanse su uglavnom problem ako je "view distance" veliki (recimo moj 4690k koji je bio sasvim solidan gaming cpu na 4.3 Ghz u svoje vreme) bude blizu 100 % cpu zauzece na Infamy Bridge-u sa view distance slajderom na pola i osetno pada fps, ali i u nekim mestima gde nema bas toliko smisla.

Ništa gamebreaking, ali kada se priča o performansama uglavnom je u tome fora...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 12:23   #124
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Dying Light je sada igra koja ima bezbroj update-a i peglanja.Mislio sam na period kada je igra izasla na konfiguraciji koju sam tada imao.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 15:10   #125
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Kazu da je graficki bas unazadjena igra u odnosu na onaj E3 demo iz 2019.
Nista novo naravno, to svi danasnji cobani uglavnom rade, ali eto da znate.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 15:21   #126
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Meni nije jasno zašto toliko igara u poslednje vreme potencira da postavi max draw distance, da se sve kristalno čisto vidi kilometrima unapred.
To isto vidim i u ovoj igri, sa visine, grad gubi na višedimenzionalnosti, izgleda kao da posmatram SimCity grad iz ptičje perspektive gde je sve u fokusu. Efekti magle i smoga bi doprineli tome da izgleda malo realističnije - nadam se da to makar postoji u igri, al ne videh ni u jednom od review-ova.

Podseća me na GTA "rimejkove" koji su isti problem imali, draw distance bio toliki da možeš da vidiš ceo San Andreas i gubi se osećaj dubine i prostornosti.

Dakle, nedostatak atmosfere mi je ono što najviše ubada oči, makar kod otvorenih deonica, klaustrofobični enterijeri ipak zadržavaju malo više toga.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 15:27   #127
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

pa možeš da smanjiš niko te ne tera da sve odvrneš na max
Ja tražio DL našao Wolfenstain, to taman nisam nikad ni igrao
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 17:33   #128
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa možeš da smanjiš niko te ne tera da sve odvrneš na max
Ne funkcioniše baš tako. Nije draw distance problem po sebi, već nedostatak adekvatnih atmosferskih pojava koje su vidljive u daljini, što pridaje na realizmu.
Dakle, ako smanjim draw distance u igri poput ove, ja neću imati maglu koja mi daje privid dubine bez zgrada u daljini, već ću imati iste te zgrade, samo sa manjim brojem poligona i piksela.
Naravno, efekti poput magle mogu isto biti zahtevni po performanse, ali opet, manje nego čitave strukture koje su vidljive, zajedno sa vegetacijom etc
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 17:37   #129
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

pa možda nemaju smog kao u BG
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 21:16   #130
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 21:36   #131
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Odgledao sam nekih prva dva sata gameplaya kod red brada na pc i holow na konzoli, izgleda super ko bude igrao na max uzivace.. Cini mi se da su neke stvari zakomplikovali bespotrebno, a i koja im je fora da sadasnji glavni lik ima isti glas kao i u predhodnoj igri?
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2022, 21:48   #132
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Na Epic-u mi dadose neki kupon od 10 dolara , naravno to im je fora da odvuku ljude sa stima pre velikog lunch-a .
Sestric mi kaze da on i drugar mu , nisu mogli da igraju Subnautiku , on na Stim a drug na Epik jer nisu uskladjenje verzije bile. Neko nije apdejtovo igru od platformi ili mozda neka greska nekog njih dvojce.

No sad se pitam moze li da bude bitna razlika u performansama i uopste izvodjenju igre zavisno od lunchera.
Cak i Epik racuna u dolarima .

Onda opet , ima kljuceva i po 25% nizoj ceni, za Stim .
Nisam pametan.

Ali to nema veze sa nedoumicom sto ciniti
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2022, 1:16   #133
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dying Light 2

Koliko sam ja razumeo, promenili su CO-OP.....Progresija price i kvestova vazi samo za "domacina", gosti zadrzavaju oruzja i valjda XP ali prica za njih stoji ako planiraju da nastave solo kasnije....

Ne znam sta da mislim o ovome, razumem da je ovo verovatno ovako zbog tih "izbora" ali mislim da bi bolje bilo da to bude kao u kecu...Ili makar da bude izbor, neki transfer sejva ili kako vec.

Ne znam, malo bezveze igrati igru deset ili vise sati sa prijateljem, onda prijatelj batali i vi morate onaj vas sejv od pocetka sa tim novim orudjima ali sa ponovnim igranjem istih misija
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2022, 15:17   #134
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Kazu da je graficki bas unazadjena igra u odnosu na onaj E3 demo iz 2019.
Nista novo naravno, to svi danasnji cobani uglavnom rade, ali eto da znate.
Mogu modelari, artisti i level dizajneri da napucaju grafiku i sve da bude na top nivou koliko hoces, ali kada dodje vreme za optimizaciju - svi bi da im igre rade i na karticama starim 7-8 godina, samim tim da bi mogli prodati igru sto vecem broju ljudi.

Moze da se za te prezentacije i alfe, grafika napuca da izgleda bas brutalno sve, ali onda dodje trenutak kada shvate da to ne moze da radi na raspalom digitronu pa krenu da sakate sve sto je dobro i next gen.

Pritom ako su programeri i techical artisti lenji i nesposobni onda te razlike u kvalitetu se jos vise primete.

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Meni nije jasno zašto toliko igara u poslednje vreme potencira da postavi max draw distance, da se sve kristalno čisto vidi kilometrima unapred.
Nesposobni su da optimizuju. Najlakse je ubaciti maglu da sve to pokrije da se ne vidi nista osim siluete.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2022, 9:04   #135
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Prosao sam uvod i malo vrzmao po gradu.doduse bez zurebe oko 4 sata sa sve zezanjem sa podesavanjima jer sa bilo kojom RTX kartom su nekako slatke muke. A vidim i da sa 1050 TI sasvim igrivo.
Ima mnogo opcija za RT i sa DLSS-om sve moze da se iskobinuje i full opcija .
Ali nema potrebe .
Ne vidim nigde ove kritike sto su ih dale veci mediji. Dijalog mi je osvezavajuce normalan i likovi i ako za sada nisam sreo njih puno, uverljivi su .

Unapredjena prva igra po svemu , tako deluje za sada. Samo parkur deluje mocno . Na aprimer doskok sa nesto vece visine na nestabilne povrsine mi je bas mnogo dobar jer se ima osecaj sile .
Da igra deluje neispolirano kao sto govore a brinulo me je jako medjutim ne bih pomislio nista u tom pravcu da nije pocela da kruzi ta prica zbog prvih recenzija uticajnih kuca.

Mnogo mi je bolji utisak nego sto sam ocekivao u bilo kom trenutku . Ono sta reci , hvala IGNovcima sto su mi spustili ocekivanja .

Evo kucnuo sam u drvo ( zaista) tri puta , niti jedan bug mali ili veliki do sad nisam imao.
Kad se auto-restartovala igra zbog prelaza sa DX11 na DX12 morao sam opet sam da je pustim , to je sve.A to je mozda i do lunchera . To je sav nazovi 'bugfest".
Moze biti i da je day 1 patch pokrpio zaista neke probleme koliko vidim od valjda 60-ak gb igra sad zauzima 81gb .

Bio sam i jesam nezadovaljan zbog kasne objave i ubacivanja DENUVO , rado bih pokrpio igru da smatram da ima osnova. Makar nije onaj seckajuce sorte.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2022, 14:07   #136
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Ne vidim nigde ove kritike sto su ih dale veci mediji. Dijalog mi je osvezavajuce normalan i likovi i ako za sada nisam sreo njih puno, uverljivi su .
Koliko videh, nisu kritikovali likove i dijaloge koliko samu priču koja posle nekog vremena postaje besciljna, pogotovo za kampanju od preko 20 sati (oko 40ak pre će biti), i da je njihov marketing toliko potencirao odluke, da na kraju ništa od toga nije zapravo značajno.

Ljudi su prvoj igri najviše i zamerali priču (ja zato i nisam mogao da je završim) a ne gameplay, a oni su rekli - e pa u drugoj smo to unapredili drastično - da bi se ispostavilo da je možda tek za nijansu bolja, i u mnogo čemu na istom nivou kao i u prethodniku.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2022, 3:33   #137
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dying Light 2

Koliko sam i ja razumeo, ovo je sto rece Cracked But Whole....Igra kao uzima zalet i sve je OK i onda ne ide nigde i ne isplati se citav ulog. Kritike na glavnog lika takodje, nesto slicno kao onaj iz novijih Resident Evil.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2022, 6:30   #138
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Lack of spoken Italian is only one of the serious problems which affect Dying Light 2: Denuvo ruins the game and causes insane fps drops; the game is not polished and feels rough around the edges;

Ovo je 7od 10 negativnih komentara sa metakritik za PS5.

Da za konzolu svaki drugi komentar zali se na DENUVO (ziva istina) jer mu obara frejmove. Sve odmerene i postene nule za ocenu.

Usli da bace "bombu" u vidu recenzije nisu kliknuli PC( ili da srozaju ocenu na svim platformama ) nego PS5 pa toliko o pouzdanosti kritika , velikih malih, narodnih, brutalno iskrenih...


I Italijanski sto nema jos gori review bomb.
Nije prva igra da se zale Italijani u poslednje vreme. Propadaju kao trziste mozda .

Sami su krivi donekle jer su dodali Denuvo u poslednji cas pa klinci besni menjaju svet tako sto daju O.
A Italijani su malo razmazeni.
Ipak , igra i ljudi koji su je pravili kao i uvek , ne zasluzuju to.


I ako sam uzeo na Epiku igru (2000din manje) Stim je apsolutno platforma broj 1 i opet po ko zna koji put ocene i recenzije najblize stvarnosti. 80% pozitivno a od ovih 20% negativnih bar pola je zbog DENUVA.
PS -po broju recenzija kupaca na Stimu , poredeci sa drugim uspesno prodavanim igrama , zaista je impresivan start .


Ne znam zasto ali zeznuli su igru . Ako igrate kad tad ono sto mogu da preporucim i valjda ne gresim mnogo , to je da izbristete sve pretpostvake i recenzije koje ste culi jer napravio se jedan skarabuzd svega i svacega ...

Globalni RT je mozda najbolje primenjeni do sad, a svakako menja izgled kao ni jedna igra pre. Konzole nemaju ovaj globalni deo samo PC, kad se inskobinuje sa ostalim RT stavkama nema lokacije koja izgleda isto kao kod rasterizovane verzije.
Sa DLSS na kvalitet u 1080p i sve RT opcije ukljucene , 2060 pliva oko 40 fps-a .A DLSS je zaista dobar u igri. Tako da ko ima bolju RTX karticu mirna Backa.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2022, 12:16   #139
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Bedak što su igru pretvorili u eksploziju boja, mada znam da lamentacija nad E3 trejlerima nema smisla, ali iskreno ne vidim što nisu mogli da zadrže originalni izgled makar.
U finalnoj verziji me sve previše podseća na ove novije Far Cry naslove... i to ne na dobar način xD

https://www.youtube.com/watch?v=pKoT0fW8Aa4
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
Partybreaker (7.2.2022)
Stara 7.2.2022, 12:19   #140
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dying Light 2

Za to sam čuo da se žale, dvojka nema tu atmosferu i čemer prvog dela.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dying Light dex3108 Akcione igre 324 23.4.2020 0:04
FTL (Faster Than Light) player1 Upravljačke simulacije 78 23.1.2020 13:51
Hyper Light Drifter Acanen Akcione igre 20 28.1.2018 1:44
Virtuelni piloti, javite se... Loodi Simulacije vožnje 1360 24.7.2015 15:45
Child of Light James Vega Role-Play 66 1.8.2014 0:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com