Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2020, 13:48   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 10/2020 "Make PC Great Again"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 15:40   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

Nisam u PCMR fazonu, ali sa finansijske tačke gledišta nemoguće je porediti PC i konzole jer su iste zatvoreni sistemi, u vlasništvu jedne kompanije, koja je spremna da subvencioniše cenu hardvera i to kasnije nadoknadi kroz prodaju softvera.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 23:00   #3
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

Biće svakako zanimljivo vidjeti nove konzole u akciji. Mišljenja sam da je i dalje nVidia bar 100$ skuplja nego što bi trebala biti.
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 23:16   #4
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

Evo negde sam napisao, a cujem i Kuzma ... Elem, PC mi tece kroz vene...ali ove cene GPU prvenstveno me teraju da razmisljam u pravcu novog x-box..
Prvo i na PC igram preko x360 kontrolera. Drugo cena digitalne konzole ce verovatno biti koliko i jedna pristojna graficka...Nisam iskusan sa konzolama poslednjih 20 godina, ali kontam za te pare + gamepass igre za 1000 ...neka je i 3000din mesecno (valjda)... Logika je cista!

E sad druga pitanja da li digitalna konzola ima mane i sl. To cu da proucim...
I jos jedna stvar sto se licno mene tice, moj laptop konacno ostaje vezan cisto za posao - a sasvim je dovoljno jak za te potrebe!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2020, 23:30   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

Citat:
Mocko kaže: Pregled poruke
Biće svakako zanimljivo vidjeti nove konzole u akciji. Mišljenja sam da je i dalje nVidia bar 100$ skuplja nego što bi trebala biti.
200$ po cenama sa njihovog sajta i 400-500$ po realnim cenama.

Jedina normalna 3080 kartica, Asus-ov TUF model je 950$.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 0:02   #6
Mocko
Starosedelac
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: Beograd, povremeno Trebinje
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 1.009
Zahvaljeno 282 puta na 196 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

Nikada nisam razumio da je neko spreman da čeka satima u redu da kupi nešto skupo. Ne kontam hype oko 3080 kakav god da je standard. Da je 500$ pa i nekako...
Mocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 13:10   #7
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

Nisam još pročitao Kuzmin tekst (gustiram lagano časopis, stranu-dve dnevno ) ali što se sumanutih cena grafičkih karata tiče mislim da znam šta je u pitanju.
Zamislite u normalnim državama nekoga ko je planirao izlaske, druženja, diskoteke, letovanja, itd, a sada mu je sve to zabranjeno/onemogućeno. Šta će da radi sa parama?? Pa, naravno, da kupuju televizore, kompjutere i konzole. Dovoljno je nekome ko je hteo letos da pukne 2 soma evrića na Kosta Del Sol reći da je 3080 vrhunska zabava i eto kupovine računara. Nit zna zašto mu treba, ali, eto, mora da bude u "lockdownu" i kupuje ono što mu se kaže. Da bi se igrao u 4K, jer to je "fora".
Smem da se opkladim desnom rukom da nije Korone jedna 3080 bi teško imala kupca za 800$ a kamoli više. Ovako kad Lazy John ne može da se bahati na Bahamima, niti da krka hamburgere u gužvama Mekdonaldsa, visi na koncertima ili u bioskopu, jedino na šta može da baci pare jeste tehnologija. I zato su cene ovakve i takve će biti sve dok ovo ludilo (ako) ne prođe. Nije ni AMD blesav da se ne zakači na taj "train of thought" i da za 50$ veću cenu zaradi onako kako nikada nisu.
Samo se nadam da neće napraviti istu idiotsku grešku kao posle K6 II ili nekih Radeona koji su bili pojam za Nvidiju.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2020, 15:55   #8
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

@NastyB

Pretekao si me u nekoj od tema sa tim razmišljanjem i slažem se sa tobom. Ljudi su znatno više po kućama i izvori zabave su ograničeniji nego pre cele ove COVID situacije.

Od ljudi koje poznajem - onaj ko se nije prepustio gaming-u u prethodnih pola godine npr. više konzumira Netflix i uložio je u novi TV.

I ti planovi i "transfer" novca koji pominješ ne važi samo za normalne zemlje, vrlo važi i ovde. Uzmimo nekog ko je izlazio jednom mesečno na neku klopu, piće i vratio se taxi-jem kasno u noć - samo kad se saberu ti troškovi, kojih se odrekao u 2020., naprasno se ima za jedan sasvim solidan novi GPU.

Avio kompanije npr. snižavaju cene letova (malo malo pa mi stigne neki promo mejl), dok hardverske kompanije dižu cene. Ali, i pored toga, ne mislim da će ova situacija konkretno zakopati i njih i PC gaming, oni samo dobro iskorišćavaju trenutnu stanje povišene potražnje na tržištu.

Meni lično se ne sviđa generalno pravac kojim ide gaming, bilo konzolni, bilo PC. Sve manje ima mesta za eksperimentisanje, sve je više šablonskih naslova i remake-ova, a hardver je sve skuplji. Kao da je zlatno doba kreativnosti već prošlo i sada svi igraju na sigurno. I sve to dobro naplaćuju.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2020, 18:22   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Meni lično se ne sviđa generalno pravac kojim ide gaming, bilo konzolni, bilo PC. Sve manje ima mesta za eksperimentisanje, sve je više šablonskih naslova i remake-ova, a hardver je sve skuplji. Kao da je zlatno doba kreativnosti već prošlo i sada svi igraju na sigurno. I sve to dobro naplaćuju.
Kad malo razmislim kako smo do toga došli, nameće se da smo sami krivi (prosečan igrač jelte). Sa jedne strane se uvek navija za brz razvoj hardvera i divi se naslovima sa visokim vrednostima produkcije. Ako napredak na tom polju izostane, ljudi mahom budu razočarani. Kod većine se takođe puno vrednuje kvantitet, tj. koliko kvadratnih kilometara igra ima, koliko sati traje, itd. Tj. meri se vrednost igre kao da se kupuje sir a ne umetničko delo. Tako su sama očekivanja igrača ustvari oblikovala igre do stanja u kojem su danas. One su postajale sve veći "blockbusteri", sve skuplje i sve kompleksnije za razvoj. Dok je moglo da ih napravi par drugara u podrumu, samo mašta i hardverske mogućnosti su bile limit. Sada kada ih 5 godina po 12 sati dnevno pravi tim od par stotina ljudi, treba imati cohonas do poda i živce kao kanap da eksperimentišeš umesto da praviš nešto što većina sigurno voli. Drugim rečima, iz ruku malih entuzijasta/umetnika/preduzetnika je preraslo u tipičnu industriju.

Ovi Indie naslovi što se i dalje rade sa svega par ljudi i mnogo manjim ulaganjima se i dalje igraju raznim idejama, ali su tehnički dometi tih igara jasno ograničeni količinom novca i vremena koji su u njih uloženi, pa tako retko kad i zainteresuju nekog ko već nije u toj niši.

Tako da bih rekao da je masa dobila upravo ono što je i želela. Problem imaju samo oni čiji se ukus ne utapa u današnji prosek. Mada, kad se jednom oprostiš od velikih franšiza i prihvatiš da većina njih nikada neće biti ono što su bile, nađe se uvek ponešto dobro i vredno igranja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
mvasic (22.10.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Combat Wings: The Great Battles of World War II Stranger2 Simulacije vožnje 2 24.8.2012 20:48
The History Channel - Great Battles Of Rome aleksandar macedonian II Strateške igre 6 7.4.2007 22:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com