Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.7.2022, 22:00   #1
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Tastature se restartuju

Internet pretrage nisu urodile plodom , ima li neko da zna sta da uradim da resim sledeci problem sa tastaturom .

Ne znam u cemu je stvar. Isprobao sam sve USB ulaze i na svima se desava isto. Nekad cesce , nekad redje tastatura se restartuje kao da sam izvukao prikljucak i ukljucio posle sekunde, sve to uz Windows zvuk koji se cuje kad se ubada bilo koji USB.
Pomislio sam da je kabal tastature ,koja nema ni pola godine starosti ,Canyon mehanicka . Medjutim ne desava se sa misom ,a nisam primetio da se desava sa kamerom , mada kameru malo koristim.
Ta Canyon tastatura kad se restartuje ,treba joj pola minuta da opet proradi i bilo je nesnosno. Dva dana sve ok a onda na pola sata non stop pali se i gasi.

I tako uzmeme novu tastaturu Aula , isto mehanicka ,ako je to uopste bitno.
Nekoliko dana sve normalno i onda opet zvuk ubadanja USB-a i kratki reset , ugase se svetla na tasterima i upale .
Razlika je sto ova Aula ne trazi pola minuta da ponovo proradi nego par sekundi.

Ploca je Asus TUF B460 , ima godinu ipo kako sam uzeo novu.
Moguce da se desava i sa misem ali da se on toliko brzo restartuje da se ne primecuje . Mada cuo bih zvuk reseta i pojavio bi se prozor sa podesavanje DPI-a .

Tako da moj komp resetuje tastature po svom nahodjenju , ne znam kako i zasto i da li je to neki bug koji moze da se resi.
Desilo se pre pisanja komentara ,i za vreme. Onaj zvuk turu ru turu ru , i resetuje se tastatura.
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2022, 22:08   #2
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Jesi li probao startovati Windows u safe modu, dal' se dešava tada isto?
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2022, 22:08   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Krš kineske tastature...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2022, 22:11   #4
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Za Canyon sam čuo, al' za ovu "Aula" nikada u životu, još mehanička.

Edit: Nadjem sada Aula mehanička tastatura plus miš "Gejmerski" 25e NOVO!, jel' moguće, od čega ih samo prave kinezi
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gadoguz na korisnoj poruci:
Koreli A. (9.7.2022)
Stara 9.7.2022, 23:41   #5
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Citat:
Gadoguz kaže: Pregled poruke
Jesi li probao startovati Windows u safe modu, dal' se dešava tada isto?
Ne desava se nekad danima a onda nekoliko puta u kratkom roku ,npr 6,7 za nekoliko sati. Moram da sedim u safe modu i radim nesto ceo dan pa ako se ne desi nista opet ne mogu da znam.
Nije do tastature kao modela. Uvezena iz Kine pod drugim imenom kosta mnogo vise.
Edit-Nisam nasao da se neko zali na taj problem bilo sa jednom ili drugom, cak sam prevodio komentare kad sam kupovao Canyon sa raznih slovenskih jezika uz pomoc Google Translate jer je malo bilo na nasim jezicima . Kad restartujem cini mi se da se menja ucestalost. Evo sad je restartovala nekoliko puta za sat-dva ,zato sam i otvorio temu i nestade struja na momenat pa bas da vidim hoce li se desavati u narednih nekoliko sati.

Poslednja ispravka: Koreli A. (10.7.2022 u 0:14)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2022, 0:27   #6
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Hajde probaj još jednu stvar, idi u Device Manager/Universal Serial Bus controllers/USB Root Hub/desni klik pa Properties, Power Management tab
"Allow the computer to turn off this device to save power" Unčekiraj ovu opciju, pa testiraj.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Gadoguz na korisnoj poruci:
Koreli A. (10.7.2022)
Stara 10.7.2022, 0:54   #7
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Citat:
Gadoguz kaže: Pregled poruke
Hajde probaj još jednu stvar, idi u Device Manager/Universal Serial Bus controllers/USB Root Hub/desni klik pa Properties, Power Management tab
"Allow the computer to turn off this device to save power" Unčekiraj ovu opciju, pa testiraj.
Ima dva reda -USB root HUB( usb 3.0 )- ,oba sam unchek .
Imao sam problem da komp nije hteo u sleep ni da se ugasi. I nesto je bilo u vezi sa Power Managment . I sad nekad zeza ,obicno neka aplikacija ,Bittorent i kad nema torenta hoce da budi komp . Danas je bio problem ali ne znam koji jer nisam ja ugasio, ugasen je na napajanju.
Dolazak i odlazak struje je katastrofa poslednjih godina, nekad bukvalno ne stignem da iskljucim napajanje struja se vrati , intervali po 20 sekundi a i manje.

edit-desava se i dalje. Bas cesto poslednjih nekoliko sati. Ukljucio sam staru Jetion tastaturu .Nemoguce da i ona ima isti problem . Koristicu nju do daljneg da vidim da li ce se isto desavati.Bio sam ubedjen da je Canyon ,a onda sa novom tastaturom da nije uospte tastatura. Al opet ...

Poslednja ispravka: Koreli A. (10.7.2022 u 1:03)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2022, 1:12   #8
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Ako ne pomogne ovo, ima još par stvarčica koje možeš uradit. Updejt BIOS-a ne zadnju verziju a prije toga vrati sve na default, instaliraj zadnje chipset drajvere, i na kraju reinstalacija sistema ako ništa baš ne pomogne, a možda se u medju vremenu još neko javi da predloži neko rješenje.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2022, 1:42   #9
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Citat:
Gadoguz kaže: Pregled poruke
Ako ne pomogne ovo, ima još par stvarčica koje možeš uradit. Updejt BIOS-a ne zadnju verziju a prije toga vrati sve na default, instaliraj zadnje chipset drajvere, i na kraju reinstalacija sistema ako ništa baš ne pomogne, a možda se u medju vremenu još neko javi da predloži neko rješenje.
Ok videcu koji BIOS imam i to, instaliracu drajvere pa cemo videti.
Hvala u svakom slucaju.
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2022, 0:10   #10
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Imam 2 predloga.

1. Udji preko Control Panel-a i stavi Power Options na ultimate performanse. Iskljuci mu ako treba dodatne opcije da ti iskljucuje HDD ili monitor kada su neaktivni. Hoce nekada da windows brljavi sa time.

2. Probaj neku obicnu, nemehanicku USB testaturu. Moze i obican kineski no-name krs. Cisto da vidis sta se desava.

Cesto kazes da ti dolazi i odlazi struja na kratak period. I ako ti je kompjuter nov, to moze da dovede do raznih problema kod niskonaponske elektronike. One su osetljive na nagle promene napona. Jednostavno skrati se vreme komponente, ne radi sve u parametrima i pravi nepravilnosti, ili cak uredjaji crkavaju, i ako su relativno novi. Tako da je moguce da ti je sama testatura ispravna, ali da ti je maticna ili napajanje ne skroz ispravno.
Resenje za kompjuter ti je u tom slucaju UPS koji moze da drzi 5 do 15 minuta kompjuter. Ili cak i neki druge uredjaje niskonapanske.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
Koreli A. (14.7.2022)
Stara 14.7.2022, 0:24   #11
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Imao sam UPS svojevremeo a onda crko
Prvo je prestao da drzi komp upaljenim kad nestane struja( ali je isla struja kroz njega do kompa) a onda nije radio uopste. A nije bio jeftin.
Treba UPS ,tacno bolje nekakav nego nikakav makar prvo on rikne .
Kad sam napisao tu poruku pre neki dan ukljucio sam staru mebransku Jetion, mozda je po kvalitetu samom bolja od ovih , samo je membranska i isluzena no sama elektrika i to je verovatno bolje izrade .
Nista se nije desilo od tada ni na membranskoj ni mehanickim ,menjam tastature . Kao na komadnu je prestalo na svim tastaturama.

Cekam ako i kad se vrati problem da vidim bas to hoce li se desiti na ovoj staroj ili samo na tim mehanickim jeftinijim.
Kad pocene da 'stuca' onda cu da te power opcije da promenim da vidim ima li tenutne razlike.
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2022, 12:22   #12
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Ako ne ustanovis da se radi o softverskom problemu (cipset i USB drajveri apdejtovani, BIOS apdejtovan, Windows podesen kako treba) onda je moguce da je problem napajanje ili maticna, svakako nesto u vezi isporuke struje.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Koreli A. (15.7.2022)
Stara 15.7.2022, 22:15   #13
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Mislim da je tako , da je napajanje. ( Sve sa drajverima sam probao sem novu instalaciju BIOS )
Ne znam, pretpostavljam . Imam ono LC 600W vise od tri godine i odolagao sam da ga menjam ali sve jedno mora . Sistem otprilike trazi 300-350W . Na 50% verovatno ne isporucuje vise od 400 ali sigurno da slabi .
Sad treba da dodje TV i jos sitnice a sledeci mesec uzimam bar napajanje ako ne i UPS jer ni BIOS ne smem da apdejtujem bez UPS.
Pa ako napajanje ne promeni nista ...
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2022, 22:54   #14
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Ne vredi nista ,mislio sam da je resen problem medjutim nije to. Sad instalitam WIN 11 valjda ce to da sredi eventualni problem sa drajverima.
Dve razlicite tastature . Ova Aula Assault sad kosta 6000 Canyon je kostala oko 5000. Ali ne bitno nek su krs najgori , ja ne mogu da nadjem da se neko zali na isti problem niti sa jednom niti sa drugom. Kolike su sanse i da su krs najgori da je bas isit problem na dve razlicite tastature ?
Da uzmem i trecu i onda isto i sta da radim. Ova membranska tastatura nije pokazala taj problem ali ona se pali i gasi brzo mozda i samo trepne. Ova aula zablokira na 2,3 sekunde.
Najgore sto ne znam sta je? Tastatura ploca ili napajanje.Jedino je napajanje staro i treba ga zameniti.
Ajde sve jedno kupicu napajanje, Cooler Master 700W . Sutra treba da dam za TV i neke dodatke 56000 bilo bi super da kupim napajanje sledeci mesec ali ako nesto otkazuje napravice se kurslus.
Ako WIN 11 ne resi problem onda napjanje i onako treba ako i ono ne resi problem onda da menjam potencijalno novu plocu od godinu ipo dana koja je mozda zdrava ko dren. Mislim nista drugo ne secka.
PS
Desavalo se i na trecoj membranskoj. Brzo se pali i gasi pa se ne primeti a zvuk uklucivanja se retko cuje ali i to se culo.Nisu tastature.



EDIT- Ploca ili napajanje ( i mis se ugasi na delic sekunde kad sam obratio paznju jasno je, brzo se desava pa se ne primeti ako se ne "lovi")
Sve sam probao sem BIOS update a to ne smem zbog nasumicnih problema sa strujom . Ako je BIOS morace kroz drugu plocu da se sredi.
Da ne pisem i smaram vise sto poruka za redom(ovu sam editovao 10 puta) koliko je moguce da je ploca ili napajanje ? Da znam sta prvo da kupim jer ovaj mesec ne mogu oba nema sanse.

Poslednja ispravka: Koreli A. (17.7.2022 u 23:18)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2022, 21:00   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Uzmi napajanje od nekoga da probaš verovatno je da je to u pitanju ili imaš neke padove napona... Da vidiš možda da nije problem sa uzemljenjem isto u zgradi/kući.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2022, 21:06   #16
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Nešto mi pade na pamet upravo hajde poveži miš i tastaturu napred na kućište pa testiraj.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2022, 21:22   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

nemoj da kupuješ dok ne utvrdiš kvar, vidi voltaže kako se kreću 7V i 5V to nešto ide od njih na usb
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2022, 21:34   #18
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

A da probas neki live linux distro i vidis kako rade te tastature pod njim? To ti je vrlo malo posla a pouzdana provera da li imas softverski problem.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2022, 23:44   #19
Gadoguz
Veteran
 
Član od: 8.9.2006.
Lokacija: South Park
Poruke: 1.172
Zahvalnice: 421
Zahvaljeno 117 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Možeš koristit LinuxLive odmah boot-a sa USB-a, brže i lakše a neće ti poremetit Windows.
Gadoguz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2022, 0:53   #20
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Tastature se restartuju

Povezao napred odavno i pravio kombincije ,kad krene da zeza nebitno je .A onda ko sad izvedem neka cuda i problem utihne nema nista i kad pomislim da je reseno vrati se.
Primetio sam da mebranska tastatura svetli(tasteri) i kad je na sleep i kad je ugasen komp a ove mehanicke ne cak i kad samo spava komp.A membranska jedva da je uhvacena u "prestupu" i kad prekine to je toliko kratko i brzo se vrati da je skoro neprimetno.
Pogasio sam sve sto sto je vezano za USB sto moze vezano za power opcije da zeza , pretresao sam internet procitao desetine i desetine iskustava sa slicnim problemom .
Smanjio sam svetlo na tasterima na minimum jer membranska svetli(ako je ja ne ugasim) i kad je ugasen komp a ove ne mogu izgleda da trze vise struje . Smanjenje svetla mozda nesto promeni.
Eto "ko za baksuz" od tada se ne desava nista a cisto sumnjam da je resen problem.Sada je ukljucena napred i to na 2.0(to je valjda crni ) posto napred ima 2 plava i 2 crna.
Mozda nisam prvi put lepo pogasio sve power opcije posto ima na 7,8 mesta i neke se same nasumicno stikliraju posle restarta i iskljucivanja i ukljucivanja tastature .

Poslednja ispravka: Koreli A. (19.7.2022 u 1:08)
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kupovina mehanicke tastature ilija Ostale komponente 26 27.2.2017 17:43
Priključak za tastature CtRl_Alt_DeL Kvarovi 11 16.10.2011 12:25
2 tastature -zajednicki rad ? NemanjaS Ostale komponente 3 15.4.2010 12:00
Logitech sprema G18 i G13 tastature zdravkelja Ostale komponente 1 11.12.2008 15:28
Multifunkcije kod tastature ne rade. M.P. milim Ostale komponente 0 12.6.2006 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com