Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.5.2009, 20:08   #81
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Syberia 2

mozda se Marson pojavi u 3. delu...a mozda i Kates mother...secam se da je zvala nekoliko puta u toku igrice...znaci ne mogu da docekam treci deo i nadam se da do release date-a se nece znati prica...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 19:01   #82
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

У Сајберији 2 има један огроман пропуст што се православља тиче, да код мене та игра има један приличан минус.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 23:10   #83
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Me bi bilo lose da nas obasjas svojim velikim saznanjem o presvijetli Dekipe .
S2 je iznudjen nastavak, sto se mene tice nije ni morao izlaziti, kraj S1 je bio potaman, samootkrivajuci po nasu junakinju, izazovan, obecavajuci,...

A ako je gledam zasebno, S2 je sasvim dobra igra. No presao sam je samo jednom, i ne secam se nikakvog pravoslavlja u igri.
Mozda su oni severnjaci / eskimi poprimili orthodox .

Stvarno me zanima sta te je to toliko uznemirilo ?
Mene ne bi moglo nista, for the record, agnostik sam .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 23:21   #84
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Pa imas onaj manastir sa svestenicima, koji nisu bas good guys.. Mojih top 5 avantura: 1) Secret of the Monkey Island (prva dva dela), 2) Grim Fandango, 3)Indiana Jones: Fate of the Atlantis, 4)Discworld 2, 5) The Longest Journey..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 1:02   #85
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Me bi bilo lose da nas obasjas svojim velikim saznanjem o presvijetli Dekipe .
S2 je iznudjen nastavak, sto se mene tice nije ni morao izlaziti, kraj S1 je bio potaman, samootkrivajuci po nasu junakinju, izazovan, obecavajuci,...
Nije baš iznuđen, kroz ceo tok radnje prvog dela postavlja se osnova za nastavak - petominutno predavanje onog profesora na univerzitetu, sva priča o mamutima, eskimima... Da nije nastavka, dobar deo keca bi bio besmislen. A da ne pominjem koliko bi bilo glupo da se Sibir ne pojavi u igri koja se zove Syberia.

Što se tiče hrišćanstva:
Citat:
Slobodan Macedonić kaže:
Nakoliko reči o krupnom koncepcijskom promašaju koji se ne pominje u analizama igre koje dolaze sa Zapada. U prvom poglavlju, koje se, kao što rekosmo, odigrava u sibirskom gradu Romansburgu, Kejt će biti prinuđena da potraži pomoć od monaha iz obližnjeg manastira koji je izgrađen na brdu iznad grada. Ideja da se u igru, koja je sama po sebi puna duhovnosti, utkaju religijski elementi je za svaku pohvalu, ali je problem u tome što njenim autorima kao da niko nije skrenuo pažnju na jedan „zanemarljivi” detalj – da pravoslavni i katolički sakralni objekti, i pored mnogih sličnosti, imaju osobenosti koje se nipošto ne mogu mešati. Možete li, dakle, zamisliti ruski manastir u kojem je starešina, starac u crnoj mantiji sa dugom sedom bradom, što se savršeno uklapa u prototip pravoslavnog sveštenika, okružen fratrima obrijanog temena, koji kao da su izašli iz „Imena ruže”?! Stvar postaje još „komičnija” ako se bolje pogleda ikonostas manastira (inače, maestralno nacrtan) na kojem se freske vizantijskog tipa prepliću sa muralima kakvi su karakteristični za katoličke katedrale. Spisku nedoslednosti ovde nije kraj, ali ovo što smo pomenuli dovoljno dobro ilustruje nezainteresovanost autora da povedu računa o temeljnim odlikama hrišćanskih verskih objekata, u ovom slučaju jedne pravoslavne bogomolje. Ovakav stepen proizvoljnosti nije se smeo dogoditi.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 3:43   #86
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

U igri nema ni pravoslavnih ni katoličkih elemenata, manastir u koji Kejt Voker dolazi produkt je mašte na isti način na koji je sama Sajberia mitsko mesto koje u stvarnosti ne postoji, ikonografija manastira sa sve freskama, arhitekturom i čudnim svešteničkim odorama je izmišljena, a ljudi koji u ovoj igri vide vređanje pravoslavlja se ponašaju paranoično i ja ih iskreno molim da ne krenu u ortodoksni džihad i postave bombu u prostorije White Bird Productions-a, barem dok ne izađe treći deo, jer bih voleo da vidim na šta će da liči.
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Shumsko_drvece na korisnoj poruci:
LoshMeeBre (7.7.2010), nexexcalibur (7.7.2010), Pjanovic (6.7.2010)
Stara 6.7.2010, 15:17   #87
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Nije baš iznuđen, kroz ceo tok radnje prvog dela postavlja se osnova za nastavak - petominutno predavanje onog profesora na univerzitetu, sva priča o mamutima, eskimima... Da nije nastavka, dobar deo keca bi bio besmislen. A da ne pominjem koliko bi bilo glupo da se Sibir ne pojavi u igri koja se zove Syberia.
Pa ta predavanja su bila povezana sa Hansom Voralbergom, jer je on bio opcinjen mamutima. Sto se mene tice, to je sporedna radnja, ne glavna. Glavna je putovanje, avantura, samospoznaja , a kraj je bio potaman.

A Syberia nije Sibir .

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Što se tiče hrišćanstva:
Lepo je Shumski napisao, svet maste.
A u ostalom sta fali proizvoljnosti, sto se mene tice, mogli su sinagogu, manastir i dzamiju da iskombinuju. Mada mislim da bi gorela zastava White Bird-a negde na Bliskom istoku .

Poslednja ispravka: Pjanovic (6.7.2010 u 21:17)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 20:34   #88
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Pa ta predavanja su bila povezana sa Hansom Voralbergom, jer je on bio opcinjen mamutima. Sto se mene tice, to je sporedna radnja, ne glavna. Glavna je putovanje, avantura, samospoznaja , a kraj je bio potaman.

Pa jeste sporedna, to ne znači da ne treba da se iskoristi jer inače postaje besmislena i previše odstupa od ostatka priče. Da su samo hteli da objasne Hansovu fascinaciju mamutima mogli su to da urade u 3-4 rečenice... celo predavanje od 5 i više minuta bi bilo nepotrebno. Mislim, prilično je očigledno da su još pre završetka prvog dela planirali drugi.
Citat:
A Syberia nije Sibir . Zato nije ni bilo potrebe za S2.
Kako bi ti pročitao ime "Syberia" po naški ako ne "Sibir"? "Sijbir"? Druga rečenica ti nema mnogo smisla - poenta je da je u ovom slučaju glupo da se lokacija iz imena igre u njoj ne pojavljuje. Da li je to Syberia, Siberia ili Mali Izvor, potpuno je nebtino.

Što se tiče poređenja Sijbira i Monkey Islanda, mislim da igre u većini slučajeva nisu još dostigle kvalitet filmova i (naročito) knjiga. Zato kada neko traži avanturu koja je slična Syberiji, logično je da ćeš prvo da mu preporučiš avanturu koja ima sličan gameplay, a ne melanholičnu dramu sa elementima road moviea.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2010, 21:16   #89
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Ok, izlupetao sam, razlog za nepojavljivanje S2 ne moze biti zato sto Syberia nije Sibir, ne znam sta mi bi .
Napisao sam vec, po meni je prica zaokruzena, i pored nasirokog predavanja o mamutima.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Što se tiče poređenja Sijbira i Monkey Islanda,
Zato kada neko traži avanturu koja je slična Syberiji, logično je da ćeš prvo da mu preporučiš avanturu koja ima sličan gameplay, a ne melanholičnu dramu sa elementima road moviea.
Pa ne znam sto to meni pricas, ja sam napisao da su to dva potpuno razlicita podzanra avantura. Kakve veze ima Monkey Island sa Syberia-om, osim sto se maltretira pacov u igranju, apsolutno nikakve.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 0:20   #90
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Syberia 2

maleni offtopic

ja sam prvo presao S2,pa onda S1, pa sam ponovo odigrao S2...eheh

i taj deo u manastiru me je najvise oduvao,znaci kao nijedna igra do tad...kad sam provalio onaj raspored sveca ucrtan u ikoni...vrhunski

od S3 ne ocekujem puno...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 11:51   #91
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Shumsko_drvece kaže: Pregled poruke
U igri nema ni pravoslavnih ni katoličkih elemenata, manastir u koji Kejt Voker dolazi produkt je mašte na isti način na koji je sama Sajberia mitsko mesto koje u stvarnosti ne postoji, ikonografija manastira sa sve freskama, arhitekturom i čudnim svešteničkim odorama je izmišljena, a ljudi koji u ovoj igri vide vređanje pravoslavlja se ponašaju paranoično i ja ih iskreno molim da ne krenu u ortodoksni džihad i postave bombu u prostorije White Bird Productions-a, barem dok ne izađe treći deo, jer bih voleo da vidim na šta će da liči.

Nije u pitanju vredjanje pravoslavlja. Jednostavno ne izgleda dobro kad se na jednu gomilu natrpaju katolicki i pravoslavni motivi.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 13:16   #92
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Uostalom, očigledno je da se radnja igre dešava u Rusiji (daleki sjeveroistok) i da je riječ o pravoslavnom manastiru. Nigdje nije konkretno rečeno, da, ali nema sumnje. To je stvar čiste logike.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2010, 21:44   #93
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Uostalom, očigledno je da se radnja igre dešava u Rusiji (daleki sjeveroistok) i da je riječ o pravoslavnom manastiru. Nigdje nije konkretno rečeno, da, ali nema sumnje. To je stvar čiste logike.
Na tom podrucju zive Mamuti i do kojih vodi voz na cekrk koji vozi limeni robot .
Mnogo ste brzo odrasli .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, benoit sokal, sokal, syberia, syberia 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com