Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.5.2007, 2:07   #61
gofa
Član
 
Član od: 30.5.2006.
Poruke: 69
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Sta predlazes jeli mi pametnije da nosim u servis ili da jednostavno kupim novi DVD citac
gofa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 2:14   #62
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Svakako da kupiš novi, jer će te u servisu odrati i naplatiti skoro kao da si kupio nov a problem će se ponovo javiti vrlo brzo. Oni jedino mogu da pojačaju snagu lasera i tako donekle pobošljaju čitanje, ali to je kratkog daha jer će laser vrlo brzo crći kad konstantno radi na naponu višem od predviđenog.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 2:15   #63
AnaM
Novi član
 
Član od: 27.5.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ja imam problem sa potpuno novim dvd rezacem NEC (Optiarc) 7173S (sata interface).
Koristim za rezanje iskljucivo Verbatim DVD+R diskove sertifikivane za rezanje na 16x, mada ja nikad ne rezem na vise od 8x.
Od 6 rezanih data dvd-ova, samo je 3 ispravno narezao i prosao verifikaciju u Nero 6.6.1.5, dok je ostala 3 dvd-a prijavio kao uspesno narezane ali je Nero prijavio greske prilikom verifikacije i to uvek pri kraju na 98-99 posto .
E sad je pitanje da li je rezac neispravan ili ja nisam instalirala dobro drajvere za maticnu, posto sam do skoro imala amd sistem, a sad imam intel, pa se ne snalazim bas dobro sa drajverima za intel cipset. A zbog ATA133 hard diska koji sam htela da zadrzim, morala sam da stavim sata rezac jer moja maticna ( Asus P5B-E Plus) ima samo 1 IDE granu.

Ako neko ima slicnih problema neka se javi, a takodje ako neko ima ideju kako da razresim ovaj problem, neka napise sta da radim, bila bih mu jako zahvalna .
AnaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 2:28   #64
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

A jesi li probala sa nekim drugim medijima? Verbatim diskovi se naveliko "falšuju" kod nas, tako da je vrlo moguće da je njihov (ne)kvalitet uzrok problema. Probaj bilo koji drugi medij, nekih par komada pa vidi da li je ista situacija. Ne mora da znači da je uređaj neispravan!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 2:50   #65
AnaM
Novi član
 
Član od: 27.5.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Nisam probala druge medije, jer kao racunam ako nece da reze Verbatim koji je kao kvalitetan, onda verovatno nece ni druge da reze.
Jeste da su to diskovi iz spindle pakovanja od 25 komada, ali ranije nije bilo toliko problema sa njima, jeste mi na pioneeru 109 isto puklo 2-3 dvd-a, ali sam ja mislila da je to sto je uredjaj star 2 godine pa je poceo da crkava, inace je rezao super do pre 2-3 meseca kad je poceo da brlja. Zato a i zbog cinjenice da nova ploca podrzava samo 1 ide granu odlucila sam da na nju stavim hdd a da kupim nov sata rezac.
AnaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 3:05   #66
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Kao što sam ti već rekao, Verbatim diskovi su jako zanimljivi za falsifikovanje baš zato što kod nas uživaju ogromnu popularnost! Ne znači da si dobila iste diskove kao prethodnog puta iako si ih kupila u istoj firmi. Najčešće ni sam prodavac ne zna da je to zapravo "falš", jer su kopije vizuelno jako dobre a po kvalitetu nikakve. Za početak probaj par komada nekog drugog proizvođača koji isto spada u kvalitetne (TDK recimo) pa vidi da li se išta promenilo. Ako nije to u pitanju, onda je verovatno sam rezač kriv, ali to ne bi trebalo da ti predstavlja problem jer je relativno nov i (pretpostavljam) još uvek u garantnom roku.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 3:20   #67
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

@ AnaM
Probaj sa Cheetah DVD Burner-om neki komad pa vidi ima li rezultata.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 10:42   #68
AnaM
Novi član
 
Član od: 27.5.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Hvala na odgovorima i sugestijama, probacu i druge diskove kao i Cheetah Dvd Burner, pa ako ni to ne pomogne, nosim rezac na reklamaciju.

PS. vidim na nekim nasim forumima se dosta ljudi zali na NEC rezace, ja sam iskreno pre bila za jedan Pioneer 112, ali nema sa sata interface-om pa sam onda ovaj uzela.
AnaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 12:36   #69
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
AnaM kaže: Pregled poruke
Ja imam problem sa potpuno novim dvd rezacem NEC (Optiarc) 7173S (sata interface).
Koristim za rezanje iskljucivo Verbatim DVD+R diskove sertifikivane za rezanje na 16x, mada ja nikad ne rezem na vise od 8x.
Od 6 rezanih data dvd-ova, samo je 3 ispravno narezao i prosao verifikaciju u Nero 6.6.1.5, dok je ostala 3 dvd-a prijavio kao uspesno narezane ali je Nero prijavio greske prilikom verifikacije i to uvek pri kraju na 98-99 posto .
E sad je pitanje da li je rezac neispravan ili ja nisam instalirala dobro drajvere za maticnu, posto sam do skoro imala amd sistem, a sad imam intel, pa se ne snalazim bas dobro sa drajverima za intel cipset. A zbog ATA133 hard diska koji sam htela da zadrzim, morala sam da stavim sata rezac jer moja maticna ( Asus P5B-E Plus) ima samo 1 IDE granu.

Ako neko ima slicnih problema neka se javi, a takodje ako neko ima ideju kako da razresim ovaj problem, neka napise sta da radim, bila bih mu jako zahvalna .
Probaj da instaliras novu verziju Nera, ja sam imao problema sa Nec-om 7173 IDE, koji takodje nije uspevao da uspesno nareze DVD na Nero-u 6.6.1.8, ali kada sam instalirao mislim 7.7.5.1 problemi su nestali.
dexlab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 22:00   #70
AnaM
Novi član
 
Član od: 27.5.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Ja pre mislim da se radi ili o bug-u u samom Nero programu ili o nekompatibilnosti sa mojim rezacem. Na netu sam nasla mnoge postove na forumima u kojima se mnogi ljudi zale na isti problem, rezanje uspesno - verifikacija neuspesna, i po preporuci sa nekog foruma skinula sam i instalirala ImgBurn, besplatan programcic za rezanje koji ima i verifikaciju i sad sa njim rezem bez problema sa sve uspesnom verifikacijom.
Takodje, mislim da i fragmentisanost podataka na hdd-u ima veze sa (ne)uspesnim rezanjem i verifikacijom, tako da sad imam jednu praznu particiju na koju stavljam samo fajlove koje treba da narezem, i kad se rezanje zavrsi i uspesno prodje verifikaciju u ImgBurn-u, ja te filove obrisem, stavljam druge itd, jer mi je storage particija fragmentirana a nikako da nadjem vremena da uradim defrag...
AnaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 22:57   #71
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
AnaM kaže: Pregled poruke
Takodje, mislim da i fragmentisanost podataka na hdd-u ima veze sa (ne)uspesnim rezanjem i verifikacijom,
Wrong, jer pre samog upisivanja na disk (rezanja) program buffer-uje fajlove tako da fragmentisanost fajlova ne utice na to, mozda jedino pri velikoj brzini rezanja, gde se reze preko 10MB/s tu moze doci do gresaka, ali ne verujem
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2007, 21:46   #72
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
Wrong, jer pre samog upisivanja na disk (rezanja) program buffer-uje fajlove tako da fragmentisanost fajlova ne utice na to, mozda jedino pri velikoj brzini rezanja, gde se reze preko 10MB/s tu moze doci do gresaka, ali ne verujem
Ako rezes preko 10MB/s nece puci zbog fragmentisanosti diska, vec zbog kvaliteta medija na koji rezes. Mislim da framentisanost diska ne utice na rezanje.
dexlab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 10:49   #73
banep
Član
 
Član od: 21.3.2007.
Lokacija: N.Pazova
Poruke: 61
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imam problem sa Pioneerom 110-DBK.Pre dva meseca sam mu flashovao firmware na 1.41(Nema noviji) Pošto sam imao problem sa dorezivanjem na +R diskove.Posle toga je radio sasvim normalno do pre nekoliko dana.Tad sam odlucio da reinstaliram win xp na novokupljeni sata hdd.Posle toga vise ne moze da prepozna niti jedan disk.Ni dvd ni cd.Ni snimljen ni prazan kao da je umro odjednom.Dao sam ga kumu da proba kod njega na kompu i kaze da se isto ponasa.RIP ili ima spasa?
banep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 17:19   #74
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
banep kaže: Pregled poruke
Imam problem sa Pioneerom 110-DBK.Pre dva meseca sam mu flashovao firmware na 1.41(Nema noviji) Pošto sam imao problem sa dorezivanjem na +R diskove.Posle toga je radio sasvim normalno do pre nekoliko dana.Tad sam odlucio da reinstaliram win xp na novokupljeni sata hdd.Posle toga vise ne moze da prepozna niti jedan disk.Ni dvd ni cd.Ni snimljen ni prazan kao da je umro odjednom.Dao sam ga kumu da proba kod njega na kompu i kaze da se isto ponasa.RIP ili ima spasa?
Pioneerovi DVD rezaci odbijaju da rade kada je u kompu SATA HDD, ne samo sto oni odbijaju da rade kako treba, vec umeju da prave probleme i ostalim uredjajima. Probaj da prebacis Pioneer na drugu IDE granu, sa IDE 1 na IDE 2. Fazon je samo pronaci na kom mestu ce sve lepo da proradi, znaci setaj rezaljku na Primary master, pa primary slave, pa secondary master, pa secondary slave, i gde sve lepo proradi tu ga ostavi. Znaci postupak je idiotski, prebacujes, pa probas da li radi, pa pomovo prebacujes, i tako u krug.
dexlab je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 18:31   #75
banep
Član
 
Član od: 21.3.2007.
Lokacija: N.Pazova
Poruke: 61
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Kumov komp nema u asortimanu sata hdd, a i probao sam 112-ku da prikljucim na isto mesto gde je doticni rezac bio prikopcan i radi bez problema.Dakle verovatno adio!!!
banep je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 8:18   #76
Daky
Član
 
Član od: 16.10.2006.
Lokacija: NS
Poruke: 72
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 62 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Imam 2 rezaca, jedan obican i jedan DVD. Windows je instaliran juce i od tada nece da mi pokaze dvd, vec samo cd i virtual drive. Isla sam na Add new hardvare, windows je pronasao DVD, instalirao ga i dodao drive koji se zove audio CD i koji nece da ocita dvd koji sam ubacila u njega?! Please help.
Daky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 10:15   #77
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Daky kaže: Pregled poruke
Imam 2 rezaca, jedan obican i jedan DVD. Windows je instaliran juce i od tada nece da mi pokaze dvd, vec samo cd i virtual drive. Isla sam na Add new hardvare, windows je pronasao DVD, instalirao ga i dodao drive koji se zove audio CD i koji nece da ocita dvd koji sam ubacila u njega?! Please help.
Ako neće da očita DVD da nisi probao da neće slučajno obični CD. I probaj sa par različitih DVD-ova. Takođe izbriši Virtualni drajv možda on pravi neke probleme. I pogledam da slučajno DVD nije disejblovan. To možeš provjeriti u device managery.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2007, 11:08   #78
Daky
Član
 
Član od: 16.10.2006.
Lokacija: NS
Poruke: 72
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 62 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Sve je ok, bilo je to samo trenutno bagovanje. Jeeeee
Daky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 1:56   #79
Psyho_Whisper
Član
 
Član od: 31.12.2006.
Poruke: 48
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Dakle, windows i bios normalno vide PIONEER 110D, a on nece nista da cita...kad ubacim disk, nece ni da pokusa da ga procita, i dok je u drajvu, PC koci, secka, a cim stisnem open, odma sve savrseno...kad ubacim prazan disk, on ga vrti, svetli lampica na drajvu, ali nece da otvori ni NERO, ni My Computer...i opet koci, ali manje nego kad je pun disk unutra...
Jel doslo vreme da menjam DVD RW? Narezao je Boga Oca!!!
Psyho_Whisper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2007, 2:21   #80
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
Psyho_Whisper kaže: Pregled poruke
Dakle, windows i bios normalno vide PIONEER 110D, a on nece nista da cita...kad ubacim disk, nece ni da pokusa da ga procita, i dok je u drajvu, PC koci, secka, a cim stisnem open, odma sve savrseno...kad ubacim prazan disk, on ga vrti, svetli lampica na drajvu, ali nece da otvori ni NERO, ni My Computer...i opet koci, ali manje nego kad je pun disk unutra...
Jel doslo vreme da menjam DVD RW? Narezao je Boga Oca!!!
Mogu da budu samo par stvaru :
-Zaprljano sočivo (probaj da očistiš diskom ž čišćenje)
-Postoji mogućnost da je otišla optika u aut (u tom slučaju da odneseš u neki dobar servis da ga kalibrišu ali neznam koliko ti se to isplati s obzirom da dvd rezač možeš da pazariš za 2300 din )

To ti je u principu to što može da bude , još bi eventualno mogao da probaš da zameniš DATA kabli pa ako neće ni to onda ti možeš slobodno da ga batališ i da pazariš sebi nov primerak .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com