Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.12.2005, 23:39   #1
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Starship Titanic

Ima li neko ovu avanturu? ??
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2005, 12:43   #2
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Starship Titanic

nikad cuo.jel to novo nesto ili staro?
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 2:11   #3
VeNoM
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: BGD
Poruke: 370
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VeNoM
Određen forumom Re: Starship Titanic

tražio...ništa ne izbacuje....
mada ako se dobro sećam u sk pre jedno 3-4 god je bila neka titanik avantura,...
VeNoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 2:23   #4
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Starship Titanic

nasao sam nesto.igra je izasla pocetkom 98,na slikama izgleda kao p&c i igra se u prozoru tj. neke 3/4 ekrana.nema skoro nikakvih recenzija(u stvariima linkova ali ne rade).a pravo ime je daglas adams starsip titanik,pa moze biti i zanimljiva
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 4:46   #5
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Re: Starship Titanic

Da, secam se neke avanture iz Sk od pre nekoliko godina na brodu Titanik...
Cini mi se da nije neko djubre,cim sam je zapamtio, zato vredi probati(ako uspes da je iskopas negde)
Ilic Marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 20:27   #6
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Starship Titanic

Igra je opisana u nekom SK-u. A voleo bih da je nadjem jer obozavam Adamsa, a upravo je on pomagao pri izradi.
Ima puno unosenja teksta, kao u nekim Larry igricama.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 21:17   #7
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Smile Starship Titanic - uvrnuta avantura (prvi deo)

Starship Titanic je fantastična (Oprez! Ovo je čisto moje mišljenje!) point & click avantura iz majstorske radionice blaženopočivšeg Daglasa Adamsa (Douglas Adams), objavljena 1998. na 3 CDa. Ko je iole upoznat sa opusom mister Adamsa, znaće da je reč o humorističkoj avanturi. Radnja se odvija na misterioznom svemirskom brodu "Titanik" koji se jedne lepe večeri obrušava na vašu kuću. Iz broda izlazi čudno stvorenje - zaboravni robot (tačnije DoorBot) Fentibl (Fentible) koji vas poziva u pomoć. Nešto se čudno dešava na brodu i vaš zadatak će biti da otkrijete šta, sredite stvari i vratite se domu svome ovenčani slavom.

Na samom početku srećete se sa "ljubaznom" recepcionerkom Marsintom Drubiš (Marcinta Drewbish, DeskBot) koju bih najslikovitije opisao rekavši da je robotizovani pandan našim nadrndanim poštanskim službenicama. Marsinta vam daje ključ od sobe i avantura može da počne.
U STu nema mnogo likova, ali svi od reda su najblaže rečeno neobični, a najtačnije rečeno uvrnuti. Pored već pomenutih robota, tu su i Nobi [(Nobby), hipohondrični dosadni LiftBot], Krejg [(Krage Koyotoal) ležerni (baš-me-briga) BellBot koji vam je uvek na usluzi, a ni od kakve vajde], neurotični barmen Fortilijan (Fortillian Bantoburn), manijakalni šef sale D'Astragar (The Maitre d'Bot) i namćorasti i zastrašujuci Sakjubas (Succ-U-Bus) koji sve mrzi i obožava piletinu, a služi kao transportni sistem za razne stvari (slično "cevovodu za poštu" u Grim Fandangu).
Na kraju, jedini živi stvor na brodu (osim vas) je šizofreni papagaj kome glas pozajmljuje Teri Džouns (Terry Jones) iz MPFCa. Još jedan "Pajton" je u igri: Džon Kliz daje glas bombi (da, bombi!). Daglas Adams lično (sjajno) "voisuje" Sakjubasa.

Na početku igre dobija se PET (Personal Eletronic Thing) - kontrolni panel koji služi za interakciju sa likovima i čuvanje raznih predmeta (items). PET ima četiri odeljka. U prvom su oznake (chevrons): svaki deo broda ima svoju oznaku i da biste mogli da identifikujete pojedine prostorije i nivoe, morate da skupljate ove oznake. Drugi deo služi za konverzaciju sa likovima: tu, kao u starim tekstualnim avanturama (IF), pišete pitanja robotima, koji vam potom na njih odgovaraju. Osim što na ovaj način dobijate korisne informacije, ovaj parser je i nepresušni izvor zabave, jer se tim koji je osmislio i realizovao igru izgleda dobro potrudio da obezbedi odgovor na svako smisleno a i (još više) besmisleno pitanje koje vam može pasti na pamet. Pitajte Fentibla nešto o Daglasu Adamsu ili "Autostoperskom vodiču kroz Galaksiju", pa ćete videti. Ja sam se silno zabavljao isprobavajući "mentalne" granice ovog neobičnog (tačnije, zaboravljenog) sistema za komunikaciju. Treći deo pokazuje koje su prostorije dostupne, a četvrti je klasični inventar (Inventory).

Poslednja ispravka: zoran845 (13.9.2007 u 21:49)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 21:17   #8
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Smile Starship Titanic - uvrnuta avantura (drugi deo)

Sistem kretanja je nalik na slajd-šou, sa kinetičkim efektima pri prelazu iz jedne pozicije u drugu (slika se na par sekundi "zamagli") i obiljem prelaznih sekvenci. Pročitao sam na jednom mestu da je nekom igraču pripala muka prvog dana igranja od silnog "vrtenja" okolo. Ja nisam imao te probleme.

Što se težine zagonetki tiče, rekao bih čak i danas da su opake. Igru sam odigrao pre šest godina, i tada su mi sigurno tako izgledale.

Na kraju mi samo ostaje da svim kolegama "avanturašima" i ljubiteljima humora Daglasa Adamsa preporučim ovu lepu igru.

Poslednja ispravka: zoran845 (13.9.2007 u 21:46)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Shlaymara (13.9.2007)
Stara 13.9.2007, 22:30   #9
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Starship Titanic

Interesantno ozivljavanje teme.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2007, 23:15   #10
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Starship Titanic

Ako se neko zainteresuje za ST, evo mu link zvaničnog sajta. Ima zanimljivih stvari, istražujte.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2007, 22:26   #11
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: Starship Titanic

Da, bilu u Svetu Kompjutera, secam se. Ocena je bila oko 80 cini mi se. Mozda sam i pogresio. Ali tacno mi je ostao naziv urezan u secanju... Eh sta je mladost, sada samo pamtim gde su najbolji cevapi i pileci bataci (ali ne peceni)
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2007, 22:27   #12
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Starship Titanic

Ovo sam hteo da nabavim jos kad je izaslo ali sam zaboravio. Znaci, valja?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 5:35   #13
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Starship Titanic

Opis iz SK-a 6/1998.
http://www.sk.co.yu/1998/06/siop14.html
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2007, 5:51   #14
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Starship Titanic

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
hehehee. kada se samo setim zahtevnosti tih godina...
100MHz i 16MB RAM-a!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2007, 0:46   #15
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Starship Titanic

Videh preko kviza da forumska populacija baš i ne zna kako ST izgleda, pa da to malo ispravimo. Evo sličica iz igre:




Poslednja ispravka: zoran845 (12.10.2007 u 1:49)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2007, 10:18   #16
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Starship Titanic

Posle dva čitanja "Autostoperskog vodiča kroz galaksiju", odgledanih svih epizoda i filmova MPFC-a, odigranih "Complete Vaste of Time", "Quest for Holy Grail" i "Meaning of Life", ova igra me je potpuno zbunila.
Koliko se sećam, grafika je bila čudesna za ono vreme, sa predivnim 2D bitmap pozadinama. Ali je problem igre bio u tome što ne znaš odmah šta ti je cilj, mada je samo kucanje razgovora (ah, nostalgija je čudna stvar) umesto biranja rečenica , kao u LA avanturama, bilo pravo ludilo. Sećam se da sam vrištao od smeha kad sam onom robotu, koji izgleda kao hodajuća lampa, postavio pitanje: "What do you think about Douglas Adams?".
Čini mi se da je trebalo sastaviti delove brodskog kompjutera, ali da sam se zaglavljivao milion puta. Posebno zato što je trebalo KUCATI pitanja na tastaturi, tako da je baš trebalo mnogo razmišljati, a to za nekoga ko ne živi u engleskom govornom području nije nimalo lako. Zato je igra i prošla nezapaženo kod nas. Ali je, kad uđeš u štos, fenomenalna. Još da se setim kome sam je dao...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2008, 13:29   #17
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Starship Titanic

Probah pre par dana da ponovo igram ST, ali na mašini sa Win XP SP 2. Instaliram igru bez problema, isto tako je pokrenem (slika normalna, lepa, doduše po difoltu je u rezoluciji 640 x 480), ali kad sam kliknuo na televizor u prvom prizoru (ko je igrao zna da tu Daglas Adams stane da vas požuruje da počnete sa akcijom; to je peta od slika koje sam postavio u prethodnom postu) - nema videa! Preko TV ekrana u igri se pojavi crni pravougaonik i samo se čuje Daglas kako vergla, ali se ne vidi!

Nisam bio lenj, pa sam pronašao rešenje za ovaj problem koje bi da podelim sa vama, sigurno će još neko da proba ovu divnu igru.

Prvo - uzrok: problem nastaje zato se što pri instalaciji Service Packa 2 kodek Cinepak "apgrejduje" u verziju koja ne radi sa "Starship Titanicom".

Drugo - rešenje: jednostavno ubacite fajl ICCVID.DLL (koji prilažem) u folder (direktorijum, "fasciklu") u koji ste instalirali ST (primer: C:\Program Files\Starship Titanic), i to je sve. Uživajte u ludorijama Mr Adamsa i njegovih drugara "Pajtona" .

Treće - objašnjenje: ovaj DLL koji ubacite je iz starije verzije (1.10.0.11) kodeka Cinepak.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip cvid32.zip (38,6 KB, 7 puta viđeno)

Poslednja ispravka: zoran845 (21.2.2008 u 19:09) Razlog: mali opis
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Shlaymara (21.2.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, daglas adams, douglas adams, stare avanture, stare igre, starship titanic


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com