Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.9.2011, 16:32   #221
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Stav da je to varanje je prilično besmislen ako mene pitaš. Poenta avanture je da rešiš zagonetke; ako tražiš rešenje na Netu, onda varaš. Poenta avanture nije da satima pregledaš svaki ekran da bi pronašao sve hot-spotove. Ergo, nije varanje ako koristiš izvrsnu opciju za prikazivanje svih hot-spotova na ekranu. Ja, lično, volim da sam pregledam lokaciju, upijem njenu atmosferu, isklikćem na sve hot-spotove koje nađem, i onda stisnem 'Space', čisto da potvrdim da l' sam nešto propustio.
Citat:
ima li koja novija avantura sa malo boljom grafikom a da je dobra?
Hector: Badge of Carnage. Od ovogodišnjih je i Gemini Rue OK, mada ja mislim da je precenjen. Što se mene tiče, grafika je dobra, mada ne znam da li ćeš da se složiš...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 16:48   #222
Crni021
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 165
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Stav da je to varanje je prilično besmislen ako mene pitaš. Poenta avanture je da rešiš zagonetke; ako tražiš rešenje na Netu, onda varaš. Poenta avanture nije da satima pregledaš svaki ekran da bi pronašao sve hot-spotove. Ergo, nije varanje ako koristiš izvrsnu opciju za prikazivanje svih hot-spotova na ekranu. Ja, lično, volim da sam pregledam lokaciju, upijem njenu atmosferu, isklikćem na sve hot-spotove koje nađem, i onda stisnem 'Space', čisto da potvrdim da l' sam nešto propustio.
Nisam ni rekao da je to varanje nego olaksica za igranje koja ako nista skracuje vreme i pitanje je bilo kako je pojedini avanturisti koriste.
-Cim udju na novu lokaciju.
-Prvo manuelno pregledao ekran kao ti na primer pa tek na kraju provere da nisu nesto prpoustili.
-Ili jednostavno je ne koriste jer pixel hunting smatraju sastavnim delom igre i nece da kvare tradiciju
Crni021 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2011, 16:49   #223
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Znam da ti to nisi rekao, nego je takvo rasprostranjeno mišljenje.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2011, 22:18   #224
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
AKo previse setas znaci da ne radis prave stvari...uostalom, trebas da budes strpljiv sa avanturama, nije ti to fps...
У Сиберији стварно има доста шетања, поготово у првом граду.

Што се хотспотова тиче ја сам против, јер пиксел-хантинг је био изражен у само неколико игара типа Ranaway. Пиксел хантинг значи да си ти уочио предмет, прешао са мишем преко њега или малко поред, а игра није регистровала и указала на то да је тај предмет користан.

Саставни део авантура је управо уочити битан предмет на сцени, тако је било још од давнина и тако и треба да остане. Ако игра уместо тебе открива објекат она ти одузима тај део гејмплеја...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2011, 13:41   #225
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
...

Саставни део авантура је управо уочити битан предмет на сцени, тако је било још од давнина и тако и треба да остане. Ако игра уместо тебе открива објекат она ти одузима тај део гејмплеја...
Slažem se, ali mislim i da i to umnogome zavisi od igre. Ima dosta igara koje su nedosljedne po pitanju veličine predmeta na sceni koje treba otkriti, što po pitanju traženja hotspotova opet ubija gejmplej. Npr. zamisli situaciju da se u nekoj sceni pojavljuje šporet (sve sa ringlama, loncem, rernom i svim dugmadima) ali se sve to zajedno detektuje kao jedan hotspot - šporet. Nekako refleksno ne očekuješ da u istoj ili sljedećoj sceni kao nezavisan predmet imaš ekran na mobilnom telefonu na stolu, nego refleksno staviš miša na stol, pa na mobilni, ne dobiješ reakciju kursora, i previdiš ekran mobilnog. Znači, igra se svodi na to da prelaziš mišem preko svega što ima "nekakav oblik," da tako kažem, jer moraš uočavati predmete raspona "od igle do lokomotive."
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, preporuka avantura, preporuka igara, saveti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com