Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2006, 4:22   #1
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Exclamation Konzola ili PC?

Imao sam 4 godine otprilike playstation 2 i onda u ishchekivanju trojke krajem prosle godine vidim da ona nece kod nas jos dugo odlucim da se preselim na PC.I kupim zverku athlon 64 bit 3500+,7800GTX,1 GB rama...(ne bitno, ali da navedem i to).I da vam kazem ko hoce da se igra neka pazari konzolu.Presao samo oko 100 igara na psx2 i mogu da vam kazem da zilion ultra mega giga fenomenalnih igara nikad pc igraci nece iskusiti.Na compu su primarne strategije, pucachine i rpg igre koje na gonzoli tesko da se mogu igrati zbog dzojstika (rpg je izuzetak, ali tog zanra nema na konzolama).Mjesecno za konzolu izadje 5-6 extra igara, a za pc oce li 1 ili nijedna.Za ovu godinu na prste mogu izbrojati ultra igre na compu (fear,oblivion,gothic...)
Eto ljudi recite sta vi mislite ima li smisla budziti extra comp radi igrica ili kupiti konzolu i biti miran 5 godina.
LunaticRS je offline  
Stara 6.11.2006, 10:07   #2
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Treba imati i konzolu i umereno jak kompjuter, kao što to rade u Americi i Evropi.
voodoo_ je offline  
Stara 6.11.2006, 16:13   #3
Plagy
Član
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 227
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Jel C64 podrazumevate pod konzolu ili kompijuter?
Plagy je offline  
Stara 6.11.2006, 18:10   #4
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Meni konzola ne treba. Ona je za one koje vole tabacine, voznje, i prvenstveno igre u dvoje ili vise igraca. Ja, koji obozavam RPG i dobru pricu, nemam sta da trazim tamo. Sto se tice hardverske zahtevnosti, imam para za dobar kompjuter, ali ako neka igra prevazilazi moj komp, ili moram da se igram na minimium sa najmanjom rezolucijom, kao Gothic III, sacekacu neko vreme da izadje bolji hardver i kupiti ga i tada cu igrati sve na high.
mmn2911 je offline  
Stara 6.11.2006, 18:52   #5
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

ma osecaj igranja je totalno razlicit...naravno ja sam za PC nacin...ali sada je to pitanje ukusa........mozda zato sto se ja samo ne igram sa kompom...s'njim ima zilion zezanja...
Shonkas je offline  
Stara 6.11.2006, 19:03   #6
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Citat:
LunaticRS kaže:
Mjesecno za konzolu izadje 5-6 extra igara, a za pc oce li 1 ili nijedna.
Bas me zanima koliko godisnje izadje P&C avantura za konzole. Za PC otprilike 100(one koje su vredne paznje).
Shlaymara je offline  
Stara 6.11.2006, 19:44   #7
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

@Shlaymara

Mislim da LunaticRS u ovoj temi misli za RPG igre. Ima je druga tema za ovo prepucavanje.
Ocelot je offline  
Stara 6.11.2006, 20:08   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Ma kakvo prepucavanje. Naziv teme je konzole ili PC(ne znam zasto je postavio temu u RPG podforumu kad se spominje fear i ostale "extra" igre), ja cu se drzati PCja zbog avantura. A kad izadje i neka "extra" igra za PC igracu i nju.
Shlaymara je offline  
Stara 6.11.2006, 20:30   #9
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Citat:
Ocelot kaže:
@Shlaymara

Mislim da LunaticRS u ovoj temi misli za RPG igre. Ima je druga tema za ovo prepucavanje.
Niste me razumjeli.Rekao sam da pucachine i strategije nisu igrive sa dzojstikom na konzoli.Rpg moze da se igra sa dzojstikom, ali taj zanr nije zastupljen na playstation 2.Znaci ovi zanrovi su primarni za pc dok su arkade,multiplatforme,survival horor iz 3. lica primarne... na konzoli.

Ukusi su razliciti, igre za konzolu mnogo zabavnije nego na compu.Igre na compu su dosta ozbiljnije.
LunaticRS je offline  
Stara 6.11.2006, 20:36   #10
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Citat:
LunaticRS kaže:
Niste me razumjeli.Rekao sam da pucachine i strategije nisu igrive sa dzojstikom na konzoli.Rpg moze da se igra sa dzojstikom, ali taj zanr nije zastupljen na playstation 2.Znaci ovi zanrovi su primarni za pc dok su arkade,multiplatforme,survival horor iz 3. lica primarne... na konzoli.

Ukusi su razliciti, igre za konzolu mnogo zabavnije nego na compu.Igre na compu su dosta ozbiljnije.
Pazi, ti si klinac koji je od malena igrao na konzoli i naravno nastavio da igras i to je glavni i jedini razlog zbog kojeg volis konzole. Mi koji smo od ''davnina'' igrali na kompovima ostali smo vjerni kompu zbog boljih igara. Sto se tice PS2 i ostalih konzolica, one imaju.....ne igre, nego igrice za mladju publiku, kao tebe i onda nije ni cudo sto ti se svidjaju konzolice.
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 6.11.2006, 20:58   #11
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Pazi, ti si klinac koji je od malena igrao na konzoli i naravno nastavio da igras i to je glavni i jedini razlog zbog kojeg volis konzole. Mi koji smo od ''davnina'' igrali na kompovima ostali smo vjerni kompu zbog boljih igara. Sto se tice PS2 i ostalih konzolica, one imaju.....ne igre, nego igrice za mladju publiku, kao tebe i onda nije ni cudo sto ti se svidjaju konzolice.
HAHAHAHAHAH

Ja sam klinac od 24 godine i igram uporedo igre na obadvije platforme.Presao sam igara sto ti neces u zivotu.Sasvim sam kompetentan da govorim o igrama i ni jednog trenutka nisam rekao da su igre na konzoli bolje od onih na compu.
A sto se tice igrica za mladju publiku igras mnogo igara koje se prave zbog konzola, a poslije se portuju za pc.
LunaticRS je offline  
Stara 7.11.2006, 2:46   #12
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Suma sumarum znaci na konzoli je veca zabava, a na compu su ozbiljnije igre...
LunaticRS je offline  
Stara 7.11.2006, 2:48   #13
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Potpuno netačno. Imaš veliki izbor i na jednoj i na drugoj platformi.
Ocelot je offline  
Stara 7.11.2006, 2:54   #14
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Ozbiljno ne znaci manje zabavno... Naprotiv, to je obicno vise zabavno starijim korisnicima...
player1 je offline  
Stara 7.11.2006, 3:12   #15
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Pazi, ti si klinac koji je od malena igrao na konzoli i naravno nastavio da igras i to je glavni i jedini razlog zbog kojeg volis konzole. Mi koji smo od ''davnina'' igrali na kompovima ostali smo vjerni kompu zbog boljih igara. Sto se tice PS2 i ostalih konzolica, one imaju.....ne igre, nego igrice za mladju publiku, kao tebe i onda nije ni cudo sto ti se svidjaju konzolice.
zestoka greska.i na konzolama ima itekako ozbiljnih igara.meni licno se recimo mnogo vise svidja mgs nego sc (i to bas prica) ili ff serijal koji po meni ima 100 puta bolju pricu od "srednji vek" pc rpg-a (cast fallout-u i deus-ex-u).to sto si ti na konzoli video tekken (koji je zakon sto se tice borilackih igara btw) i par arkadica pa si izneo takvo misljenje to je tvoj problem.ja se licno inace igram i na pc-ju i na konzoli (u zadnje vreme na konzoli redje jbg. cekam ps3 ) pa mogu da dam neki "optimalni" sud.vidis mene licno recimo uzasno pocinje da smara fps i rts zanr koji se stancuje na pc-ju ko blesav (skoro vise nego arkade/platforme na konzoli) i to u fazonu : sve je isto vec 10 godina samo je grafika lepsa i treba svakih godinu dana davati brdo love da bi ti nove igre uopste licile na nesto (i to svih max 5-10 "dobrih" igara za tih godinu dana) a prica/izvodjenje/ideja ista vec sto godina.jedino (bar po meni) sto je dobro na pc-ju je mmorpg ali je s'druge strane i zlo kakvog nema (ubica vremena i para jos gori nego hardware )
anyway mislim da je prilicno glupo nazivati igre za konzole glupim i decjim.i jedna i druga platforma imaju svoje prednosti i svoje mane u odnosu na ovu drugu pa mu na kraju dodje isto
ivke76 je offline  
Stara 7.11.2006, 3:19   #16
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Tacno je da na svim platformama izlaze svi zanrovi...Tacno je da stariji igraci vole ozbiljnjije igre...Ali neka neko proba igrati npr Age of Empires II na konzoli.Ono sto je fucking poenta moje price je to da rpg,hack and slash,strategije i pucachine su dominantne na kompu...Na konzoli nesto sto je kratko i pruza mnogo zabave...JE li neko igrao Tenchu serial ili mozda Fatal Frame Crimson Buterfly ili ti Ocelot bar znas Metal Gear Solid serijal na compu...Takvih igara nema na compu i mnogo su ozbiljne i kompleksne...
Dzaba sam pokrenuo ovu debatu kad se svi ovdje igraju na compu...Ja sam imao psx2 pa sad imam comp i jednostavno ne izlazi toliko extra kvalitetnih igara kao na psx2.Naveo sam malobrojni primjer ultra igara za pc koje su dosad izasle kao Gothic,Oblivion,Fear,Half-life 2,Far Cry...
LunaticRS je offline  
Stara 7.11.2006, 3:27   #17
LunaticRS
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2006.
Lokacija: alpha centauri
Poruke: 1.203
Zahvalnice: 317
Zahvaljeno 77 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku LunaticRS
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Bravo Ivke 76, bravo.To je ono sto pokusavam da objasim ljudima.Ne kazem da su igre na konzoli bolje nego kazem u cemu se razlikuju i sta je isplativije za jednog hard core gamera koji oce mnogo extra dobrih igara da pregazi.Ja sam kupio comp od 1700 evra i dobio sam mnogo manje uzivanja u igrama nego na konzoli.Cekam i ja psx3...
Pozdrav iz Republike Srpske
LunaticRS je offline  
Stara 7.11.2006, 3:59   #18
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Vec vidjeno.
Ocekujem ulet moderatora i zatvaranje teme posto su postovi isti, samo je drugaciji red reci...
Sarmatian je offline  
Stara 7.11.2006, 11:28   #19
NightWolf
Član
 
Član od: 7.11.2006.
Poruke: 151
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

PC je zakon.Mnogo vise funkcija,igrica,hitova,a da ne pominjem da ne bi mogo ni da pises na ovom forumu da nemas komp,lol sorry but komp je zakon!
NightWolf je offline  
Stara 7.11.2006, 12:07   #20
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Konzola ili PC?

Citat:
NightWolf kaže:
PC je zakon.Mnogo vise funkcija,igrica,hitova,a da ne pominjem da ne bi mogo ni da pises na ovom forumu da nemas komp,lol sorry but komp je zakon!
da sto se tice "all in one" masine svakako to niko ne spori ali sto se tice gaming-a je neisplativ do bola jer da bi odigrao max 10 stvarno dobrih igara godisnje treba da "puknes" par prosecnih plata u srbiji na njega.ah da i quick save je nesto sto me u zadnje vreme "nervira" na pc-ju jer svaku igru moze preci bilo ko za vrlo kratko vreme cak i na najvecoj tezini.

p.s.ovo za pisanje na forumu ne stoji,mozes recimo i sa mob. telefona to da radis i btw to : "pc je zakon zato sto samo pc imam i samo se na njemu igram pa znam da je to najbolje" je najgora fraza koja postoji
ivke76 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
emulacija igrackih konzola soviet soldier O igrama uopšte 3 21.2.2006 14:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com