Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.11.2006, 3:57   #1
fićko
Novi član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom kako da sakrijem vise adresa

kako da sakrijem email adrese koje se vide kada saljem isti mail na vise adresa odjednom. imam instaliran mozila thundirbird i svaki put kad posaljem mail na vise adresa odjednom vide se sve adresa na koje je mail poslat a ja to necu.

pozdrav i hvala unapred
fićko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 4:03   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: kako da sakrijem vise adresa

Najverovatnije činiš istu grešku kao i većina ljudi koji šalje mail na više adresa u isto vreme. Obično se sve adrese natrpaju u „To:“ polje i to je to. E sad onome što stigne mail nije nikakav problem da vidi apsolutno sve email adrese na koje je dotični mail poslat. Ovo je inače dušu dalo za spamere i za kasnija pitanja odakle nekome vaša email adresa. Evo kako ćeš da rešiš problem i u suštini rešenje ne važi samo za „Thunderbird“ već za bilo koji mail klijent koji podržava „To:“ i „Bcc:“ polje.
Ja lično napravim u adresaru poseban kontakt koji nazovem „Undisclosed recipients“ i za email adresu postavim sopstvenu. Ono „Undisclosed recipients“ nije moranje ali se termin već „odomaćio“ na internetu. U polje „Bcc:“ ukucaš sve email adrese na koje želiš da pošalješ mail i odvojiš ih zarezom ili možeš svaku email adresu da staviš u zasebno „Bcc:“ polje. Zatim napišeš „Subject“, sadržaj poruke i jednostavno pošalješ mail.

Šta si upravo uradio? Umesto da si prepustio mail serveru da svakom primaocu pošalje identičnu poruku koja bi sadržala sve adrese koje ne želiš da primaoci vide poslao si email poruku koja će svakome od primaoca da se servira kao kopija originala ali dotične će kao adresu pošiljaoca da vide samo „Undisclosed recipients“. Da stvar bude interesantnija ni zaglavlje neće sadržati bilo kakav trag pomenutih adresa pa je ovaj metod poprilično siguran Inače, „Bcc:“ je skraćenica od „Blind Copy Carbon“ što mi nekako zvuči cool iako sistem nije baš nešto preterano specijalan pa da dobije ovakav svemirski naziv.

Nadam se da sam pomogao

Pozdrav.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 13:13   #3
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: kako da sakrijem vise adresa

Citat:
holodoc kaže:
Inače, „Bcc:“ je skraćenica od „Blind Copy Carbon“ što mi nekako zvuči cool iako sistem nije baš nešto preterano specijalan pa da dobije ovakav svemirski naziv.
Eh, da ne ispadne da cepamo dlake, ipak ću "u edukativne svrhe" morati da te ispravim samo u jednoj stvari.

BCC je skraćenica od Blind Carbon Copy. Carbon Copy je, u prevodu, kopija koja se dobija indigo papirom. Termin preuzet iz vremena kada nije bilo fotokopir aparata. Pismo koje bi slao na vise adresa si umnožavao jednostavnim podmetanjem indigo papira (za ručno ili mašinski pisano pismo). Stavka Blind jednostavno označava da se primaoci takve kopije međusobno ne vide.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2006, 14:17   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: kako da sakrijem vise adresa

Citat:
Chivan kaže:
BCC je skraćenica od Blind Carbon Copy. Carbon Copy je, u prevodu, kopija koja se dobija indigo papirom. Termin preuzet iz vremena kada nije bilo fotokopir aparata. Pismo koje bi slao na vise adresa si umnožavao jednostavnim podmetanjem indigo papira (za ručno ili mašinski pisano pismo). Stavka Blind jednostavno označava da se primaoci takve kopije međusobno ne vide.
Fascinating... (holodoc raises an eyebrow).
Nisam ovo znao mada znam šta je indigo papir. Korstio sam ga X puta kada sam na matričnim štampačima pravio višestruke kopije fakture odjednom
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 2:31   #5
fićko
Novi član
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: kako da sakrijem vise adresa

Uf jedva sam nasao ovu temu

Hvala holodoc na brzom odgovoru. To je ono sto mi je trebalo. Sada se adrese ne vide vec pise "undiclosed recipints" kao sto si rekao.
Hvala jos jednom.
fićko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2006, 2:43   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: kako da sakrijem vise adresa

Nema na čemu

Samo vodi računa ako koristiš POP3 forwarding preko GMaila da ponekad ovo neće da radi a iskreno rečeno nemam pojma zbog čega. Pretpostavljam da je zbog TSL/SSL-a koji GMail koristi, zbog čega se ovo čudo ne slaže lepo sa Mercury-jem , ali će bez problema raditi ako imaš "normalanog" provajdera mail usluga.

Pozdrav.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako postici anonimnost kod koriscenja P2P programa The Finest Serbian Since '82 Internet tehnologije 31 7.8.2007 1:35
Kada je kraj?? Kako Znati??? (CD/DVD rezaci) VeNoM Kvarovi 19 28.12.2005 0:48
Kako otkljucati pipelineove na nVidiama 6xxx? jaba.hut Overklok 5 14.12.2005 16:04
Vise mesta na hard disku chox Operativni sistemi 26 11.12.2005 17:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com