Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2007, 12:20   #21
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Evo,sinoc namestih Discworld 2,radi bez problema preko DosBox-a

Potrebno je obratiti paznju na sledece:

-treba imati najnovije verzije DosBox-a i njegovog frontend-a Dfend-a
-igru treba instalirati preko DosBox-a(mount-ovati cd sa igrom,prebaciti se u njega i kucati install)
-kao zvucnu kartu treba izabrati SB Pro 2(kod mene je zvuk seckao kada sam izabrao SB 16 koga standardno koristim kao emuliranu karticu)
-broj cycle-ova treba staviti na oko 20000 i to dynamic

I za kraj-nadam se da imate dobru masinu(kod mene je Celeron na 3,2GHz,sa 1GB RAM-a)jer je za igranje novijih DOS igara(od '94 pa nadalje)potreba prilicno jaka masina...

Nije obavezno imati toliko jaku masinu, ja sam je pokrenuo u tom optimumu od 20k cyclova i sa obicnom SB emuliranom karticom i radilo je bez seckanja i bez problema. Ne mora se instalirati preko dosbox-a, provereno, ali se mora instalirati dos verzija, ne windows (ocigledno). Sljaka igra lepo - provereno vec, sa ramom od 512 i procesorom od 2ghz sigurno radi, mislim da ce da radi i na sporijem kompu.
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku madhatterYU na korisnoj poruci:
Dio37 (5.6.2007)
Stara 5.6.2007, 15:30   #22
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Zavisi my friend,zavisi

Posto dosbox emulira i brojeve/oznake DOS uredjaja(npr ja sam folder "dosigre" na E particiji u XP mountovao u DosBox kao C,a cdrom koji ima oznaku I: u XP,sam mount-ovao kao D,moze nastati zbrka ako DOS installer za neku igru poteras iz XP-ovog prompta,te ga recimo u mom slucaju nece instalirati na E koji emulira C vec stvarno na C
Nadam se da si shvatio sta hocu da kazem...
Osim toga neke(citaj-mnoge)igre se nece pokrenuti ako se ne istaliraju bas u dos modu preko DosBox-a(Harvester npr.),provereno...

Citat:
Sljaka igra lepo - provereno vec, sa ramom od 512 i procesorom od 2ghz sigurno radi, mislim da ce da radi i na sporijem kompu.
Meni je na prethodnoj masini (Athlon 1700XP i 512MB RAM-a)igra radila OK,ali je zvuk toliko seckao da je bilo neigrivo i to sa svim kombinacijama koje sam probao...
Gle cuda na mojoj novoj(i jacoj)masini radi super
Sto jaca masina=to bolje,kada su u pitanju noviji DOS naslovi
Poz...

P.S. Sto se tice Discworld-a 2-on se instalirao sasvim normalno na XP(Win verzija igre),ali cim se igra startuje,pojavi se crni ekran i umesto uvoda igra izlece u Windows-nikakvi compatibility i ostalo nece pomoci,provereno...
U pitanju je problem sa matorim DX-om i losom kompatibilnoscu sa novim verzijama DX-a,sto sve lepo pise na Vogons forumu
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 16:20   #23
madhatterYU
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Krusevac - Nis
Poruke: 631
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 27 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Zavisi my friend,zavisi

Posto dosbox emulira i brojeve/oznake DOS uredjaja(npr ja sam folder "dosigre" na E particiji u XP mountovao u DosBox kao C,a cdrom koji ima oznaku I: u XP,sam mount-ovao kao D,moze nastati zbrka ako DOS installer za neku igru poteras iz XP-ovog prompta,te ga recimo u mom slucaju nece instalirati na E koji emulira C vec stvarno na C
Nadam se da si shvatio sta hocu da kazem...
Osim toga neke(citaj-mnoge)igre se nece pokrenuti ako se ne istaliraju bas u dos modu preko DosBox-a(Harvester npr.),provereno...



Meni je na prethodnoj masini (Athlon 1700XP i 512MB RAM-a)igra radila OK,ali je zvuk toliko seckao da je bilo neigrivo i to sa svim kombinacijama koje sam probao...
Gle cuda na mojoj novoj(i jacoj)masini radi super
Sto jaca masina=to bolje,kada su u pitanju noviji DOS naslovi
Poz...

P.S. Sto se tice Discworld-a 2-on se instalirao sasvim normalno na XP(Win verzija igre),ali cim se igra startuje,pojavi se crni ekran i umesto uvoda igra izlece u Windows-nikakvi compatibility i ostalo nece pomoci,provereno...
U pitanju je problem sa matorim DX-om i losom kompatibilnoscu sa novim verzijama DX-a,sto sve lepo pise na Vogons forumu

Pweh, ja sam napravio samo 2 particije na disku, tako da zbrke sa tim ne mogu da imam, ali u sustini nije problem, moze i na jedan i na drugi nacin da se odradi, manje probleme pri konfigurisanju u dosbox-u sam jedino imao sa ripperom dok nije tecno poceo da radi (ima dodatnih opcija po dfendu, dosta pomazu pri konfigurisanju, render metode, frame skipovanje itd), ali sve ostale su bile ok (sad je na redu i b. dahlia). Mada meni najvaznije da rade, cak bi i zvuk zanemario ...
madhatterYU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2007, 16:56   #24
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Black Dahlia radi na XP-u bez problema
Skines patch,i samo podesis compatibillity setup ikonice na Win98
Za divno cudo,funkcionise
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
madhatterYU (5.6.2007)
Stara 5.6.2007, 21:45   #25
dodgeme
Starosedelac
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 1.455
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 194 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Discworld

jel igrao neko ovaj discworld 3 : noir, ja sam igrao i mislim da je xtra
dodgeme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2007, 23:45   #26
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom I ja sam igrao Discworld Noir

Citat:
dodgeme kaže: Pregled poruke
jel igrao neko ovaj discworld 3 : noir, ja sam igrao i mislim da je xtra
Naravno da je ekstra.

Pre svega (ah, opet!) briljantna priča u maniru najboljih "film noir" ostvarenja, a radnja smeštena u otkačeni polu-bajkoviti Discworld svet (čarobnjaci, trolovi, vukodlaci,...).

Ne treba zaboraviti odlične glasove, savršeno pogođen "voice casting".

Najviše su mi se dopale dve stvari:

1. Mogućnost da se pojedine odrednice u Lutonovoj beležnici koriste kao predmeti iz inventoryja, pa čak i maštovitije.
2. Kretanje kroz grad kao vukodlak (uz sve one boje koje služe kao tragovi).

Discworld Noir sam igrao negde u proleće 2002. i krajnje je vreme za još jedan krug. Čitanje ove teme me podstiče da to bude što pre.

Najtoplija preporuka svima koji igru nisu igrali.


P.S. Nikako ne igrajte "ripove" kada su avanture u pitanju. Osim toga što nećete imati pun estetski doživljaj igre, promaći će vam brojni "clues", pa ćete se čudom čuditi kako dalje. Klasičan primer je "Normality".

Poslednja ispravka: zoran845 (15.7.2007 u 2:33) Razlog: izbacen Guybrush Threepwood sadrzaj...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Covenant (30.6.2007)
Stara 12.7.2007, 20:11   #27
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Jel zna neko kako da nateram Discworld Noir da radi na Visti? Lepo stignem do menija, idem na new game, zavrse se one silne cutscene i izbaci me na desktop.

Napominjem da je igra radila lepo na XPu, tako da nije problem do gusarske verzije...

Bilo kakvi patchevi ne dolaze u obzir, zbog proklete prastare centrale u ovom selu... 1 MB bi skidao pola godine
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2007, 22:21   #28
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Hmmmm-jesi probao da stavis compatibility na Win 98?
Mada ovo u 90% slucajeva ne pali uopste,ali vredi probati
Mada nije mi jasno-zasto si uopste stavljao Vistu pored zivog i zdravog XP-a
Vec se i sada jasno vidi da od igranja onih starih i dobrih igara za Win 98 i Win 95 koje su radile na XP-u nema nista na Visti
Sta ce to sve ljudima kada je tu Halo 2
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
caine (13.7.2007)
Stara 13.7.2007, 0:46   #29
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Hmmmm-jesi probao da stavis compatibility na Win 98?
Mada ovo u 90% slucajeva ne pali uopste,ali vredi probati
Mada nije mi jasno-zasto si uopste stavljao Vistu pored zivog i zdravog XP-a
Vec se i sada jasno vidi da od igranja onih starih i dobrih igara za Win 98 i Win 95 koje su radile na XP-u nema nista na Visti
Sta ce to sve ljudima kada je tu Halo 2
Pa vidis, otisao sam malo da se opustim u selo, a posto patim od tezeg slucaja zavisnosti morao sam da ponesem laptop sa sobom. Prvo sam mislio da uzmem neki sa XPom, pa mi nesto ponestalo para tako da sam pozajmio ovaj sa Vistom od druga.

BTW, kuci imam i XP, 98micu, 95icu, a bogami i DOS

Zbog svoje (ne)efikasnosti compability mod mi nije pao na pamet... Probacu, pa cu da javim, mada cisto sumnjam... Inace, Gothic (kec) i Grim Fandango rade fino na Visti (za sada)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 1:20   #30
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Neverovatno, radi u compability modu! Ovo je prva igra koja je meni proradila na taj nacin... ko zna mozda su ga sredili sa Vistom
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2007, 8:48   #31
The X Factor
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Poruke: 46
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
P.S. Nikako ne igrajte "ripove" kada su avanture u pitanju. Osim toga što nećete imati pun estetski doživljaj igre, promaći će vam brojni "clues", pa ćete se čudom čuditi kako dalje. Klasičan primer je "Normality".
Nikad nisam ni igrao RIP neke avanture i necu ni pokusati, posto kupujem samo originalne diskove.... elem jesi li odigrao taj Normality do kraja? Ja imam CD verziju i igra cesto krahira, a u nekoj poodmakloj fazi je taj problem nemoguce prevazici, pa je eto ostala neodigrana...
The X Factor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2008, 12:02   #32
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Tek sam sad prešao Noir (igrao sam i ranije, ali sam stao na pola), i igra mi je jedna od najboljih avantura, sigurno medu top 5, mada ima i dosta mana...

Kao prvo, ima nekoliko situacija koje dovode do zaglavljivanja, iako je igrac sve lepo odradio:
Spoiler za npr.:
posle razgovora sa Whirlom, u kazinu, o Reginovom sefu, otvara se nova prostorija u kazinu, bez ikakvog nagoveštaja da sada može da se ide i levo... ok je kad se otvara nova soba u krcmi, pa barmen lepo kaže: ''Mandijeva soba je desno, uz stepenice.'', i onda se covek seti da može da ide desno, ali ovo u kazinu je

Pa onda nedovoljno forsiranje Lewtonovog njuha... deluje mi kao da je ceo taj koncept pretvaranja u vukodlaka skoro pa kozmetički... samo se 2-3 puta koristi da bi se neko pratio. Ja sam ocekivao da cu pomoću mirisa da otkrijem da neko laže da je bio negde, al' ništa od toga... imao sam jedno dvadesetak mirisa od raznih osoba u ''inventaru'', za sve sam otkrio kome pripadaju, a nikad nisam imao prilike da ih iskoristim.

Takode, prilicno loše animacije kvare pomalo utisak, al' da ne sitnicarim...
Spoiler za još jedna mana:
Zasmetalo mi je i u poslednjem poglavlju, kad se vec zli Bog N šeta po ulicama, zelena svetlost prekriva grad, bliži se apokalipsa, grad je u haosu... a nema nikog na ulicama


Igra mi je jedna od omiljenih zbog odlične priče (sa, doduše, nekoliko rupa, al' skoro sve komplikovane priče ih imaju, pa nije strašno), atmosfere, humora... a sviđa mi se i što ima veoma malo ''inventarskih zagonetki'', sve što treba da se radi je da se prati priča... mada, igra je zbog toga prilično laka, al' nema veze.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 22:43   #33
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Discworld

LJudi imam veliki problem. Naime Noir hocu da igram u XP-u.

Skinup sam dfend i dosBox. Recite mi tacnu proceduru instalacije igre preko dosBox-a i kaka da je igram i pokrecem jer ja nikad nisam koristio ove programe i nemam pojma sta da radim.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 22:46   #34
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
LJudi imam veliki problem. Naime Noir hocu da igram u XP-u.

Skinup sam dfend i dosBox. Recite mi tacnu proceduru instalacije igre preko dosBox-a i kaka da je igram i pokrecem jer ja nikad nisam koristio ove programe i nemam pojma sta da radim.
Najlakse igranje ti je preko virtual Pc-a. Microsoftova inacica.
Priložene slike
 
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 22:50   #35
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
LJudi imam veliki problem. Naime Noir hocu da igram u XP-u.
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Napominjem da je igra radila lepo na XPu...
Ne vidim u čemu je problem ako Kejn ne laže, a koliko ga ja znam - ne laže.
Izgleda da je jedini problem u tome da se pročitaju sve poruke u temi (njih čak trideset i nešto!).

Inače, kad hoćeš da igraš bilo koju iole poznatu avanturu, a nisi siguran da li može da se tera na Win XP, svrati do ovog sajta, pa ako je tamo nema na spisku
(kao Discworld Noira, na sreću), to onda znači da je igru moguće igrati bez ikakvih posebnih podešavanja a koristeći pomenuti operativni sistem iz 2001. godine.

Poslednja ispravka: zoran845 (8.5.2009 u 23:15)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 22:52   #36
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ne vidim u čemu je problem ako Kejn ne laže, a koliko ga ja znam - ne laže.
Izgleda da je jedini problem u tome da se pročitaju sve poruke u temi (njih čak trideset i nešto!).
Sve sam poruke procitao. Ako nisi primetio nekome radi na xp-u, a nekome ne. Svima lepo radi preko 2 programa i ja lepo pitam za proceduru instalacije.

Ako moze neko zaista da mi pomogne i da mi objasni. Hvala.

Poslednja ispravka: _Maximus_ (8.5.2009 u 23:07)
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 23:19   #37
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Jesi li ti uopšte probao da instaliraš "Discworld Noir" kao bilo koji drugi program na Win XP?
Ako nisi - uradi to, a ako jesi pa nije išlo - napiši gde je zapelo i koju si poruku dobio kad je problem nastao. Onda će neko moći da ti pomogne.

Obzirom da Inferno nema uputstva za tvikovanje DN u XP, čisto sumnjam da bilo šta treba dodatno da se prčka.
Eventualno da se igra pokrene u Compatibility Modeu.
Citat:
_Maximus_ kaže: Pregled poruke
Sve sam poruke procitao. Ako nisi primetio nekome radi na xp-u, a nekome ne.
U celoj temi samo se Kejn žalio da mu ne radi Noir, ali na Visti, pa mu je i tu proradio u "kompatibiliti modu". Priča o DOS Boxu važi za prva dva dela, ne treba ti za treći.

Poslednja ispravka: zoran845 (8.5.2009 u 23:30)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 23:29   #38
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Discworld

Vec sam ga instalirao na XP i izbacuje. Proleteo sam desetine foruma gde se govori da igra radi lepo, ne radi, izbacuje, ne cita save game, itd...

DosBox i dFend popravljaju sve ove probleme ocigledno.

I da ti nesto kazem, ne znaju svi da koriste racunar kao ti ili neko drugi. Ja se manje snalazim sa dosom, u njemu nikada nista nisam radio jer nikada nista nije ni zahtevalo. KAda otvorim dosBOX primecujem samo komande koje verovatno nedostaju ili nesto drugo, ne znam ni sam.

Ovde sam jer trazim pomoc, ako mi niko ne pomogne igru necu ni igrati. Igrao sam je davno na konzoli i ovo mi je jedina sansa da se podsetim i uzivam ponovo u njoj.

Dobra volja i malo vremena, ako niko ne zeli da pomogne, hvala u svakom slucaju.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 23:33   #39
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Discworld

vidis da ti covek pomaze

i rekao ti je probaj bez dosboxa, klikni na exe ikonicu desnim dugmetom i idi na properties - compatibilty i probaj da podesis na windows 95 ili 98
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2009, 23:40   #40
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Discworld

Maksimuse, mislim da je DOSBox zadnje sredstvo koje treba da primeniš za pokretanje Discworld Noira. Da sam na tvom mestu, prvo bih probao Compatibility Mode: desni klik na program (Discworld.exe ili kako se već zove), pa Properties, pa Compatibility, pa izabereš Run this program in compatibility mode for, pa probaš redom Windows 98, Windows 95.

Možeš muvu da ubiješ topom (DOS Box), ali dovoljna je i obična mlatilica. Nadam se da razumeš šta hoću da kažem.

Srećno!
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, discworld, discworld 2, discworld noir, stare avanture, stare igre

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com