Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.11.2008, 22:11   #141
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Melcer? To onaj cika sa pokojnog Quandary-a?
Dabome, on je jedan od te slavne ekipe koju su još sačinjavali Rouzmeri Jang (Rosemary Young), Gordon Aplin, Stiv Remzi (Steve Ramsey), Piter Smit (Peter Smith),...

"Kvondarija" više nema, ali Metzomagic.com i dalje pronosi njegovu slavu i (što je još važnije) recenzije brojnih avantura od kojih se neke (izgleda) nigde drugde i ne mogu naći. Ili bar ne tako kvalitetne.

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Hteo bih svima redom da vam se zahvalim,...
U svoje ime, kažem - "Molim".
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (12.11.2008)
Stara 12.11.2008, 22:14   #142
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Od navedenih znam jos samo Remzija....i definitivno cu pogledati metzomagic...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2008, 22:18   #143
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

U stvari, osnivači sajta su bili Rouzmeri i Gordon (oboje iz istog gradića u nekoj australijskoj zabiti), Stiv R. se priključio malo kasnije.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... definitivno cu pogledati metzomagic...
Vredi tamo svratiti. Evo adrese, ako još nekom ustreba:

http://www.metzomagic.com/home.php
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (12.11.2008)
Stara 13.12.2008, 11:29   #144
Stefan Milovanovic
Novi član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sasvim drugaciji...adventure...monolog

Postovani 'posetioci' i svi ostali koji se osetite prozvano,

Od trenutka kada se SK (ne zelim da razlozim skracenicu - onaj ko ne zna - ne zasluzuje ni da cita post i temu) pojavio u vidu mesecnog 'papirnatog' izdanja pratim ga kao sektu o razvoju racunara...a od kada se pojavio na net-u i kroz forum - aktivno pratim samo ovu temu - dakle - kliknem www.sk.co.yu pa onda forum tj. danas www.sk.rs pa forum - bilo je i drugih precica ali to sada nije bitno...i tako uzivam u postovima...temama...u igri prepoznavanja (pogadjanja) avantura...izoblicim se u pravog adventure geek-a dok moja ip adresa kuca u sk forum domen (dot - nesto kroz - avanture) koji velica avanture...naravno...ima puno sajtova koji opisuju i preporucuju avanture...ali ja sam domestic-man bre i to!...Volim bre da vidim kako neko onako lepo - srpski prozivi avanturu...kao sarme u vinovom listu...jos kad ih prelijes kiselim mlekom...pa ako uz to jos ima i sveza pogaca...skoro da mozes pick-up wallet and pay extra cash to the konobar...i slicno...nije isto kad Japanac prozivi Day of the Tentacle i kada Srbin prozivi Day of the Tentacle... Japanac bi sto pre da zavrsi i da se dici time sto je prvi...Srbina libo ko ce da zavrsi prvi (a sigurno nece on i verovatno ga vec jure zato sto je skinuo *.iso [naravno ne komentarisem *.iso za Day of the Tentacle ovde trenutno - sumnjam da je bilo kog zapadnog-advokata-lovatora briga za ovaj image] koji je ilegalan koliko i kilogram kolumbijskog kokaina - mada naravno ne stvara toliku euforiju)...Srbinu ili je interesantno ili nije...ili je smesno ili nije...bole ga ko ce prvi da bude...bitno da vredi utrosenog vremena (naravno...pricam o adventure igrama...za sve ostale aspekte Srpskog pristupa ovo naravno ne vazi...nema potrebe da opisujem sta ce Srbin najcesce da uradi ako mu recimo prebacite sto je stao u red pre Vas...ne postoji sud koji ce Vam pomoci u tako kratkom intervalu vremena...recimo okrenuli ste se na sekund da pick up & determine koliko para imate i pokrijete Zitopek kiflu sa sirom i uno plasticna casa jogurt...neko je vec ispred Vas a nije bio tu do pre sekund...ccc...to je Vasa losa procena...prihvatite to!...nas mentalitet ne oprasta vremenske nedoumice...nema ovde prostora za Vase nelinearne mogucnosti delovanja i alternativne staze kojima eventualno mozete da gazite...ukoliko zelite da verujete da postoji drugi put - ukoliko zelite da krenete istim...budite jako brzi...vezbajte kod kuce...testirajte svoje omiljene avanture na sebi...recimo...Shivers (Sierra) - prvi deo recimo (odlicna avantura iz prvog lica - Sierra je tada umela da kuva dobre price) - je super avantura za vezbu...krenite od toga da postoji mogucnost da vas kretenski ortaci iz kraja (sa svojim moronskim zenskim pratiocima) zatvore u napusteni Muzej (to recimo moze da bude Jugoslovensko Dramsko Pozoriste koje je privremeno zatvoreno zbog pozara)...umesto 12 urni (ne secam se tacnog broja koji treba povratiti) koje su cuvale zle duhove mozete projektovati 12 ocajnih poslanika Srpskog Parlamenta...zamislite kako morate da uz pomoc imbecilnih tragova resite zagonetke nebi li opravili 12 zaostalih poslanika i kroz to renovirali Jugoslovensko Dramsko Pozoriste...sve samo da bi izasli napolje...ebali ortake morone i preuzeli njihove zenske pratioce (radi pukog sadistickog zadovoljstva)...e ok...sada je dosta...

Jako dugo sam se trudio da izbegnem post-ovanje na ovom forumu...sto iz pukog postovanja...a delom i zbog toga sto nemam granicu kada kritikujem...

Uz duzno postovanje prema odredjenim clanovima...a zapamtio sam samo dva clana...Shlaymara i Zoran (editovacu kada ponovo prodjem kroz forum o avanturama)...razocaran sam...retko kada vidim zagrizene fanove 'naseg zanra' (kada ovo kazem nemam pojma na koga mislim)...obozavam kada vidim sludjene fanatike koji razumeju zasto individua ne treba da tezi Intel Quad - Qurco - Shader 8.0 spermatiq 8 GB Overclocked RAM konfiguraciji sa multi-moroniq tehnology za samo 1000 EUR....koja bi prosecnoj porodici inace vise pomogla kao kamen za potisak kiselog kupusa u ove 'ladne dane'...staro dobro 386 djubre je umelo da pogura 'cuda' (naravno - cuda za koje masa nije cula..."Coutdown" recimo)...masa je zaboravila sta je bila poenta igara...to je za vecinu vas vreme 'zaostalih procesora i memorije'...za razliku od 'Vas'...vreme tih 'zlatnih racunara' nama je dalo nesto daleko vise...dozvolilo nam je da igre cenimo po prici a ne po prikazu...Nisam ja odvec star da ovoliko pametujem...ali sam okoreli 'Avanturista'...i tvrdim da ne postoji ni jedna avantura koju nisam pregazio i uz koju nisam prolio reke vremena ako je vredela toga...retke su one koje sam preskocio zbog puke pretencioznosti najave...gluposti izdavaca koji su smatrali da je puki marketing i napumpavanje vaznije od sirovog sadrzaja (makar on bio u nakaznoj rezoluciji - prateci gnusno kompresovani mono sound i jezivo plitku paletu boja)...
Stefan Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 11:30   #145
Stefan Milovanovic
Novi član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sasvim drugaciji...adventure...monolog

O da...o da da da...pratim ovaj deo foruma od samog zacetka...i nisam imao snage da se ukljucim i kazem bilo sta (sem mozda nesto prakticno - cini mi se vezano za ScummVM)...jednostavno...nisam napipao dovoljno veliki impuls koji bi me naterao da kucam (nisam ni sada napipao nista slicno...jednostavno...nesto u meni me je nateralo da izbijem ovo iz sebe)...mislim...mislim da sam nasao svoj razlog da prospem svoje prste po tastaturi...da sklopim svrsishodan tekst...vredan Kuzminog tumacenja recimo...zasto spustam sebe ovde...zasto kazem 'VREDAN KUZMINOG MISLJENJA'...cenim svaki njegov tekst koji je sastavio u zadnje dve-tri godine...zabavljaju me i preispituju mnoge njegove recenice i misli...mogu da se poistovetim pa cak mogu da osetim da je ugrozeniji od mene u pojedinim aspektima svog bitisanja (kao sto sam i ja nesumljivo inferiorniji u poredjenju sa mnogim aspektima njegove jave)...retke su samoindukovane individue u ovoj nasoj susnoj zemlji....retki su oni koji znaju kako da prkose...cenim kolumne Miodraga Kuzmanovica...zalim njegove nedoumice u vezi WoW-a..wOw ...."Ok...What now?!"...tako ili slicno se zavrsava njegova zadnja kolumna...sta onda kada dostignemo 80 nivo...ne igram WOW...ne fascinira me...svojevremeno mi je jedan jako dobar prijatelj kupio original cisto da me navuce...probao sam...sistematizovano je Kuzmo...uokvireno je!...zavrsices kao i prethodni...neces oboriti rekord od 68h (ili 62h - nemam blage veze i ne zanima me)...nece ti dozvoliti da budes domisljat...nece ti pruziti priliku da budes lukav...mozes da uradis 'isto'...pitanje je da li ces to da uradis 'pre' ili 'posle'...bices samo jos jedna 'kreditna kartica' u masi...samo jos jedan 'prihod' koji veruje da radi nesto 'interesantno'...samo jos jedan zaludjeni fan PC-a koji veruje da je nasao svoj 'totem'...cak i da pokusas da odbranis sebe kroz krajnje nepredvidljivu komunikaciju koju je moguce ostvariti sa ostalim 'zaostalim & socijalno ugrozenim kvazi individuama'....sumnjam da ces da nadjes sebi zenu u toj masi...sumnjam da ces cak pronaci i prijatelja...i da pronadjes bilo sta...vestacki ces uveravati sebe da je ta..neka...wow individua posebna...nebi li prolongirao surovu spoznaju...bices samo jos jedan blizzard-ov rob...samo jos jedna kreditna kartica koja verno overava svoj tesko steceni prihod...ili u tvom slucaju - zloupotrebljavajuci sopstvenu kolumnu koju svi cene - bespotrebno i zaostalo reklamirajuci Blizzard i WoW fasciniran manifakturom programskog koda koji ide uz dlaku kupcima tezeci da zlosutno zaokupi svaki sat dragocenog vremena svakog potencijalnog WoW sektasa....ulagivanje koje i obliznja snajderka moze da izvede kopirajuci hit minice sa najpopularnijih splavova (ili si mozda ipak placen za ove pegle koje bacas po 'do sada najomiljenijim' stranicama SK-a)...bices samo jos jedno razocarenje za sve one koji cene tvoju kolumnu...deo mase koji je sam sebe oblikovao u masu...najgora vrsta...vrsna individua koja se svesno predala poroku bezlicnog...besramno noseci svoje breme kao ponos...
Stefan Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 11:31   #146
Stefan Milovanovic
Novi član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Avanture imaju dusu...pruzaju jedan otudjeni aspekt samom pojmu igre...guraju te ka zaboravljenom cilju koji je nekada bio poenta samog programiranja istih...teraju te da RAZMISLJAS...i ma koliko to ponekad nebulozno bilo - pritiskaju te da 'izmislis' logican izlaz ili da pak ocenis njihovu zagonetku kao 'nepotrebno tesku kocnicu'...ali kako god da ti pristupe - uvek teze slicnom:

1. Ne zele tvoje dragoceno vreme uvek (niti tome teze...vec samo onda kada si spreman za njihov izazov)
2. Ne zele tvoju opsednutost njima (vec samo blago opterecenje narednom zagonetkom...na tebi je koliko ces opteretiti svoju javu...retko kada ces primiti mail tipa - "We are waiting for your presence - it is essential that you come so we can do the same thing that others did before us - we can pretend that nobody did it before us - that will push us forward easier..." - pretpostavio sam sadrzaj ovog mail-a...nemoj da mi zameris...ali vecina tako zvuci...zar ne?!...pogotovu kada ih ti cujes...)
3. Ne zele tvoj broj kreditne kartice i tvoj mesecni doprinos (vec samo tvoju iskrenu i nesebicnu reklamu kada sa odusevljenjem pridjes tvom 'fellow adventurist'-u i kazes mu: "EJ...vredi svaki kilobajt...svaki trud da ne zahteva pixel shader nestoXnesto cisto da bi izmuzla kesh iz necijeg dzepa [tipa - "Najnoviji shooter - 'pa onda - taj i taj' - zahteva pixel shader 4.0 i minimum 1 GB graficke memorije DD3 da bi mogli da Vam pokazemo koliko realno moze da se klati grana na drvetu...bla...bla...bla...i...slicno...ko da je mene briga da li se grane na drvecu klate...valjda me vise zanima sta se desava ispod fizickih modela koji glume ludilo...valjda me zanima sta se desava sa glavnim junakom...da li neko spava sa njegovom majkom a da on ne zna recimo?! Da li njegova kuca gori i da li postoji nacin da ja to sprecim - krajnje je nebitno da li cu videti njisanje grana ispod buktinje krosnje koja moze da ugrozi mog junaka...ko razume...shvatice...i to...]...EJ...vredi..vredi...svaki neprospavani sat koji mi je oduzela pokusajima da shvatim kako dalje..."...)

Ovim...dolazimo do moje zavrsnice...OBOZAVAM SK...OBOZAVAM KUZMINE TEKSTOVE (strasno mada tupi u zadnje vreme...a i inace...to ga na neki nacin i izdvaja...so we can let it slide...)...ali...moje pitanje je sledece:

GDE JE - SLOBODAN MACEDONOVIC?! - na dnu Dunava?! - primate njegovu platu?!...dajete crkavicu balavcima da rade opise avantura dok coveka nema...tesko Vam je da objavite da je pionir u opisivanju avantura dao otkaz...mozete da nasamarite masu ali ne i mene...tesko je prihvatiti njegovo odsustvo i idalje placati istu sumu za SK...nije da ne vredi...vredi...nema mu premca...priznajem...ali bar budite ljudi pa udostojite nas ...onu malu grupu koju zna koliko je Slobodan Macedonovic ucinio za promovisanje avanturistickog zanra u Srbiji...dozvolite nam da zalimo...da pustimo suzu sto ga vise nema...a ako je tu i iskoristio je neki zaostali stimulans da ode i poseti Aspen...neka se ne vraca dok ne napise neki zaebani review-neke zaebane avanture inace cemo sami da ga smestimo u Dunav...sa sve betonom na nogama (to i nije tako tesko - svaki treci prijatelj mi je sam mesao malter za kucu...samo se nalije na noge...)...i tesko da ce neki adventure clue da ga iskopa odatle...i tako...: ) ...smesni su mi review-i ovih novih 'mladih nada'...nemam nista protiv toga (da se ne lazemo Zoran sa foruma i Shlaymara i jos par ljudi bi pisali bolje review-e ali sta je tu je)...ali covek je bre zasluzio bar da mu date odjavnu spicu na tri strane (sa sve slikom)...ako to ne dobije uskoro...popicete bojkot s' moje strane...i tako...

Eto i ja da udarim koji line ovde...igram avanture oduvek i tvrdim da nema sansi da me udarite negde a da ne znam sta je sta ako su avanture u pitanju (sem ako su zaostali-nepotrebni-marketing proizvod...plasiran sa ciljem da se uzme koja banka avanturistima...steta sto razvojni timovi avantura tog tipa uvek zaborave zlatno pravilo pravih i okorelih avanturista....a ja cu sada ovde da ga stavim na caps-lock i da ga boldujem...cisto da im pomognem...dakle - MI PRVO ODIGRAMO AVANTURU...AKO STVARNO VREDI...KUPIMO ORIGINAL...I BACIMO KOJU BANKU ZA NAREDNI PROJEKAT...to zna svaki pravi razvojni tim avantura!...i tako)

Za kraj...da Vam bacim neki predlog na moju ruku:

1. Last Half of Darkness: Beyond the Spirit's Eye (Nisam video da ste bilo gde spomenuli ovu igru...noviji datum...fenomenalna je...horor avantura - sjajna atmosfera)

2. Shivers 1&2 (Sierra - Old skul - horor avantura - prvo lice - sjajno sto se mene tice - ne dozvolite da Vam uvale Shivers 2 na jednom disku necete moci da zavrsite igru )

3. Day of the Tentacle - Matori kretenizam od avanture - evergreen avantura

4. Scratches - sjajna atmosfera - noviji datum - horor avantura

5. Stupid Invaders - kopajte sami

Ovo je tek tako neka lista koja mi je izletela iz secanja...kada se skoncentrisem dodacu...

Pozdrav svim ljubiteljima avantura.

Poslednja ispravka: Shlaymara (13.12.2008 u 17:05) Razlog: Spajanje postova
Stefan Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 18:22   #147
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Cini mi se da su tvoja pitanja usmerena redakciji SK-a, saradnicima i Kuzmanovicu (mogao si da pitas u temi namenjenoj za takva pitanja), ali pokusacu da ti odgovorim na neka od njih.

Sve sto imas da kazes o Kuzmi i njegovim tekstovima, slobodno to "prospi" u sobi Ja, igrac. Stvarno nema smisla diskutovati o Kuzmi u svakom cosku SK foruma, pogotovo kad se zna da covek skoro da nema nikakvih veza sa avanturama (pogledati opsi igre The Experiment).

Slobodan Macedonic vise ne pise za SK, a o tome je bilo reci i ovde na forumu (ako se dobro secam u temi Najbolji autor tekstova u SK). Kako je receno, zbog posla i obaveza vise nema vremena da pise opise. Googlanjem se moze lako naci "kakvi" su to poslovi i obaveze i sasvim je opravdano sto vise nema vremena. Do sad ni jednom nisam video nikakvo obavestenje u SK o tome da je neki saradnik prestao da pise za njih, pa ne vidim razlog zasto bi sad bilo drugacije, iako delim tvoje misljenje o SM. A sa druge strane nije lepo omalovazavati opise drugih autora. Opisi Aleksandra Dinica nisu losi, a da stvar bude jos bolja, svaki novi opis je bolji od prethodnog. Verujem da ce tako biti i ubuduce. Ako nista drugo, treba ga bar pohvaliti sto je nasao hrabrosti da pise opise avantura posle Macedonica. Ako mislis da mozes bolje, pogledaj ovu temu.

I ne znam zasto mislis da ce neko da te "udara" ili da preispituje tvoje poznavanje materije? Ne verujem da ce neko ovde da te propituje. Uostalom, svo svoje znanje mozes da pokazes postovanjem u ovom podforumu.

Btw nije Macedonovic nego Macedonic (mislio sam da je typo ali dva puta je pogresno napisano).

Citat:
...zasto spustam sebe ovde...
Iskreno se nadam da sam ovu izjavu pogresno razumeo.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 21:28   #148
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Stefane Milovanoviću, prvo hvala na pohvalama (ako sam te dobro razumeo). Tvoj (iznenadni - verovatno i za tebe samog) monolog me je malo zbunio i ostavio u nedoumici/nedoumicama.

Prvo, nije mi jasno kako je jedan zagriženi poklonik avantura (kako samog sebe vidiš) mogao da izdrži da toliko vreme bude član foruma, zna za podforum "Avanturističke igre", čita priloge, prati "Pogodi avanturu", a ni jednim slovom ne uzme učešće u bilo čemu od toga. Ako sam te dobro shvatio takvo ponašanje objašnjavaš pomanjkanjem "avanturističke" strasti, znanja i interesovanja kod nas koji ponešto u ovom kutku napišemo (ubrajam tu i sebe, mada si mene i Šlajmaru izdvojio iz "mase"). Ako je tako, mislim da grešiš, jer i površno praćenje tema ovog dela foruma (a "Pogodi avanturu" naročito) jasno pokazuje da ima itekako puno aktivnih zaljubljenika u avanture, ljudi koji su dosta toga odigrali, pročitali i na druge načine saznali o avanturama. Ja lično cenim i one koji nisu puno igara prešli (i sam nemam bogzna kako dugi i "kvantitetan" staž "avanturaša"), samo ako vidim da su zaintrigirani lepotama žanra u kome dobra priča nosi šnjur pred šarenim grafičkim krasotama.

Upoznao sam ovde mnoge interesantne, pametne i neobične ljude i proveo brojne lepe časove razmenjujući sa njima (uz obavezno zezanje) iskustva i znanja iz nama omiljenog žanra igara, pa mirne duše i pri čistoj svesti mogu da kažem da se po sobi "Avanture" vrzmaju neke od najzanimljivijih/najgotivnijih faca ovog foruma.
Neću naravno da ih nabrajam, jer se lako uočavaju, a i ne bih da moram da im određujem redosled kojim će biti spomenuti.

Mislim, dakle, da si dobrano pogrešio što te ljude nisi zapazio i uključio se sa njima u opušteno druženje i učenje.

Za kraj ti predlažem da, bio zadovoljan onim što možeš da pročitaš na forumu ili ne (a budući da misliš da imaš štošta da kažeš o avanturama) aktivnije učestvuješ u celoj stvari. Moj savet ti je da, recimo, napišeš svoje viđenje nekog od naslova koje si nam preporučio i tako nam na najbolji način pokažeš kako treba sa strašću (koja ti se čini da ovde fali) besediti o avanturama.

Pozdrav

P.S. Ja cenim "tok svesti" kao izražajno sredstvo u beletristici, ali mislim da mu nema mesta kada želiš da izneseš neke konkretne stvari koje si na forumu i u časopisu SK zapazio.
Uz tešku muku sam pročitao tvoj monolog.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2008, 23:17   #149
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Uz tešku muku sam pročitao tvoj monolog.
Ja nisam imao snage.
Nekad su knjige obimne, al brate nekad su i debele , if u nou wat aj meen .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2008, 2:41   #150
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja nisam imao snage.
Nekad su knjige obimne, al brate nekad su i debele , if u nou wat aj meen .
vidis, stefane, nisi bas skroz u pravu ovde imamo veoma autenticne likove, koji obozavaju avanture a jos vise od njih vole da zakeraju, kukaju i prigovaraju

sad, bez zezanja, na SK forumu i podforumu avanture mozes naci ekipu koja bi da krene da radi avanturisticki casopis pojela za dorucak Svet Kompjutera, 99% internet sajtova i svetskih casopisa koji su u vezi sa avanturama. Pjanovic bi, naravno, bio editor in chief.

U vezi Macedonica - on i njegovi opisi jesu sinonim domaceg avanturizma i opisa igara (igara uopste, ne samo avantura), a to je jednim delom zasluga toga sto konkurencija prakticno dugo nije postojala Svetu Kompjutera, a drugim dobrim delom zasluga njegovih samih opisa i stila koji nikad nije gubio na informativnosti i citkim, zanimljivim "skolski" odradjenim tekstovima, uz cesto provlacenje interesantnih pojedinosti vezanih za igru, kao sto su istorijski podaci i slicno.

O tome da na forumu ima "avanturistickog impulsa" mozda ce ti najbolje govoriti cinjenica da cu neku tablicu na Pogodi Avanturu ili opis igre procitati sa istim ili cak i vecim zadovoljstvom nego sto sam i sto bih procitao Macedonicev tekst, a i sam spadam u one koje su prve avanturisticke korake sticali citajuci njegove redove.

Sto se tice novih opisivaca u SK, oni su u startu osudjeni na poredjenje sa necim sto je postavilo standarde tako da im nije bas jednostavno. Meni se cini da previse pokusavaju da "skinu" Macedonicev stil umesto da pisu svojim, mada ovo govorim sa rezervom jer sam tek mestimicno i na preskoke procitao novije opise.

To da si se odlucio za pracenje foruma bez ucesca mogu da razumem, medjutim onda nisi bas u najboljoj situaciji da sagledas neke stvari. Kada i sam krenes da ucestvujes kucanjem pored citanja, upoznajes aspekte koje su te mozda mimoilazili ili nisu bas bili ocigledni. Zoran ti je dao super savet - mozda si i najveci avanturista od svih nas, ali to niko nece pouzdano znati niti ce primetiti u potpunosti iz tvog posta, koji je u stilu "polu-avanturisticke revolucije".

Isto tako, niko ti to nece uzeti za zlo u opustenoj avanturistickoj forumskoj klimi i konkretno reci nesto tipa - vidi ovoga, dosao nama da soli pamet.

Poslednja ispravka: dijego_ (14.12.2008 u 2:55)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2009, 23:41   #151
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
mesavina Dreamfalla i Fahrenheita
Vau, jedva cekam...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 2:40   #152
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Šta ima novo

Fahrenheit = revolucija

Valjda ce biti coctail: 75% F + 25% D .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 3:19   #153
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Šta ima novo

Pjanovicu, mislim da je bio sarkastican.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 3:56   #154
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Šta ima novo

Pretpostavio sam i ja, al ko velim danas su ljudi iskreni i direktni, I believe in people .

Ne svidja mu se Fahrenheit !?! Treba mu zabraniti ulazak u avanturisticki deo foruma .

Meni je i Dreamfall bio simpatican, pitko, neopterecujuce, opustajuce iskustvo, sha fali ?
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 12:25   #155
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta ima novo

Racunaj da mu je zabranjeno... Dobar je Fahrenheit... U odnosu na Counter Strike... Dreamfall i Fahrenheit su dve najjadnije igre koje se izdaju za avanture koje sam ikada igrao. Zagonetki nema, a price su im ruzne.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 14:26   #156
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Racunaj da mu je zabranjeno... Dobar je Fahrenheit... U odnosu na Counter Strike... Dreamfall i Fahrenheit su dve najjadnije igre koje se izdaju za avanture koje sam ikada igrao. Zagonetki nema, a price su im ruzne.
Dreamfallu je prica jedino zbog cega bi je vredelo obrnuti, a Fahrenheit je daleko bolja igra nego sto je ti predstavljas. Nismo li vec raspravljali o ovome na Fahrenheit temi?
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 14:57   #157
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Šta ima novo

Pa jesmo, ali Pjanovic se iscudjavao, pa reko da elaboriram...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 16:23   #158
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Šta ima novo

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
EDIT
Najgore potrosenih 80MB downloada. Samo za mladje od 4 godine.
Ja bih pre rekao da su ti sve one Nansy Drew igre pomutile razum.

Ovde sam video da je uporedjuju sa Discworld Noirom, pa rekoh da probam, obzirom da ima svega 80 MB... Igra jeste laka, sa svim onim in-game hintovima, ali takodje poseduje i odredjeni noir smek, lepu cartoon grafiku i vrlo dobre dijaloge.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 16:38   #159
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Šta ima novo

Crni ketchupe, pa bas te dve igre imaju odlicne price .
Za zagonetke si u pravu, sto se tice Dreamfall-a, dok Fahrenheitu zagonetke ne trebaju , ali uopste, interaktivna igra/film, veoma osvezila zanr, a ti bi 'teo zanavek da dzaras po inventarima jednolikih P&C avantura... .

Poslednja ispravka: Pjanovic (27.2.2009 u 17:16)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2009, 17:08   #160
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Šta ima novo

Slažem se, Fahrenheit i Dreamfall su donele nešto novo i zbog toga ih treba poštovati. Nisu avanture, pa šta? Ipak su odlične igre.
Po meni obe imaju odličnu napisanu priču, ali razumem da nekom mogu da se ne svide...

Nego, zašto mi se čini da sam ovo već pričao?
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, avanture po defaultu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zasto su zamrle FMV avanture? Patton Avanturističke igre 28 8.4.2016 18:41
Lucas Artsove avanture caine Stare igre 23 20.5.2008 21:19
Stare domace tekstualne avanture za spectrum Shkomi Stare igre 7 5.11.2007 19:19
Stare avanture N_i_k_o_l_a Avanturističke igre 42 15.5.2007 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com