Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2013, 17:27   #1
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Velika razlika u temperaturi jezgara, i velika temperatura procesora.

Pozdrav ljudi,

do pre par dan u računaru sa matično Gigabyte GA-MA74GM-S2H ( AM2 i AM2+, AM3 ready, rev 1.0 ) mi je bio Athlon 3600+ x2 64, za koji nisam ni znao da postoji Posle njega sam ubacio Athlon 4400+ x2 64, i prvi dan je fino radio, da bi od drugog dana počeo da se gasi računar na fleš igricama ( igra ih žena 20-ak minuta dnevno ). Instalirao sam HW Monitor i Core temp, i primetio da pri mirovaju temperatura jezgara bude oko 49-50 stepeni sa razlikom izmedju njih od 5 stepeni. Kada počne youtube ili fleš igrice, temperatura se diže i na 90 u roku od 2-5 minuta i sledi gašenje računara samog od sebe. Avaj, pronadjem na netu par saveta da spustim voltažu procesora. Kroz BIOS dodjem do podešavanja, i tamo podešena vrednot voltaže je NORMAL, a ispod napisano da je vrenost za normal 1.3 V. Spušta svaki put za 0.1 volt, sve dok nism stigao do 1.0 volti. Tada sam dobio sledeći rezultat.Core TEMP: 0: 25 C, 1: 40 C, a kod HW monitora isto ali obrnuto 0: 40 C, 1: 25 C, dok kod Sandre 2013 lite za CPU prijavljuje samo veću temperaturu kao temperaturu celog procesora. To je kada računar bišta ne radi. Išao sam 0.9 volti, ali računar nije uspeo krenuti od početnog ekrana biosa, pa čak nisam mogao ući u bios dok ga nisam resetovao, pa ponovo namestio na 1.0 V.

Kada ga opteretim sa fleš igricom, ili Youtubeom, ralika izmedju jezgara, zna da bude manja oko 10 C, i od toga ne manje,ali u proseku 15 stepeni. Opteretio sam ga sa svim testovima Prime95 i diže temperaturu eventualno do 63/64 C i to je to, sa razlikom najmanjom od 10 stepeni izmedju jezgara. Desetak puta sam menjao pastu, hladnjak i ventilator su Xilence 92 mm, čak sam u vraćao Box varijantu zbog nekog mog nerazumljivog tripa, ali avaj, vratih ovu od 92 mm. Sistem zna nekad da se smrzne, za ovih nedelju dana dva puta, ili jednostavno restartuje iako je temperatura jezgarabila oko 45/35 stepeni.

Prema rečima servisera sa stažom, navodno je CPU počeo riknjavati. Po vašem mišljenju i iskustvu šta bi moglo biti?
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kritična temperatura procesora Predrag Stankovic Osnovne komponente 102 4.7.2010 0:44
Razlika procesora e2140,e2160,e2180? yahhoo Osnovne komponente 6 30.10.2007 18:36
Temperatura procesora Toce Osnovne komponente 1 2.9.2007 23:03
Temperatura vaseg procesora!!! Rene Osnovne komponente 5 16.7.2006 2:11
Velika temperatura procesora Djordje Andzic Osnovne komponente 29 27.2.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com