Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.11.2005, 21:14   #1
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Najgori i najbolji filmovi po igrama

Ajde da malo pokrenemo ovaj forum.Koji filmovi su po vama uspešno preneli atmosferu igre koju predstavljaju, a koji su potpuno podbacili.Evo da počnem od nekih koji mi prvi padaju na pamet.
Street Fighter - jedan od pionira na ovom polju koji je po meni potpuno podbacio.Najbolji element filma jeste priča, ali sve ostalo je odrađeno katastrofalno.Scene borbi koje bi trebalo da čine okosnicu filma, kao da su bile u drugom planu.Likovi potpuno neuverljivi, počevši od Honde koji bi trebalo da bude jedan od najstrašnijih boraca u filmu je predstavljen kao dobroćudni dečaćić koji je tu zalutao.Zangief koji bi trebalo da lomi kosti je tu kao statista.A šta reći za Dhaslima koji nije učestvovao ni u jednoj borbi.Guile kao mašina bez mozga.Blanka koji je mogao da bude glavna atrakcija filma, upropašćen do krajnjih granica, ma da ne pišem više, nema ni jednog uspešno prenetog lika u celom filmu.Gluma je na katastrofalnom nivou, čak mislim da su ih "Čari" zeznule na tom planu Možda je budžet bio mali, ali ko ih je terao da uzimaju preskupog Van Dama za tu ulogu.A o specijalkama i drugim karakterističnim potezima koji oduzimaju dah ni govora.
Mortal Kombat - Potpuno druga krajnost.Odlična priča, odlična gluma (iako su uglavnom glumili u to vreme neafirmisani glumci), karakteristični potezi, karakteristične specijalke, svaka borba pažljivo isplanirana i izvedena.Svaki lik takođe pažljivo obrađen, svako ima svoju prošlost, svoj karakter, svoj cilj...itd...(to be continued...)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 21:19   #2
Gale
Sk addict
 
Avatar korisnika Gale
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 178
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Za Street Fighter se slazem da je najgori, ali bih prednost u odnosu na Mortal Kombat dao Resident Evilu. Kamera, muzika i dobermani-zombiji su ipak nesto posebno...
Gale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 21:28   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Ah... nemojmo zaboraviti filmsku verziju Super Marija.... LOL
Zašto, ali zašto...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 22:02   #4
Guliver
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: nice city
Poruke: 705
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 67 puta na 63 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Guliver
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

da dodamo josh i spidermana je za mene najgora igra ali nisam bash nesto siguran da li je film pre igre ili igra pre filma
Guliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2005, 23:40   #5
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Spiderman Igra!!!!
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 0:55   #6
Kole
Moderator
 
Avatar korisnika Kole
 
Član od: 17.10.2005.
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 110 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Street Fighter je film koji volim da pominjem kada blatim film Doom. Prvi je losh, ali smeshno losh pa je zabavan, drugi je toliko losh da to nije nimalo smeshno.
Kole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 15:16   #7
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Neko je gore naveo Spiderman igru gde se u potpunosti slažem. Spiderman 1 i 2 su pravo softwersko smeće; za spidermanom odmah su i ostale igre poznatih strip junaka, npr. Hulk. Igre LOTR tematike takođe nisu opravdale moja očekivanja.

Svi filmovi rađeni po igri "Lara Croft" su očajni (osim glumice, naravno )
Igra World of the Worlds nije loša - rađena je po knjizi, ali je film nedavno bio aktuelan.

Voleo bih da vidim ekranizaciju HoM&M seijala i Freelancera.

Poslednja ispravka: Magneto (9.11.2005 u 19:31)
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2005, 17:41   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Doom film je fanstastican,meni se bas svidja(mozda sam pristrasan jer volim igru...)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2005, 11:01   #9
mare [bre]
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Cp6uja [BRE]
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Nisi pristrasan i meni je film xtra..
Doduse i ja obozavam igru, ali stvarno je film dobar i to je to...
Mozda sam malo preterao kada sam rekao xtra, film je dobar...
Dobar zbog toga sto ima super scene, ali nista novo, i sve vec vidjeno...
mare [bre] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 12:52   #10
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Najgori film?
Bez premca Lionhart sa Van(damom).
Najgori glumac (glumica): Van Dam i Snezana Savic.

Najbolji film: Kraljica Lopova (samo je ime glupo u ovom filmu)
Zatim tu su kultni: Bravehart, Green mile, Spasavanje redova Rajana, Forest Gump, Fightong Club...

Najbolji glumci: Edward Norton i Danilo Bata Stojkovic (pravi genije).

Inace Marko, ne slazem se sa tobom da je Mortal Kombat dobar film (a pravi sam fan igre).
Kao prvo prica uopste nije ispostovana, jer od kad su to Scorpion i Sub-Zero, Shang Tsung-ove sluge?
Kao drugo, nema ni reci o Kung-Lao-u i predistorijatu Mortal Kombata.
Kao trece turnira ovde ni nema, vec se likovi bore po jazbinama.
Dobro, nije bas da nisam uzivao kad sam ga gledao, ali pravom fanu ponekad bas zasmetaju neke svari kojih nema, a za koje je(sam) siguran da bi samo obogatile isti, a ne narusile strukturu filma.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 12:54   #11
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Ups...

Pa ovo se odnosi samo na filmove po igrama.
Sorry...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2005, 23:06   #12
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Citat:
Kao prvo prica uopste nije ispostovana, jer od kad su to Scorpion i Sub-Zero, Shang Tsung-ove sluge?
Nisam ni rekao da je ispoštovana, već da je dobra, lepo uklopljena.Ipak kada praviš film po igri (ili knjizi) moraš da napraviš neke ustupke.E sad, posao režisera je da tim ustupcima ne pokvare film.Mislim da je Pol Anderson uspeo u tome.
Citat:
Kao drugo, nema ni reci o Kung-Lao-u i predistorijatu Mortal Kombata.
Kako nema ? Rayden je pominjao Kung Lao-a u jednom od izlaganja, a kasnije je snimljen i prequel (ne znam kako bih ovo preveo na naš jezik, ali suprotno od nastavak ) gde je Kung Lao glavni lik http://www.imdb.com/title/tt0170982/
Citat:
Kao trece turnira ovde ni nema, vec se likovi bore po jazbinama.
Pa to je jedan od ustupaka koji se čine kada se pravi film.Mislim, na šta bi to ličilo kada bi se cela radnja svela na to da se svako bori sa svakim na jednom običnom turniru.To bi više ličilo na neki sportski prenos.
Citat:
Dobro, nije bas da nisam uzivao kad sam ga gledao, ali pravom fanu ponekad bas zasmetaju neke svari kojih nema, a za koje je(sam) siguran da bi samo obogatile isti, a ne narusile strukturu filma.
U tome i jeste problem.Fanovima je teško udovoljiti kada se pravi film po njihovom omiljenom delu, jer oni već imaju neku sliku kako to treba da izgleda i svako odstupanje u filmu im se čini kao izdaja.Recimo, po raznim forumima su fanovi Tolina popljuvali film LOTR i izražavali želju da prekolju Pitera Džeksona, a meni se film baš dopao.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 0:05   #13
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Marko, moram da odgovaram bez citiranja

I odgovor:

Kao sto rekoh sub-zero i scorpion imaju bogatu istorisku podlogu(u svakom slucaju vise nego Johny Cage) i ta (da tako kazem degradacija), samo steti filmu nego sto mu koristi.

II odgovor:

Jednom sam (negde 97', 98') gladao crtani film Mortal Kombata, uradjenom potpuno u 3d-u, u kome su evidentno angazovali tvorce serijala.
Ne znam da li si ga gledao (ipak je crtani prosao gotovo nezapazeno), a mislim da nisi.Da jesi onda bi shvatio sta to znaci predistorija koja se desavala mnogo godina jos pre prvog Mortal Kombata, ukljucujuci time, ne samo Kung Lao-a, vec i Goro-a, njegovog brata, oca, Shao Khana i ostale...
III odgovor:

Ne.

Seti se samo filma: "U Zmajevom Gnezdu", gde postoje i borbe na turnirima, a takodje i borbe po katakombama. Mozda je reziser trebao da ide tom logikom, a da ako mu je vec stalo do katakomba uposli Reptile-a, jer je on kao stvoren za tu ulogu.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 0:06   #14
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

IV odgovor:

E u tome i jeste stvar.
Vidi, radi se o tome da se pravi fanovi i ne bune mnogo, onda kada se ne ispostuje deo price, koja inace nije ni bitna za same fanove.
Radi se o tome da se fanovi ljute onda, kada je deo price koji je odlican, preskoci sa opravdanjem da je to film i da u njemu ne moze sve da stane.
Mortal Kombat sam objasnio.
Evo ti primer o Tolkinu.
Rekao si da bi neki na Pitera preklali, e pa ja bih te tamnicu stavio.
Piter je odradio dobar posao, ali problem je opet u detaljima, i da je njih ispravio, film bi bio savrsen.
Ali, ajde, dokazi ti reziseru.
Prvo ovako, slazem se sto u filmu nije bilo Toma Bombandila, recimo da se slazem u tome sto je bitka kod helmovog ponora bila drugacije zavrsena, i cak cu i to reci da im oprastam sto Aragorn (sa onim govorom) na kraju podseca na Mela Gibsona u Bravehartu.
Sta im ne oprastam:
Kako kuzma rece (i tu ga potpuno podrzavam), Gandalfov lik je potpuno neuverljiv (opet, na stranu to sto je gay), Arven potpuno u filmu potiskuje Glorfindela, ali ono sto im definitivno ne oprastam to su pateticne sekvence u kojima hobiti zale za Gandalfom, Aragorn se ljubi sa Arven (gde mu ona kaze :"Why do you fear of your past", mrs seljanko, on da se plasi proslosti, on koji je kralj gondora), i gde na kraju na krevet hobiti skacu jedno pola sata.
Uh... prsti me zabolese od silnog kucanja.
A i mora da idem...
Pozdrav.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 1:35   #15
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Vidi, kada se pravi komercijalni film po nekom delu, on se ne pravi samo za fanove, već za šire narodne mase, kako bi se isti isplatio.A druga stvar, da okupiš sad 50 fanova nekog dela, dobio bi 50 različitih vizija kako bi film po tom delu trebalo da izgleda.Režiser jedino može da potrudi, da ne razočara previše fanove, a da u isto vreme film bude dopadljiv širokom krugu ljudi (mislim kome bi osim okorelim fanovima bilo interesantno da gleda kako se rodio Scorpion ).Mislim da je Pol Anderson u tome uspeo, jer i sam kažeš da si uživao u filmu, iako ti se ne sviđaju neki njegovi DELOVI.Isto tako će i ostali fanovi uživati u filmu, iako im se možda neki drugi delovi istog neće svideti.prema tome, film je uspeo.Jedini način da fan nekog dela bude apsolutno zadovoljan filmom koji je snimljen po istom, jeste da ga sam snimi.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2005, 1:59   #16
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Po meni Resident Evil nije loshe prenet na ekran a ni Mortal Kombat (prvi deo, ostali su smesni).
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2005, 23:50   #17
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Sad sam pogledao film Doom...
Mwahahahaha... umesto onog 18+ bolje da pise 13-...
Isekao sam onu scenu u prvom licu, ostatak sam bacio...
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2005, 20:56   #18
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

ja iskreno gotivim i filmove resident Evil i tomb raider! Verovatno zato sto sam veeeliki poklonik ovih igrica.... Znam da filmovi nisu MEGA BLOKBASTERI ali meni cuvaju stari-dobri smek igara...

Ali zato DOOM... ma daj!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2005, 19:00   #19
FMW_SLaUGhter
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Ljudi, ma sve je to lepo, al' sampion po pravljenju odvratih filmova po igrama je Uwe Boll, do sad je unistio Alone in the Dark i House of the Dead, a u planu su mu jos:
Fear Effect (2008)
Postal (2007)
Far Cry (2006)
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (2006)
BloodRayne (2005)

A do sada najbolji je jos uvek Mortal Combat (iako ko film nije nesto posebno).
FMW_SLaUGhter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2005, 11:51   #20
Miki
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 91
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki
Određen forumom Re: Najgori i najbolji filmovi po igrama

Najgori film rađen po nekoj igri (u ovom slučaju po pravilima koja se koriste) jeste Dungeons&Dragons sa Jeremy Ironsom. Majko mila, ala je to glup film!
Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji The BOSS u igrama! Wolverine O igrama uopšte 164 9.12.2009 19:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com