Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.8.2009, 18:47   #41
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
Keki kaže: Pregled poruke
Uf,zaglavio sam se kod one zenske sto ne voli zuto.
Pretrazi jos malo sve sobe, treba ti josh elemenata
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 19:01   #42
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
Sad ste me zaintrigirali. Procitao sam sinoc pricu i sad se bacam u potragu za igrom.
Kada sam video tvoju poruku još nisam bio pročitao pripovetku IHNMAIMS, i umalo da te upozorim da je moguće da u njoj naletiš na opasne spojlere za istoimenu igru. Maločas sam završio čitanje, pa mogu da ti kažem da imaš sreće: u književnom radu nema skoro uopšte podataka koji bi mogli da ti pokvare uživanje u igranju, naprotiv - pripovetka može da posluži kao odličan uvod u svet igre, kao slikovit (ali stravičniji od same avanture) opis okolnosti u kojima se odvija radnja igre.
Evo nekoliko mojih zapažanja u vezi sa pripovetkom i avanturom. Dajem ih sakrivena, da ne otkriju ništa nekom ko to neće.
Spoiler za zapažanja:
Iako su imena junaka pripovetke i avanture ista, oni su u njima drugačije opisani. Gorister je u priči tunjav i slomljenog duha, dok u igri deluje grubo, odlučno (onakav je kakvim se u priči opisuje pre no što ga je Em utamničio) i potpuno je priseban. Beni je prema priči ranije bio naučnik, univerzitetski profesor, a prema igri vojnik, oficir. Elen je u priči (maltene) visprena radodajka, a u avanturi bojažljiva i od muškaraca zaziruća žrtva silovanja. Ted (narator pripovetke) je u priči najinteligentniji deo ekipe, a u igri lakomisleni/nepromišljeni bonvivan. Nimdok, koji je jedan od najupečatljivijih likova igre, u pripoveci gotovo da ni rečju nije opisan. Uzgred, iz priče saznajemo da mu je ime nadenuo Em, budući da mašina "voli čudne zvuke". Niiim-doook (setite se kako mu u igri Em/Elison jezivo izgovara ime) .
Kraj pripovetke je tek jedan od mogućih krajeva u igri, onaj najmračniji, ali i njemu prethodi obrt u radnji od koga u igri (naravno, jer je reč o praktično masovnom samoubistvu četiri od pet likova, što bi u igri bilo potpuno besmisleno) nema.
Dakle, premda imaju istu temu i (skoro) iste likove, pripovetka i avantura su dva zasebna, autohtona, dela i mogu se nezavisno jedno od drugog konzumirati.
Pripovetka je, uzgred, odlična. I jeziva.

Citat:
Keki kaže: Pregled poruke
Uf,zaglavio sam se kod one zenske sto ne voli zuto.
Spoiler za SPOILER I PITANJE:
Pronasao sam tajni prolaz u neku pecinu gde je Anubis,gde je onaj digitron (sta li je),i neznam sta da radim.Takodje sam van pecine (kod vode) video neki spikerfon,ali nista ne mogu da uradim s njim.Da li oni televizori imaju neku bitnu ulogu sem sto daju priliku da menjas kanal?
Spoiler za odgovor na deo pitanja:
Da, oni monitori imaju ulogu da ti daju važnu smernicu za kako dalje. Obrati pomno pažnju na sve što se na "televizorima" može videti. Jesi li primetio da slika na ekranima može da se menja? Za dalju pomoć vidi UHS hint fajl. Imaš link u poruci #18
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Šlaj, brate, zaključaj ovu temu, samo dok mi prođu ispiti.
Kako, bre da zaključa?!? Ovo je jedina tema koju sam otvorio a da ima više od deset poruka!
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Must...not...give...in...
Idi na Borsko jezero kod Foresta da pecaš i učiš. Tamo nema niko da te dira.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Zorane, ti si kriv za sve.
Guilty as charged.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Ketchua (25.8.2009)
Stara 25.8.2009, 20:03   #43
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Spoiler za odgovor na deo pitanja:
Da, oni monitori imaju ulogu da ti daju važnu smernicu za kako dalje. Obrati pomno pažnju na sve što se na "televizorima" može videti. Jesi li primetio da slika na ekranima može da se menja? Za dalju pomoć vidi UHS hint fajl. Imaš link u poruci #18
Da,primetio sam i napisao za sliku,ali da li monitoru imaju neku ulogu sem da mi onaj cetvrti kaze...khm,nesto bitno sto sam vec otkrio?

Spoiler za pitanje:
I sta da radim u pecinama kod Anubisa?A,da,pogledacu taj link.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 20:11   #44
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Odlicno ako nisam sebi spoilovao igru I ja cu ko Ketchua posle ispita da se zanimam ovim
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 22:23   #45
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Spoiler za Pitanje:

Ne znam shta da radim sa glupom tastom...ovaj lik nece da je skine, a matori u kafani mi rece da ona zna kako radi cepelin...nasao sam lupu u WCu i u vec beznadeznoj situaciji, kad sam kliktao na svaki item da bi nashao moze li se iskoristiti, skapirao sam da je mogu iskoristiti na mrtvim svinjama, i posle toga iseci organ i dati keru...on mi je vratio srce...skapirao sam da je moguce zveknuti matorog u kafani i uzeti njegovo srce, sad imam 2 srca, ne znam shta da radim s njima...naravno ostaje problem s tastom, s kojom ne mogu vishe nishta da pricam, a ne mogu da je skinem... njesra ako moze neko malo da pomogne..dovoljno da odmaknem od taste, a ne cita mi se onaj UHS fajl
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 23:36   #46
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

O Bože,pa poglavlje samo sa jednim likom može da se završi na više od jednog načina.
To znači zabava na kvadrat i ako je tako sa svim junacima,onda mu dođe kao dve igre u jednoj.
Završio sam deo sa Nimdokom,i prešao na deo sa Garristerom.

EDIT: Malo sam googlao u vezi tih završetaka (ne u obliku walkthrough) i našao ovo:

"I Have No Mouth, and I Must Scream won several major awards. Digital Hollywood called it the "Best Dark Game of 1996", and the Computer Game Developers Conference awarded it the "Best Game Adapted from Linear Media". Computer Gaming World named it the "Best Adventure Game" of the year, and in their 15th anniversary issue, listed it among the "150 Games of All Time", "Best 15 Sleepers of All Time" and "Best 15 Endings of All Time"."

i ovo: "The game can end in several different ways depending on how the finale is completed."

??? "The French and German releases were partly censored. The game was forbidden to players under 18 years of age. Furthermore, the Nimdok chapter was removed. This results in the German game being impossible to solve." !!!

Poslednja ispravka: draske73 (26.8.2009 u 0:10) Razlog: edit
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 1:02   #47
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Spoiler za odgovor na pitanje iz poruke #45:
Nije trebalo da zakolješ Harija pre no što dobro popričaš sa njim (ja ga nisam ni zaklao, nema za to potrebe). Jesi li mu dao nešto? Hari (tast) neće da priča o važnim stvarima dok ne dobije nešto što je tu, u tom prizoru. Osvrni se malo oko sebe. Gde si? Čega ima u izobilju u sličnim prostorijama?

Ako ti je za utehu, ja lupu isprva nisam ni našao . Posle sam jedva skapirao gde da je upotrebim.

Osim na smrznutim polutkama (mesu) - kao što si već otkrio - lupu treba da iskoristiš još na jednom mestu koje nije tako blizu. Nije uopšte u kafani. Kad to budeš uradio, posle treba da pričaš (ponovo) sa Harijem, pa onda sa Ednom.

Što se Edne (tašte) tiče, treba sa njom da razgovaraš, ali oprezno (obavezno sačuvaj poziciju pre razgovora jer tu može dosta toga da krene nizbrdo). Nemoj da joj daš ono što traži. Ono mleko, šta beše. Ono što oživljava/vitalizuje.

Kad budeš pričao sa Ednom, obrati pažnju na sve. Desiće se nešto važno, ali ne znam kako to da ti nagovestim a da ti ne brknem u oko.

Hehe, a izvor?
Čitajte oprezno, jer "Vikipedijin" tekst obiluje spojlerima svake vrste. Ja sam ga pročitao tek pošto sam prešao igru.
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
O Bože,pa poglavlje samo sa jednim likom može da se završi na više od jednog načina.
To znači zabava na kvadrat i ako je tako sa svim junacima,onda mu dođe kao dve igre u jednoj.
Nažalost nije baš tako: jeste da sa svakim likom ima više od jednog mogućeg završetka poglavlja, ali samo su (po) dva - ili uradiš sve kako treba, pa junak kojeg si vodio nestane iz grupe kojoj se AM umilno obraća sa "Now which one of you would like to play my little game?", ili zabrljaš pa lik ponovo bude među ekipom na "prozivci".

Kad smo kod vođenja likova: mislio sam da je apsolutno svejedno kojim ćete ih redosledom birati (sem u završnom delu, nakon što "odvozite" svo petoro), ali neki kažu (izvor: UHS Hints file) da pri pojedinim redosledima biranja junaka Beni hoće da potpuno nestane sa ekrana kad na red dođe njegova epizoda. Meni nije nestajao sa ekrana (moj redosled igranja je bio: Elen - Beni - Gorister - Nimdok - Ted), ali sam imao drugi problem, opisan u prikazu igre (ono - igra te pusti da ideš u novi dan, a nisi uradio sve što treba u prethodnom). Izgleda da je epizoda sa Benijem svima ili bar većini najproblematičnija.

Poslednja ispravka: zoran845 (26.8.2009 u 2:22)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
draske73 (26.8.2009)
Stara 26.8.2009, 3:03   #48
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Spoiler za Odgovor na odgovor na pitanje za post #47:

Loadovao sam save pre ubistva matorog i lepo popricao sa njim, naravno, uz viski ... Ne znam da upotrebim lupu drugi put, evo kopam po cepelinu, valjda ce moci negde da se iskoristi :-) Josh imam neki glupavi kljuc u inventaru koji sam nashao josh u cepelinu, kad sam mucio zivotinje i ne znam shta mu je namena, ali lagano, nacicu ja to Tasta i dalje ne progovara, nisam joj davao nishta, nije bilo ponudjeno da joj dam mleko...
sa lupom sam se sat vremena zezao i trazio gde da upotrebim... i bezveze sam ubo svinju...

Poslednja ispravka: Nikola16789 (26.8.2009 u 3:19)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 7:07   #49
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Čitajte oprezno, jer "Vikipedijin" tekst obiluje spojlerima svake vrste.
OK,thanks - doduše čitao sam samo par pasusa koja sam i jurio (Multiple endings;Press Reviews;Awards;Mature content and European censorship) jer sam pretpostavljao da može nešto da me "zezne" taj članak.Ali....

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Kad smo kod vođenja likova: mislio sam da je apsolutno svejedno kojim ćete ih redosledom birati (sem u završnom delu, nakon što "odvozite" svo petoro), ali neki kažu.....
Ali....e, jedino sam taj hint slučajno pročitao koji je u okviru pasusa Multiple endings ali ga nisam celog citirao u prethodnom postu - jer nije "problematičan" samo Ben
Spoiler za hint:
Multiple endings

The game can end in several different ways depending on how the finale is completed.

AM wins, using Nimdok's research to turn the last character played into a mouthless slug-like being, with each character quoting a different part of the final section of the original short story.


Znači ubo sam ispravno kada sam krenuo da igram ranije sa Nimdokom


Ovako sam završio poglavlje sa Nimdokom,koji je inače sam po sebi veliki paradoks

Spoiler za hint again:
U poslednjoj rečenici i slici ispod je moj kraj sa Nimdokom, i on mi je nestao sa uvodnog ekrana tj "prozivke".
A taj paradoks u vezi njega - Nazi/Jevrej čiji su roditelji nastradali u logoru, a on zajedno sa Mengeleom secirao po logoru.To mu valjda dođe arbeit macht frei
Nimdok: "Oh my god, it is true! 1945... turning my Jewish parents over to the Nazis for extermination. I have found the Lost Tribe! It is me! "


Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ovo je jedina tema koju sam otvorio a da ima više od deset poruka!
Boga mi.....sada ti dobro ide ova tema
A igramo samo Keki,Nikola16789 i ja
što znači nas trojica,a:
"-A trojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa"

Poslednja ispravka: draske73 (26.8.2009 u 9:20) Razlog: "skinut" bold
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 8:58   #50
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Spoiler za spojler povodom odgovora na odgovor na pitanje za post #47, a iz posta #48 XD:
Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Loadovao sam save pre ubistva matorog i lepo popricao sa njim, naravno, uz viski ...
Tako, bre, lepo, prvo fino sa ljudima, a za "nežne grubosti" (kao što je klanje) uvek ima vremena. Znaš ono kad profesor (Džon Kliz) pita učenika na času: "Name two ways of getting them (vaginal juices) flowing", a đak (Erik Ajdl) odmah kaže: "Rubbing the clitoris, sir" , na šta mu se tičer obrecne: "What's wrong with a kiss, boy? Hmm? Why not start her off with a nice kiss? You don't have to go leaping straight for the clitoris like a bull at a gate. Give her a kiss, boy." Tako i ti, prvo popričaj, pa posle kolji...
Evo, da utvrdiš gradivo.
Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Ne znam da upotrebim lupu drugi put, evo kopam po cepelinu, valjda ce moci negde da se iskoristi :-)
E, tu sam se i ja mlatio, ali naći ćeš. Cilj je da istražiš poprište jednog nemilog (i po Goristera fatalnog) događaja, a ako si pažljivo zagledao ćoškove prostorija u cepelinu jedna soba ti je već od ranije sumnjiva (ne, nije ona zaključana). Kad o svom otkriću (koje, kažem, tek treba da učiniš), obavestiš Harija (nezaklanog, u jednom komadu ) dobićeš uputstvo za šta dalje.
Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Josh imam neki glupavi kljuc u inventaru koji sam nashao josh u cepelinu, kad sam mucio zivotinje i ne znam shta mu je namena, ali lagano, nacicu ja to
Uf, da me ubiješ ne mogu da se setim čemu taj beše služio. Možda je samo red herring .
Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
Tasta i dalje ne progovara, nisam joj davao nishta, nije bilo ponudjeno da joj dam mleko...
Heh, i neće ni da progovori dok ne uradiš šta treba sa lupom, popričaš sa... i dobiješ hint za nju.

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
OK,thanks - doduše čitao sam samo par pasusa koja sam i jurio (Multiple endings;Press Reviews;Awards;Mature content and European censorship) jer sam pretpostavljao da može nešto da me "zezne" taj članak.Ali....

Ali....e, jedino sam taj hint slučajno pročitao koji je u okviru pasusa Multiple endings ali ga nisam celog citirao u prethodnom postu - jer nije "problematičan" samo Ben
Spoiler za hint:
Multiple endings
The game can end in several different ways depending on how the finale is completed.
AM wins, using Nimdok's research to turn the last character played into a mouthless slug-like being, with each character quoting a different part of the final section of the original short story.
Znači ubo sam ispravno kada sam krenuo da igram ranije sa Nimdokom
Spoiler za spojler na spojler:
Vidiš, nije baš tako - izvukao si pogrešan zaključak. Kad autor teksta koji citiraš kaže "using Nimdok's research", ne misli on na nešto što Nimdok uradi u igri dok ga ti vodiš, nego misli da je AM na kraju upotrebio Nimdokova istraživanja na polju seciranja i mučenja ljudi (iz logora), da bi fizički unakazio jedinu preostalu od ovih pet osoba.

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Ovako sam završio poglavlje sa Nimdokom,koji je inače sam po sebi veliki paradoks
Spoiler za hint again:
U slici ispod je moj kraj sa Nimdokom, i on mi je nestao sa uvodnog ekrana tj "prozivke".
A taj paradoks u vezi njega - Nazi/Jevrej čiji su roditelji nastradali u logoru, a on zajedno sa Mengeleom secirao po logoru.To mu valjda dođe arbeit macht frei
Dobro je, ako je nestao sa prozivke njegov zadatak je dobro izvršen.
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Boga mi.....sada ti dobro ide ova tema
Naravno da dobro ide, kad se tebi i meni tastatura ne 'ladi , dosadismo i Bogu i narodu
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
A igramo samo Keki,Nikola16789 i ja što znači nas trojica,a:
"-A trojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa"
Evo šta bi ti na ovo rekao jedan mudrac sa foruma:
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
ti si luuuuuuuuud...

Ne mogu više, zabole me glava od [quote][unqoute]

Poslednja ispravka: zoran845 (27.8.2009 u 10:33)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 9:14   #51
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Spoiler za spojler na spojler:
Vidiš, nije baš tako - izvukao si pogrešan zaključak. Kad autor teksta koji citiraš kaže "using Nimdok's research", ne misli on na nešto što Nimdok uradi u igri dok ga ti vodiš, nego misli da je AM na kraju upotrebio Nimdokova istraživanja na polju seciranja i mučenja ljudi (iz logora), da bi fizički unakazio jedinu preostalu od ovih pet osoba.
Aaaaaaa da,jbt.Shit,shit,shit!!!
Silly of me
Izvukao sam iz konteksta tj prejudicirao ne znajući (još uvek) who the fuck is mouthless slug-like being.
A lepo kaže
Spoiler za hint:
AM wins, using Nimdok's research to turn the last character played into a mouthless slug-like being, with each character quoting a different part of the final section of the original short story.

Ali sam valjda to eliminisao kada nisam nastavio istraživanja sa Nimdokom,a?Ili je to već predefinisano

EDIT:Bolje da mi nisi ukazao na to,jer smo nesvesno doveli do hinta koji sam ovom prepiskom "zaradio" bolje da sam ostao u zabludi,pa bih skontao o tome kada dođe vreme.

Poslednja ispravka: draske73 (26.8.2009 u 9:39) Razlog: edit
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 10:30   #52
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Aaaaaaa ... Bolje da mi nisi ukazao na to,...
Naravoučenije: mani šta ja pričam, uzmi igraj, igraj, igraj,...
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Dobre si smajlije stavio kao definiciju Boga i naroda.
Umesto da si stavio
Nisam po tom principu stavio smajlije, a da jesam, personifikacije Boga i naroda bi bili ovi smajliji:
Naziv: ram.jpg, pregleda: 264, veličina: 1,1 KB

Citat:
Emx77 kaže: Pregled poruke
Evo link za pomenuti broj Siriusa
Hvala (u moje ime), ali već je procirkulisao preko PM-a . Po ko zna koji put ponavljam da je mnogo bolje čitati original (na engleskom).
Ako to niste u stanju, biće vam izuzetno teško da igrate bilo koju avanturu (sem možda onih "mutavih"/"mistolikih").
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Sto puta sam se zbunio sa ovim tvojim editovanjima u tvoje prošle poruke a koje se odnosi na sadašnje poruke
We aim to confuse!

Poslednja ispravka: zoran845 (27.8.2009 u 9:48)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 12:16   #53
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
dosadismo i Bogu i narodu
Jeste off,ali.....
Dobre si smajlije stavio kao definiciju Boga i naroda.
Umesto da si stavio

E sad je bolje - ovo drugo poređenje koje si editovao.
Sto puta sam se zbunio sa ovim tvojim editovanjima u tvoje prošle poruke a koje se odnosi na sadašnje poruke

Poslednja ispravka: draske73 (26.8.2009 u 12:30) Razlog: edit
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 12:38   #54
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Ima.Časopis Sirius broj 5 (do duše nije na srpskom,ali... )
Harlan Ellison:AM (tako je prevedena) strana 26 do 41

Počinje ovako: " Gorristerov se leš mlitavo njihao visoko gore na ružičastom stropu prostorije za kompjutore. Hladan, vlažan vjetar puhao mu je neprekidno kroz šupljinu u glavi. Tijelo je visjelo s glavom prema dolje i bilo je pričvršćeno samo potplatom desne cipele. Pod širokom se bradom od jednoga do drugog uha protezao precizni rez kroz koja je istekla sva krv. Međutim, na podu niije bilo ni kapi krvi.
Kad nam se Gorrister pridružio i pogledao gore prema sebi, znali smo da nas je AM opet pošteno prevario i da ga je to radovalo. I stroju su povremeno bila potrebna skretanja. Trojica su morala povraćati i u nekom prastarom refleksu okrenuli su se jedan od drugog. "
Evo link za pomenuti broj Siriusa:

http://www.4shared.com/file/89367056...irius_005.html
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Emx77 na korisnoj poruci:
GaleOm (26.8.2009), Miki1987 (26.8.2009)
Stara 26.8.2009, 14:40   #55
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Spoiler za Mali report kako napredujem:

Konacno sam se izvukao iz price sa cepelinom, dodushe imao sam i srece da odmah potrefim shta treba da uradim..sad sam uzeo poslednjeg lika i usao u pricu sa zamkom...ubadao sam ekrane dok nisam pogodio E sad, ona spremacica shto cerupa kokosku mi je nudila sex shto sam velikodusno prihvatio iako sam 100% siguran da je to navlaka, ali nisam mogao da odolim naravno, sacuvao sam pre toga, pa cu sad da vidim gde da nadjem ogledalo
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 15:16   #56
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nažalost nije baš tako: jeste da sa svakim likom ima više od jednog mogućeg završetka poglavlja, ali samo su (po) dva - ili uradiš sve kako treba, pa junak kojeg si vodio nestane iz grupe kojoj se AM umilno obraća sa "Now which one of you would like to play my little game?", ili zabrljaš pa lik ponovo bude među ekipom na "prozivci".
Nije mi dao mira,pa sam morao malo da istražujem u vezi tih multiple endings,a vezanih konkretno samo za Nimdoka čije sam poglavlje prešao,a da ne saznam šta se dešava sa drugim "sudbinama".
Izgleda da nije samo po jedna verzija razvoja događaja vezana za happy end,ako se tako u opšte može reći.

Spoiler za spoiler:
Ja sam izašao iz logora tako što sam oslobodio logoraša sa žice, i onom pored ograde dao klešta,a on mi posle razbio na kapiji posudu u kojoj su stajale oči,i pustio me samo zato što sam im pomogao da se oslobode i reče mi ako me nađu opet presudiće mi.
A pazi ovo: "Put the eyes into the golem. Talk to the golem and select the option about the man on the barbed wire fence."
Zato i nisam mogao da probudim Golema,jer su mi razbili posudu u kojoj su stajale oči.
Našao sam ogledalo,pogledao se u njemu i rekao: ""Oh my god, it is true! 1945... turning my Jewish parents over to the Nazis for extermination. I have found the Lost Tribe! It is me! "
Otišao do zida ispred bunkera i pridružio se mrtvima u zidu tj prošao kroz zid,i posle ide ona slika koju sam postavio u jednom od prethodnih postova.
"Pa je junak kojeg sam vodio nestao iz grupe kojoj se AM umilno obraća sa "Now which one of you would like to play my little game?"

A drugo "happy end solution" (nastavak gornjeg citata iz bunkera sa Golemom):"Select Time is Truth,Golem wake up, then the one about 1945. Kiss the golem and tell him to follow you outside. In the laboratory, talk to Mengele as much as you can. Make him look into the mirror. Tell the golem to follow you outside, then turn control of him over to the lost tribe."

Baš me interesuje da li je tako sa svima - ali otom potom,polako.

Poslednja ispravka: draske73 (26.8.2009 u 15:38)
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 23:31   #57
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Pročitao sam pripovetku (obzirom da je jako kratka), i oduševio se.

Samo, ona .pdf verzija koju je neko ostavio za DL kao da je prelamana nogama. Na sto mesta spojene reči, nema interpunkcije (ili tako treba?)...

Evo jednog malo čišćeg izdanja.
http://www.surfturk.com/endoftheworld/ihavenomouth.html
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 8:38   #58
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

@zoran845

Pošto si ozvaničeni expert za avanture na ovom forumu , zamolio bih te ako ti nije teško,da nama "laicima" napraviš jedan spisak igara koje su dosta slične IHNMAIMS-u (a nadam se da ih ima).
Mnogo mi se sviđa ova igra - zagonetke su dobre i logične, kao i sama atmosfera i priča.
Please

Da li su Dark Seed i Dark Seed 2 u stilu IHNMAIMS-a i vrede li?

Poslednja ispravka: draske73 (27.8.2009 u 9:50)
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 8:52   #59
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... ona .pdf verzija koju je neko ostavio za DL kao da je prelamana nogama. Na sto mesta spojene reči, nema interpunkcije (ili tako treba?)...
Kao podmetač linka koji si spomenuo, kažem da si u pravu i da su reči u "mojoj" verziji pripovetke često spojene (što nije preveliki problem ako vladate engleskim, bar meni nije bio jer skoro da nisam primetio spojeve), ali...
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Evo jednog malo čišćeg izdanja.
Ni ovo izdanje nije bez falinke:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	1.jpg
Viđeno:	10 puta
Veličina:	62,8 KB
ID:	30429 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2.jpg
Viđeno:	10 puta
Veličina:	11,1 KB
ID:	30430 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	7,6 KB
ID:	30431
Na slici koja u dokumentu (kao što se iz priloženih snimaka može videti) fali je jedan važan citat (javlja se i u igri).

Moja preporuka svima je da čitaju Kečuinu verziju (pogotovu ako se slabo snalaze sa razdvajanjem spojenih engleskih reči) a nedostajući deo potraže u onoj za koju sam ja dao link u poustu #3.

Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
@zoran845 Pošto si...
Prvo: nisam nikakav official connoisseur of adventures , takvi sertifikati se još (bar ne kod nas) ne izdaju . Ono u PA je samo Nergalovo (doduše, dosta kompetentno) mišljenje.
Drugo: Nisam (još) igrao DS (ni keca, ni dvojku) , kao ni brdo drugih avantura (pa i klasika).
Ono što me (donekle) izdvaja od drugih ljubitelja, poštovalaca i znalaca žanra je ogromna želja da saznam nešto više o avanturama: da ih igram , čitam o njima, gledam slike i filmove izvučene iz njih.

Koliko je meni poznato, IHNMAIMS je poprilično unikatna igra (zato je, ponavljam, i dobra) pa ti ostaje da igraš nešto slično po ugođaju, a tu bi (možda) mogli da upadnu sledeći naslovi:
Spoiler za kobasicu od preporuka:
Chronomaster
The Dark Eye
Dark Seed
Dark Seed 2
The Dig
Ghosts
Harvester
Mission Critical
Morpheus
Necronomicon: The Dawning of Darkness
Neuromancer
Obsidian
Omikron: The Nomad Soul
Outcast
The Psychic Detective
Rama
Robot City
Sanitarium
Shadow of the Comet: Call of Cthulhu
Worldspiral: Liath
Zero Critical
Zork Nemesis: The Forbidden Lands

Uostalom, imaš čitavu enciklopediju avantura ovde, pa lagano prebiraj. Ako su drugi mogli da napišu, možemo i mi da čitamo, zar ne? Lakše je čitati nego pisati.
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
nama "laicima"...
Ne trebaju ti ovde znaci navoda - imaš manje pogođenih avantura no Pjanović .
Spoiler za šaljivi logički igrokaz:
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
... nama "laicima"...
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Ne trebaju ti ovde znaci navoda - imaš manje pogođenih avantura no Pjanović .
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Treba,treba, jer nisam ja ni laik po tom pitanju
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Pa to znači da si, kad su avanture u pitanju, laik
Citat:
draske73 kaže: Pregled poruke
Pa naravno.To sam i sam rekao već dva puta i ne vidim što bih se stideo toga.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Od ovoga što ti je Zoki ponudio, verujem da je Sanitarium najunikatniji (a i najjezivij, ako ćemo pravo).
Sanitarium jeste (naj)jedinstveniji (i bolji, u celini gledano), ali je The Dark Eye (meni) jeziviji .
U "Sanatorijumu" ima više groze nego jeze.

Poslednja ispravka: zoran845 (27.8.2009 u 13:02)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
draske73 (27.8.2009)
Stara 27.8.2009, 9:14   #60
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: I Have No Mouth And I Must Scream

Ma nije problem, ali je ružno. Da, sad se setih, fali onaj monolog...

Draske: Nisam igrao IHNMAIMS, ali Dark seedovi su definitivno vredni igranja (turobni, teskobni, napeti... da izludiš).

EDIT: Uuu, Neuromancer. Ako možeš da svariš XT-oliku grafiku (ja još igrao neki Mac port, sa onim ljubičasto-plavkastim momentima), ovo je odlično sajber pank rešenje.

Poslednja ispravka: Ketchua (27.8.2009 u 9:37)
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
draske73 (27.8.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, ihnmaims, opis igre, scummvm

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com