Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2015, 23:51   #10041
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja ga jesam gledao, više puta i smatram ga jednim od najboljih ratnih filmova. Svako ko prati ovu temu zna da si ti u stanju da iskopaš tu čuvenu američku propagandu i u ljubavnim komedijama. Zato sam se i javio, da neko ne bi preskočio film zbog tvoje paranoje.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2015, 0:22   #10042
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
The Book of Eli
Дензел разбија, Мила Кунис одлична, Гери Олдман савршен, а и остали су одлични. Жанр који обожавам да гледам, а овај филм ме, по атмосфери, мало подсећа на The Road, али мени бољи од њега. Атеисти ће вероватно реаговати бурније на срж приче, али ипак, оставивши по страни беспотребне критике, филм је један од најбољих у жанру. П. С. Подсећа и на ову игру коју сам играо пре око пола год.
Оцена 9/10.
Jesi provalio da je
Spoiler za .:
Denzel slep?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2015, 1:24   #10043
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Заборавио сам да тагујем на коју игру ме подсетио The Book of Eli, значи на ову игру.

Ocelot, пре свега, бркаш констатовање ситуације и опис филма (где сам навео да има пропаганде, ако се пажљиво прате дијалози), са паранојом и још важније - ја нигде нисам навео да се филм прескочи већ да је 1 од најбољих ратних, али да пропаганду треба искулирати. То је похвала. Када будем гледао Black Hawk Down, исто ћу га оценити најреалније могуће, али и навести да има пропаганде ако је буде.

Nexexcalibur, пре пар минута сам прешао на брзинз делове филма са њим и то нисам приметио, а онда погледах на нету и...невероватно. Мало су ми биле чудне неке ситуације у филму, али да ми ниси навео то, не бих знао вероватно никада.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2015, 1:31   #10044
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nije propaganda sve ono što se ne uklapa u tvoj pogled na situaciju.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
Ekiman (8.12.2015), Game fever (8.12.2015), goranmax (10.12.2015)
Stara 8.12.2015, 2:22   #10045
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Само онај ко није гледао тај филм, може да тврди то што си ти написао. Већ сам написао да је филм као филм ок, али пропаганда је дебело присутна и немој да обрћеш ствари, а можеш и да додаш по коју увреду да би добио још захвалница. На овом форуму, поред лицемерја и брда ствари, ме нервира и да ми неко соли памет када у опис филма унесем да је пропаганда! То је сува чињеница и код овог филма и код много других (посебно ратних филмова), па ако је филм пропаганда, то је тако у очима сваког гледаоца, само што то неко не истакне, а неко истакне. У том филму има толико реченица на рачун америчке "демократије", "храбре" војске, бораца за "правду" и "злих комуниста" Вијетнамаца, да је то несварљиво.
Iskreno nisu u pravu uopste...
FMJ je jedan od najboljih ratnih ali u isto vreme ANTI-ratnih filmova.
Ovaj film mozda nosi ''propagandu'' ali si je ti pogresno protumacio ovaj film salje poruku svega negativnog sto nosi ratni vihor,samo inteligentno upakovano u ratu u Vijetnamu.Film se deli na tri dela:
1.obuka,private Pyle-svi znamo kako je to zavrsilo i to je jasna antipropaganda vojske,rezima,drustva i same Amerike.

2.Sama desavanja na terenu:Pakao rata.
Ovde vidimo jedinicu kako je gleda pojedinac,klasicno huskanje u grudi we are marins we are freedom,democracy,dead-vietkong=good vietkong....Znaci isto maco prese*avanje,sa isto tako tuznom slikom besmislenosti.

3.Snajperist:jos jedan po meni prikaz svog beznadja situacije kada otkriju indentitet snajperiste,o kojemu ne znamo nista, shvatamo da je i on samo jedan u nizu tragicnih likova koji se bori za ono sto smatra da je dobro/pravedno a da cak ne znamo ni ime.Imam osecaj da su to shvatili i marinci u filmu,zbog cega je ovaj film toliko dobar po meni.
Kubric je imao jos jedan ratni film Dr Strangelove samo sto je to komedija a ovo vise naginje na realnost.Ali oba filma su ANTI-ratni filmovi.

I da nemojmo zaboraviti kraj gde maricni pevaju pesmu Miki Maus kluba kroz sravjenu zemlju koja gori(Dizni kao jedan predstavnik Americkog nacina zivota i celokupne pop culture).Propaganda?Bas obrnuto, pogresno si shatio film totalno...

Secam se da su mnogi rekli za film Lepa sela,lepo gore da je antisrpski film dok su drugi rekli da velica Srbstvo....Poenta je da film nije ni jedno ni drugo nego prikazuje svu nesrecu i strahote rata!
Samo svako tumaci kako njemu vetar duva .

Poslednja ispravka: Ekiman (9.12.2015 u 2:39)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
caine (8.12.2015), ezenkiel (15.12.2015), Game fever (8.12.2015), goranmax (10.12.2015), JzmA (8.12.2015), micko76 (8.12.2015), Ocelot (8.12.2015), pentraksil (8.12.2015)
Stara 8.12.2015, 12:40   #10046
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Absolutely Anything (2015), http://www.imdb.com/title/tt1727770/



A group of eccentric aliens confer a human being with the power to do absolutely anything, as an experiment.

Solidna opuštajuća komedija, bez nekih prevelikih pretenzija. Ako hoćete da se lepo zabavite uz film, onda će neoriginalna ideja, dobri efekti i odlična gluma Sajmona Pega i Kejt Bekinsejl, uz glasove Montipajtonovaca i Robina Vilijamsa, biti sasvim dovoljni. Ako biste da vidite samo nešto lepo... pa, već sam pomenuo Kejt ili Emili Blant u sledećem filmu

*** *** ***

Into the Woods (2014), http://www.imdb.com/title/tt2180411/



A witch tasks a childless baker and his wife with procuring magical items from classic fairy tales to reverse the curse put on their family tree.

Vizuelno fantastičan mashup raznih poznatih bajki, sa odličnom glumačkom ekipom
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2015, 21:53   #10047
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ZoNi, јел Into the Woods мјузикл са баш много певања или само онако повремено? Питам јер се јежим од сталног певања у филму, а пре неки дан сам избрисао Sweeney Todd-а, јер нисам могао да издржим, а баш сам хтео да га гледам...

Ekiman,
Spoiler za Да:
тих пар фаза које си описао сам ја савршено разумео и јежио се сцена у смислу шта рат учини од човека (посебно оно са снајпером), али сам се ухватио исмејавања Вијетнамаца што је често чињено (баш пуно) те, независно зашто, сметало ми је, а могла је да се смањи та количина шовинизма. Све остало је јасно...можда је филм и 9 па и 10 заслужио...можда бих додао и она снимања војника пред камерама, упечатљив призор, нема шта.
А сада Кополин серијал филмова, које сам такође гледао када и Кјубрикове.

The Godfather
Чувени филм, који је на мене оставио позитиван утисак, али по мени далеко од титуле 1 од најбољих филмова икада. Ово је прича о мафијашима, али са много више елемената. Оно што је овде најпозитивније је врхунска глума, а пре свих лик Дон Корлеонеа, представљен од Марлона Бранда, као 1 од најбољих филмских ликова икада и кључни разлог због ког сам одлучио да коначно одгледам ово. Затим, поред глуме, уметнички елемент који обавија цео филм и то се јасно препознаје. Прича, глума, музика, све је у складу, али да није било потпуно непотребних сцена, посебно продужених (попут весеља са почетка филма), филм би био далеко бољи и ту је Кополина кључна грешка односно такве сцене и предуго трајање филма. То је требало боље уредити и скратити на максимум 2 сата, иако и поред толиког трајања нисам осетио досаду, што ме опет изненадило. Уживео сам се у радњу и ликове и филмом сам задовољан.
Оцена 8/10.

The Godfather: Part II
Мени је више легао овај наставак, јер се управо елиминишу наведени недостаци из првог дела, али и развија прича о пореклу Дон Вите Корлеонеа и приказује јачање моћи његовог сина и осталих ствари које се дешавају у породици као и свету, где се мења ситуација по питању мафијашких породица. Јако добро приказан и моћан филм, са коначно и легендарним Робертом Де Ниром. Изненађен сам колико добро и он и Ал Паћино говоре италијански, као рођени Италијани, али добро, порекло је то...Радња се одвија изузетно добро, а чак и поред чињенице да филм траје више од 3 сата (пола сата дуже од 1. дела), није ми било досадно. Глума и прича, посебно карактери младог Вита и Мајкла, су обележје другог дела.
Оцена 8,5/10.

The Godfather: Part III
Одличан филм који у црно обавија многе и доноси тужне моменте породици Корлеоне. Ново време, другачији потези, тешке одлуке, све је то део приче 3. дела. Делује лошије од претходна 2 дела, али иако је то тачно, филм је доста добар и не одудара од препознатљивости. Овде је присутна велика количина емоција, посебно пред крај. Копола је одлично заокружио трилогију којом сам веома задовољан, иако не волим мафијашке драме и при томе предугог трајања. Има материјала да се уради и 4. део, али иако би то било лепо, можда је најбоље да се то не чини.
Оцена 7,5/10.

The Rainmaker
Поред Кума, ово је још једно Кополино ремек дело (такође рађено по књизи, али из ’95). Дакле, укратко, ово вам је драма у чијем центру је борба за правду у судници. Дакле, ако волите овакав тип филма, са адвокатима, борби за правду, надмоћи новца и свега осталог што се дешава иза завесе, онда је ово прави филм за вас. Цела та прича, уз изузетну глуму и радњу која се феноменално одвија, вас прилепи уз екран. Онај ко цени кључне елементе филма, уметнички или бар скоро реално приказане као да сте присутни, препознаће квалитет. Ценим када је филм акција, па нас забави пре свега ефектима и борбама (најбољи пример су Марвелови филмови), али овај филм је посебна категорија.
Оцена 9/10.

Остала 2 Кополина филма стављам у прозор због уштеде простора.
Spoiler za Остала 2 филма:
Bram Stoker's Dracula
Одличан филм о Дракули. Музика и глума су најјачи адути, а прича је исто добра. Радња се одвија квалитетно. Могуће је да је ово можда и најбољи филм о Дракули, али их је превише снимљено, тако да ћу пропустити да о томе пишем, а и није ни релевантно. Љубитељима овог типа хорора ће се највероватније свидети.
Оцена 7,5/10.
Apocalypse Now
Развукао сам гледање овог филма. Нарација главног глумца ми се свиђа, мало и глума, али избор глумаца не. Знам да глуме Брандо, Форд и Дувал, али генерално ми се филм уопште није свидео. Тотална супротност Кјубриковом Full Metal Jacket. За оне који овај филм сматрају најбољим икада, питам се само шта су они гледали када могу такве грозоте да напишу. Просто, филм иако није лош (далеко од тога), иако има врхунске глумце, иако има одличну причу представљену одличном нарацијом главног глумца Мартина Шина, поред свега тога, Кополин филм ме баш некако...удаљио од првобитног узбуђења приказом, у првих пола сата, сат. Касније бива најбоље на оној плажи, сурфовање и код Француза на вечери (ово нису спојлери, не брините се). Део са Брандом је био најдосаднији, због много пасивне радње. И да додам да су дијалози такође одлични. Филм ме генерално разочарао, али ништа страшно. Коме се свиђа, то је само зато што су укуси различити, а ја лично ово не бих препоручио, јер баш ми није легао.
Оцена 5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2015, 23:59   #10048
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
ZoNi, jel Into the Woods mjuzikl sa baš mnogo pevanja ili samo onako povremeno?
Pa, ne pevaju sve vreme, ali pevaju prilično Ni ja ne volim to, ali mi ovde nije mnogo smetalo...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2015, 1:03   #10049
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Свако има право на своје мишљење, али брате Романтик, ја бих се запитао о неким стварима када ти је Апокалипса досадна и оцењујеш је са 5/10. Значи, ОК је да то теби буде тако али онда мораш прво себи да признаш да очигледно ниси компетентан да оцењујеш квалитет филмова.

Ево, мени класична музика почне да иде на живце након пола сата али баш зато се не усуђујем да критикујем (а свирам гитару више од једне деценија, дакле имам додира са извођењем музике).

Апокалипса је апсолутно величанствен филм, а део на острву убедљиво најбољи.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
ezenkiel (15.12.2015), Game fever (11.12.2015), goranmax (10.12.2015), nameless1 (9.12.2015), Skenderevo (10.12.2015)
Stara 9.12.2015, 17:00   #10050
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa sad, razumem da je Apokalipsa nekome dosadna, ali ne uvideti neke brilijantne delove je van svake pameti. Kao sto rece za klasiku, nekoga moze da smori, ali ne uvideti velicanstvenost iste je neshvatljivo.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
caine (9.12.2015)
Stara 9.12.2015, 19:32   #10051
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bas bih voleo da vidim kako bi Romantic ocenio filmove Tarkovskog. Verovatno bi se raspon ocena kretao od 1-4, jos bi isprozivao sve kriticare, rezisere i filmofile koji ga hvale- kao: 'Ma sta oni znaju?'
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
caine (9.12.2015), Skenderevo (10.12.2015)
Stara 9.12.2015, 21:40   #10052
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
ne uvideti velicanstvenost iste je neshvatljivo.
Klasična muzika nije veličanstvena. Neka dela možda jesu, neka su smor najgori.

Ne razumem kako neko ne može da shvati da neki film/muzika/knjiga/slika/skulptura jednoj osobi može da bude super, možda čak i velikom broju ljudi može da bude super, ali da će uvek postojati oni kojima je to potpuna dosada/glupost/smor? Ovo je kao ono kad sam ja rekao da je Odiseja 2001 meni potpuno nezanimljiv, sveukupno nikakav film (iako volim SF)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
mmarko (10.12.2015), mp3lopov (10.12.2015)
Stara 9.12.2015, 22:11   #10053
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zoni kaže: Pregled poruke
klasična muzika nije veličanstvena. Neka dela možda jesu, neka su smor najgori.

Ne razumem kako neko ne može da shvati da neki film/muzika/knjiga/slika/skulptura jednoj osobi može da bude super, možda čak i velikom broju ljudi može da bude super, ali da će uvek postojati oni kojima je to potpuna dosada/glupost/smor? ovo je kao ono kad sam ja rekao da je odiseja 2001 meni potpuno nezanimljiv, sveukupno nikakav film (iako volim sf)
То може да се схвати, постоји чак и објашњење за то. Ево нпр, има људи којима је математика супер, али она мени од шестог разреда основне школе има мало смисла

Погрешан је приступ да се сопствени укус и мишљење узимају за некакв објективни став. ОК је да се напише "мени је овај филм глуп" али инсистирати на томе и покушати доказати то је већ ствар за упућеније, стручније итд. Све оно што већина нас овде није, а критиковати један тако признат филм као што је "Апокалипса", таквих нема више од 10 на свету.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
caine (9.12.2015), Game fever (19.12.2015)
Stara 9.12.2015, 22:36   #10054
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
kritikovati jedan tako priznat film kao što je "Apokalipsa", takvih nema više od 10 na svetu.
Meh... Ja sam kritikovao gomilu poznatih i "cenjenih" filmova (pomenuta Odiseja, Fight Club, Kum...). Jednostavno, meni su bili dosadni ili loši, znam neke ljude koji se slažu sa takvom ocenom, znam i one kojima se sviđaju...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2015, 22:37   #10055
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zoni kaže: Pregled poruke
meh... Ja sam kritikovao gomilu poznatih i "cenjenih" filmova (pomenuta odiseja, fight club, kum...). Jednostavno, meni su bili dosadni ili loši, znam neke ljude koji se slažu sa takvom ocenom, znam i one kojima se sviđaju...
Ма ти си ОК, поједини баш имплицирају и пишу много редова о томе.. Твој филмски укус смо сви упознали последњих година и сви ти се потајно дивимо
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
ZoNi (10.12.2015)
Stara 10.12.2015, 1:17   #10056
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Свако има право на своје мишљење, али брате Романтик, ја бих се запитао о неким стварима када ти је Апокалипса досадна и оцењујеш је са 5/10.
Свако осим мене, јел да? О неким стварима...
Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Значи, ОК је да то теби буде тако али онда мораш прво себи да признаш да очигледно ниси компетентан да оцењујеш квалитет филмова.
Spoiler za ОЧЕ НАШ:
Оче наш, који си на Небесима, признајем, грешан сам...јер имам субјективно мишљење о чувеном филму...
Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Апокалипса је апсолутно величанствен филм, а део на острву убедљиво најбољи.
Наравно...ТЕБИ и великом броју људи, али НЕ свима.
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
..., ali ne uvideti neke brilijantne delove je van svake pameti.
Болдујем реченице из свог поста као поништавање твог болдованог.
Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Нарација главног глумца ми се свиђа,.. ...иако није лош (далеко од тога), иако има врхунске глумце, иако има одличну причу представљену одличном нарацијом главног глумца Мартина Шина, поред свега тога, Кополин филм ме баш некако...удаљио од првобитног узбуђења приказом, у првих пола сата, сат. Касније бива најбоље на оној плажи, сурфовање и код Француза на вечери (ово нису спојлери, не брините се). И да додам да су дијалози такође одлични.
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Bas bih voleo da vidim kako bi Romantic ocenio filmove Tarkovskog. Verovatno bi se raspon ocena kretao od 1-4, jos bi isprozivao sve kriticare, rezisere i filmofile koji ga hvale- kao: 'Ma sta oni znaju?'
Spoiler za Да:
Па и да дам те оцене, то је моје субјективно мишљење, а ја никада нисам исказивао непоштовање ни ка једном филму, посебно чувеном и цењеном (што се види из мог описа Blade Runner-a, Одисеје, болдованог везаног за филм Apocalypse Now итд).
Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
То може да се схвати, постоји чак и објашњење за то. Погрешан је приступ да се сопствени укус и мишљење узимају за некакав објективни став. ОК је да се напише "мени је овај филм глуп" али инсистирати на томе и покушати доказати то је већ ствар за упућеније, стручније итд. Све оно што већина нас овде није, а критиковати један тако признат филм као што је "Апокалипса", таквих нема више од 10 на свету.
У горњем делу текста ме критикујеш за моје неслагање са већином, а у овом цитату (подвучено) износиш све супротно - тежњу да узвишеност тог филма прикажеш управо објективно, негирајући субјективност и лични укус, па и расположење и остале факторе који могу допринети оцени филма. А то да поједини имплицирају и пишу редове си наравно мислио на мене, па се просто питам има ли смисла да дајем детаљне описе, не вређајући икога, максимално реално, уопште на овом форуму када се сви уроте против мене чим повредим нечије осећање или шта већ, везано за филм (посебно чувен)? Велики безобразлук, а ако иоле доприносим овој теми, не видим поенту, па и поред многих постова на које сам потрошио превише вредног времена...а ако неко мисли да су неки критичари, глумци или ко већ нешто много компетентни у смислу да њихова оцена или мишљење буде водиља, онда је то негација свог ЈА и чист идиотизам. Не могу ни да замислим шта би било да сам испљувао Кума, који ми се доста свидео...
Spoiler za Фолирања...:
И то фолирање да је неко овде професионални филмски критичар је смешно, јер сви смо филмофили који овде остављамо описе гледаног, ништа више од тога, а и да је неко то, па шта са тим?
Крај приче око овога. Вратимо се теми.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 2:24   #10057
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Oko čega je ova polemika?
DE GUSTIBUS NON DISPUTANDEM EST

Poslednja ispravka: GoranSTX (10.12.2015 u 10:05) Razlog: Izbrisan deo koji bi definitivno izazvao nepotrebnu polemiku...
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 9:58   #10058
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Klasična muzika nije veličanstvena. Neka dela možda jesu, neka su smor najgori.

U globalu, jeste velicanstvena. I tu po meni nema dileme. Kao npr. neko je pomenuo matematiku...isto vazi....neko moze da je mrzi iz dna duse, da mu bude smorna.....ali uticaj i korist niko ne moze da ospori....isto vazi i za filmove od kojih su mnogi pioniri zanra i pola filmova danas ne bi bilo moguce bez njih. Mozda jesu smor nevidjeni, ali su kultni filmovi sa razlogom. Niko ne kaze da mora da ti se svidja, to je druga stvar.

@Romantic

Ne mislim direktno na tebe, vec generalno za neke kultne filmove i polemiku oko toga da li je film bezveze itd.

Poslednja ispravka: GoranSTX (10.12.2015 u 10:05) Razlog: Izbrisan deo koji bi definitivno izazvao nepotrebnu polemiku...
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 11:59   #10059
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Moram da podrzim Romantica, iako se ne slazem s njegovim misljenjem, on jeste naglasio da je to samo njegov subjektivan dozivljaj.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2015, 15:13   #10060
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Apocalypse Now
Развукао сам гледање овог филма. Нарација главног глумца ми се свиђа, мало и глума, али избор глумаца не. Знам да глуме Брандо, Форд и Дувал, али генерално ми се филм уопште није свидео. Тотална супротност Кјубриковом Full Metal Jacket. За оне који овај филм сматрају најбољим икада, питам се само шта су они гледали када могу такве грозоте да напишу. Просто, филм иако није лош (далеко од тога), иако има врхунске глумце, иако има одличну причу представљену одличном нарацијом главног глумца Мартина Шина, поред свега тога, Кополин филм ме баш некако...удаљио од првобитног узбуђења приказом, у првих пола сата, сат. Касније бива најбоље на оној плажи, сурфовање и код Француза на вечери (ово нису спојлери, не брините се). Део са Брандом је био најдосаднији, због много пасивне радње. И да додам да су дијалози такође одлични. Филм ме генерално разочарао, али ништа страшно. Коме се свиђа, то је само зато што су укуси различити, а ја лично ово не бих препоручио, јер баш ми није легао.
Оцена 5/10.
Sto se Apokalipse tice, gledao sam remek delo.
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com