Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2010, 0:57   #1
pfc016
Novi član
 
Član od: 7.10.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

Bio bih nenormalno zahvalan ko mi pomogne. Ovako stoje stvari trebam da napravim jedan sajt jednom prijatelju kome sam obecao. Sajt o manjem marketu i moj prijatelj zeli sam da azurira sajt tj. da sam ubacuje slike proizvoda koji su na akciji...npr akcija meseca, akcija nedelje..itd
Mogu li slike da se preko FTP-a (npr. Total Comander) ubacuju a da skripta ili baza...sta vec... postavi to na sajt gde mu je mesto....?
pfc016 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 1:05   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

Koliki je budžet projekta i kakve su tačne specifikacije?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 1:22   #3
pfc016
Novi član
 
Član od: 7.10.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

Ma nema nikakav budzet. Moj dobar prijatelj ima manji market i obecao sam mu da cu mu napraviti sajt. Medjutim on zeli da na sajtu postavi proizvode akcije nedelje, akcija meseca...itd ali ja ne mogu svakog dana da menjam proizvode...pa sam mislio da li postoji nacin da on preko FTP-a ubacuje slike proizvoda ali da se na sajtu te slike postave gde trebaju.
Od prilike... dir. akcija meseca tu se smeste svi proizvodi koji su na akciji ovog meseca ali da se slike same postave na stranicu Akcija meseca...
pfc016 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 1:38   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

Da probam da rezimiram.

1) Budžet za izradu web aplikacije ti je tačno 0 dinara i 0 para?
2) Ponudio si se da prijatelju uradiš besplatno web aplikaciju iako nemaš nikakvo prethodno iskustvo na polju izrade web aplikacija?
3) Očekuješ da ti sada neko odradi kompletan posao bez ikakve nadoknade da bi ti mogao da ispuniš tvoje obećanje prijatelju?

Da ti prekratim muke i odmah kažem.... Niko normalan neće pristati da ti pomogne na taj način. Izrada web aplikacija je posao kao i svaki drugi i eventualno možeš da dobiješ pomoć od kolega za neku sitnicu koja te muči ali da ti neko izradi kompletan sistem za 0 nemačkih maraka tome nemoj da se nadaš skoro.

Moja ti je preporuka da unajmiš nekoga ko se profesionalno bavi izradom web aplikacija i da lepo platiš izradu onoga što ti treba.

Poslednja ispravka: holodoc (7.10.2010 u 1:51) Razlog: Gamatičke geške and stuff...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 8:36   #5
pfc016
Novi član
 
Član od: 7.10.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

A sta je tu lose da li je 0 to je moj problem. A da li neko zeli da mi pomogne ili ne i to nije tvoj problem, ne pricaj u mnozini. I kao trece zbog takvih kao ti naslov teme je napisan velikim slovima STA MI TREBA? sto znaci da ne trazim da mi neko uradi aplikaciju!!!!
pfc016 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 9:00   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

Nema potrebe za živciranjem, dobro ti je čovek rekao, teško da možeš tu nešto sam da završiš, pogotovo bez znanja i bar malo iskustva.Nisam siguran za 0 dinara da možeš nešto da uradiš, ali za oko 2000+ dinara godišnje zakupiš domen i hosting, instaliraš joomla cms (besplatan) na taj hosting, središ izgled, moći ćeš svašta da radiš.Ali to nije ni brzo ni lako, kao ni jedan drugi posao što kaže holodoc.Ako uopšte nemaš iskustva sa veb dizajnom i web programskim jezicima, mani se toga i angažuj nekog lika iz kraja (ili pak profesionalca) da to odradi za neku prihvatljivu sumu i rešena stvar.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 9:52   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

Citat:
pfc016 kaže: Pregled poruke
Mogu li slike da se preko FTP-a (npr. Total Comander) ubacuju a da skripta ili baza...sta vec... postavi to na sajt gde mu je mesto....?
Moze... ali ce ti verovatno pored slika trebati i neki xml fajl u kome ce pisati ime proizvoda + jos neki podaci o proizvodu i za koju sliku se vezuje. Mozes napraviti skriptu koju kad pokrenes skenira taj folder gde se uploaduje sve to i napuni ti bazu... ili mozes napraviti cron koji ce pozivati tu skriptu na svakih xx sati, minuta, sekundi, dana, sta god ti vec treba.

Mada kao sto holodoc rece, ako ne znas nista o web programiranju i bazama, tesko da ces napraviti i "hello world", a kamoli ovo.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 11:26   #8
pfc016
Novi član
 
Član od: 7.10.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

HVALA PATTON, znam osnove naravno, ali nisam znao kako da odradim da li css,xml,php. Naravno citacu o tome pa cu mozda i ukapirati. Patton hvala jos jednom ako jos imas neki savet ili znas gde mogu pogledati tutorial gde mogu lakse ukapirati bio bih ti zahvalan.
pfc016 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2010, 3:22   #9
creepy00
Novi član
 
Član od: 1.11.2010.
Poruke: 7
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POMOC SKRIPTE,BAZE ne znam sta mi treba!

Pa evo ovako:
HTML ti treba za kreiranje sadrzaja na stranici.
Css ti treba da uredis kako ce ta stranica da izgleda.
PHP ti treba da bi odradio "logiku" tj. programiranje. Za to preporucujem da savladas MVC tehnologiju uz pomoc nekih od framework-ova (preporucujem CodeIgniter za pocetnike)
MySQL ti treba da bi cuvao i rasporedjivao dinamicke podatke (moze i xml ali moj glas ide bazi)

Inace ovo se klasifikuje kao lower-medium tezine sajt (zbog logike i baze) i kosta minimum 250e realno na trzistu. (cisto da znas koliku uslugicu cinis drugaru )

P.S. Internet toliko vrvi od tutorijala za sve gorenavedene skracenice da je stvarno neumesno pored svemocnog gugla pitati ovde za njih...
creepy00 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne mogu da se setim imena igre... !!!NWO O igrama uopšte 730 2.6.2023 22:08
treba pomoc oko dvd plejera!! ivan011 Foto i audio/video 3 6.7.2007 16:53
Treba mi mala pomoc? BeerBaron Šta da kupim? 11 29.1.2006 4:50
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com