Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2010, 1:21   #1
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Question Pregrevanje procesora na Toshiba Satellite

Od nedavno imam velikih problema sa temperaturom procesora. Radi se o Toshiba Satellite a210-1ap, sa AMD Turion64 x2 procesoru koji radi na 2.1GHZ.

Već duže vreme koristim i neko prosečno Titan postolje sa 4 ventilatora, ali poslednjih dana temperatura procesora je oko 90 stepeni C pri opterećenju od max 10%!!! Proverio sam sa nekoliko programa za merenje i rezultat je definitivno tačan. Takođe, notebook je topao kao nekad, kad sam ga u sred leta na +35 stepeni koristio bez dodatnog hlađenja. Sistem ventilatora ugrađen u lap-top radi neprekidno. Pretpostavljam da se nakupio prašine, ali napominjem da sam mnogo vodio računa da ga uvek koristim na čvrstoj, čistoj podlozi.

Ovo sam primetio slučano... Izašao novi PES pa smo se malo intenzivnije igrali. U početku je radio na full detaljima, a onda posle izvesnog vremena počeo da secka... Vratio sam rezoluciju na low, mada konfiguracija očigledno može da izgura full jer je radilo tako nekoliko dana, ali seckanje se nastavilo. Pretpostavljam da umire procesor pa me zanima šta mi savetujete da uradim.

Hvala!
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2010, 1:36   #2
coldman
Član
 
Član od: 6.11.2008.
Lokacija: BG, Vozdovac
Poruke: 56
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pregrevanje procesora na Toshiba Satellite

Ne znam zasto mislis da cpu crkava?
To sto secka sada moze da bude problem bas oko pregrevanja.
Otvori i izduvaj. Sto je sigurno sigurno je. Naravno, otvori ako je izasao iz garancije.
I prasina uvek nadje put unutar racunara
coldman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2010, 3:33   #3
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Pregrevanje procesora na Toshiba Satellite

Pa svakako da CPU ne voli da radi na toliko visokoj temperaturi i da mu to skraćuje životni vek.

Nešto i nisam rad da ga skroz otvaram. Menjao sam tastaturu ali to nije naročito teško... Bojim se da još nešto ne pokvarim. Videću koliko ta usluga košta u servisu pa ako se ne radi o nekoj velikoj cifri, bolje da se oni petljaju sa tim...
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2010, 16:32   #4
coldman
Član
 
Član od: 6.11.2008.
Lokacija: BG, Vozdovac
Poruke: 56
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pregrevanje procesora na Toshiba Satellite

Opet, ako nisi siguran bolje prepusti drugome. Ali to se odviju srafovi odozdole, lagano prebrise, izduva i vrati nazad.
coldman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Counter Strike FAQ, Serveri, Troubleshooting Sale013 Mrežne igre 93 24.4.2020 15:26
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
[Monitor] BenQ G2420HD Aibo Opisi, recenzije i testovi 31 6.4.2011 15:04
Counter Strike na Hamachiju nameZola Mrežne igre 0 18.6.2009 14:01
Ne vide se dva računara! milicgoran Komunikacioni uređaji i umrežavanje 23 15.6.2009 22:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com