Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2011, 0:07   #1
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom O Avernum serijalu

Posto se o Avernumu gotovo nista ne zna ili veoma malo zna odlucih da otvorim temu i napisem koji tekst. Cisto da o Avernumu ima nesto na SK forumu.

Avernum je RPG serijal kompanije Spiderweb software. Njegov tvorac je Jeff Vogel.


Jeff Vogel i Mariann Krizsan


Covjek koji potpuno sam obavlja sve poslove u procesu kreiranja igara: osmisljavanja koncept i pricu, programira, kuca tone i tone tekstova za RPG, pise milione skripti... U kompaniji je zaposlena i njegova surpuga Mariann, kao precednica kompanije.

Avernum je rimejk serijala Exile. Devedesetih godina izasle su Exile I, Exile II, Exile III i Blades of Exile. Pa je po njima kasnije nastao Avernum.


Exile III: Ruined World


Do sada je izaslo cak 7 Avernum igara i to:

  • Avernum 1
  • Avernum 2
  • Avernum 3
  • Blades of Avernum
  • Avernum 4
  • Avernum 5
  • Avernum 6
Smatra se da je A6 konacan kraj serijala. Mada Avernum zivi dok god je ziva i mala avernum fan zajednica (otisao sam i ja na njihov forum i pomogao im koliko sam mogao ) koja radi na Blades of Avernum scenario editoru. Oni jos uvijek mukotrpno rade na scenarijima koje cemo moci da igramo u 2011.-oj godini!

Avernum je mala RPG igra koja staje u svega 7MB i mozete da je potjerate na svom najstarijem PC-u koji imate. U tih 7Mb staje ogroman sadrzaj koji cete moci da igrate nedeljama. To je oldschool RPG... ustvari on je jos vise retro RPG koji nosi smek i cake svh onih RPG-ova koje su krasile igre sa vasih najstarijih masina.

Prica je zanimljiva i odmah vas uvuce u igru. Zivite u svijetu u kojem je sva vlast i sila skoncetrisana u rukama samo jedne grupe mocnika. Kod ljudi koji upravljaju Carstvom. Naime skoro citavu planetu (ili bar njen otkriveni dio) na kojoj zivite pokorilo je CARSTVO (Empire). Carstvo je vijekovima osvajalo dio po dio kontinenata otimajuci ih od razlictih humanodia i cudovista. Da bi se napokon nametnuli kao univerzalni oslobodioci i cuvari cojvecanstva, pokorivsi citavu planetu. U periodu vladavine cara Hewtrona doslo je do naglog pritiska na ljude, stanovnike carstva,u cilju suzbijanja bila kakovg pokreta otpora, ustanka, ideja o podjelama... bilo cega sto bi moglo da dovedee do ozbiljnijeg poremecaja carske harmonije. Tako se doslo do toga da se i pod najmanjom sumljom, i bez pravih dokaza hapsilo i odvodilo u zatocenistvo.

A ne tako davno doslo je to otkrica ogromnog broja prirodnih podzemih lavirinata. Pa su slali ekspedicije da ispitaju i vide sta se dole nalazi. Kako se ni jedna od tih grupa nikada nije vratila ziva odlucili su da obustave istrazivanja, a kasnije je Hewtron podzemlje vidio kao nacin da se jeftino otarasi svih nepodobnika. Medjutim dole nisu slali samo politicke krivce,vec i raznorazne kriminalce, lopove i bandite; kao i one koji se nisu uklapali u korumpirani carski sistem.

Svi su oni svoje mijesto nasli u Avernumu. Nazivu za ogroman sistem podzemnih hodnika, pecina, galerija i tamnica; apsolutno nepoznat ljudima sa povrsine.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (12.1.2011 u 14:04)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
D.J.Quimby (1.7.2017)
Stara 12.1.2011, 1:00   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Nabavio sam Avernum serijal, ukljucio prvi deo da malo bacim pogled, stigao do ekrana za pravljenje lika i skapirao da na ovu igru ne moze "malo da se baci pogled". Deluje jako slozeno, te sam odlozio igranje za neku priliku kad budem imao malo vise slobodnog vremena. A sto se tice grafike nista joj ne fali, pregledna je, funkcionalna i to mi je dovoljno.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 14:51   #3
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Avernum 1



Posto su sve igre iz serijala veoma slicne, da kazem nesto o prvom dijelu.

PRICA - Ljudi koje je Carstvo poslalo u Avernum postepeno su se organizovali i stvorili zajednicu koja je imala sanse da prezivi. Od nicega poceli su da razvijaju poljoprivredu, rudarstvo, zanatstvo, itd. Izgradili su nekoliko gradova, medju kojima je i veliki dvorac (castle) u kome je stolovao Kralj Micah. Micah je imao velike zasluge u podizanju prvih kolonija i organizaciji doseljenika te je tako stekao ugled i istatus kod naroda, koji ga je krunisao za kralja.

Treba spomenuti i progon nekoliko najvisih carobnjaka iz samog vrha carske akademije i dvora. Velika greska Carstva bila je kada su iz banalih, neopravdanih razloga... a sve zarad visih , nedokucivih politickih interesa sa pozicija svrgli veoma uticajnu i mocnu intelektualnu elitu. I poslali je pravo u Avernum. U Avernumu vecina ovih veoma mocnih carobnjaka radila je u interesu te zajednice. Formirala carobnjacku akademiju (Tower of Magi) u kojoj su obucavani magovi. Gdje se bez strogih carskih restrikcija i cenzure djelilo znanje svima koji su zeljeli da uce. Uticaj magije doveo je do brzog napretka podzemog svijeta... npr. stvorene su velike magicne gljive koje su bile u stanju da proizvode svijetlost. I time se donekle potisnuo vjeciti sumrak koji vlada dole.

I gdje ste u svemu tome vi? Pa vi ste sve do sada na povrsini... i pogadjate... u kucu vam upada carska patrola i ko zna zbog cega salje u portal. Koji vas prebacuje u Avernum.



I dole u Avernumu pocinje ova igra. Dosli ste potpuno nespremi pa vam je odmah pruzena pomoc u tvrdjavi "Fort Avernum" koja prima izbjeglice. Nakon sto ste se raspitali o osnovnim stvarim i situaciji dole, pocinje vas avaturisticki zivot... Tokom kojeg cete ici od grada do grada, istrazivati i rjesavati lokalne probleme i zadatke dok ne steknete takvu slavu da ce i sam kralj biti zainteresovan za vas. I to je sve sto se tice price jer za dalje treba vi da igrate. I da je sami otkrijete!



GRAFIKA - Grafika u ovoj igri je zaista losa. Dakle cak i za standarde kada se pojavila (2000.-ia godina) moglo se reci da je ona losa. Cesto je predmet sala gejmera koji imaju quad kompove i graficke kartice od po 500 evra. Zvuka kao i da nema. Ali te tehnicke karakteristike stvarno nisu nesto sto Avernum zeli da ponudi. Avernum je Retro igra koja se nameracila da izvuce do maksimuma bas taj retro smek, koji je danas izgubljen i daleko manje zastupljen... a zbog koga smo nekada danima visili za igrama teskim i po par desetina kilobajta. U pitanju je jednostavna 2D izomterijska grafika, koja izgleda kao da je 3D ali to nije. Za meni licno grafika koja najbolje pase RPG igrama.


Poslednja ispravka: Zuti Bar (12.1.2011 u 15:12)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:43   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Nažalost, autor ovog serijala je lud i traži po 25$ za svaku od igara.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 23:00   #5
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

I ocigledno nije upoznat sa pojmom piraterije
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 23:06   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
GRAFIKA - Grafika u ovoj igri je zaista losa. Dakle cak i za standarde kada se pojavila (2000.-ia godina) moglo se reci da je ona losa. Cesto je predmet sala gejmera koji imaju quad kompove i graficke kartice od po 500 evra.
Pa sad... meni je bila užasna i dok sam imao Celeron 3 na 1,2 GHz i GeForce 4, tako da nije problem u gordosti igrača sa skupim hardverom, nego je stvarno ovaj lik mogao malo više da se potrudi i da nađe neke dizajnere pa makar i studente.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 23:57   #7
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

http://www.avernum.com

Sajt Avernum igara. Avernum Triology CD je $45.0 Treba napomenuti i da demo (besplatna verzija igre) sadrzi cak i do 25% ukupnog sadrzaja. Pa uzimajuci u obzir duzinu RPG-a, samo njih da probate mozete se sasvim solidno naigrati.


Kada se govori o grafici - istina da je ona bila prevazidjena i u vrijeme nastanka tih igara. Ali oduvijek je bila specificna, posebna. Sa svojim smekom i stilom. Kada sam prvi put startovao A3, igra mi je bila odbojna zbog nedostatka animacija i dosta slabe grafike. Medjutim, pustio sam da me atmosfera uvuce i tada sam shvatio da zaista nije sve u grafici. Slazem se apsolutno da nije po srijedi razmazenost igraca. Grafika je svakako trebala da bude bolje uradjena. Ali i ovako siromasan stil je specifican na neki svoj nacin. Dakle kritika sa tehnicke strane je apsolutno opravdana. Ali igra i bez obzira na to nije losa!

Ovo je tekstualni RPG, koji ima skrivene fazone kako da vas privuce i zadrzi da ga igrate. Jeste da to kod vecine ne moze da upali ali kod mene je proslo.

Gameplay u igri je odlican. Totalno igrivo. Komande su rasporedjene tako da savrseno mozete da barate njima bez obzira na njihovu brojnost i sadrzajnost. Sa jedne strane mnogo opcija - izgleda slozeno. Medjutim sve je upakovano u jednostavni sistem upravljanja tj. vodjenja 4 lika. Gameplay je totalno potezni, sto daje ogroman prostor za manevrisanje i strategiju koja ne moze na isti nacin da se dozivi i u real time gameplay-u.


Razgovor sa Kraljem Avernuma!


Ne vezano da li se radi o borbi, hodanju ili razgovoru sa NPC-evima sve moze da se izvede sa nekoliko tastera i bez koriscenja misa. Borba je izvedena kao u sahu. Imate tablu, figure i sada treba da se nadmudrujete sa protivnikom.



Borba u igri Avernum 2


Medjutim i pored savrsenog gameplay-a glavni adut Avernuma ipak je atmosfera. Osjecaj podzemlja, mraka, tjeskobe,straha od nepoznatog, i opasnosti sa svih strana do ekstrema su razvijeni u ovoj igri. Naravno da bi se ona dozivjela treba odigrati koji chapter... uci u nit price. Osjetiti kako zive ti ljudi dole...

Da bi ste zapoceli sa igrom treba najprije da kreirate vlastite likove.

Na raspolaganju su vam cetri lika. Za svakog posebno birate klasu. (strijlac, carobnjak, svestenik, saman,melee ratnik, hajduk, itd.) Mozete da im napiste imena po zelji i da izabere izgled likova (grafiku)... u krupnom i sitnom planu. U A1 na raspolganju su samo ljudi, dok u kasnijim nastavcim imate i druge rase, sa specifcinim osobinama i svojstvima.


Poslednja ispravka: Zuti Bar (13.1.2011 u 0:11)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 11:49   #8
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
nije problem u gordosti igrača sa skupim hardverom, nego je stvarno ovaj lik mogao malo više da se potrudi i da nađe neke dizajnere pa makar i studente.
Da. Gledam ove slike koje je Zuti Bar postavio i stvarno u životu nisam video ružnije nacrtane portrete likova u nekom RPG-u.
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 14:40   #9
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Pa lik je očigledno kombinovao western i anime stil, pa je ispalo ovako jadno.

Elem, da se ne smarate sa ovim igrajte Ultimu VI recimo
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
r0nIn (9.5.2011)
Stara 13.1.2011, 21:12   #10
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Em jadno, em ovaj lik izgleda kao prototip serijskog ubice..
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2011, 22:14   #11
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Ako volite da igrate stare RPG-ove sa Sege, SNES-a, Amige ili Game Boy Advance-a ova igra ce vam odlicno leci. Medjutim, ako ste batalili sve to i cvrsto se drzite samo PC-a onda ni moja eventualna preporuka nema smisla jer igra ne moze da se poredi sa PC RPG-ovima.

Ako zelite tek da probate serijal, da vidite sta je kako izgleda, i eventualno odigrate samo jednu igru preporucujem vam Avernum 3! Igra moze da se preuzme u verziji za Windows i Mac. U demo verziji dolazi cak gotovo cetvrtina citavog Valorima!

http://www.avernum.com/avernum3/index.html


Ako vam se dopao A3 i zelite da krenete od pocetka serijala, i isksute sve cari price onda skinite A1...

http://www.avernum.com/avernum/index.html


A4, A5 i A6 ne preporucujem posto je u pitanju cisi copy/paste Geneforge serijala. Izasli su samo kako bi Vogeli dalje od stare slave mogao da uzima kintu. Blades of Avernum je carobna prica koju ostavljam da otkrijete sami za sebe. A2 je takodje mistika...

Poslednja ispravka: Zuti Bar (1.2.2011 u 22:42)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 14:18   #12
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Avernum 3 gameplay. Uopste ne izgleda toliko lose za retro igru staru 10 godina. Zar ne?

A3 gameplay
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 15:05   #13
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Izgleda jadno i zalosno za jednu igru od prije 10 godina!
Jos da platim 25$ za ovo, pored toliko vrhuskih RPG-ova koji se danas mogu kupiti po mizernoj cijeni.

Poslednja ispravka: r0nIn (9.5.2011 u 15:15)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 15:22   #14
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Ako ovo ne izgleda lose,ja onda ne znam kako treba da izgleda igra koja bi imala losu grafiku
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 15:38   #15
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Ako ovo ne izgleda lose,ja onda ne znam kako treba da izgleda igra koja bi imala losu grafiku

A ti nikada nisi igrao igrice na DOS-u.

Avernum = prirodna evolucija DOS/SNES rpg-ova.

computer RPG-ovi = revolcija koja gubi svaku vezu sa klasicima iz prve polovine devedesetih

Avernum u stvari pripada davno zaboravljenom zanru "old-school" RPG-a.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 17:18   #16
Elegast
Član
 
Član od: 20.10.2009.
Poruke: 139
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Ovo mi stoji instalirano (prvi deo), ali nikako da se nakanim da zaigram. Volim u RPGovima da proučim dobro sistem, ali za ovu igru nisam našao neki koristan char creation vodič. Pre svega me zanimaju traits (perks, ili kako već se zovu) što daju bonuse i redukuju XP (ili obratno), koliko su korisni? Ima li neko ko je igrao savet u vezi kreiranja lika?
Elegast je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 19:58   #17
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Citat:
Elegast kaže: Pregled poruke
Ovo mi stoji instalirano (prvi deo), ali nikako da se nakanim da zaigram. Volim u RPGovima da proučim dobro sistem, ali za ovu igru nisam našao neki koristan char creation vodič. Pre svega me zanimaju traits (perks, ili kako već se zovu) što daju bonuse i redukuju XP (ili obratno), koliko su korisni? Ima li neko ko je igrao savet u vezi kreiranja lika?


Ukoliko planiras da odigras samo jednu igru iz serijala batali keca i predji na trojku. Ako zaista mislis da ih igras po redu na najbolji nacin ces shvatiti pricu i uziviti se u carobni svijet. Kao i pohvatati sve kvalitete serijala kao cjeline. Sto je dovoljna satisfakcija za svo vrijeme potroseno na igranje.

Kod procesa kreiranja party/a moguce je (govorim za Avernum 1, mada je slicno i kod ostalih dijelova):

1) Ukucati ime svakom liku - Pick New Name

2) Izabrati grafiku/izgled lica i tijela - Pick New Graphic

3) Obrisati lika - Delete

4) Izabrati klasu iz koje lik potice - New Character Type

5) I napokon fino podesiti osobine lika do detalja - Edit Statistic

E sada. I za pocetnike su prve tri stavke trivijalne. Kada smo kod cetvrte tu su razne klase: Soldier, Berserker, Cleric, Sorcerer, Rogue, Archer, Rebel, Hedge Wizard, Shaman i Custom. Uglavnom je najbolje prihvatiti pocetnu ponudu u kojoj na prvoj poziciji imamo Soldier-a, na trecoj Cleric-a, i na cetvrtoj Sorcerer-a. Dok drugo mjesto eventualno promjeniti na Archera.

Edit statistic je stavka koju pocetnici uglavnom preskacu. Posto nije bitna. A da bi se shvatilo kako stvari funkcionisu treba malo odigrati igru. Kada smo kod dodavanja skill poena na pocetku igre ili tokom procedure kreiranja lika mogu da kazem da je to samo jedan poen i uopste nije bitno na sta cete ga potrostiti. Najpametnije ga je prosto sacuvati za kasnije.

Character Traits je stavka koju ja nikada ne diram. Izborom odredjene klase igac moze da dobije lika sa vec aktiviranim character traitsom. Tako Sorcerer ima aktivan "Natural Mage" traits, sto znaci da se od svake cifre experienced poena koja se dobije bilo kakvim progresom (ubijanjem, rjesenjem zadatka, hakovanjem predmeta itd.) oduzima 25%. Kao satisfakcija za to omogucena mu je sposobnost da nauci srednje i napredne magije. (Bez "Natural Mage" moze da nauci samo pocetnicke). Takodje, sve magije koje lik moze da baci postaju dosta jace sa "Natural Mageom"-om. To je genetska sklonost ka magiji, koja se primjecuje jos od djetinjstva. Soldier vec ima aktiviran "Elite Warrior" sto predstavlja izuzetan talenat za baratanje melee/pole oruzjem. Svaki put kada predje na visi nivo lik dobija specijalan bonus samo za povecanje stete koju cini oruzjem. ALi mu se oduzima experienced za 30%.

Postoji jos i dosta drugih Traitsa kojima se moze eksperimentisati, samo sto je daleko lakse napraviti stetu i otezati sebi igru nego ubosti izvrsnu kombinaciju. Zato ja to batalim. Vise mi treba experienced kako bih obezbijedio sto vise skill poena nego razno razni bonusi za fame, Tool Use, Natural Lore i slicne gluposti bez kojih se moze. A koje jeftino mogu da se, koliko je potrebno dograde skill poenima.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (9.5.2011 u 23:48)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Elegast (14.5.2011)
Stara 9.5.2011, 20:21   #18
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Still owned by a 20 years old game

Ultima VI: The False Prophet


...disregard the stupid voice-over.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2011, 14:26   #19
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Novost u vezi Avernuma!

Jeff Vogel je zavrsio Avadon i sta sada?


* What Else Is Coming?

We are also slowly starting work on a ground-up rewrite of Avernum,
which is itself a rewrite of our first title, Exile: Escape From the
Pit. After a decade, Avernum is showing its age and very much in need
of freshening up, with a new engine and graphics.




Dakle stari dobri Avernum ce dobiti novi engine i grafiku. Tj. radice se remake prvog dijela. Nadam se da ce dobro izgledati i biti jednako igriv.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (19.5.2011 u 14:36)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2011, 2:09   #20
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: O Avernum serijalu

Spiderwebsoftware pravi novi Avernum!





Saznajte vise na igrorama blogu:

http://www.igrorama.com/2011/07/naja...-from-pit.html
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avernum, oldschool, retro, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avernum 6 draske73 Role-Play 5 7.10.2013 20:28
Omiljeno oružje u serijalu Call of Duty stalker93 O igrama uopšte 50 8.6.2008 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com