Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2013, 12:58   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Pre jedno mesec dana sam kupio ovaj tablet i obećao korisnicima foruma jednu recenziju. Iako je domaći Benchmark.rs odradio jako dobar review - obećanje je obećanje. Da vas obavestim unapred da trenutno nemam čime da uslikam tablet tako da ćete, nažalost, biti uskraćeni za bilo kakvu fotografiju istog. No, na sledećim linkovima imate "zvanične" slike i opis i "nezvanične" slike i opis uređaja (pomenuti domaći review):

Prestigio.com, zvanična stranica:
http://www.prestigio.com/products/Ta...ad_7.0_PRO_DUO

Benchmark.rs review:
http://mobile.benchmark.rs/tableti/t...i_7.0_pro_duo/

...i jedna zanimljiva komparacija:
http://www.youtube.com/watch?v=DHn5ttXr-do

Kutija i spoljašnji izgled tableta
Tablet dolazi u relativno maloj kutiji na kojoj je prikazan tablet i na čijoj su prednjoj strani nabrojane njegove osnovne vrline kao i obaveštenje da je tablet "Jelly Bean ready" i da će dobiti apdejt na pomenutu verziju Android operativnog sistema. Kutija je tvrda i dobrog kvaliteta tako da sigurno čuva ono što je unutra od oštećenja.
(prim. autora: lično me zabole za kutiju ali eto...)

U kutiji se nalazi sledeće:
- sam tablet računar,
- punjač na koji se mogu "nakačiti" standardni utikač koji svi imamo po domovima i onaj drugi, sa kockastim spojevima - ubijte me ako znam gde se taj standard koristi ali je ovo svakako za pohvalu,
- USB kabl preko kog se vrši transfer podataka i punjenje tableta
- OTG (USB host) kabl; ko ne zna on omogućava da se na tabletu koriste USB uređaji (isprobao sam 3G modem iz VIP-a, flash drive, eksterni HDD - nažalost, radi samo sa dodatnim napajanjem, wireless miša), i Prestigio dobija još jednu pohvalu što se setio da spakuje i ovaj mali kablić,
- kožna futrola, crno-crvene boje sa Prestigio logoom na prednjoj strani, odličnog je kvaliteta i stvarno završava posao i ovde moram da ponovo pohvalim Prestigio što su spakovali i futrolu - vidi se da se trude da ugode korisnicima.

Dalji opis podrazumeva da se tablet nalazi u landscape orijentaciji.
Sam tablet je sasvim lepog dizajna koji meni lično odgovara. Težina tableta je, ukoliko se sećam podataka koje sam negde pročitao, oko 350g što je sasvim okej i tablet ugodno leži u ruci ako se ne koristi predugo. Sa prednje strane ovaj tablet krasi IPS displej rezolucije 1024x600 piksela (koja se, uzgred, pokazala sasvim dovoljnom za ugodan rad, bar što se mojih potreba tiče) i VGA kamera za Skype i slične programe koji podržavaju video calling. Kamera je, realno, lošeg kvaliteta ali s obzirom na to kakve konekcije imamo odlično završava posao. Ekran je kapacitivni ali sa prednje strane definitivno ne nalazimo staklo već plastičnu zaštitu (koja se uzgred pokazala sasvim, sasvim solidno ako tablet čuvate u futroli i pazite da ne izgrebete ekran). Upamtite da je ovo ipak budget uređaj, ne možemo očekivati Gorilla Glass ili bilo šta slično.
Pomenuta kamera se nalazi skoro u gornjem levom uglu uređaja. Sa gornje strane se nalazi power dugme a odmah desno od njega volume up i volume down dugmići, koji se lepo uklapaju u dizajn tableta. Sa leve strane imamo 3.5 priključak za slušalice a sa desne mini HDMI priključak i mini USB port koji se koristi za sve USB operacije. Sa donje strane nalazimo microSD slot sa podrškom za kartice kapaciteta do 32GB.

Zadnja strana tableta je mat i gumirana je (tu vas možda i lažem, nisam siguran koji je ovo materijal) i fino leži u rukama i zahvaljujući "gumiranju" šanse da vam tablet isklizne iz ruku su veoma male. Tu se takođe nalazi logo proizvođača, model uređaja i njegov serijski broj kao i kamera od 2MP koja nema autofokus i pravi slike skoro pa neupotrebljivog kvaliteta i nalazi se tu čisto da bi je bilo.

Sam kvalitet kućišta je odličan, ništa ne krcka niti se ugiba preterano a "finiš" je solidan.

Ako bih ocenio spoljašnji izgled i kvalitet uređaja overall ocena bi bila 7/10. Imajte na umu da je jaka sedmica i da pokušavam da budem objektivan. Ukoliko bih bio subjektivan to bi sigurno bila osmica.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Atila (23.1.2013)
Stara 21.1.2013, 12:58   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Hardver i softver uređaja
Krenimo od jedne veoma bitne stavke koju smo već pomenuli: ovaj uređaj ima IPS ekran rezolucije 1024x600 piksela (subjektivni utisak: prilično oštar prikaz, iako DPI nije tako visok) koji ima stvarno odlične uglove gledanja i odličan prikaz boja. Sigurno nije kvalitetan kao IPS paneli najviše klase ali je ipak IPS i to mu daje ogromnu prednost nad klasičnim LCD TFT displejima. Imao sam priliku da isprobam model 8.0 Pro Duo koji je identičan ovom ali ima 8.0 TFT LCD displej i razlika je nebo i zemlja, pogotovu što se tiče uglova gledanja. Pošto sam nahvalio ekran da ga nahvalim još malo: osvetljenje ekrana je na nivou i u zatvorenom prostoru ekran odlično izgleda i na minimalnom brightness-u, ali, nažalost, ekran je glossy tipa (standardno za tablete) i napolju je realno upotrebljiv tek na maksimalnom osvetljenju jer je nivo refleksivnosti plastike koja ga štiti jako visok. No, ja tablet retko kad koristim na otvorenom tako da to i nije neki ozbiljan downside.
Tablet pokreće dvojezgarni Rockchip RK3066 procesor na 1.6GHz (armv7, ako nekoga zanima), i Mali 400-MP4 četvorojezgarni GPU (koliko sam čuo - identičan onom u SGS3). Unutra se takođe nalazi jedan GB DDR3 RAM memorije, što je sasvim dovoljno za bilo kakav multitasking koji sam ja do sada isprobao. Full HD filmovi idu bez problema a pomenuti mini HDMI port nisam imao prilike da isprobam ali podržava sve rezolucije od 480p do 1080p (kao i 1080i između ostalog) u 30 i 60 fps, ako me sećanje služi.
Uređaj nema GPS niti Bluetooth, ali poseduje Wi-Fi b/g/n adapter koji radi fantastično, nekad čak i bolje od Wi-Fi adaptera u mom laptopu.
Ugrađeno je 8GB memorije od kojih je dostupno 6GB.
Od senzora tu su akcelerometar/g-sensor i, kako neke aplikacije kažu, senzor za svetlost koji tablet očigledno ne poseduje niti ima automatsku regulaciju osvetljenja i senzor za magnetno polje (i temperaturu, ako se ne varam), no, nemam načina da ih isprobam.
Ovde moram da napomenem da je moj akcelerometar blago nekalibrisan i vuče "udesno" u igrama i primećujem da prilikom rotiranja uređaja, ekran malo ranije promeni orijentaciju ako ga nagnem udesno u odnosu na naginjanje ulevo.
Obratio sam se korisničkoj podršci, odgovorili su mi u roku od 24h i savetovali da odnesem uređaj u servis. Meni ovaj problem ne smeta jer igre ne igram a ovako sve radi savršeno tako da verovatno neću da bacim jedan servisni kupon na to.
Na papiru takođe piše da uređaj ima bateriju od 4100 mAh, što zvuči sasvim dovoljno ali kasnije ćemo videti da nije baš tako.

Kako se sav ovaj hardver pokazao? Skoro pa fantastično. Sam Android 4.0 radi glatko, praktično bez zakašnjenja (osim ako ne preteram sa multitaskingom ili baš opteretim tablet svim i svačim), bagova do sad nije bilo a svaki program ili igra koje sam stigao da pokrenem (primer: GTA Vice City, NFS Most Wanted) rade savršeno i bez štucanja i bagova.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Sapa (10.6.2013)
Stara 21.1.2013, 12:59   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Mane uređaja
Da ne bi sve bilo tako savršeno... Tablet se dosta greje, pogotovu u donjem desnom uglu (gledano otpozadi) i meni je u početku dosta smetalo, ali sada sam se navikao pa i ne obraćam pažnju na to, dok je u početku bilo baš upečatljivo.

Najveći downside ovog uređaja je baterija, tj. njen kapacitet (počeo sam da sumnjam u pomenutu brojku od 4100mAh). Meni izdrži ceo dan upotrebe, od jutra do mraka, ali ja tablet koristim da proverim mejl, Facebook, pročitam ponešto na Flipboardu i da posetim forum i sve to uglavnom na minimalnoj osvetljenosti ekrana. Intenzivna upotreba (igranje jako zahtevnih igara ili korišćenje YT) će bateriju izvući za maksimalno 2h dok se gledanjem HD filmova na srednjoj osvetljenosti ekrana može izvući, po slobodnoj proceni oko 3 do 3 i po sata. Wi-Fi praktično srče bateriju, i jako mi je žao što je Prestigio ovde podbacio. Da ovaj uređaj ima duplo jaču bateriju bio bi best buy ali ovu manu uređaja treba razmotriti ako vam smeta da ga punite 2 puta dnevno (ukoliko baš planirate da ga maltretirate). Umerena upotreba će vas lako dovesti do 4-6h aktivnog rada ali ne očekujte više od toga.
Ukoliko je kapacitet stvarno pomenutih 4100mAh onda nešto u ovom tabletu troši više struje nego što bi smelo i iskreno se nadam da će apdejt na 4.1 doneti neka bitnija poboljšanja na polju power managementa, pa makar i po cenu malo lošijh performansi.

Zaključak
Šta da vam kažem, ako vam treba tablet za "kućnu upotrebu" tj. gledanje filmova, umereni surf i umerenu upotrebu svakojakih aplikacija bez potrebe za GPS-om i sličnim funkcionalnostima a pritom ne planirate da previše maltretirate tablet i ne smeta vam trajanje baterije i stalno držanje uređaja na punjaču - onda je ovo prava stvar za vas.
Ako vam treba verni saputnik (otrcano, znam) koji mora da izdrži ceo dan onlajn i koji će biti namenjen za intenzivnu upotrebu na bilo kom polju onda tražite dalje jer ovaj uređaj nema bateriju koja može to da podnese.

Dakle, u pitanju je odličan budget tablet računar na skoro svakom polju (teško da ima boljeg za ove pare, a možda i više) osim kada je u pitanju trajanje baterije. Neće imati problem da "sažvaće" bilo kakav zadatak koji stavite pred njega i on će pred vas staviti odlični IPS panel preko koga ćete vi "žvakati" povratne informacije ali ćete ga često držati na USB lancu i katancu zbog baterije.

Ako vam hiljadu puta pomenuta baterija ne smeta i njeno trajanje odgovara vašim potrebama onda trk u prodavnicu i iskeširajte 130e (cca 15000 dinara) jer za ove pare stvarno nema bolje (toliko sam ga ja platio, imajte na umu da je posle 1. januara cena otišla u nekim prodavnicama i do 150e, mada ga i dalje ima za 130-140e).
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 13:01   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Za kraj, koga nešto dodatno zanima slobodno neka pita, rado ću odgovoriti na sva vaša pitanja i eventualno dopuniti recenziju dodatnim informacijama.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2013, 15:01   #5
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

odlicni uradjaji,ali baterija...
po meni,u gomili stvari,ovi tableti su bolja kupovina od nexusa 7,pre svega zbog znatno nize cene.ali dzaba sve to,ako baterija traje 2 sata...posto vidim da je sistem cist android,bilo bi vrlo cudno da nesto tako ubija bateriju,vec je verovatnije da joj je kapacitet znatno slabiji od prikazanog..mada ko zna
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 2:47   #6
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Potvrđujem trajanje baterije od 2h pri gledanju HD filma pri maksimalnom osvetljenju ekrana.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 20:32   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Nova ocena je ... ? Ili bolje da ne pitam?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2013, 21:25   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Overall ocena za ovaj uređaj je 7/10, subjektivno. I da se zna da je to jaka sedmica Na tu ocenu je najviše uticala pomenuta baterija. Da je baterija barem duplo jača ocena bi bila između 8 i 9.

Inače, poslao sam Prestigiu mejl sa pitanjem da li će biti poboljšanja kada je u pitanju trajanje baterije u JB apdejtu i odgovor je sledeći:
Citat:
Dear Aleksandar ,

Thank you for contacting Prestigio support.
Your product is: MultiPad : MultiPad 7.0 PRO DUO

The update is not released yet.
The update will improve functionality, but it does not concern battery.

...
EDIT: Ovo: "The update is not released yet...", se odnosilo na moje pitanje kada će doći JB apdejt... Čovek je očigledno eskivirao odgovor. Zašto - to ne znam.

Poslednja ispravka: doctor (25.1.2013 u 23:21)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 0:17   #9
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

a bice updatea,ali pitanje je kada...mesec,dva,sest...kada se sete,jer ako "velike firme" mogu da zezaju u tom pogledu,sto ne bi mogli i oni.
zaista je jako slaba baterija,da je,kao sto kazes,duplo jaca,ja bih se vrlo rado pocastio ovim tabletom
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 1:37   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Stvarno gre'ota. Sve u vezi tableta je praktično fantastično osim toga... Ali eto, tu je Nexus 7 koji nema mane koje ovaj tablet ima ali to i nadoknađuje cenom
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 12:40   #11
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

da,nexus mi je preskup za ono za sta bih ga ja koristio
ali dobro,siri se trziste,i stalno ce izlaziti sve bolji tableti,pa ce se naci neki odgovarajuci
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2013, 23:41   #12
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Da ali je problem što većina budget tableta ima slabe baterije... Ovaj ne bi imao konkurenciju među, na primer, građanima Srbije, samo da ima jaču bateriju. Dao bih još 30e preko da je baterija duplo jača.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2013, 0:21   #13
bedazzled
Novi član
 
Član od: 31.10.2012.
Poruke: 27
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Moze li neko da mi objasni u cemu je razlika izmedju ovog i modela 5770D??? Njega sam pazario i cini mi se istim kao i ovaj model?!
bedazzled je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2013, 23:10   #14
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Pa, 5770D ima manju bateriju (koja ipak zbog podešavanja procesora koji je podešen da radi malo manje responzivno traje malo duže nego na 5570C), ima aluminijumska leđa za razliku od 5570C i malo je tanji jer ima manju bateriju. Procesor nije Rockchip RK3066 već neki AllWinner dual-core SOC ako se ne varam i nema quad-core Mali 400 nego dual-core Mali 400 grafiku. To su razlike.

Poslednja ispravka: doctor (24.2.2013 u 13:19) Razlog: Dvaput rekao da je tanji
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2013, 23:41   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Khm, rutovao sam tablet (UnlockRoot softver a pre toga nasilna instalacija ADB drajvera pomoću SuperOneClick), instalirao SetCPU i podesio ga da radi na 1GHz kada je na bateriji (default je 1.5) i da smanji frekvenciju na 800MHz, i promeni CPU governor na conservative kada mu baterija padne ispod 40%. Smanjuje klok na 500MHz kada ode ispod 20%. Videćemo da li se išta bitnije promenilo po pitanju trajanja baterije. I na 1GHz mi sve radi lepo, praktično identično kao na 1.5GHz.

Javljam utiske i ako baterija proradi bolje, onda ću ostaviti i detaljna podešavanja i skrinšotove iz programa.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2013, 22:51   #16
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

To bi moglo biti rešenje, ali problem je što D3GO ne radi na rootovanim uređajima, a baš mi treba, imamo manjka televizora

Uzgred, na tablet je instaliran OfficePro i to u sistem, ali ne znam da li ima ključ ili očekuju da ga ja kupim (ne pada mi na pamet). Prelistavao sam prateću dokumentaciju i nisam našao nigde...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2013, 20:07   #17
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Radi taj Office bez problema i izgleda ima full licencu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2013, 22:08   #18
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Meni kaže da je trial istekao i traži ključ???

edit: shvatio sam - skinuo je novu verziju 7, kada sam vratio na prethodnu koja je u sistemu više ne traži ključ

Poslednja ispravka: namcor (27.2.2013 u 22:25)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2013, 22:37   #19
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Pa skinuo je i meni... Ali mi (još) nije tražio ključ... Ne znam šta da ti kažem.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.2.2013, 0:20   #20
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Prestigio 7.0 Pro Duo (PMP5570C)

Sada i kod mene radi i nova verzija... gremlini
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5570, 7.0, pmp, prestigio, pro, review, tablet, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prestigio MultiPad PMP5080CPRO markos807 ŠDK - Tableti i e-readeri 7 12.2.2014 0:23
Prestigio PMP5570C Duo doctor Tableti i e-readeri 27 10.4.2013 23:10
WayteQ xTAB-100s vs. Prestigio PMP5097 Cvele012 Tableti i e-readeri 7 27.5.2012 19:55
ARCHOS 101 ili MultiPad PRESTIGIO PMP7100C Milutin ŠDK - Prenosni računari 2 5.12.2011 16:36
Koji monitor SAMSUNG 2343BW ili PRESTIGIO P7240WD scum ŠDK - Grafika 0 9.4.2009 11:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com