Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2006, 15:48   #1
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa rezacem ili...

Imam pioneer-ov rezac 109!!!Imam problem kada rezem diskove nebitno da li rezem obicne ili dvd!!!Do pre 15-tak dana je rezao normalno,zadnjih dana disk mi reze oko 20 -tak minuta sto nije normalno jer mi je pre rezao 5-6 minuta zavisi sta i kako rezem!!!!Sta mislite do cega je to da li do rezaca ili nera ili necega treceg?Menjao sam nero!!Stavljao sam i sesticu i sedmicu medjutim isto se ponasa!!!!!Ali ucitava normalno ne pravi mi probleme pri ucitavanju diskova!!!!Molio bih za pomoc i savet!!!Unapred hvala!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2006, 19:02   #2
CrowN
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Libria
Poruke: 483
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 82 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Verovatno ti se prebacio na PIO mode. Proveri, ako je to u pitanju, probaj da u device manager-u u IDE ATA/ATAPI controllers uninstaliras celu granu na kojoj se nalazi taj pioneer (verovatno Secondary IDE channel)
Posle restartujes.
CrowN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2006, 3:07   #3
internacional
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Jeste crown to je bilo u pitanju!!!!Hvala ti puno za resenje problema!!!
internacional je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 12:36   #4
loki
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Inferno
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku loki Slanje poruke preko Skypea korisniku loki
Angry Re: Problem sa rezacem ili...

Pozdrav svim clanovima foruma SK.Moj problem je sledeci.Kad hocu da instaliram neku igru,ili da prebacim film na hard,sistem mi se smrzne.To se ne desava sa manjim programima ili sa muzikom.Hvala unapred.
loki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 14:05   #5
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

loki, molim te, napisao sam barem 20tak puta.

PRVO> Opisi konfiguraciju koju imas, kada je zadnji put reinstalirana masina?
DRUGO> Od kada se problem manifestuje?
TRECE> Specificnosti kod greske i opis same greske (problema)?

Moj predlog, ovako na nepoznato, je da su ti HDD i Optika na istoj IDE grani, da ti HDD mozda ima lose sektore, pa kada treba nesto da upise, smrzne se...
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 17:45   #6
loki
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Inferno
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku loki Slanje poruke preko Skypea korisniku loki
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Citat:
Kaiser Soze kaže:
loki, molim te, napisao sam barem 20tak puta.

PRVO> Opisi konfiguraciju koju imas, kada je zadnji put reinstalirana masina?
DRUGO> Od kada se problem manifestuje?
TRECE> Specificnosti kod greske i opis same greske (problema)?

Moj predlog, ovako na nepoznato, je da su ti HDD i Optika na istoj IDE grani, da ti HDD mozda ima lose sektore, pa kada treba nesto da upise, smrzne se...
Nov novcat sam na forumu.Pa imam AMD Sempron2500+,abit KD7a maticna,2hard diska Maxtor i samsung,Ge force 6600gt.Windows sam reinstalirao pre 2 meseca,nemam bad sektore.Imam dva DVD rezaca,jedan nov a drugi oko god dana.Odrzavam hardove redovno,Disckeeper,Tune up itd.Ovo mi se manifestuje odnedavno,a narocito kad mi je sistem topao,Sa hladnim sistemom jos i mogu da prebacim nesto na hard,ali instaliranje igre ne dolazi u obzir ni tada.
loki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 17:54   #7
loki
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Inferno
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku loki Slanje poruke preko Skypea korisniku loki
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Ups,rezaci su na istoj ide grani,a hd na drugoj.A manifestuje se tako,da do otprilike 50% uradi zeljen posao i tad se smrzne.Moram da restartujem masinu.Ostalo sve normalno radi.Mogu da gledam filmove direktno,ili sa harda,igre koje su gore da igram.
loki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 18:54   #8
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Moguce je da ti se komponente pregreju, ali to bi rezultovalo njihovim ostecenjem.
Druga mogucnost jeste da ti napajanje pravi konfuziju.

Mada ti se to desava kada ti se pc zagreje, probaj da ubacis dodatne kulere u kusite (jedan za uvlacenje i jedan za izbacivanje vazduha iz kucista.

Da li ti se problem smrzavanja desava kada kopiras i sa jednog i sa drugog optickog uredjaja ili ti jedan normalno kopira dok drugi zeza, ili oba zezaju?

Izvrsi jedan mali experiment. Otkaci oba opticka uredjaja i kopiraj sa HDDa na HDD (ne sa particije na particiju, vec na HDD). Ako ti se tada ne smrzne komp. Prvo zakaci jedan opticki uredjaj. Probaj sa njim da kopiras na HDD, pa posle otkaci ga i zakaci drugi i ponovi kopiranje. Takodje isti test ponovi sa samo jednim HDDom povezanim u jednom trenutku. Ako ti prodje te testove, znaci da ti je optika ispravna, kao i hddovi, i da je eventualni problem PSU (Power Supply Unit) koji bi trebao da zamenis.
Naravno rezultati provere bi bili jos, kako da kazem, kvalitetniji ako bi sve to istestirao na nekoj drugoj masini. Svaku komponentu zasebno.

HDDovi moraju biti na Primary dok optika na sekundarnoj grani. Osim ako nemas SATA HDDove, tada mozes da postavis optiku na primarne grane.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 21:33   #9
loki
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Inferno
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku loki Slanje poruke preko Skypea korisniku loki
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

[QUOTE=Kaiser Soze]



Da li ti se problem smrzavanja desava kada kopiras i sa jednog i sa drugog optickog uredjaja ili ti jedan normalno kopira dok drugi zeza, ili oba zezaju?

Na svu moju zalost obadva mi rade to sto rade.Sandra mi non stop dijagnosticira pregrejanost maticne ploce,mada sa kulerima stojim dobro.Skalamerija mi ispusta zvuk kao space shutle.Hvala za savete,probacu da uradim to sto si predlozio.
loki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2006, 23:50   #10
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Nema na cemu.

Znam kako je kada imas problem a prepusten si sam sebi.
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 9:03   #11
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

stavi na grani hardove kao sekundarne a rezace kao primarne (narocito ako je neki sony). znaci na ide grani stavi dvd i hard. vidi napajanje kolke je snage ako je manje od 400w obavezno zameni i pevaj pesnu. ma da nemora da znaci da je ovo pozdrav. ali probaj...
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 10:14   #12
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Citat:
loki kaže:

Na svu moju zalost obadva mi rade to sto rade.Sandra mi non stop dijagnosticira pregrejanost maticne ploce,mada sa kulerima stojim dobro.Skalamerija mi ispusta zvuk kao space shutle.Hvala za savete,probacu da uradim to sto si predlozio.
Hajde da probamo da poverujemo Sandri ...

matična ploča ne sme da bude pregrejana, kao ni usotalom bilo koja druga komponenta računara...
to se ne može smatrati redovnim stanjem a još manje dobrodošlim...
Tvrdiš da sa kulerima dobro stojiš... ali bih ti ipak savetovao da ih proveriš
i to od početka, gde koji duva, izvlači, uvlači ... potom koliko su zaprljani.
Zvuk kao space shutle ne treba da postoji osim ako ti to namerno ne želiš, prema tome utvrdi od kojeg kulera on dolazi pa ga pažljivo skini i podmaži.
Naslage prljavštine izmedju tela kulera i ventilatora, naročito one koje liče na ćebe ne pomažu hladjenje i treba ih izbaciti.

Sve akcije u računaru mogu da budu opasne po same komponente i po novčanik pa ako nisi siguran i upućen u sve ovo računar lepo odnesi u servis i traži da ga očiste i srede, ne moraš ga ostavljati pošto posao nije predugačak.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 12:01   #13
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa rezacem ili...

Problem sa smrzavanjem kompa (iznenada i bez ikakvog povoda) resio sam skidanjem ventilatora sa hladnjaka procesora i ciscenjem rebara koji su bili prekriveni tepihom prasine. Otvori stranicu kompa i uključi ga, pa gledaj sta se desava. Ako se svi ventilatori vrte i ne krče, zanči da valjaju. Ako si kojim slučajem menjao kuler na matičnoj ploči (ABIT-ovi aktivni kuleri čip seta su užasni), a da pritom nisi skinuo najlonski deo sa podnožja kulera (na bakarnima se ovaj najlon može lako prevideti... istina koju praksa potvrđuje ), već prosto ugradio kuler sa tom plastikom, normalno je da sistem radi nestabilno. No, ako je sve u redu onda pre svega odradi reinstal sistema (ako to reši problem obrati pažnju šta instaliraš na komp). Preporučujem da se pre reinstalacije učitaju standardne vrednosti BIOS-a, a da se nakon toga izvrši korekcija onih vrednosti za koje znaš čemu služe i želiš njihovo korigovanje. Sve što ne reba menjati manjaj postepeno kasnije.

Na kraju tu je hardver. Otkačiš sve pa polako kači i otkačinji, da bi našao problem. To što Sandra **** o pregrejanosti sistema slobodno zaboravi (deinstaliraj ***** ) Najsigurniji si kada temperature posmatraš u bios-u, ili možda Motherboard Monitor, ako vidiš da ima podršku za tvoju ploču i sl. I tako... bori se sa njim dok ga ne pobediš

Poslednja ispravka: Simke (21.11.2006 u 7:56) Razlog: neprihvatljiv rečnik
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 23:38   #14
loki
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Inferno
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku loki Slanje poruke preko Skypea korisniku loki
Unhappy Re: Problem sa rezacem ili...

Hvala vam svima na savetima i trudu,ali posto mi je sve otprilike kako ste mi objasnili podeseno,cisto,napajanje u redu i itd,na kraju cu ipak da odnesem sklopociju u servis.Mada ovaj servis,najblizi mom mestu i nije neki,ali nemam vise zivaca da se zezam sa njim.Ili bih mozda bolje prosao kad bih odneo u crkvu. Duboko sam ubeden,da je tu sam necastivi umesao kandze.Ili sam ja benast.
loki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Pioneer 111D DVD rezacem Geronimo Nosači podataka 4 23.10.2006 0:43
Problem sa CD Rezacem LG 52x32x52 Predrag Stankovic Nosači podataka 2 4.8.2006 23:06
Problem sa CD rezacem (+savet za DVD rezac) Cupavi Zeka Nosači podataka 3 22.7.2006 20:08
YOUR PRODUCT KEY - problem sa upgrade-om WinXP boljanici Operativni sistemi 17 27.5.2006 23:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com