Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2012, 16:44   #181
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Pozdrav ljudi treba mi savet-pomoć!
Hteo bih da probam Planetside da vidim o čemu je ovolika frka ali imam problem sa instalacijom! Skinuo je 98% igre(instalacije) i iskače mi poruka da ne može dalje jer je "ili neko(nešto) već koristi file ili nemam privilegije da instaliram". Kad probam da instaliram kao administrator, vrati progres na 80% i smanji ukupnu količinu podataka sa 7,2 gb na 6,9 gb. Da li je neko imao ovaj problem ranije i kako ga je rešio?

skidam sa ProsiebenSat.1
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2012, 16:55   #182
vlacke
Veteran
 
Član od: 20.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 616
Zahvalnice: 450
Zahvaljeno 169 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
Pozdrav ljudi treba mi savet-pomoć!
Hteo bih da probam Planetside da vidim o čemu je ovolika frka ali imam problem sa instalacijom! Skinuo je 98% igre(instalacije) i iskače mi poruka da ne može dalje jer je "ili neko(nešto) već koristi file ili nemam privilegije da instaliram". Kad probam da instaliram kao administrator, vrati progres na 80% i smanji ukupnu količinu podataka sa 7,2 gb na 6,9 gb. Da li je neko imao ovaj problem ranije i kako ga je rešio?

skidam sa ProsiebenSat.1
Skini i instaliraj preko Steama.
vlacke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2012, 23:06   #183
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Uspeo sam da skinem igru napravio lika (wtf? izbor izmeđi 3 nacije, 2 pola i 4 face? što su uopšte dali izbor posle izbora nacije?)! Ušao na server Woodman, očekujem barem 5 minuta tutorial kad ono nema, dropzona i SMRT, parkirao me pored neprijateljskog turreta, nisam ni podesio keybindove! Respawn - natrag u neku bazu , koja je pod napadom i 5 sekundi kasnije SMRT, odakle ? ne znam! ne vidim neprijateljska imena samo vidim da me neko dmguje i screen ubio me taj i taj....
Tek posle 5. smrti sam video čoveka koji puca na mene (već sam pomislio da me neko zeza), imao je crni armor sa malo crvenog glowa tu i tamo. Terran predpostavljam!
Zato pitam još jedno WTF? Da li ima neki ingame tutorial koji mi je promakao ili barem zona gde neće da me gankuju dok podešavam keybindove? da vidim koje mogućnosti imam? nisam ni birao ni klasu sama mi je igra dodelila.
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2012, 1:23   #184
OverCHAOS
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Poruke: 455
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 49 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
Uspeo sam da skinem igru napravio lika (wtf? izbor izmeđi 3 nacije, 2 pola i 4 face? što su uopšte dali izbor posle izbora nacije?)! Ušao na server Woodman, očekujem barem 5 minuta tutorial kad ono nema, dropzona i SMRT, parkirao me pored neprijateljskog turreta, nisam ni podesio keybindove! Respawn - natrag u neku bazu , koja je pod napadom i 5 sekundi kasnije SMRT, odakle ? ne znam! ne vidim neprijateljska imena samo vidim da me neko dmguje i screen ubio me taj i taj....
Tek posle 5. smrti sam video čoveka koji puca na mene (već sam pomislio da me neko zeza), imao je crni armor sa malo crvenog glowa tu i tamo. Terran predpostavljam!
Zato pitam još jedno WTF? Da li ima neki ingame tutorial koji mi je promakao ili barem zona gde neće da me gankuju dok podešavam keybindove? da vidim koje mogućnosti imam? nisam ni birao ni klasu sama mi je igra dodelila.

Nema ingame, to jeste minus, mozes pogledati malo na YT, ima ponesto sto ce ti pomoci da se uhodas.
OverCHAOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2012, 8:12   #185
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
Uspeo sam da skinem igru napravio lika (wtf? izbor izmeđi 3 nacije, 2 pola i 4 face? što su uopšte dali izbor posle izbora nacije?)! Ušao na server Woodman, očekujem barem 5 minuta tutorial kad ono nema, dropzona i SMRT, parkirao me pored neprijateljskog turreta, nisam ni podesio keybindove! Respawn - natrag u neku bazu , koja je pod napadom i 5 sekundi kasnije SMRT, odakle ? ne znam! ne vidim neprijateljska imena samo vidim da me neko dmguje i screen ubio me taj i taj....
Tek posle 5. smrti sam video čoveka koji puca na mene (već sam pomislio da me neko zeza), imao je crni armor sa malo crvenog glowa tu i tamo. Terran predpostavljam!
Zato pitam još jedno WTF? Da li ima neki ingame tutorial koji mi je promakao ili barem zona gde neće da me gankuju dok podešavam keybindove? da vidim koje mogućnosti imam? nisam ni birao ni klasu sama mi je igra dodelila.
prelistaj malo temu imas dobrih YT tutoriala kako funkcionise igre
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2012, 11:00   #186
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Skinuo sam preko Steam-a PS2, napravio nalog, kliknuo na confirmation code, i to me vodi na home stranicu PS2 bez ikakvog infoa da je verifikovano. Na sajtu se ulogujem bez prob, ali na launcheru nece da me uloguje. Kaze invalid station name / passvord. Jel zna neko o cemu se radi?
Napravio sam i drugi acc, ovog puta me verifikovalo na sajtu bez prob, ali opet na launcheru kaze invalid name/pass
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2012, 12:21   #187
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

@Night
Ja sam skinuo regularno preko PS2 sajta i kad sam se regovao dobio sam e-mail za verifikaciju!

Odmah posle onog prvog posta sam pogledao one YT snimke koji su na zvaničnom sajtu (Basic Training ili kako se već zove), koji crap! Pokazuje mi kako da podesim da mi kretanje bude malo više responsive (donekle korisno, ali za početnika ne mnogo važno), kako da kontrolišem recoil (ovo je budimo realni nepotrebno jer svaka budala ukapira da mu se nišan pomera kad puca rafal i prilagođava se), kako da se transtortujem na mapu sa fajtom i sa nje. Ali ono što je najvašnije kako da identifikujem neprijatelja... jok! Iznad glava saboraca imaš onaj trougao kad su ti u vidnom polju, ali neprijatelja nema ništa (vozila imaju crveni , kad su daleko od tebe, ali playeri 1-15 metara jok). Uđem u sobu i jedan tip puca na mene dobijam dmg (u ovoj igri postoji friendly fire, što pozdravljam), rekoh iznenadio sam ga pa je reagovao, staće kad ukapira da sam njegov, posle 3 sekundi (i 95% hp manje) vidim da njegov šlem ima malo žutog umesto VANU ljubičastog.
Mislim wtf, ako su napravili tri strane mogli su im dati boje da ih raspoznaš na kilometar pogotovo kad nemaju indikator iznad glava jer ovo je debilno, Tamno-plava sa ljudičastom, Plava sa zutim na kacigi(sa strane ne frontal), i Crno sa crvenim.

Zaista sam želeo da mi se ova igra svidi i hteo sam da bude teška za provaliti sve cake i naučiti skillove, da moraš da se pomučiš ali ovo je pakao, 2 sata u sred combata i imam samo 1 kill (pucao sam u tipa refleksno, ušao u sobu sa malo HP) 3 metka ga oborila, mislio sam da sam ubio friendlyja dok nisam dobio kill notifikaciju, a umiraaaao sam... nekad je bilo da se spawnujem nekih 500m od fajta i 3 sekunde kasnije umrem , nikog oko mene, ko da me je pogodio micrometeor, (sa mojom srećom ne bi me začudilo!)

Znam da sad neki se zabavljaju čitajući ovo ili misle da trolujem ali to mi nije namera nego samo moram da se izjadam da mogu da nastavim sa životom! Igru sam ininstal jer očigledno nije za mene, nisam PVP igrač u duši niti FPS ljubitelj ali sam hteo ovo da probam najviše zbog učenja skillova (čuo da su developeri bili inspirisani onim i EVE)!

Budite pozdravljeni!
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Karzen na korisnoj poruci:
night (20.12.2012), _Grotesque_ (24.12.2012)
Stara 20.12.2012, 15:22   #188
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Citat:
Karzen kaže: Pregled poruke
@Night
Ja sam skinuo regularno preko PS2 sajta i kad sam se regovao dobio sam e-mail za verifikaciju!
Hvala! Evo uspio sam, nick mi je Kaabooms, pa me dodajte, noobovska pomoc je ipak pomoc!
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2012, 17:27   #189
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Da Vanu nemaju ljubicaste "helanke" igrao bi sa njima zamo zbog ovoga

Vanu Intro music


BTW Ovih dana sam sam igrao PS2 i dosao sam do zakljucka da kada sve napucam na high igra mi radi bolje nego kada igram na low/medium kombinaciji.
Sada mi FPS u 1920x1080 retko kada pada ispod 40, a najcesce se krece oko 70-120FPS-a, i CPU i GPU zauzece su vrlo blizu 100%, ali posle nekog vremena kao da igra ima memory leak - CPU i GPU zauzece padaju i tako framerate padne na 30-40.

Jedino je na Indaru framerate "stabilan" i uvek se krece oko 25-60, a CPU i GPU zauzece su oko 50%.


EDIT: Ne znam kako pojedine igra "baca" tako u akciju da odmah zaginu.Trudim se da uvek budem tamo gde je akcija, ali cak i ako odabarem spawn najblizi akciji ne desava se da me neko odmah skine...
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ivan1981 na korisnoj poruci:
uros@3D (23.12.2012)
Stara 23.12.2012, 17:29   #190
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Jos samo da napises konfiguraciju svoju ili da je elegantno metes u profil i informacija koju si nam prosledio ce biti jako validna
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2012, 17:36   #191
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Evo stavio sam...
Poenta je bila da iz nekog razloga igra bolje iskoriscava resurse kada se sve napuca na high.

EDIT: Kada sam probao onu foru sa iskljucivanje senki preko config fajla, desavao mi se onaj bag da kada se spawnam da ne vidim zgrade i teren i da deluje kao da sam u vazduhu. Tada FPS varira kao lud, ali posle par sekundi se zakuca na 1.

Poslednja ispravka: Ivan1981 (23.12.2012 u 17:41) Razlog: Dodat edit
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ivan1981 na korisnoj poruci:
uros@3D (23.12.2012)
Stara 23.12.2012, 17:43   #192
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Uh, na ovoj tvojoj konfi svaki pad ispod 30 je bogohuljenje developera PS2.

Ne interesuje me masivni scale, bilion igraca i kontinenti od 100km2 dokle god postoje takvi padovi framerate-a. Razmisljao sam da skinem ovih dana da vidim kakvo je stanje ali ovaj tvoj post me je svakako uverio da to ne cinim, posto ce kod mene svakako raditi gore.

No dobro, igra je jos mlada, krpice se jos to ihahaj. Taman kad nakucam 100 Colonel u BF3 i razocaram se u BF4 tu ce biti razradjeni PS2 Ko zna, mozda i obnovim konfiguraciju do tad.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2013, 16:22   #193
Apprentice
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Lokacija: Suburbia ,Beograd
Poruke: 472
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 190 puta na 102 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

How to ...
Apprentice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 9:17   #194
Dr.Edi2
Član
 
Član od: 27.10.2011.
Lokacija: NBgd
Poruke: 200
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 44 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Odlicna igra.Zbog nje sam zapostavio BC2.Ogromne mape Cobalt server.Ludilo u centru kontinenta.Voznja letelica preko joy mnogo teza i nepreciznija nego sa misom.Potrebno je sakupiti certove i upgrade jedno po jedno.A ne mogu da se odlucim sta bi pre.Gresku sam napravio sto nisam sve certove dao na anti air kit nego svuda po malo.Neka ovo bude savet za one koji pocinju.
Posle 8 lvl sam poceo da uzivam u igri do tada sam se pitao sta radim u ovoj igri.Konfuzija i ludilo.Po sto igraca sa po jedne strane uz masovne napade i kontraofanzive.Najzesce borbe su u centru mape oko onog trouglastog utvrdjenja okruzenog visokim planinama i bazama na vrhu i kada sve tri grupacije imaju podjednake teritorije.
Dr.Edi2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2013, 22:07   #195
NIKOLAPAVIC
Novi član
 
Član od: 9.1.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Talking Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Pzdrav braćo gejmeri ,vidim da ima i drugih pamethin kad je u pitanju gaming,pa da predjem na pitanja:
1.da li se i vama dešava da nakon 15-25 min igranja igra zastanje i isključi se prijaljvujući grešku? :S a igrica mi odlično radi na kompu
2.postoji li neki srpski klan kojem mogu da se pridružim? posto bih voleoo da mogu da čatujem na srpskom a ne na engleskom
3.koju su van nikovi? da mogu da vas dodam i ja ne ulazim preko steam-a u ps2 ali ako možete da mi date i vaše nikove za steam da mogu vas dodam
NIKOLAPAVIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 1:12   #196
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Citat:
Dr.Edi2 kaže: Pregled poruke
Odlicna igra.Zbog nje sam zapostavio BC2.Ogromne mape Cobalt server.Ludilo u centru kontinenta.Voznja letelica preko joy mnogo teza i nepreciznija nego sa misom.Potrebno je sakupiti certove i upgrade jedno po jedno.A ne mogu da se odlucim sta bi pre.Gresku sam napravio sto nisam sve certove dao na anti air kit nego svuda po malo.Neka ovo bude savet za one koji pocinju.
Posle 8 lvl sam poceo da uzivam u igri do tada sam se pitao sta radim u ovoj igri.Konfuzija i ludilo.Po sto igraca sa po jedne strane uz masovne napade i kontraofanzive.Najzesce borbe su u centru mape oko onog trouglastog utvrdjenja okruzenog visokim planinama i bazama na vrhu i kada sve tri grupacije imaju podjednake teritorije.
Vidim da pominjes certove itd.Ako nije tajna, jel igras premium ili standard?Posto sa standardom ima da oci ispadnu da se skupe sedmice itd....
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2013, 23:14   #197
Dr.Edi2
Član
 
Član od: 27.10.2011.
Lokacija: NBgd
Poruke: 200
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 44 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Standard skinutu preko Steam.Moras da se dobro pomucis za poene.Popravljaj kao inzenjer sve sto mozes.Generatore unistis i posle osvajanja popravis kao i sve turete.Malo po malo i sakupe se poeni.
Dr.Edi2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dr.Edi2 na korisnoj poruci:
Grotar (10.1.2013)
Stara 10.1.2013, 23:37   #198
Grotar
Član
 
Član od: 7.4.2010.
Poruke: 385
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 245 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Citat:
night kaže: Pregled poruke
Vidim da pominjes certove itd.Ako nije tajna, jel igras premium ili standard?Posto sa standardom ima da oci ispadnu da se skupe sedmice itd....
A gde si ti covece, nema te u GW2 Jel si batalio igru ?
Grotar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2013, 2:09   #199
Savska
Banned
 
Član od: 30.5.2011.
Poruke: 229
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Posto sada pocinjem da igram igru ako neko nesto moze da kaze o igri samo najosnovnije
Savska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2013, 12:45   #200
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: PlanetSide 2 FPS MMO

Citat:
Ivan1981 kaže: Pregled poruke
Da Vanu nemaju ljubicaste "helanke" igrao bi sa njima zamo zbog ovoga

Vanu Intro music
Pffff, zna se ko je badass...

badass
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com