Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2018, 18:17   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 8/2018 "Who?"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline  
Stara 3.8.2018, 19:05   #2
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Kuzma se čini se malo izduvao. Nema više te oštrine da raspali po temi. Osim ako se pod oštrinom ne računa što je medije nazvao tupavima.

Daj malo oštrije, udri po gamer gejtu, raspali malo po kultu "zdravog života", sociološkim studijama. Zabrinutim plastificiranim tetkama što se pre podne slikaju za medije sve trepčući fotošopiranim oketama, a po podne se slikaju za web cam i tako ta mesta. Pomeni im "nanu naninu, tetku iz Novog Sada i oca trgovca"
DArthShone je offline  
Stara 3.8.2018, 19:09   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 8/2018 "Who?"

Pomenuo je on svima sve, napljuvao se svega i svačega tokom svih ovih godina, zreo je za herbarijum, leksilijum, sat+plaketu i odlazak u zasluženu penziju.
LoneWolf je offline  
Stara 3.8.2018, 21:31   #4
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Ne znam, meni je to godinama prvi članak koji čitam. Čak i kad se ne slažem sa (svim) iznesenim, uvek mi je zanimljivo.



Isto važi i za njegove opise igara - i dok ne pročitam ko je autor, prepozna se stil i nekako mi se najviše sviđa.


Živio Svet Kompjutora sa drugom Kuzmom na čelu!
Relja je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
DArthShone (4.8.2018), filpan (3.8.2018), Oggy (5.8.2018), su27killer (6.8.2018), vlado_ns (12.8.2018)
Stara 5.8.2018, 21:03   #5
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Ne znam, meni je to godinama prvi članak koji čitam. Čak i kad se ne slažem sa (svim) iznesenim, uvek mi je zanimljivo.



Isto važi i za njegove opise igara - i dok ne pročitam ko je autor, prepozna se stil i nekako mi se najviše sviđa.


Živio Svet Kompjutora sa drugom Kuzmom na čelu!
I meni je bilo nekad, cak sam prevpard godina binge citao sve kolumne koje sam propustio od 2005-2009. Ali sada deluje istroseno, kao da mu je stamina potrosena pa baulja i mase macem, ali tesko kad sta pogodi.
makiem je offline  
Stara 5.8.2018, 23:44   #6
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
I meni je bilo nekad, cak sam prevpard godina binge citao sve kolumne koje sam propustio od 2005-2009. Ali sada deluje istroseno, kao da mu je stamina potrosena pa baulja i mase macem, ali tesko kad sta pogodi.

Ili si ti omator... sazreo?
Relja je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
makiem (6.8.2018)
Stara 4.8.2018, 8:39   #7
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Pomenuo je on svima sve, napljuvao se svega i svačega tokom svih ovih godina, zreo je za herbarijum, leksilijum, sat+plaketu i odlazak u zasluženu penziju.
Nemoj tako, još je Kuzma mlad za pemziju. Bilo bi lepo da oštricu malo usmeri ka mobilnim telefonima i domaćim derikožama od provajdera i trgovaca. Onako suptilno da ih otera tamo gde pripadaju. Mada, čini mi se da je već počeo, sudeći barem prema njegovim tekstovima o Xiaomi telefonima.

što reče Relja, živio nama drug Kuzma na čelu sa Svetom Kompjutera... jer "ništa nije večno sem ljubavi i Sveta Kompjutera"
DArthShone je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Relja (4.8.2018), su27killer (6.8.2018)
Stara 5.8.2018, 12:08   #8
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 8/2018 "Who?"

Kad čitaš njegov rant u člancima i kolumnama na bilo koju temu, to je kao da slušaš babu kako kritikuje sjevernokorejski nuklearni program: "ne razumije se u to, stara je, al' nek bar nešto trabunja, da se čuje da je živa". Ja na njega gledam tako nekako, a puno je živahniji i kreativniji bio dok se nije oženio, utovio i ukalupio u taj neki šatro ozbiljni život🙂
LoneWolf je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
makiem (5.8.2018)
Stara 5.8.2018, 12:35   #9
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Bar da promeni sliku na thumbnailu kod naslova.

Inače, učestvovao je u nekoliko razgovora za Benchmark kanal na Tjubu, tamo mi je zanimljiviji nego u novijim tekstovima u SK.

https://www.youtube.com/watch?v=bC91haCMlJk
https://www.youtube.com/watch?v=2LPH-40V9JI
https://www.youtube.com/watch?v=QZL8OlwGrcE
Akumu je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
Malik Tintilinic (6.8.2018)
Stara 6.8.2018, 10:06   #10
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Kad čitaš njegov rant u člancima i kolumnama na bilo koju temu, to je kao da slušaš babu kako kritikuje sjevernokorejski nuklearni program: "ne razumije se u to, stara je, al' nek bar nešto trabunja, da se čuje da je živa". Ja na njega gledam tako nekako, a puno je živahniji i kreativniji bio dok se nije oženio, utovio i ukalupio u taj neki šatro ozbiljni život🙂
Ništa Kuzmi ne fali ni danas. Rantujem malo, pa šta. Bolje i to nego da fali i nafaljuje Japijsko kopi pastovanje "modernog" IT-a (šta god ta skraćenica značila). Utovio? Kuku brate, pa to ide sa Kompjuterima, seća li se neko Nenada Balinta? Dejana Ristanovića? Oni su bili ono, baš fit jelte? Uostalom, od kada to što je neko deb'o znači da je manje vredan? Ne mogu svi da bidnu fit kao Džobs...
DArthShone je offline  
Stara 6.8.2018, 14:42   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 8/2018 "Who?"

Džobs je bio fit od raka🙂
LoneWolf je offline  
Stara 9.8.2018, 9:12   #12
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Džobs je bio fit od raka🙂
Znam ja to, ali nije u redu da se Kuzmi zamera to što se nabucio. u tome je poenta. Pisao ne pisao, isto mu se fata, propala stvar. Budalama pamet doneti neće, još će ih u ovo vreme vladavine "osećanja" iznervirati, a to nije dobro ni za mir, ni za liniju, a ponajmanje za džep. Da umesto reči, slova, fontova Kuzma po budalama udara lopatom, kao onaj pop što "leči" narkomaniju, možda bi bilo efikasnije, ovako samo mlati praznu slamu.

Video si na topiku od prethodnog meseca, libertardi se ubiše da dokažu kako nam je u Jugi bilo loše u toj meri da smo bili drogirani i nismo videli dalje od nosa, dok nisu došli oni da nas "prosvetle".
DArthShone je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
filpan (9.8.2018)
Stara 9.8.2018, 12:36   #13
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

@DArthShone

Svaki put me fasciniraš (a i iznerviraš) svojim izvrtanjem činjenica i "pravedničkim gnevom" protiv "libertarda" koji ti zamagljuje percepciju.
Sve nas u Jugi su krajem osamdesetih i početkom devedesetih "prosvetljavale" najgore barabe sa krajnje desnice u duetu sa religijskim vođama i posledice tog "prosvetljavanja" svi zajedno trpimo i danas.
namcor je offline  
Stara 9.8.2018, 19:37   #14
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
@DArthShone

Svaki put me fasciniraš (a i iznerviraš) svojim izvrtanjem činjenica i "pravedničkim gnevom" protiv "libertarda" koji ti zamagljuje percepciju.
Sve nas u Jugi su krajem osamdesetih i početkom devedesetih "prosvetljavale" najgore barabe sa krajnje desnice u duetu sa religijskim vođama i posledice tog "prosvetljavanja" svi zajedno trpimo i danas.
U Jugi nije bilo onih koji danas usrećuju svet, nije bilo parada ponosnih, nije bilo Istanbulske konvencije, nije bilo silovanja jezika da se osetljive tetke ne uvrede, nije svega toga bilo, a država beše "crvena". Catch my drift? Preko toga se prelazi. Šta to govori? Libertardi nisu LEVICA. U Jugi ne beše afirmativnih mera, ne beše ničega što razjeda moderni svet.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
DArthShone je offline  
Stara 9.8.2018, 20:06   #15
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

@DarthShone

To s kraja osamdesetih, što namcor spominje, je bilo više naci-crno, nego levičarsko.
Relja je offline  
Stara 10.8.2018, 10:58   #16
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
U Jugi nije bilo onih koji danas usrećuju svet, nije bilo parada ponosnih, nije bilo Istanbulske konvencije, nije bilo silovanja jezika da se osetljive tetke ne uvrede, nije svega toga bilo, a država beše "crvena". Catch my drift? Preko toga se prelazi. Šta to govori? Libertardi nisu LEVICA. U Jugi ne beše afirmativnih mera, ne beše ničega što razjeda moderni svet.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
1. Nije bilo dosta stvari, ali ovog poslednjeg je bilo, samo što ti, kao i većina na ovim prostorima, imaš selektivno pamćenje. Bilo je afirmativnih mera i za žene i za nacionalne manjine, a postojalo je i nešto što se zvalo "nacionalni ključ" za većinu rukovodećih funkcija i najviše činove u vojsci. Silovanja jezika i ispiranja mozga je bilo koliko hoćeš, samo si i to zaboravio ili ti je normalno, a samo ovo novo što se sada uvodi je "nakaradno".
2. Suština moje primedbe čak i nije bila u tome, nego da je tvoja formulacija takva kao da su tu SFRJ rasturili nekakvi "libertadi", a ne baš njihova ideološka suprotnost koji su prvo "svojima" ispirali mozak raznim alternativnim istorijama i nacionskim mitovima, a posle prešli i na klanje "njihovih".

Što se tiče zavisnosti od igara, tu mislim da opet svi, zajedno sa Kuzmom, gledate suviše ograničeno i lični primer pokušavate da predstavite kao univerzalno pravilo. Igre, čak i vrlo jednostavne, pokreću gomilu procesa u mozgu od kojih su mnogi direktno povezani sa mehanizmima za stvaranje zavisnosti. Naravno, kao što nije svako ko povremeno dune ili popije koju čašicu postao narkoman ili alkoholičar, tako ni svako ko igra igre nije postao zavisnik.
Negde sam pročitao objašnjenje nekog od psihijatara/psihologa (koje mi zvuči OK) da oni igranje igara smatraju zavisnošću ako remeti svakodnevni život i obaveze te osobe. Dakle, ako igraš igre u slobodno vreme, to je OK, a ako zbog igara ne odeš u školu ili na posao, ako ne jedeš redovno, ako zapostavljaš socijalne kontakte itd. onda to smatraju zavisnošću.
namcor je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
pedjosav (10.8.2018), Sass Drake (10.8.2018)
Stara 10.8.2018, 16:50   #17
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
@DArthShone

Svaki put me fasciniraš (a i iznerviraš) svojim izvrtanjem činjenica i "pravedničkim gnevom" protiv "libertarda" koji ti zamagljuje percepciju.
Sve nas u Jugi su krajem osamdesetih i početkom devedesetih "prosvetljavale" najgore barabe sa krajnje desnice u duetu sa religijskim vođama i posledice tog "prosvetljavanja" svi zajedno trpimo i danas.
Barabe sa kraja osamdesetih i pocetka devedesetih imaju veze sa krajnjom desnicom isto koliko ja imam veze sa baletom.
kami je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
8/2018 "Google pije da zaboravi" Chodo'o „Prst na čelo” 0 1.8.2018 18:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com