Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.8.2014, 13:53   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Ako imate misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Poslednja ispravka: oluja (1.8.2014 u 14:15)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2014, 16:35   #2
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Kuzmo kralju!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 14:27   #3
Ninjaz
Novi član
 
Član od: 18.6.2014.
Poruke: 13
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Nije Kuzma mogao bolje pogoditi.
Ninjaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 15:10   #4
forsaken
Član
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 121
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Mislim da je njegov urođeni klerofašizam dostigao novi nivo ovog meseca. Gde vam je pamet bila kada ste odobrili ovaj ratnohušačko-profašistički tekst za časopis o kompjuterima? Ovim ste dostigli mentalni nivo Telegrafa
forsaken je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 15:18   #5
Ninjaz
Novi član
 
Član od: 18.6.2014.
Poruke: 13
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
forsaken kaže: Pregled poruke
Mislim da je njegov urođeni klerofašizam dostigao novi nivo ovog meseca. Gde vam je pamet bila kada ste odobrili ovaj ratnohušačko-profašistički tekst za časopis o kompjuterima? Ovim ste dostigli mentalni nivo Telegrafa
O cemu ti pricas.
Ninjaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 15:27   #6
forsaken
Član
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 121
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Ninjaz kaže: Pregled poruke
O cemu ti pricas.
O njegovom tekstu.
forsaken je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 17:49   #7
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
forsaken kaže: Pregled poruke
mislim da je njegov urođeni klerofašizam dostigao novi nivo ovog meseca. Gde vam je pamet bila kada ste odobrili ovaj ratnohušačko-profašistički tekst za časopis o kompjuterima? Ovim ste dostigli mentalni nivo telegrafa

Ти си један од оних што је мењао прозор на словеначкој амбасади 2008. године, члан удружења "Европа нема алтернативу"? Њузфлеш, зрно националног поноса те више не чини "клерофашистом", све оно што си ти знао о патриотизму, национализму и шовинизму, а што си учио у периоду од 2000-2008, слободно заборави, ово је нова доба, доба где Израел немилосрдно рока (и имају моју подршку, али то је друга тема) а због метка или два цепају Украјину као лист од папира.

На теби је да препознаш новоинсталиране системе вредности и да коначно схватиш чему су те претходне, политичко-коректне, уопште и служиле.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Yonai (4.8.2014)
Stara 3.8.2014, 18:28   #8
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
rockstar kaže: Pregled poruke
Њузфлеш, зрно националног поноса те више не чини "клерофашистом", све оно што си ти знао о патриотизму, национализму и шовинизму, а што си учио у периоду од 2000-2008, слободно заборави, ово је нова доба, доба где Израел немилосрдно рока (и имају моју подршку, али то је друга тема) а због метка или два цепају Украјину као лист од папира.

На теби је да препознаш новоинсталиране системе вредности и да коначно схватиш чему су те претходне, политичко-коректне, уопште и служиле.
Шта се то тачно променило 2008. године?
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2014, 20:16   #9
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

2008 se jedna grupa ljudi odvojila od vece grupe ljudi koji su postali jako mala grupica ljudi, a vodje grupe koja se odvojila trenutno su na jako odgovornim polozajima....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2014, 8:04   #10
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
forsaken kaže: Pregled poruke
Mislim da je njegov urođeni klerofašizam dostigao novi nivo ovog meseca. Gde vam je pamet bila kada ste odobrili ovaj ratnohušačko-profašistički tekst za časopis o kompjuterima? Ovim ste dostigli mentalni nivo Telegrafa
Klasičan način pisanja/razmišljanja/govora raznoraznih NVO kojih je Beograd u današnje vreme prepun.

Dobijam alergiju od reči "klerofašizam" jer je opštepoznato koje grupe, pojave i kakvi sklopovi u našem političkom i javnom životu potenciraju etiketiranje drugih upravo tom etiketom.

Bljak.

P.S. Istorijski se odlično zna šta je klerofašizam i odakle vodi poreklo na ovim prostorima, sigurno ne iz Srbije. Nisam nacionalista, već mi je muka od mešanja baba i žaba i frljanja terminima.

Poslednja ispravka: Yonai (4.8.2014 u 11:18)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Rockstar (4.8.2014), Sass Drake (4.8.2014), Spawn BG (5.8.2014)
Stara 4.8.2014, 11:23   #11
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

By the way, Kuzma je zaboravio da spomene da ISIS ide i škopi žene po bliskom istoku... Kad dođe čika doca sa noževima, možeš samo potvrdno da klimaš glavom (Nod-uješ).
Za obaranje aviona je ta teorija najverovatnija, ko pomno prati politička dešavanja i alternativne sajtove doći će do tog zaključka.
Kako je njemu dobro BTW, dete od 7 meseci u kući a on po ciiili dan igra C&C.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Eddy (4.8.2014), Yonai (4.8.2014)
Stara 4.8.2014, 12:04   #12
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
By the way, Kuzma je zaboravio da spomene da ISIS ide i škopi žene po bliskom istoku... Kad dođe čika doca sa noževima, možeš samo potvrdno da klimaš glavom (Nod-uješ).
Za obaranje aviona je ta teorija najverovatnija, ko pomno prati politička dešavanja i alternativne sajtove doći će do tog zaključka.
Kako je njemu dobro BTW, dete od 7 meseci u kući a on po ciiili dan igra C&C.
Bebe često spavaju preko dana pa se može igrati.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2014, 16:18   #13
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Dobijam alergiju od reči "klerofašizam" jer je opštepoznato koje grupe, pojave i kakvi sklopovi u našem političkom i javnom životu potenciraju etiketiranje drugih upravo tom etiketom.
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Red Marquis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Marquis na korisnoj poruci:
Sh0m1 (4.8.2014)
Stara 4.8.2014, 17:56   #14
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.036
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Moj surak je upotrebio izraz "pravoslavna dzamahirija". Ne postoji bolji.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
Sass Drake (4.8.2014)
Stara 4.8.2014, 18:18   #15
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Kakve veze ima to o čemu pričaš sa onim što sam napisao?

Nikakve.

Ja sam komentarisao to što se neko u novonastalom duhu frlja izrazom "klerofašista" komentarišući Kuzminu kolumnu gde nema ni "k" od klerofašizma. Ima drugih stvari, prvenstveno kritike i paralele u igrama prema zapadu i Americi, ali klerofašizma ne. Ako neko tvrdi drugačije, onda očigledno ne zna šta je klerofašizam već se frlja sa tim izrazom, jer je danas to tako pomodno i poželjno.

A to šta ja mislim o ovoj našoj državi i pogotovo svim vlastima unazad dvadeset godina nisi ama baš nikako mogao da zaključiš iz mog posta.

Stoga nazad na temu i na Kuzminu kolumnu. O tome je reč, a ne o klovnovima u skupštini i državi uopšte.

Poslednja ispravka: Yonai (4.8.2014 u 18:26)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Rockstar (5.8.2014)
Stara 4.8.2014, 19:13   #16
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Srbistan je daleko od talibanije. Dođi kod mene u BiH, pa ćeš da vidiš šta je talibanija.
Nije Yonai jedini kome se gadi etiketiranje "klerofašistom" svakog ko se neslaže sa mišljenjem kvaziliberalne i kvaziurbane beogradske i novosadske trećageneracija elite. Ti što tako etiketiraju, em što ne znaju šta je ustvari fašizam (to je nešto mnogo gore nego što ga oni zamišljaju i ne čini ga samo mržnja "prema nižim rasama"), nisu ništa bolji od onih sa druge strane (koji mi takođe idu na onu stvar) što vole da dijele etikete "ustaša", "zapadni plaćenik", "zapadni špijun", "antisrbin", itd.
Ovi prvi su mnoge komuniste (one prave, ne ove što se furaju na anarhizam, majice sa likom Če Gevare i što uživaju u velikim parama koje im zarađuju mame i tate) nazvali klerofašistima samo zato što navijaju za pobunjenike u tom građanskom ratu. Da li jedan komunista (koji je ujedno i ateista) može da bude klerofašista? Što Yonai reče, u pitanju je čisto pomodarstvo i da ja dodam, lažni evropeizam.
Nisi ni ti jedini kome smeta ta sprega crkve i vlasti, ali imaj na umu da one prave neonacističke i neofašističke desničarske organizacije u Srbiji se ne mirišu sa SPC jer su većina njihovih pripadnika staroslavci ili ateisti (al' to neće sebi da priznaju) pa sam termin klerofašizam baš i ne pije vodu u Srbiji, a prvi razlog je to što nije obavezno služenje vojnog roka i zato što se za VS iz budžeta izdvaja sića koja većinom ide na plate.



Što se tiče Kuzmine kolumne, ubola u srž k'o nijedna u zadnje vrijeme. Do kakvog otkrića sam ja došao igrajući RA2 i gledajući neka igrana i animirana filmska ostvarenja bolje da vam i ne govorim. Mao,Staljin, Hitler, itd. bi bile male mace u odnosu na mene kao diktatora. Da to predočim u kolumnu, završio bih u ludnici.



Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Moj surak je upotrebio izraz "pravoslavna dzamahirija". Ne postoji bolji.
Pogodio je u srž.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
Rockstar (5.8.2014), Yonai (4.8.2014)
Stara 5.8.2014, 10:49   #17
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Problem sa većinom naših ljudi, bez obzira kojoj ideologiji naginju, je što su isključivi. Za komuniste, neonaciste, klerofašiste je to i očekivano, to su takve ideologije, ali kod raznih "liberala" i "demokrata" je apsurdno i samo pokazuje da ni njihov nivo svesti nije mnogo bolji nego kod onih drugih, bez obzira za kakve se ideje formalno zalažu.
Drugo, preovladava taj potpuno ostrašćeni navijački stav, šta god da je u pitanju. Kuzma je pomenuo oboreni avion i CIA i Ruse koji ne umeju da naprave spin - kod nas su svi, bez obzira za koga "navijaju", istog trenutka znali da su to uradili oni drugi.
Da ne govorim koliko je besmisleno stavljati se na jednu ili drugu stranu kada su nam informacije veoma oskudne i upitne verodostojnosti. Ja jedino mogu da budem na strani običnih normalnih ljudi koji su silom prilika upleteni u prepucavanja velikih sila, njihovih lokalnih operativaca i tupavih ostrašćenih sledbenika.


Inače, da se vratim na osnovnu temu, mnoge igre su bile "proročanske" u nekim svojim elementima, jer su mogle relativno slobodno i bez mnogo političke korektnosti i diplomatske uzdržanosti da se igraju alternativnim budućnostima, a u toj hiperprodukciji normalno je da se, pored gomile banalnih (pa i komičnih) promašaja, nešto i pogodi.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
pedjosav (12.8.2014), Sh0m1 (5.8.2014), Yonai (5.8.2014)
Stara 5.8.2014, 18:44   #18
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
Red Marquis kaže: Pregled poruke
I ja dobijam glavobolju od onih koji ne shvataju (u stvari podržavaju) u kakvoj talibaniji od države mi danas živimo. Koga briga ko sve to koristi kad je sprega vladajuće crkve i desničarskih organizacija jasna ko dan?
Заиста не видим како је ово повезано са Кузмановићевим текстом, али добро, молим те, разјасни нам ту спрегу како би излечио своју главобољу а нас талибане одвратио од подржавања талибаније.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Moj surak je upotrebio izraz "pravoslavna dzamahirija". Ne postoji bolji.
Осим што реч "џамахирија" нема везе са повезаношћу религијских институција и државе/власти, као што твој шурак инсинуира. Термин се донекле односи на религију, али не бих даље ширио причу, пошто је то кованица почившег Гадафија што га западне демократе ономад набише на колац.

Citat:
forsaken kaže: Pregled poruke
Frljao se, ne frljao sa izrazom klerofašista deo teksta u kome, sa divljenjem hvali islamske militariste i njihovu propagandu neodoljivo podseća na ovo:



Da li u sledećoj kolumni da očekujem otvorenu podršku SIPC-u?

Da li je SK časopis u kome treba objavljivati ovakve tekstove?

I nije poenta u tome da li si liberal ili kvazi-patriota već da li si normalan ili ne.
Да није можда и Кузма у тој српској redneck секти са фотке? Паралела ти је потпуно исконструисана и нема везе са темом, прочитај мало пажљивије колумну - 87. страна СК-а: "Звучи као да им се дивим, али не, у питању су само радозналост и фасцинација паралелама између пророчки оријентисаних гејм дизајнера и реалних дешавања...".
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Тормунд na korisnoj poruci:
Sass Drake (5.8.2014), Yonai (5.8.2014)
Stara 4.8.2014, 12:22   #19
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Citat:
atwa013 kaže: Pregled poruke
2008 se jedna grupa ljudi odvojila od vece grupe ljudi koji su postali jako mala grupica ljudi, a vodje grupe koja se odvojila trenutno su na jako odgovornim polozajima....
Може човек сам да одговори, без увијања и недоречености, не треба му неко да га заступа.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2014, 13:25   #20
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: 8/2014 "Brotherhood of Nod"

Igrao sam C&C serijal pa mi je donekle jasno šta je kuzma hteo da kaže. Ali ono kako sam ja to shvatio jeste da je gejming kolumnista napravio paralelu i malo iskarikirao situaciju i način ratovanja u današnjem svetu sa onim što je predstavljeno u nekoj igri...
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 8/2014 oluja Sadržaj novog broja SK 67 21.8.2014 21:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com