Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2010, 23:34   #141
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

^ 'bem li ga, verovatno si u pravu, ali nekako mi sve smrdi na neki kliše i pored (dobrog) humora...Povratak gastrabajtera iz inostranstva i tuga za rodnim krajem i beskrajna gnjavaža oko svega toga, ma daajj...I još puno sličnih primera izazivanja neke nostalgije i jeftinih emocija.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 7:03   #142
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

RTS treba da se vrati obrazovnom, naučnom, dokumentarnom programu,crtaćima... Sve one emisije koje su išle prepodne... Beyond 2000 i slično, ali naravno u novom ruhu.

RTS ne sme da se takmiči sa komercijalnim televizijama, već mora da se okrene onim sadržajima koji nisu zanimljivi Pinku, Prvoj i sličnima - jer za to Javni servis i služi.

Znači obrazovni sadržaj, emisije za nac. manjine, dečije emisije, dokumentarci...

Molim vas, bez zamene teza.

RTS pretplata mora da se plaća. I zbog toga mora da prikazuje gorenavedene tipove programa bez reklama a ne 48 sati svadba i slične komercijalne emisije. I to je ono što građani moraju da zahtevaju, da se bune zbog (ne)kvaliteta programa, a ne zbog toga da li treba ili ne plaćati pretplatu.
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ninoslav na korisnoj poruci:
oluja (13.12.2010)
Stara 13.12.2010, 10:20   #143
wladimir98se
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Poruke: 166
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 43 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Slazem se sto se tice programske orijentacije ali:
RTS mora da se finansira ali ne mora da se finansira pretplatom. Pretplata je lose osmisljen, socijalno nepravedan porez. 500 dinara placa svaka kuca koja ima struju, bez obzira da li je kuca od 50 kvadrata i u njoj zivi porodica sa ispodprosecnim primanjima ili se radi o vili na Dedinju koja vredi milion evra. Svi placaju isto!
E sad zamislite kada bi druge institucije od drzavnog znacaja uvele svoje pretplate na taj nacin? Pa da 500 dinara placamo za policiju, 500 dinara za skolstvo, 500 din. za biblioteke...
wladimir98se je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 11:48   #144
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Thumbs down Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
3LANCER kaže: Pregled poruke
domace serije o cemu se vi raspravljate
Jos ces reci da ti se zaista, iskreno svidja Baba gori a selo hadokenuje? Da ti je nakaradni srpski i juznjacki dijalekat muzika za usi? Da volis kada su serije pravljene na istom kalupu (melodrama i lagana komedija sa nepovezanim likovima i smandrljanjem price u poslednje tri epizode)?
Dok su jos i pustali serije tipa CSI (mada zilion puta repriziran), Scrubs i slicne onda je jos i bilo podnosljivo ponekad prebaciti na RTS, sada su samo jedna od mnogih domacih televizija kojima svako sa malo klikera u glavi moze samo da se smeje.

Udari mi kontru slobodno, kao sto i ostalima radis, ja cu se i dalje slagati sa Kuzmom po pitanju ove kolumne i ignorisacu RTS.
E ostavite vi nas juznjacki dijalekat, ako je ono u Selo gori a baba se ceslja juznjacki dijalekat, ja sam Miki Maus. Ne znam sta su pokusavali da izvedu s onakvom glumom, ali nije im uspelo. A drugo, i mi s juga ne volimo vas dijalekat pa ne ken*amo. Ako mislis da je to sto vi na sv. severu pricate bolje od juznjackog razmisli ponovo. Svaka drzava na svakoj svojoj strani ima drugacije naglaske i svuda je to normalno samo kod nas je seljacki.
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 11:52   #145
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

e ne znam za vas ,ali ja ne podnosim ove nove serije na rts.
selo ,baba i to najezim se kad u saltanju na sekund vidim i cujem.
onaj sin dragan sto posta poznat ,kad ga cujem dva dana ne mogu da jedem.
al stvarno akcenat je uzas.

ondaona serija sto je bila ranjeni majmun ,po meni strasna glupos ,gluma ocajna pogotovo onaj pilot ,glavna uloga ,ocajan glumac.

ma propas.
nije im losa bila ona seriaja ono kao ljubav.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 12:12   #146
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
Nikola91 kaže: Pregled poruke
E ostavite vi nas juznjacki dijalekat, ako je ono u Selo gori a baba se ceslja juznjacki dijalekat, ja sam Miki Maus. Ne znam sta su pokusavali da izvedu s onakvom glumom, ali nije im uspelo. A drugo, i mi s juga ne volimo vas dijalekat pa ne ken*amo. Ako mislis da je to sto vi na sv. severu pricate bolje od juznjackog razmisli ponovo. Svaka drzava na svakoj svojoj strani ima drugacije naglaske i svuda je to normalno samo kod nas je seljacki.
Pa lepo reče čovek "nakaradni srpski i juznjacki dijalekat".
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 13:45   #147
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
Nikola91 kaže: Pregled poruke
E ostavite vi nas juznjacki dijalekat, ako je ono u Selo gori a baba se ceslja juznjacki dijalekat, ja sam Miki Maus. Ne znam sta su pokusavali da izvedu s onakvom glumom, ali nije im uspelo. A drugo, i mi s juga ne volimo vas dijalekat pa ne ken*amo. Ako mislis da je to sto vi na sv. severu pricate bolje od juznjackog razmisli ponovo. Svaka drzava na svakoj svojoj strani ima drugacije naglaske i svuda je to normalno samo kod nas je seljacki.
Tako govore iz okoline Trstenika. Kada sam cuo neke zene koje prodaju papriku ovde kod nas rekao sam im kao da su ispali iz **** je gde se baba ceslja.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 14:23   #148
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
Nikola91 kaže: Pregled poruke
E ostavite vi nas juznjacki dijalekat, ako je ono u Selo gori a baba se ceslja juznjacki dijalekat, ja sam Miki Maus. Ne znam sta su pokusavali da izvedu s onakvom glumom, ali nije im uspelo. A drugo, i mi s juga ne volimo vas dijalekat pa ne ken*amo. Ako mislis da je to sto vi na sv. severu pricate bolje od juznjackog razmisli ponovo. Svaka drzava na svakoj svojoj strani ima drugacije naglaske i svuda je to normalno samo kod nas je seljacki.
Miki Mause sha ima .

Kao prvo ne postoji vise dijalekata, postoji jedan pravi knjizevni jezik/govor, i tako se govori u Beogradu. Sve razlicito od toga je dijalekt, ali problem je u tome sto se kod nas pod dijalekt svodi i neupotreba padeza (frljanje sa padezi), neke sumanute reci i ko zna sta sve jos. To je shabanizam.

Naglasak je glavna komponenta dijalekta, a ne koriscenje tursko-albansko-makedonsko-bosansko- somalijsko-brazilskog jezika.

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
e ne znam za vas ,ali ja ne podnosim ove nove serije na rts.
selo ,baba i to najezim se kad u saltanju na sekund vidim i cujem.
onaj sin dragan sto posta poznat ,kad ga cujem dva dana ne mogu da jedem.
al stvarno akcenat je uzas.

ondaona serija sto je bila ranjeni majmun ,po meni strasna glupos ,gluma ocajna pogotovo onaj pilot ,glavna uloga ,ocajan glumac.

ma propas.
nije im losa bila ona seriaja ono kao ljubav.
Divan post, kad krenuh na tvoj nalog, pomislih da imas 15 godina, kad ono medjutim...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 14:26   #149
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

nemoj mi reci samo pjanovicu da se tebi svidja serija selo i babe?
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 14:31   #150
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Ne kritikujem ja tvoje misljenje (sto je poprilicno cudno i retko se desava ) nego nacin na koji si napisao post.

Sta tu oni meni qrac palac, dza bu, je.bo ga ti, moras to malo pametnije, konkretnije i argumentovanije srociti.

Gluma je na visokom nivou i kod Baba i kod Orla.
Sasvim druga je stvar, da li se tebi svidja serija i uloge/glumci u njoj.

A sto se tice serije, da, mislim da je dobra, odgledao sam 3/4 epizoda, otprilike.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 15:40   #151
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
nemoj mi reci samo pjanovicu da se tebi svidja serija selo i babe?
'Oćeš da kažeš da je loša?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 15:54   #152
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Па, емисија о рачунарима. Са вама или без вас.
Već sam pisao o tome, ali evo opet.

Zašto bi RTS uopšte prihvatio takav SK projekat? Zato što je svestan da im nedostaje kvalitetna IT emisija? Da su svesni da im to nedostaje, onda bi sugurno bili svesni i nedostatka celokupnog programa koji emituju, naročito ovih Alisa i sličnog. Dakle, sve i da možemo, pored ideja da postanemo IT servis ili IT konsalting firma (što bi isto dovelo lovu, a oduzelo vreme), zašto bismo? More money? Pa, možda drugim magazinom, možda novim sajtom, možda oglasima na forumu...

S druge strane, ako ovo posmatramo kao porez – ok, 500 dinara je porez na TV. Ima ga u celom razvijenom svetu. Ali ako već kritikujemo političare kako troše naš novac, možemo da kritikujemo i RTS kako troši naš novac. Prosto rečeno, usluga koju smo platili nije dobra.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Dekip (13.12.2010)
Stara 13.12.2010, 17:09   #153
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

konkretno meni je toliko lose da je to neopisivo ,mislim na serije ,od radnje do glume pa sve to akcenta i imena u seriji ,,radisa ,miodrag ,.....
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 17:22   #154
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
kuureee kaže: Pregled poruke
konkretno meni je toliko lose da je to neopisivo ,mislim na serije ,od radnje do glume pa sve to akcenta i imena u seriji ,,radisa ,miodrag ,.....
Loša gluma - Znači Nikolić, Bajić, Mandić, Olga, Ljiljana... i ostatak odličnih glumaca koji se pojavljuju u seriji su loši?
Radnja - dobro, jeste sada razvukao ali opet Pročitaj negde ne Internetu temu ove serije, mrzi me da pišem.
Akcenat - hoćeš da pričaju Beogradskim naglaskom? Pa bre ovo se snima u seoskom okruženju, zove se Selo gori... a ne Beograd gori... Normanlo je da imaju po tebi čudan akcenat.
Imena - bolje da su im imena Kristijan i slična njemu. Opet, serija se zove Selo gori... normalno je da budu imena: Radašin, Milašin, Dragojlo... a i šta fali imenima, baš su dobra.

Gde ti nađe imena Radiša i Miodrag?
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 17:25   #155
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

ma kako god mene jednostavno ne zanima takava serija ,ocajno mi.
mnogo mi je bila bolja serija ,,ono kao ljubav,,.

jednostavno neje mi to sve zanimljivi i gotovo.

vidim sad nesto opet krenulo petkom ,isto *****e dtugo pakovanje.
kuureee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 19:55   #156
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
wladimir98se kaže: Pregled poruke
Slazem se sto se tice programske orijentacije ali:
RTS mora da se finansira ali ne mora da se finansira pretplatom. Pretplata je lose osmisljen, socijalno nepravedan porez. 500 dinara placa svaka kuca koja ima struju, bez obzira da li je kuca od 50 kvadrata i u njoj zivi porodica sa ispodprosecnim primanjima ili se radi o vili na Dedinju koja vredi milion evra. Svi placaju isto!
E sad zamislite kada bi druge institucije od drzavnog znacaja uvele svoje pretplate na taj nacin? Pa da 500 dinara placamo za policiju, 500 dinara za skolstvo, 500 din. za biblioteke...
Да додам и свој случај. Имам кућу са два струјомера и још једну мању у којој нико не живи. Погађате, три тв претплате. Перипетије да се то откачи са рачуна... Тетка има стан у граду у коме нико не живи. Она живи у Немачкој. Опет проблеми да се скине намет, иако се по рачуну за струју види да се ту ни сијалица није упалила.

Citat:
Kisr kaže: Pregled poruke
Pa lepo reče čovek "nakaradni srpski i juznjacki dijalekat".
Нисам ни ја љубитељ наших сер.ија, али пре зато што немам навику да стално у исто време седим пред тв-ом. Али што се дијалекта (Пјано, прескочи ме молим те) тиче, мрдни мало из "404 not found " у Шумадијска брда, долину Мораве... онако туристички. Али гледај да неком не кажеш да говори "nakaradnim srpskim i juznjackim dijalekatom" јер може сељак да ти да по ...

Едит: Молим редакцију, модераторе или кога већ...
Могу ли ја да нормално куцам од ове ваше цензуре?
********************************ја = сер.ија
А пази неће када се куца великим словом С. Серија.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 20:15   #157
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Ajde opet da citiram "matorog Irca":"obrati pažnju na jezik oko koga smo se svi dogovorili". Nadam se da smo se barem dogovorili oko toga koji je naš jezik i kako se pravilno govori, ako nismo dogovorite se pa javite.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 20:36   #158
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Pročitao sam samo prvih par strana teme i sve vreme mi se kroz glavu vrti - sve su probleme u državi rešili, samo su im ostale video igre i živećemo u raju zajedno sa mecama dobrićima i svinjoglavim Tijanićem.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
Kisr (13.12.2010)
Stara 13.12.2010, 23:43   #159
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Citat:
kisr kaže: Pregled poruke
ajde opet da citiram "matorog irca":"obrati pažnju na jezik oko koga smo se svi dogovorili". Nadam se da smo se barem dogovorili oko toga koji je naš jezik i kako se pravilno govori, ako nismo dogovorite se pa javite.
Ха, а како ти мислиш да језик овог народа доведеш под конац? Као што рекох, мрдни мало из те твоје локације па ћеш видети да има људи који још нису чули ни за тог Ирца (мене лично он не интересује ни...), ни за "договор око језика". Знаш, нисам се ја (рецимо) ни са ким договарао како ћу да говорим, нисам то учио у школи, итд.
Интересантна ствар је да родитељи који су избегли из рецимо Босне имају нагласак какав имају, док њихова деца која су рођена овде имају овдашњи.
Ја само мислим да ти такав нагласак (дијалект ) једноставно звучи сељачки а ти себе сматраш за "мсијеа".

Село моје, ја из тебе некад, ти из мене никад.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 23:54   #160
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: 12/2010 „Jadni servis”

Meni dijalekt ne smeta.
Keva mi iz Bosne, cale mi iz Srema.

Smeta mi sto se pod dijalektom uvlaci negramatika i krivopis .

Frljanje sa padezi nije prihvatljivo, takvi ili da nauce da pisu/pricaju kako treba il nek cute zauvek il nek se odsele iz zemlje. Uz padezi idu i neke nebulozne nove rechi i svasta jos nesto...
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Orvel (14.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
rts

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
HTC servis? Dyca Aparati i oprema 15 19.2.2011 21:24
Koji novi servis na Internetu biste vi želeli? Branislav Gavric Brbljaonica 12 17.11.2009 22:33
Servis Minolta fotoaparata chris Foto i audio/video 0 3.9.2009 22:33
Servis PS2 lose iskustvo u Beosoftu pop1 Konzole 9 19.4.2007 1:49
Dobar servis racunara absonic Kvarovi 12 10.1.2007 1:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com