Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2020, 22:36   #381
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Lep, ozbiljan izgled ovog puta. Većina ljudi kojima sam preporučio D10 je samo odmahnula glavom kad ga je videla, šteta jer je zvuk super a cena mu je sa vremenom padala pa sada već može i ispod 100$ da se nađe.

Meni se inače u skorije vreme SMSL Sanskrit 10th MKII baš svideo. Ima detaljan, ali takođe sočan i pun zvuk, baš lep napredak u tom srednjetonskom delu u odnosu na prošli Sanskirt 10th i M100. Topping E30 je možda malo detaljniji u visokim ali tanji u sredini pa mi se lično 10th MKII ipak više sviđa.

Uče kinezi brzo, onaj oštar digitalis zvuk koji su često furali u početku su mahom iskorenili.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2020, 20:11   #382
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ko neće da čeka nove igračke, možda je povoljno vreme za SMSL-Sanskrit-10th-SK10-MKII


https://www.banggood.com/SMSL-Sanskr...r_warehouse=CN
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2020, 14:54   #383
edman
Novi član
 
Član od: 24.3.2019.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

dugo vremena citam ovu temu uz nameru da kupim neki DAC koristio sam roland rubix22 audio interface i napokon mukama dosao kraj uzeo sam bluesound node 2i odlican uredjaj za moje potrebe zvuk je mnogo bolji od rolanda i ne treba vise da palim racunar koristim Tidal i qobuz....
edman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2020, 15:31   #384
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

I uz to cenovno sasvim u skladu sa temom.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Mocko (17.10.2020)
Stara 4.11.2020, 22:29   #385
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stiže Khadas Tone Board Gen 2. Sliku nemam, samo specifikacije i na papiru ne vidim da se puno promenilo, isti DAC čip, isti USB risiver. Tvrde da su utegli filtriranje i napajanje. Najčudnije mi je što kažu da koristi novu balansiranu RCA vezu koju su oni lično razvili... mada RCA ne postoji u balansiranoj izvedbi jer prosto nema dovoljan broj pinova.

Citat:
Nice to tell you we will launch our update version of tone board with balance RCA(A new design by us),the 2 Gen is more powerful and the design is cool.


Let me bring your kind attention to a few aspects.

XMOS XU208-128-QF48: 8 xCores up to 500MIPS, fully compliant with USB 2.0 specifications
Very Quiet Power Supply: Ultra-low noise, high PSRR LDO for powering Hi-Fi applications
RCA Connectors: High-quality RCA to deliver audio with tiny, clear, powerful and rich sound details
ESS ES9038Q2M DAC: Industry's highest performing 32-bit mobile DAC with unprecedented dynamic range and ultra-low distortion
Accurate Low Noise Clock: Ultra-low phase-noise crystal oscillators with superior phase-noise characteristics
Početkom 2019-te kada je original izašao, počistio je po mom mišljenju tadašnje DAC-ove slične cene (D10, D30, Sanskrit 10th) ali ove godine su se svi osvežili odličnim novim verzijama pa me baš zanima da li mogu da ponove uspeh.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 13:18   #386
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Evo konačnih specifikacija, izgleda i mogućnost za preorder - Khadas Tone2 Pro

Novine ukratko:

- Alu kućište sa volume točkom
- Izlaz za slušalice (3.5mm i balansirani 4.4mm)
- Mogućnost balansirane veze na custom RCA izlazima (naravno rade i kao klasični)
- 2 USB ulaza (jedan za napajanje i signal, drugi za dodatno napajanje ili BT modul)
- MQA podrška
- 169$ preorder cena (ne znam kakva će biti finalna, verovatno ista )

Stiže jedan na test.

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (27.11.2020)
Stara 23.11.2020, 13:41   #387
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Kad bi mogao da pribaviš Loxjie D30 na test, bilo bi dobro uporediti sa ostalim do sada testiranim dac-ovima iz te kategorije.
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2020, 16:14   #388
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Već bih ga naručio da u ovom Korona vremenu svi ne šalju FedEx-om i DHL-om (čak i kad to nije eksplicitno naglašeno). Tu nema vrdanja sa carinom i porezom, pa još sa njihovim špedicijama bi D30 izašao na 290~300$.

Tako da dok traje ova muka sa slanjem, izbegavam da kupujem bilo šta što nije:
1. Poklonjeno (mada sam skoro FedExom primio poklon pojačalce za slušalice od 120$ za koje sam ukupno platio 11500 din dažbina što državi što fedexu )
2. Za mene lično, želim da ga posedujem (npr. Ares II koji čekam)
3. Vrlo popularno pa zagarantovani hit video.

D30 mi nešto ne upada ni u jednu od ove tri kategorije da bih na 150$ davao još 150 da ga u ovom trenutku uvezem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2020, 19:53   #389
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Malo je offtopic ali vratiću se i na samu temu; ovo je svakako jedina povremeno aktivna audiophile tema ovde.
Gledam da iskoristim ovaj Black friday koliko mogu, Meze nudi svoje Rai Solo IEMs za 100$ manju cenu:
https://mezeaudio.com/products/rai-solo

Pitam se vredi li?
Cilj mi je da imam adekvatne sluške za usput, dakle nešto što ću koristiti dok sam u putu i prevozu. Imam Meze 99 Classics i zaista su odlične, no kad sam gajbi uparim ih sa FiiO k5 pro. Na fonu isto fino šljakaju... samo u više recenzija ovih gore IEMs videh da deluju dosadno, obično, kad se ne upare s nekim uređajem koji će da im da malo snage. Kapiram da bi radile posao na telefonu, ali neam još ništa portabilno.
Dakle, da se vratim na temu, ima li neki adekvatan uređaj da koristim kao DAC za telefon a da nije Dragonfly, i da je pristupačan, tj da ga možda pogađa ovaj Black friday?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2020, 21:47   #390
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

A da pitaš @Aibo za ovo...
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2020, 21:50   #391
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Shadowfax kaže: Pregled poruke
Da li je neko uspeo da natera Lusya DAC da radi s telefonom?
Ne radi s telefonima Lusya, jedino ako neko ima novije vesti u vezi toga.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2020, 0:15   #392
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Neke nove igračke kod braće Kineza...
https://www.aliexpress.com/item/1005...archweb201603_
https://www.aliexpress.com/item/4001...28aa4528sL2i1B
Ova prva već ima neke pozitivne rivjuve na netu.
https://www.audioglorye.com/shanling-ua1-review/
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zek-Zek na korisnoj poruci:
HSVstoned (27.11.2020)
Stara 27.11.2020, 20:14   #393
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 733
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ne razumem se mnogo u audio,ali ova zvucna ma Tomahawk x570 je bolja od fx audio x6.Nema apsolutno nikakve distorzije kad pojacam zvucnike do kraja(Microlab Solo 6c),jos se jace cuje i zvuk je kvalitetniji.Slucajno sam probao i iznenadio se,nikad ne slusam jako.Sad,moguce da su u tom FX-u polovne komponente,neke dotrajale...
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2020, 14:29   #394
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Zek-Zek kaže: Pregled poruke
Kad bi mogao da pribaviš Loxjie D30 na test, bilo bi dobro uporediti sa ostalim do sada testiranim dac-ovima iz te kategorije.
Update na temu, javili se sami da pošalju sample... Takođe sam dobio i zvaničnu potvrdu da uređaj dizajnira SMSL tim. Javljam utiske kad stigne, kad god to bilo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (24.12.2020)
Stara 25.12.2020, 13:29   #395
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Behringer U-Phoria UM2, je li ko imao iskustva sa ovim? Mislim, znam da je gitarski pre amp za snimanje, ali isplati li se uzeti ga kao DAC (isključivo u svrhu slušanja muzike, za video igre i filmove imam odvojen sistem)?
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2020, 19:13   #396
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ja bih pre uzeo Lusya Fever ili FX Audio X3 na KP-u za muziku, deluju kao sigurniji izbor.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2021, 1:38   #397
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Kasno večernje preslušavanje... za sada samo sa slušalicama.



Loxjie D30 ima jasno više snage za sluške, pa zato i življi zvuk nego što je D10 imao. Lepo izbalansiran zvučno, lepo napravljen, ima da se bira par filtera i utiču na zvuk pomalo svaki. Nisam ga kao DAC još isprobavao, tek je danas stigao a malopre sam ga raspakovao. Za sada deluje da je odličan odnos cena/kvalitet baš kao i D10.

Khadas Tone 2 Pro je tu već par dana. Sa sluškama zvuči čisto, lepo izbalansirano... ali nema jednaku masu u basu kao npr. Loxjie. Kad se pređe na balansirani izlaz dobije se i na živosti zvuka i na detaljima. On bude malo detaljniji, D30 malo mekši a puniji i to je to. Tek kad Tone 2 zakačim na linearno napajanje, prešiša D30 sa više čistine i rezolucije (ali svejedno ostaje nešto malo tanji u basu). Loxjie se napaja direktno sa 220 pa ne može na taj način da se apgrejduje. Mada je samo to napajanje skuplje od celog D30 pa je kombinacija više za igru i test nego što je razumna.

Onda sam probao da zakačim Khadas u ulozi DAC-a na Topping L30 pojačalo... to mnogo dobar i dinamičan zvuk baci, jasno bolji nego Tone 2 sa svojim internim pojačalom, a bolje zvuči i od E30/L30 pa ovako na prvu izgleda da je Tone 2 bolji DAC nego što je pojačalo za sluške. Spojiću ih nekad sve na integrisano pojačalo da potvrdim tu stranu priče.


EDIT:

Evo zakačio jutros i na pojačalo-zvučnike. Loxjie D30 zvuči bolje, življe, udarnije od Toppinga E30 sa sve linearnim napajanjem... a bez linearnog ga pegla još jasnije. Khadas Tone 2 i kao DAC ima taj karakter utegnutijeg ali malo tanjeg basa, vrlo je detaljan ali malo zatvoren u visokim... fokusira se na sredinu, baš kao i originalni Khadas samo još detaljnije. Kada se napuca linearnim bude za moje uvo nešto bolji od Loxjie D30... bez linearnog nešto slabiji. Balansirane izlaze na pojačalu nemam, a sve i da imam, potrebni su neki Khadas adapter kablovi jer je ovo nestandardna konekcija i niko drugi nije nikad koristio RCA kao kombinovani izlaz.

Tone 2 pro - jako dobar i natrpan svim mogućim izlazima. Kome ne trebaju balansirani izlazi i neće dodavati low noise napajanje... ne isplati se realno pored D30 koji je u tam vanilla stanju bolja sprava i jeftinija. Tek sa linearnim Tone 2 postaje bolji DAC, a tek na balansiranom izlazu za sluške daje malo više od D30. Ja koji mogu da uposlim obe te varijante bih ga radije zadržao za sebe ali podigne to cenu osetno. D30 mi i dalje deluje kao best buy u ovoj priči.

Da rezimiram, Loxjie D30 ovde otkida po pitanju cena/performanse. Kao DAC je bolji od E30, kao pojačalo za sluške nije daleko od E30/L30... ne treba mu nikakvo linearno napajanje, radi odlično out of the box. Mislim da je ovo novi best buy do ~200€.

Poslednja ispravka: Aibo (3.2.2021 u 11:52)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (3.2.2021)
Stara 3.2.2021, 12:55   #398
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Mogu li neka uporedna zapažanja za D30 i Sanskrit 10th Mk2, jer imaju isti DAC.
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2021, 13:25   #399
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Bolji je D30, prosto napucanije zvuči, detaljnije, življe, dinamičnije. Nije da 10th MKII išta fali u izolaciji i da je to neka velika razlika ali ovaj je bolji, pogotovo ako se MKII ne zakači na linearno.

Npr. MKII ima lep pun zvuk ali čak i u poređenju sa Topping E30 nije imao jednaku količinu detalja i otvorenosti u visokim, malo je uža zvučna slika bila. E30 je u tim detaljima bio bolji ali malo tanji i ravniji. Loxjie D30 ima i puniji/sočniji zvuk dole kao MKII a detalje, otvorenost u visokim i široku sliku kao E30... Znači najbolje od oba (i to kad su na eksternom napajanju) sa još malo dodatne dinamike preko svega.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (3.2.2021)
Stara 19.2.2021, 16:01   #400
popajp
Član
 
Član od: 20.3.2012.
Poruke: 121
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Problem sa ulazom

Može li jedna pomoć. Danas sam kupio USB DAC Sanskrit 10th Mk2. Povezao USB i zadovoljan sam zvukom. Medjutim imam i Chromecast audio i ne mogu da ga nikako povežem, to jest ne čuje se. Do sada sam ga slušao analogno, kablom 3,5 na dva klasična činča pa u pojačalo. E sada su mi preporučili da uzmem ovaj kabl https://www.psp.rs/klotz-ais-foptm01 ida će to svirati u optičkom ulazu DAC-a. Medjutim ne ide. U čemu je problem, da li mi je potreban neki drugačiji kabl?
popajp je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com