Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2020, 20:17   #1
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom TV do 600 evra

Pozdrav,

Primoran sam da uzmem novi TV, pošto mi je stari philips 37pfl3007h/12 izdahuno juče, nosio sam ga danas na opravku izgleda da je glavna ploča ... traže 18000 dinara za novu ili 8.5k za polovnu da menjaju, pa reko ne isplati se popravka. Nisam mnogo pratio trendove TV - tražim nešto slično, možda max do 50incha, stari je bio 37 inch. Ako ima neko nekakve preporuke ili na šta da pazim možda gde da pazarim, za ovo drugo može DM da ne bude reklamiranja.

Unapred vam hvala svima na informacijama i preporuka.a
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 7:41   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV do 600 evra

ako sedis manje vise direktno ispred tv-a onda neki samsung jer ima najbolji kontrast, odnosno crnu, sto je bitno za gledanje tamnijih scena u mraku.
ako se gleda i iskosa onda lg, jer ima dobre uglove gledanja.
sony je uglavnom marka koja je nesto skuplja za slicne karaktristike, a hisense i eventualno philips (hvalili su model "the one") nesto jeftiniji za iste karakteristike, pa mozes da razmislis i o njima.

u sustini sta nadjes u toj velicini za te pare kod ovih proizvodjaca... to ti je manje vise to.

moja dva glavna predloga su:
- uzimaj 55 inca, ako moze ikako da ti stane u prostor
- obavezno narucuj online kod zvanicnih distributera (jer onda mozes da ga vratis bespogovorno u roku od dve nedelje, ako ti nesto ne bude odgovaralo).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
stewazy (2.8.2020)
Stara 2.8.2020, 13:22   #3
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: TV do 600 evra

Sedi malo pod uglom, iskreno ne znam tačno koji model valja. Što više gledam sve sam više zbunjen. Da li Qled ili IPS ili VA .... 55incha mi bi trebalo da mi stane u prostor

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ako sedis manje vise direktno ispred tv-a onda neki samsung jer ima najbolji kontrast, odnosno crnu, sto je bitno za gledanje tamnijih scena u mraku.
ako se gleda i iskosa onda lg, jer ima dobre uglove gledanja.
sony je uglavnom marka koja je nesto skuplja za slicne karaktristike, a hisense i eventualno philips (hvalili su model "the one") nesto jeftiniji za iste karakteristike, pa mozes da razmislis i o njima.

u sustini sta nadjes u toj velicini za te pare kod ovih proizvodjaca... to ti je manje vise to.

moja dva glavna predloga su:
- uzimaj 55 inca, ako moze ikako da ti stane u prostor
- obavezno narucuj online kod zvanicnih distributera (jer onda mozes da ga vratis bespogovorno u roku od dve nedelje, ako ti nesto ne bude odgovaralo).
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2020, 15:21   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV do 600 evra

Nisam ispratio konkretne modele od LG-a (jer ne volim IPS panele) i Sonija (jer je uvek skuplji malo). Ne znam ni šta Philips radi u poslednje vreme... Ali za ove dve marke koje tradicionalno neguju VA panele koje ja volim - Samsung i Hisense - ću samo da navedem šta su po meni dobre i loše strane.

- Noviji Samsung modeli često imaju dinamičku promenu osvetljenja koja ne može da se isključi iz samo Samsungu poznatih razloga, pa pravi pičvajz kad se gleda nešto mračno a sa titlovima jer pojača osvetljenje čim se pojavi titl i smanji čim nestane. Video sam na delu to kod modela RU7402 (ako sam dobro zapamtio sve brojke) i mene ono iritira vrlo. A TV inače ima super sliku, motion handling, apskejl TV kanala.

- Hisense su prilično dobar odnos cena-kvalitet. Npr. ovaj njihov H50B7500 ili H55B7500 ti se uklapaju u cenu. Kad se gleda film u dobrom kvalitetu recimo, nemam skoro baš nikakve zamerke - dobar panel, dobra slika. Motion nije baš na nivou Samsunga i Sonija, mada to većina i ne primećuje. Obične TV kanale takođe ne apskejluje jednako dobro pa budu malo zamazaniji ali nije sad nešto mnogo loše da bi bilo dil brejker. Ako se na TV-u igraš, Hisense imaju i veći lag. Ono što sam na kratko uspeo da isprobam kod rođaka mi liči na sličan lag kao kod mog 4-5god starog Samsunga. Može neobavezno da se igra, tipa akcije, RPG, jedva da se primeti lag... ali recimo za zahtevnije trke ili brz FPS nije baš dobar izbor. Svi noviji Samsung, LG, Sony su lag smanjili skoro na nivo monitora gde je stvarno neprimetan čak i za zahtevne igre. Ništa od ovog nije strašno, ali eto, čisto da se zna da Hisense nije baš bogom dan giant-killer kao što na jednom komšijskom forumu vole da ga predsrtavljaju.

Verovatno ti nisam puno pomogao jer nemam konkretan predlog. Da mi sad treba TV ne znam ni sam šta bih radio... ali eto par stvari na koje valja da se obrati pažnja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
stewazy (3.8.2020)
Stara 2.8.2020, 17:43   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV do 600 evra

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
- Noviji Samsung modeli često imaju dinamičku promenu osvetljenja koja ne može da se isključi iz samo Samsungu poznatih razloga, pa pravi pičvajz kad se gleda nešto mračno a sa titlovima jer pojača osvetljenje čim se pojavi titl i smanji čim nestane. Video sam na delu to kod modela RU7402 (ako sam dobro zapamtio sve brojke) i mene ono iritira vrlo. A TV inače ima super sliku, motion handling, apskejl TV kanala.
ja samo da dodam da taj global dimming (dinamicka promena osvetljenja) nije jednako izrazena u svim modovima koriscenja. npr. u movie modu je manje izrazena a on je obicno i najpriblizniji tacnosti boja out of the box.

kada je komp povezan na pc to je iskljuceno poptuno, a moze i da se iskljuci u servis meniju u koji se ulazi lako, pritiskom 2-3 tastera. cak moze i da se podesi koliko jak ce efekat da bude, ako ga ne gasis skroz (sam po sebi ume da bude dobar i da doprinese kontrastu odnosno dubini crne sto mu je i namena). ja ga nisam dirao i ne primecujem ga kod titlova, mozda izuzetno retko. za titlove je mnogo gori local dimming koji imaju skuplji modeli.

motion handling je po meni mnogo vaznija stavka ako poredimo ove samsung i hisense. takodje, mislim da ne bih mogao da gledam tv bez makar malo interpolacije, a samsung tu radi dobar posao. na podesavanjima do 5/10 ja u 99,9% situacija ne vidim nikakve artefakte. a preko 5 ionako pocinje soap opera effect.
steta je sto je cena dobrog response time-a bas ta da materijal sa nizim frejm rejtom bas nije tecan, pogotovo kada su panning scene, ali to se bar da srediti. a los response je los response i gotovo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Aibo (2.8.2020)
Stara 2.8.2020, 17:59   #6
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom TV do 600 evra

Znači može global dimming iz servisnog menija da se izgasi. Odlično, javiću ovom liku... Našao sam i neki mini tutorial kako se radi.

Eto, sad mogu opet Samsunge na miru da preporučujem ali jesu retardi što to ne može to normalno iz menija da se izgasi, njima ni iz džepa ni u džep.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2020, 18:51   #7
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: TV do 600 evra

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Znači može global dimming iz servisnog menija da se izgasi. Odlično, javiću ovom liku... Našao sam i neki mini tutorial kako se radi.

Eto, sad mogu opet Samsunge na miru da preporučujem ali jesu retardi što to ne može to normalno iz menija da se izgasi, njima ni iz džepa ni u džep.
samo pazi za uslove garancije, mozda je gubi ako nesto bude radio u servisnom meniju. koliko sam citao, ostaje negde zapamcena svaka promena. i javi kako proslo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 13:18   #8
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: TV do 600 evra

Reko ajd cisto da vidim, sta u svetu preporucuju, gledam pisu neki LG C9 i jos neki modeli Sony, Samsung, to sve 200 - 300k dinara kod nas barem, šta ti TV imaju da koštaju tolike pare...

Ipak mislim da mi je ugao gledanja najbitnija stavka pošto će se gledati TV iz kosa. Takođe na osnovu malo istraživanja HDR mi nije bitan. A od smart featurea, imam već xiaomi mi box s, tako da ne mora biti Android TV.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nisam ispratio konkretne modele od LG-a (jer ne volim IPS panele) i Sonija (jer je uvek skuplji malo). Ne znam ni šta Philips radi u poslednje vreme... Ali za ove dve marke koje tradicionalno neguju VA panele koje ja volim - Samsung i Hisense - ću samo da navedem šta su po meni dobre i loše strane.

- Noviji Samsung modeli često imaju dinamičku promenu osvetljenja koja ne može da se isključi iz samo Samsungu poznatih razloga, pa pravi pičvajz kad se gleda nešto mračno a sa titlovima jer pojača osvetljenje čim se pojavi titl i smanji čim nestane. Video sam na delu to kod modela RU7402 (ako sam dobro zapamtio sve brojke) i mene ono iritira vrlo. A TV inače ima super sliku, motion handling, apskejl TV kanala.

- Hisense su prilično dobar odnos cena-kvalitet. Npr. ovaj njihov H50B7500 ili H55B7500 ti se uklapaju u cenu. Kad se gleda film u dobrom kvalitetu recimo, nemam skoro baš nikakve zamerke - dobar panel, dobra slika. Motion nije baš na nivou Samsunga i Sonija, mada to većina i ne primećuje. Obične TV kanale takođe ne apskejluje jednako dobro pa budu malo zamazaniji ali nije sad nešto mnogo loše da bi bilo dil brejker. Ako se na TV-u igraš, Hisense imaju i veći lag. Ono što sam na kratko uspeo da isprobam kod rođaka mi liči na sličan lag kao kod mog 4-5god starog Samsunga. Može neobavezno da se igra, tipa akcije, RPG, jedva da se primeti lag... ali recimo za zahtevnije trke ili brz FPS nije baš dobar izbor. Svi noviji Samsung, LG, Sony su lag smanjili skoro na nivo monitora gde je stvarno neprimetan čak i za zahtevne igre. Ništa od ovog nije strašno, ali eto, čisto da se zna da Hisense nije baš bogom dan giant-killer kao što na jednom komšijskom forumu vole da ga predsrtavljaju.

Verovatno ti nisam puno pomogao jer nemam konkretan predlog. Da mi sad treba TV ne znam ni sam šta bih radio... ali eto par stvari na koje valja da se obrati pažnja.
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 18:42   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV do 600 evra

Taj LG C9, ti najbolji Sony i Panasonic su svi OLED ili neke vrlo nafrizirane varijante LCD-a sa gomilom zona zatamnjivanja (to je npr. Samsungov QLED). To su zveri od TV-a sa ogromnim kontrastima, bojama koje iskaču i odličnim motion handling-om. Prosečan VA ili IPS TV od 500€ deluje isprano i isijavajuće pored njih. Ja od kad sam gledao kalibrisan Panasonic 4K OLED, proganja me u snovima. Naravno, puno se o njima po netu priča jer su klasičan vrh današnje tehnologije i predmet požude ali u realnosti se čak ni na zapadu ne kupuju baš preterano masovno.

Što se ove teme tiče, sa obzirom da su ti uglovi gledaja bitni, bolje juri neki TV sa IPS panelom. Trebalo bi da i LG i Sony imaju finih IPS modela, barem su imali proteklih godina. Nemam baš konkretan predlog jer to nije moj cup of tea, pa nek uskoči neko drugi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
#smarttv, #tv

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Komp, bez monitora, do 250 evra (ni evro preko:)) Purple ŠDK - Osnovne komponente 17 19.2.2011 4:01
napajanje do 35 evra. kefalo ŠDK - Ostale komponente 3 1.12.2010 19:32
Konfiguracija od 450 do 500 evra Bodibiber Šta da kupim? 58 3.3.2009 2:02
Konfa do 300 evra bez monitora za igranje, multimediju i net Eni Šta da kupim? 34 16.1.2009 17:14
5 komponenti do 330 evra canon Šta da kupim? 7 7.12.2007 2:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com