Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2007, 13:06   #61
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Mislim da prestajem da pišem na ovom forumu. Ovo sa reputacijama je čista glupost. Mislim, ne bi bila kad bi bio potpisan onaj ko ti daje rep.

Ovako, neka budala se je okomila na mene i koristi svaku priliku, sa razlogom ili bez, da mi da negaciju, a neće da se potpiše. mislim, to je toliko podmuklo, da nemam riječi. Adio, odoh na prinudni odmor.
NjegovaWisost je offline  
Stara 18.4.2007, 16:35   #62
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Pa šta očekuješ ? Misliš da se pozitivne dele drugačije ? Barem 90% ljudi iz "top ten", a i šire je steklo reputacije tako što je adminu bilo dosadno pa razdeli par komada (inače admin može da dodeljuje koliko hoće bez ograničenja, a njegov klik vredi 10 poena) ili tako što ruka ruku mije if you know what I mean Srpska posla Tako da su te reputacije čista glupost, i ne pokazuju realno stanje.
Što se tiče kaznenih poena i žutih i crvenih kartona i to je glupost. I takođe otvara prostora za zloupotrebu. Ranije je bilo bolje, ako neko zgreši pošalješ mu PP da pripazi na ponašanje, malo porazgovaraš sa njim, pa ako se ne smiri, ban na par dana... pa sledeći put ako se ponovi, trajni ban i ćao. Ovako je nekako previše zvanično i forum gubi toplinu koju je imao na početku. Jes da je forum narasao, ali opet ima svega 8.000 korisnika. ES recimo ima blizu 150.000, pa opet funkcioniše bez kartona i to mu ne smeta da bude najbolji IT forum u regionu.
Poenta je da se ne treba previše opterećivati oko takvih stvari kao što su reputacija ili kazneni poeni su kao bikini, što bi rekao Milojko Pantić... niti su oni sa većom reputacijom korisniji članovi foruma od onih sa manjom, niti su oni sa više kaznenih poena lošiji i bezobrazniji od onih koji ih nemaju uopšte. Jednostavno su se našli na pogrešnom mestu u pogrešno vreme, kada neko od moderatora nije bio previše raspoložen, ili ga je neko od modova uzeo na zub, pa samo čeka prvu grešku da opali po kartonu. Sve u svemu, bulšit i ne treba se opterećivati time.
Marko_L je offline  
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
A M G (18.4.2007), bogdan (9.5.2007), Bryan Fury (18.4.2007), M1los (18.4.2007), RaideR (21.4.2007), Renee (18.4.2007)
Stara 18.4.2007, 16:43   #63
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

potpuno se slazem: ti parametri su sve samo ne egzaktni...ali dobro, koga briga za njih...
Mr. Garrison je offline  
Stara 18.4.2007, 17:05   #64
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Pa to ti kažem Sve to sa reputacijama treba shvatiti kao zezanciju... Lakše je zaključivati o ljudima po postovima koje pišu...
Marko_L je offline  
Stara 18.4.2007, 17:09   #65
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

koje reputacije?
illidan je offline  
Stara 18.4.2007, 18:55   #66
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Ahem, ubijedili ste me, ostajem Naprosto ste me zasuli argumentima.
Ne, ozbiljno, zamislite situaciju: ja nekome od vas dam crvenu reputaciju i potpišem se kao neko drugi. Onda taj drugi iz bijesa i osvete da drugome (korisniku koga sam ja potpisao) negaciju i onda može da izbije pravi haos i rat. Ne kažem ja, većina je ovde poštena, al ipak naći će se neka pogan od čovijeka
NjegovaWisost je offline  
Stara 18.4.2007, 19:04   #67
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

vidis to ti je dobra ideja. trebalo bi uvesti obavezan potpis prilikom davanja najmanje negativne reputacije, a jos bolje i obe...
Mr. Garrison je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
aleksandar macedonian II (18.4.2007), masteri (10.5.2007), Nergal (18.4.2007), NjegovaWisost (18.4.2007), rudar (18.4.2007)
Stara 18.4.2007, 19:13   #68
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ahem, ubijedili ste me, ostajem Naprosto ste me zasuli argumentima.
Ne, ozbiljno, zamislite situaciju: ja nekome od vas dam crvenu reputaciju i potpišem se kao neko drugi. Onda taj drugi iz bijesa i osvete da drugome (korisniku koga sam ja potpisao) negaciju i onda može da izbije pravi haos i rat. Ne kažem ja, većina je ovde poštena, al ipak naći će se neka pogan od čovijeka
Čoveče smaraš. Žestoko. Podseti me na ono epizodu Otvorenih vrata kada je gospođa Angelina "odlučila", iz kojekakvog revolta, da ode iz stana Anđelković-Jakovljević... "Ja odlazim", i tako jedno petnaestinu puta.

Druga stvar, ovo tvoje demonstriranje histerije i tobožnje velike uvređenosti samo može da znači da je taj što ti daje negativne reputacije uspeo (itekako) u svojoj (zlo)nameri. Daj, bre, budi malo dostojanstven i prestani da se opterećuješ banalnostima najgore vrste.
Magneto je offline  
Stara 18.4.2007, 19:26   #69
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
Mr. Garrison kaže: Pregled poruke
vidis to ti je dobra ideja. trebalo bi uvesti obavezan potpis prilikom davanja najmanje negativne reputacije, a jos bolje i obe...
Bilo je već reči o tome! Ako bi se to uvelo, onda bi nastalo pravo klanje. Taj neko bi iz želje za osvetom uzvratio isto tako i možda iscimao još nekog s kim je OK da uradi to isto. Ovako, svi moraju da paze šta će da napišu ako im je stalo do reputacije.
Rocker je offline  
Stara 18.4.2007, 19:32   #70
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Ali izgleda da je nekome davanje negativnih reputacija hobi. Zasto se ne banuju takvi korisnici, admin svakako zna ko to radi? Pa i ja sam dobio nekoliko negativnih bez ikakvog objasnjenja i potpisa, normalno da me to nervira.
Dio37 je offline  
Stara 18.4.2007, 19:37   #71
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Uh, opet stare price... Naviknite se na takve stvari, to je ovde redovna pojava... Sto pre se naviknete, lakse ce vam biti. Drugog resenja nema.
Master Neo je offline  
Stara 18.4.2007, 19:42   #72
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

e sad sam stvarno bijesan
Dobio sam kaznu od modela jer sam čovjeku kome se je komp resetovao rekao da to nije ništa i da je obična oscilacija u naponu, i da bi u japanu ministar energetike vjerovatno dao ostavku... Kao ne smije biti ni malo humora u ozbiljnim temama?
Pa mi smo ljudi, a ne kompjuteri roboti.
Ovo je stvarno prevršilo svaku mjeru.
Ovde ću samo dolaziti da tražim rešenje u postovima ako vudem imao neki problem.
Muka mi je više od ovih modera, pokazali ste da ste Bog i batina neuništivi i jedini na ovom forumu, kojima se ništa ne smije reći. Da, zato i zarađujem kazne, zato što se bunim. Odoh, sad me možete kažnjavati koliko god hoćete, davati mi crvene, zelene, žute, bijele, kafene, ljubičaste i koje god hoćete reputacije, meni će biti svejedno, jer ih neću gledati. Ako vam je bio cilj da me otjerate sa foruma, uspjeli ste

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (18.4.2007 u 19:53) Razlog: višak slova
NjegovaWisost je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
Сухой (22.4.2007), aleksandar macedonian II (18.4.2007), bogdan (9.5.2007)
Stara 18.4.2007, 19:48   #73
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Ali izgleda da je nekome davanje negativnih reputacija hobi. Zasto se ne banuju takvi korisnici, admin svakako zna ko to radi? Pa i ja sam dobio nekoliko negativnih bez ikakvog objasnjenja i potpisa, normalno da me to nervira.
Jesi pritom mislio na mene?
Renee je offline  
Stara 18.4.2007, 19:50   #74
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
modela
Valjda si mislio modera a ne modela. Ti ljudi su moderatori a ne modelatori. Sigurno je da nisi dobio kaznu bez razloga. Zbog čega si dobio to pitaj tog moderatora koji ti je dao kaznu putem privatne poruke. Videćeš da ćeš naići na njihovo razumevanje i ukapiraćeš svoju grešku.

Negativne reputacije pa i pozitivne nemoj toliko ozbiljno da shvataš. Biće ti lakše da ih tako tretiraš...

Pozdrav
DarkNemos je offline  
Stara 18.4.2007, 19:58   #75
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Bilo je već reči o tome! Ako bi se to uvelo, onda bi nastalo pravo klanje. Taj neko bi iz želje za osvetom uzvratio isto tako i možda iscimao još nekog s kim je OK da uradi to isto. Ovako, svi moraju da paze šta će da napišu ako im je stalo do reputacije.
razumem poentu, ali nije ni ovaj sistem savrsen. da sam sada ja neki ludak koji deli negativne reputacije, sta bi me sprecilo da ih delim sa recimo tvojim potpisom? u svakom sistemu postoje rupe, daleko je ovaj od savrsenog, ali sve su ovo dosadne price...tralala, blablabla
Mr. Garrison je offline  
Stara 18.4.2007, 20:18   #76
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Prodajem 4 kockice reputacije za dva piva.
Neka licitacija počne.
bobi je offline  
Stara 18.4.2007, 20:31   #77
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
e sad sam stvarno bijesan
Dobio sam kaznu od modela jer sam čovjeku kome se je komp resetovao rekao da to nije ništa i da je obična oscilacija u naponu, i da bi u japanu ministar energetike vjerovatno dao ostavku... Kao ne smije biti ni malo humora u ozbiljnim temama?
Pa mi smo ljudi, a ne kompjuteri roboti.
Ovo je stvarno prevršilo svaku mjeru.
Ovde ću samo dolaziti da tražim rešenje u postovima ako vudem imao neki problem.
Muka mi je više od ovih modera, pokazali ste da ste Bog i batina neuništivi i jedini na ovom forumu, kojima se ništa ne smije reći. Da, zato i zarađujem kazne, zato što se bunim. Odoh, sad me možete kažnjavati koliko god hoćete, davati mi crvene, zelene, žute, bijele, kafene, ljubičaste i koje god hoćete reputacije, meni će biti svejedno, jer ih neću gledati. Ako vam je bio cilj da me otjerate sa foruma, uspjeli ste
Smiri se jbt,ovako ces samo navuci ban i pozdrav onda.Ovdje cesto znaju da ostanu prilicno provokative poruke(nerijetko i cisti spam),dok se brisu neke polu off topic sale.Sve zavisi od moda na datoj temi i od toga kakve odnose imas sa njim.Inace,ta sala sa ministrom u Japanu je odlicna
Sto se reputacija tice,ne obracaj paznju na to.Sto duze budes ovdje,vise ce biti toga.Imas raznoraznih idiota kojima je to jedini hobi,ali nisi zbog njih dosao.Plus gomile napucanih ega koji ne trpe bilo koje misljenje suprotno vlastitom,i eto veselja.Uostalom,ovo je forum sa 8000+ korisnika,sanse da se nekome ne zamjeris su ravne nuli.
U principu,potpuno mi je svejedno koga ce banovati i zbog cega,ali ti si ok momak koliko sam mogao da primjetim,a i Crnogorac si,pa rek'o cisto da ti uputim jedan freindly advice

Poslednja ispravka: Dimo (19.4.2007 u 10:57)
Dimo je offline  
Stara 18.4.2007, 20:41   #78
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
Renee kaže: Pregled poruke
Jesi pritom mislio na mene?
Ne, samo kazem da je nekome hobi da daje negativne reputacije. Ako si se nasao prozvan, to je zabrinjavajuce.

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Prodajem 4 kockice reputacije za dva piva.
Neka licitacija počne.
Dajem dva piva i gutljaj martinija. Promuckanog, ne promesanog
Dio37 je offline  
Stara 18.4.2007, 20:52   #79
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
Ne, samo kazem da je nekome hobi da daje negativne reputacije. Ako si se nasao prozvan, to je zabrinjavajuce.
Ja dam dnevno 10 pozitivnih u proseku. A negativnu dajem kada me neko iznervira.
Renee je offline  
Stara 18.4.2007, 21:09   #80
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Upozorenja korisnicima

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Prodajem 4 kockice reputacije za dva piva.
Neka licitacija počne.
Mislim da bi mogao da izvučeš mnoogo više
DeCoy je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kazneni poeni i poeni uopšte baclawa Forum o forumu 1 31.5.2007 12:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com