Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2010, 20:23   #141
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Ako moze mala pomoc oko ovog problema, odnosno, sta je uzrok samoga probema.

CRT TV spajam sa S-Video kablom (HD4550 karta). Imama problem da mi se automatski regulise osvetljenje slike pa se dobije skoro siva boja na crnim delovim kada je slika recimo tamnija.

Slican problem sam imao sa starim racunarom ali sam imao dobru sliku sa BS playerom. Sada sam probao par playera i ni jedan ne radi kak otreba. Na svima mi se slika posvetli kada je "situacija" tamnija.

Medjutim, pre sam imao problem da se sama slika regulise (na LVC playeru, dok nije na BS plyeru) dok su crne linije koje se nalaze gore i dole uvek crne. Sada se i one posvetle ako je tamana scena. (crne linije se pojave kada je 16:9 snimak dok mi je rez koju bacma na tv 4:3 odnosno, 800x600)

Takodjer, kada zaustavim sliku gde nesto tamno, slika je posvetlena ali kada kliknem desni klik za meni playera, kako je meni beli, cni deo slike se potamni (jer se pojavio izvor svetlosti).

Zna li neko kako da ovo resim i sta je uzrok problema ?
Evo malo sam cakcao CCC i nasao do cega je.

Kada se spoji TV u CCC opcijama ici na: graphic/desktop & displays/..dole, levo ce biti prikazan monitor i TV. Kliknuti na malu crnu strelicu tv-a a zatim i na configure/formats i ovde je meni bilo automatski podeseno na "Use signal format...".

Kliknuti dole na "Select by signal format" i sa M/NTSC prebaciti na M(Japana)NTSC.


..i to je to.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2010, 15:36   #142
Oroz_Turpija
Novi član
 
Član od: 13.7.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Mene zanima da li moja grafička (Gigabyte X1650) može preko DVI izlaza da emituje i zvuk ili mi treba poseban kabal za zvuk? Spojio bih je sa Samsung LE-32B350 preko HDMI ulaza na njemu. U uputstvu od grafičke piše da se sa HDTVima povezuje preko posebnog adaptera koji sam dobio uz nju (kači se na S video izlaz iz grafičke, a onda iz njega idu 3 kabla u TV:Y,Pr i Pb). Ja bih da za***** to uputstvo i probam sa DVI-HDMI kablom, da li neko ima iskustva sa tim?
Oroz_Turpija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 17:11   #144
Strahinja89
Član
 
Član od: 2.3.2010.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 60
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc oko TV Out-a na Win7

Ovako stoje stvari:
Imam ATi HD 4830 sa najnovijim drajverima i catalyst-om 10.6 i Windows 7 Ultimate x86 bita.Kupio sam kabl da mogu da gledam sa racunara na televizor (obican crt tv...) medjutim kad utaknem kabl i stavim na tv video nema slike tj samo crna pozadina...Jel moze neko da mi pomogne?Da li je problem do win7?
Unapred zahvalan.
Strahinja89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2010, 19:56   #145
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko TV Out-a na Win7

Ako nađeš opciju Theater mode, uključi je.
Ako nema, onda neko drugi mora da ti pomogne.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Strahinja89 (20.7.2010)
Stara 20.7.2010, 20:21   #146
Strahinja89
Član
 
Član od: 2.3.2010.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 60
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko TV Out-a na Win7

Ukljucio sam ali nista...
Strahinja89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2010, 0:03   #147
mitkev
Novi član
 
Član od: 29.8.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Ljudi, imam problem...imam grafičku karticu GIGABYTE GeForce 8500 GT i na kompu istaliran WINDOWS7 ultimat. Grafička kartica ima 2 DVI (na jednom preko adaptera povezan monitor) izlaza i jedan izlaz sličan S-video izlazu samo sa 10 pinova. Uz grafičku sam dobio adapter koji taj tv izlaz pretvara u S-video (4 pina) i ima tri "ženska" izlaza za činč (Y, PB i PR)...na TV-u mi je SCART ulaz.

Pokušao sam da povežem TV sa PC-om i preko s-videa i to mi je pošlo za rukom, ali mi je slika bila sa dosta smetnji, pa sam pokušao da je popravim. Stvarno sam je opravio tako da mi sada PC ne vidi monitor preko S-videa (nije pomogla ni reinstalacija windowsa, ni najnoviji Nvidia drajveri).

Zatim sam pokušao da povežem TV sa PC-om preko činča (Y) i adaptera činč na S-video i pošlo mi je za rukom. Slika je bila bolja, ali nedovoljno dobra, pa sam rešio da probam i drugu kombinaciju, tako da sam sada izgubio i ovaj prenos. Moram da napomenem da su kablovi i adapteri OK (proverio na drugom uređaju), a grafička daje izlaz...

Ono što mi je problem najveći je što mi u kontrol panelu televizor (Crown) vidi kao HDTV, a ne kao običan TV, nikako ne mogu da podesim da mi se ponovo povrati samo TV (koji je davao sliku). Ne pomaže ni force detection, ni ostale detekcije. Slika se javlja na trenutak i AV kanal na mom TV-u ponovo postaje plav (baš kao i svi ostali ulazi na TV-u).

Da li iko zna kako da rešim problem, uz postojeću opremu, bez da kompjuter bacam kroz prozor...ili televizor?

Poslednja ispravka: mitkev (30.8.2010 u 23:28)
mitkev je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 1:47   #148
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Društvo planiram da povežem karticu sa mašine iz profila preko s-video konektora na kartici sa tv-om. E sada nisam siguran da li ce to raditi pošto sam uz karticu dobio s-video to chinch adapter koji ima tri chinch izlaza (crveni, plavi i zeleni) a televizor (stari sony trinitron) ima samo klasicne chinch konektore (jedan žuti, i beli za zvuk). E sada negde sam pročitao da je za dobijanje slike dovoljno povezati, čini mi se zeleni chinch na žuti na tv da bi se dobila slika, (Audio nije problem on bi ionako išao sa kompa). E sada moje pitanje da li je ovo moguće, (tv ima opciju za izbor standarda) da ne bih kupovao kablove pa da se ispostavi da ne funkcioniše? P.s. Izvinjavam se na konfuznom postu.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2010, 11:46   #149
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Pa, šta da radiš kad je izlaz iz kartice stereo a televizor je mono...

Dakle, povežeš žuti (video) na žuti, a što se tiče zvuka, koristi zvučnike od kompjutera ako možeš, a ako ne, ostaje ti da povežeš samo jedan kanal (crveni ili beli) na beli ženski konektor na TV-u. Neki u'vate pa spoje paralelno levi i desni kanal i tako naprave mono (mogu da se kupe čak i činč adapteri sa dva ulaza i jednim izlazom koji rade to isto, samo elegantnije), ali tu postoji rizik da nešto pregori.

U svakom slučaju, nema razloga da to ne radi, pa makar u oslabljenoj verziji sa samo jednim kanalom.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Nutsbre@ker (23.9.2010)
Stara 23.9.2010, 11:57   #150
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Svaki stariji ili noviji TV ima "zenski" S-Video izlaz sto znaci da ti treba adekvatan "muski" kabl da ga povezes sa karticom.Kabl sa cincevima koji ide uz karticu obicno ima crveni,zuti i zeleni cinc.Kabl koji vuces sa TV preko S-Video ulaza spoji na zuti cinc i onda u graficku karticu za S-video,ne mozes pogresiti jer su nastavci na S-Video ulazima isti.Za zvuk ti takodje treba kabl gde je sa jedne strane 3,5mm konektor i on ide na masinu odnosno audio izlaz ali ce ti trebati adapter na koji mozes da spojis i kabl koji razvlacis do TV-a i zvucnike ili slusalice od kompa.Adapter je svega 50-100dinara.Mora tako jer spajas dva audio ulaza na jedan izlaz.Sa druge strane tog kabla za zvuk imas obicno crveni i beli "muski" cinc takodje 3,5mm koji ide na audio izlaze od TV-a to si vec spomenuo da nije problem.Na taj nacin si pravilno povezao komp i TV pa onda naravno treba podesiti tajming,prenos slike i sve ostalo u nvidia kontrol penelu ako ti graficka nije ATI-jeva ako jeste onda njegova program koji ide uz drajver za graficku.Sto se tice kablova nekostaju vise 300-500dinara a uvek mozes i od nekog da pozajmis.Kod mene je identicno spojeno i kad sam furao neku igru ili gledao film sa kompa prebacivao sam na TV a obicno je kanal bio slican onom kad povezujes video rekorder ilio DVD uredjaj to se vec lako nadje.Jedina razlika moze biti u S-Video ulazima na TV-u sto zavisi od marke,starosti itd ali je procedura ista...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku gamer82 na korisnoj poruci:
Nutsbre@ker (23.9.2010)
Stara 23.9.2010, 12:23   #151
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

@ Gamer pogresno si me razumeo, televior je starudija i ima samo analogne ulaze za video i audio (nema skart, ni s-video) ali hvala u svakom slucaju tvoj savet cu da pratim kada budem povezivao moderniji televizor u drugoj sobi sa drugim računarom.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 18:21   #152
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Imam i ja pitanje, a nemam vremana traziti.

Pokusao sam da povezem <debeli> televizor na komp, na graficku 8600GT 512 MB DDRII preko s-video, a istovremeno sam ostavio i monitor na VGA i desava se sljedece: kada mijenjam rezoluciju ili vrsim neka podesavanja, kao npr. u nVidia control panelu opcija Preview, slika na TV-u proradi na nekoliko sekundi, ali dosta lose, gubi se i okrece, mulja, zeza i onda nista ne prikazuje, samo prazno, crno. U cemu je problem?

Nije mi bitan prenos zvuka nego samo slike.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 18:52   #153
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

@Nutsbre@ker

Slicno je samo ti trebaju kablovi za adekvatne cinceve koje imas na TV-U a kad spajas na komp preko adaptera na zuti cinc ostaje sve isto za video i zvuk...

@Prief Lirator

Ako si sve dobo povezao,mislim prvenstveno na video preko S-Video i preko adaptera na TV-Out graficke posto nema veze da li ti je monitor na VGA ili DVI osim kvalitetnije slike koju ces imati na DVI ostaje ti samo da dobro podesis opcije u Nvidea control panelu,pogledaj da li ti je multiplay display podesen za prikaza na oba displeja monitor i TV i kad si konfigurisao moras izabrati S-video ako ga vezujes preko njega.Takodje nestavlja vecu rezoluciju nego sto moze da bude na TV-u...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 18:58   #154
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Ma pokusao sam sve opcije u nVidia control panelu, od rez. 640x480 do 1024x768, od PAL do NTSC, 16 bita, 32 bita, odabrao sam da prikazuje i na monitoru i na tv, odabrao sam i samo tv, pa sam jedva vratio na monitor, posto na tv ne prikazuje, odabrao sam S-video, ali poslije apply ostane auto-select, jedino da nije kabel ostecen, mada ga nisam nikad koristio, ne znam zasto bi bio, ili da tv ne podrzava jer je VIVAX, to i nije neki proizvodjac.

A ono sto sam rekao za VGA, mislim da je monitor bio istovremeno prikljucen, ma da sam prije probao i samo sa tv...
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 19:02   #155
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Mora da je zbog VIVAX-a jer je sheet ali prvo ti pokusaj drugim kablom...
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2010, 19:05   #156
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Ma nije mi toliko ni bitno, hvala ti. I da li LCD tv imaju s-video (neki losiji), i to onako pitam.

Dakle imaju li LCD tv S-video?

Poslednja ispravka: Prief Lirator (7.10.2010 u 19:56)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 22:05   #157
nezki
Novi član
 
Član od: 17.10.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Citam predhodne postove ali nisam nasao odgovor na moje pitanje.

Uzeo sam karticu HP Geforce GT130, PCI-Express, 768MB/192bit DDR2
Ona ima VGA HDMI i DVI izlaz.
Da li postoji mogucnost da gledam filmove na TVu?

Na staroj sam imao s-video izlaz pa sa preko svideo-chinch adaptera gledao
nezki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2010, 1:37   #158
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Koje ulaze imas na tv-u ?
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2010, 22:41   #159
kalikali
Član
 
Član od: 18.3.2008.
Poruke: 97
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

poz
ako moze pomoc
za vikend sa instalirao win7 i tu nastaju problemi
pre na xpu sam povezao tv i komp i radilo je bas onako kako sam i hteo,monitor mi je bio 1 a tv 2
a filmove sam pustao preko gom playera i to cim pustim film on se pojavi na tvu a na kompu si mogao da radis druge stvari,koliko se secam bio je podesen klone ili tako nesto
sve sam to hteo sad i na win7 da namestim ali nigde nema klone opcija ,niti mi gom player pusta filmove vec mi se filmovi pustaju preko windows media playera,sto ja necu
e da koristim atijevu grafu 4850 ,predpostavljam da bih u cccu trebao nesto da podesim ali ne znam sta
hvala svima na omoci
kalikali je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2010, 17:37   #160
AR33
Novi član
 
Član od: 15.12.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Pomoć!!!
Želeo bih da povežem laptop Toshiba L500 (ATI 4570 grafička) sa TV-om.
Na kompu imam VGA i HDMI izlaze, a na TV-u S-VIDEO i SCART.
Pošto sam čuo da retko koji VGA podržava TV OUT, meni bi trebao HDMI to S-VIDEO / SCART konverter.
Tražio sam po svim mogućim radnjama i ništa!
Da li neko može da mi kaže gde mogu naći ovakav uređaj?
Hvala puno!!!
AR33 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grafičke kartice u prenosnim računarima Bryan Fury Prenosni računari 518 2.3.2018 16:10
nVidia planira 40-nanometarske grafičke čipove Dusan Despotovic Vesti 2 19.11.2008 0:12
Povezivanje Motorole RAZR V3x i računara. holodoc Aparati i oprema 11 20.1.2007 2:28
Povezivanje dva racunara preko USB-a San-Sale Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 22.8.2006 15:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com