Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2009, 20:58   #61
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Imate li profil?

Morao sam da okačim ove definicije

http://www.urbandictionary.com/defin...acebook%20pose

http://www.urbandictionary.com/defin...facebook+whore

http://www.urbandictionary.com/defin...=facebook+slut

http://www.urbandictionary.com/defin...facebook+stalk
muki85 je offline  
Stara 9.3.2009, 22:38   #62
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Pogledao sam linkove koje si postavio,i palo mi na pamet da ne znam kako cu deci sutra da objasnim poentu fejsbuka.Kao ni sta predstavljaju one dve čike koje se drze za ruke.......Bah,pomodarstvo sa zapada.Oni malo stariji se mozda secaju pocetka devedesetih,i likova sa duksom uvucenim u pantalone i tetrisom za pojasom.Samo da se vidi.......Tetris je u to vreme kostao 30-tak maraka,a plate bile par maraka.Ali posle kazes znas onaj ima tetris.

Poslednja ispravka: Iris (9.3.2009 u 22:41) Razlog: 'ne znam' se pise odvojeno, psovke su suvisne
Dekip je offline  
Stara 10.3.2009, 12:44   #63
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Imam i ja face nalog.. mislim nije to losa stvar, opet sam u kontaktu sa ljudima koje nisam video, ne pamtim, ali najvise me nervira kad tako neki mangup, neki njuber iz skole koga niko ne voli, ni ne podnosi krene da pise statuse, "ju al sam se sinoc ubio, znaci bio je vrh izlazak", a gari smokljan nezna ni da hoda, ko zna dali i flasu zna da koristi... i dodje tu i pravi se vazan ovo ono... more MRS... ili mi dodje i salje mi neke inviteove za neke mutave igre tipa tetrisa, ma da lud sam da igram tetris sa tobom na facebooku... ma to je ljudi moji prostor samo za one koji nemaju zivot, pa po ceo dan vise na kompu, a neznaju loptu da sutnu.. strasno!!!!
GojaS je offline  
Stara 10.3.2009, 13:58   #64
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
GojaS kaže: Pregled poruke
Imam i ja face nalog.. mislim nije to losa stvar, opet sam u kontaktu sa ljudima koje nisam video, ne pamtim, ali najvise me nervira kad tako neki mangup, neki njuber iz skole koga niko ne voli, ni ne podnosi krene da pise statuse, "ju al sam se sinoc ubio, znaci bio je vrh izlazak", a gari smokljan nezna ni da hoda, ko zna dali i flasu zna da koristi... i dodje tu i pravi se vazan ovo ono... more MRS... ili mi dodje i salje mi neke inviteove za neke mutave igre tipa tetrisa, ma da lud sam da igram tetris sa tobom na facebooku... ma to je ljudi moji prostor samo za one koji nemaju zivot, pa po ceo dan vise na kompu, a neznaju loptu da sutnu.. strasno!!!!
Takvi "njuberi" iz osnovnih i srednjih škola kasnije postaju doktori nauka i ugledni ljudi u zajednici. Dok lokalne školske face što puše po hodnicima i brecaju se na profesore na kraju završe u jarku. Takođe lokalnom.
Dimo je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (10.3.2009), Ketchua (10.3.2009), muki85 (10.3.2009), Packy (10.3.2009), RUSuper (5.1.2010)
Stara 10.3.2009, 18:47   #65
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Imate li profil?

^ Može biti, ali ne mora da znači, nemoj misliti da ti opovrgavam tvrdnju. Fejsbuk jeste izlazak u svet i ostvarivanje "prijateljstava", za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu, povučeni, nekomunikativni i slično. Lakše je biti sakriven iza avatara nego stati sa nekim lice u lice, prići devojci na ulici ili u kafiću. Ipak je to jedan virtuelni svet gde je sve moguće. I ovde verovatno ima sličnih ljudi, da ne grešim dušu.
muki85 je offline  
Stara 10.3.2009, 22:00   #66
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
^ Može biti, ali ne mora da znači, nemoj misliti da ti opovrgavam tvrdnju. Fejsbuk jeste izlazak u svet i ostvarivanje "prijateljstava", za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu, povučeni, nekomunikativni i slično. Lakše je biti sakriven iza avatara nego stati sa nekim lice u lice, prići devojci na ulici ili u kafiću. Ipak je to jedan virtuelni svet gde je sve moguće. I ovde verovatno ima sličnih ljudi, da ne grešim dušu.
Auuu strašno. Za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu....pa jbt ortak moj i ja imamo facebook, on eto koji ima face ima i splav i riba koliko hoćeš i veoma je komunikativan kao i ja. Idemo u kafane ali smo i na Face-u, idemo i da se peglamo ali smo na Face-u. U ČEMU JE FCK PROBLEM. ODAKLE VAMA TO DA TAKVI LJUDI (bez života) SU NA FACE AKO TO NISTE VI SAMI (bez uvrede). Kakav avatar??? Ko ima avatar na face...haha...imamo slike naše, prave naše...sve te full ribe na face nisu debili (postoje naravno), mogu da tvrdim jel imam drugarice koje su bombe a imaju face...ne prihvaćeni u društvo...dajte ljudi
Ko dodaje još onog koga ne zna (sem izuzetaka nekih da vaš prijatelj zna njega pa se dodate)....!imate zajednicu vaših prijatelji i to je to!.
Jesu možda debili oni koji dodaju bzv svakog ali da neko priča da je facebook za to što si ti rekao...NIJE.

Poslednja ispravka: Iceman_37 (10.3.2009 u 22:11)
Iceman_37 je offline  
Stara 10.3.2009, 22:38   #67
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Ne kazem ja, da je fejs SAMO za njubere imam i ja face i mnostvo mojih ortaka, uglavnom alkoholicari... Ali to je ujedno i prostor za takve budale koji izigravaju neku budzu, kao lud sam, sinoc sam bio sa tri ribe, popio sam 3 litre vina i tako to... a nisu alkohol u zivotu probali, ili (ovo govorim iz primera) neka budala dodje i napise status "al sam nervozna" i sad ona odma ceka da joj ja nesto prokomentarisem (naravno da necu).... I onda se javi neki pametni ko ona i napise joj "pa sto si nervozna"... a ona u fazonu "ma nije ni vazno", a jedva cekala da joj se neko obrati... E TO ME JAKOOOO NERVIRA... takve treba banovati sa fejsa za stalno!!!!
GojaS je offline  
Stara 10.3.2009, 22:45   #68
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Sve to je postojalo i pre fejsbuka. Ne poznajete dovoljno ljudsku psihu.

Ako asocijalnom mladcu ukinete fejsbuk, nećete ga podstaći da se socijalizuje. Naprotiv, samo će još više da se zavuče u mračnu sobu, ovako ima kakav-takav "prozor u svet". Takođe, ako nestane fejsbuk, ti što se hvale kako su se prekinuli sinoć i igrali na stolu neće prestati da se hvale, nego će se hvaliti na drugi način, isto kao i pre fejsbuka.

Lično mi je fejsbuk pomogao da vidim da su neke devojke iz kraja koje znam samo iz viđenja, a za koje sam mislio da su pristojne devojke, obične drolje. Takođe, za neke likove sam mislio da su idioti, a ono normalni ljudi. Ko zna šta su tek o meni mislili. Zapravo na tom fejsbuku sam o nekim ljudima video i saznao stvari za koje bi me prosto bilo sramota da ih pitam. Poslednji put se nešto slično desilo za vreme bombardovanja kad nas je muka naterala da provodimo vreme zajedno, pa su se mnogi upoznali jer su "morali". A ipak Beograd nije selo s tri ulice i pet kuća pa da se u "redovnim uslovima" svi znaju i da su na prs u du.pe jer bleje popodne na klupici ispred kuće, niti se upoznaju tek tako sa "e de si evo ruka" na ulici.

Poslednja ispravka: voodoo_ (10.3.2009 u 23:05)
voodoo_ je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
allokin (18.3.2009), Auror (10.3.2009), muki85 (10.3.2009), RUSuper (5.1.2010)
Stara 10.3.2009, 22:46   #69
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
GojaS kaže: Pregled poruke
Ne kazem ja, da je fejs SAMO za njubere imam i ja face i mnostvo mojih ortaka, uglavnom alkoholicari... Ali to je ujedno i prostor za takve budale koji izigravaju neku budzu, kao lud sam, sinoc sam bio sa tri ribe, popio sam 3 litre vina i tako to... a nisu alkohol u zivotu probali, ili (ovo govorim iz primera) neka budala dodje i napise status "al sam nervozna" i sad ona odma ceka da joj ja nesto prokomentarisem (naravno da necu).... I onda se javi neki pametni ko ona i napise joj "pa sto si nervozna"... a ona u fazonu "ma nije ni vazno", a jedva cekala da joj se neko obrati... E TO ME JAKOOOO NERVIRA... takve treba banovati sa fejsa za stalno!!!!
Ok razumemo se
Iceman_37 je offline  
Stara 10.3.2009, 22:49   #70
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ok razumemo se
Ma nemam ja nista protiv face i sam sam BIO ovisnik, evo priznajem...

E da pravo da vam kazem nekako ljudi sve manje idu na facebook, pre ono dodjem iz skole njih 20 na chatu, sad ako ih i 5 bude!!! Ili je to samo kod mene!!!!
GojaS je offline  
Stara 10.3.2009, 23:13   #71
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Imate li profil?

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Ko dodaje još onog koga ne zna (sem izuzetaka nekih da vaš prijatelj zna njega pa se dodate)....!
Samo jedno 3432423423423 ljudi!! Da ti preciznije kazem jedno 10-15 mojih prijatelja je imalo 500+ prijatelja. Cisto onako rekreativno ih dodaju. Vidjeli su ih u gradu,eventualno rukovali sa njima u nekom drustvu i vise nikad nisu imali kontakt ,ali eto da ih imaju.

A tek koliko imaju onih Ahmeda,ramiza iz pakistana,egipta i ko zna odakle......
(naravno da pojma nemaju ko su ti stranci)

sto bi rekao neko """OOOOOoooo TUUURCI!!"""

Poslednja ispravka: Iris (11.3.2009 u 0:27)
Auror je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
muki85 (10.3.2009)
Stara 10.3.2009, 23:17   #72
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
Auuu strašno. Za ljude koji nisu prihvaćeni u društvu....pa jbt ortak moj i ja imamo facebook, on eto koji ima face ima i splav i riba koliko hoćeš i veoma je komunikativan kao i ja. Idemo u kafane ali smo i na Face-u, idemo i da se peglamo ali smo na Face-u. U ČEMU JE FCK PROBLEM. ODAKLE VAMA TO DA TAKVI LJUDI (bez života) SU NA FACE AKO TO NISTE VI SAMI (bez uvrede). Kakav avatar??? Ko ima avatar na face...haha...imamo slike naše, prave naše...sve te full ribe na face nisu debili (postoje naravno), mogu da tvrdim jel imam drugarice koje su bombe a imaju face...ne prihvaćeni u društvo...dajte ljudi
Ko dodaje još onog koga ne zna (sem izuzetaka nekih da vaš prijatelj zna njega pa se dodate)....!imate zajednicu vaših prijatelji i to je to!.
Jesu možda debili oni koji dodaju bzv svakog ali da neko priča da je facebook za to što si ti rekao...NIJE.
Ja nisam rekao da su svi takvi na fejsbuku, već da ima podosta takvih. Naravno je da ima sponzoruša iz Strahinjića Bana, naravno da ima cool likova, samo mislim da su u manjini. Ne znam da li ti sa 17 godina možeš suditi šta je život.
muki85 je offline  
Stara 10.3.2009, 23:35   #73
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ja nisam rekao da su svi takvi na fejsbuku, već da ima podosta takvih. Naravno je da ima sponzoruša iz Strahinjića Bana, naravno da ima cool likova, samo mislim da su u manjini. Ne znam da li ti sa 17 godina možeš suditi šta je život.
A ja sam malopre sudio šta je život? Ja sam iznosio svoj stav o Facebook-u a ne o životu...mada neko proživi sa 15 godina ono što neko od 30 nije. Zavisi gde si bio i šta si radio i proživeo (sito ili rešeto ili oboje), pa o tome možeš da sudiš. Šta kao čovek ima 30 godina, rodio se bogat, buržuj, i samo se izležavao ali pošto je stariji može da sudi od životu?
To nema veze sa godinama.

To kad neko ima 500 prijatelja...obično ribe valjda...jer je likovi dodaju...a one ako vide nekog slatkog lika dodaće ga...šta je tu loše...ako neko vidi neku bombetinu dodaće je...čemu problem. Pogleda mu slike i ne ode mu na profil više nikad. Msm to je čisto ako ti je smor. A da se neko hvali što ima toliko prijatelja je glupost. Svaki normalan čovek zna kako se došlo do te brojke od 500. Taj je onda glup ili stvarno retard... E sad to za arape i turčine je bolesno...ako si mislio na to, dodavati nekog samoubicu ili sekte i razne pokrete...njesra.

Ono što mene smara na face-u je ono kad mi šalju req. za razne igre i aplikacije....mnooooooogo smaraaaaa....i oni testovi koje možeš da radiš.
Iceman_37 je offline  
Stara 10.3.2009, 23:39   #74
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Imate li profil?

Brate,zasto bi dodavao nekoga ko je sladak na slici (profil slika,mada neko dozvoljava pristup albumima iako niste prijatelji) i nista vise????
I ne mozes prosto da ga "dodas" jer mora on da odgovori na taj request.

To je jednak problem kao i kad se posle hvalis o tome da imas prijatelja nekog jasera arafata koji naglaba engleski.
Auror je offline  
Stara 10.3.2009, 23:46   #75
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Brate,zasto bi dodavao nekoga ko je sladak na slici (profil slika,mada neko dozvoljava pristup albumima iako niste prijatelji) i nista vise????
I ne mozes prosto da ga "dodas" jer mora on da odgovori na taj request.

To je jednak problem kao i kad se posle hvalis o tome da imas prijatelja nekog jasera arafata koji naglaba engleski.
Zašto? Jednostavno ako nisi znao, Bleja obična.
Znači u školi, napolju pričam sa ortacima i kaže meni ortak uuuu kakvu fuksu imam u prijateljima, kaže mi ime, tu se nešto sprdamo, i ja je eto dodam, pogledam slike, prokomentarišem, i ćao zdravo, ne bih te više zadržavao.

Ja se ne hvalim i nikad se ne bih hvalio...to si rekao kao da si mislio na mene.
Iceman_37 je offline  
Stara 10.3.2009, 23:53   #76
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Imate li profil?

Pa evo hvalis se kako bez ikakvog smislenog razloga saljes friend request i na takav isti nacin ti ta osoba odgovara na taj zahtjev. Necu ni da pocinjem pricu da li je ti posle toga brises iz prijatelja......
Auror je offline  
Stara 10.3.2009, 23:56   #77
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Pa evo hvalis se kako bez ikakvog smislenog razloga saljes friend request i na takav isti nacin ti ta osoba odgovara na taj zahtjev. Necu ni da pocinjem pricu da li je ti posle toga brises iz prijatelja......
To što sam ja sada rekao se zove hvalisanje...no koment...za mene je ovaj thread gotov...
Iceman_37 je offline  
Stara 10.3.2009, 23:58   #78
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Imate li profil?

Muškarci dodaju nepoznate devojke da bi im gledali slike (kao što se okreću za devojkama na ulici).
Devojke dodaju nepoznate muškarce da bi hranile svoj ego kako su dobre ribe (kao što im prija da se okreću za njima na ulici).
To je prosto to, nema tu nikakve dubine.
voodoo_ je offline  
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
A M G (11.3.2009), allokin (18.3.2009), dc 22 (14.3.2009), Dekip (11.3.2009), Geomaster (11.3.2009), Iceman_37 (11.3.2009), iMa_NeKo_PljUgU (11.3.2009), Ketchua (11.3.2009), muki85 (11.3.2009), RUSuper (5.1.2010), UniqueS (21.5.2009)
Stara 11.3.2009, 0:11   #79
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Imate li profil?

Počeli ste da filozofirate šta je život...

Nije fejs problem, već ljudi...
Od kada su se na netu pojavili rasisti, seljaci, huligani, nacionalisti itd. sve se promenilo tj. postao je veoma "realno mesto" sa socijalnog stanovišta.
E sad što je ranije net bio mnogo lepše mesto to je druga stvar....
iMa_NeKo_PljUgU je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku iMa_NeKo_PljUgU na korisnoj poruci:
allokin (18.3.2009), Eddy (11.3.2009), Geomaster (11.3.2009), gorann (11.3.2009), muki85 (11.3.2009)
Stara 11.3.2009, 0:16   #80
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Imate li profil?

FB moze biti koristan ali nisu svi sposobni da ga iskoriste.

Poslednja ispravka: Iris (11.3.2009 u 0:37)
Auror je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
allokin (18.3.2009)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
drusto, drustvene mreze, društvene mreže, facebook, imate li profil, microblog, myspace, profil, profile, social networking, socijalne mreze, socijalne mreže, socnet, twitter

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju tastaturu imate i kakvi su vaši utisci o njoj? Beagle Ostale komponente 157 27.3.2019 22:12
Kad restartujem komp, promeni mi se Color Profil - na Samsungu 223BW Mali Veseljak Grafika 0 25.4.2008 18:05
Da imate para kao Bill Gates... _RaZoR_ Brbljaonica 25 13.8.2007 15:04
Koji HD ready TV imate LebronMVP Video/TV softver 25 11.8.2007 1:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com