Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2013, 21:08   #401
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Video sam na prethodnoj strani da se pričalo o deviznim Visa electron karticama koje svako može da uzme i ne plaća održavanje. Student sam i to me jako zanima pa ako neko može da pojasni gde, kako i šta?

Trebalo bi da se otvori tema sa detaljnim uputstvima o svemu i da se pinuje...
Potpuno je nebitno da li si student ili ne - dovoljno je da imaš važeću ličnu kartu.

Odeš u banku i tražiš da ti izdaju "internet" karticu. Dobićeš ugovor koji treba da potpišeš nakon čega će ti biti otvoren devizni račun sa ograničenjima koja su već pomenuta (vlasnik računa može jedini da vrši uplatu na karticu itd.)

U zavisnosti koju si banku izabrao možda ćeš platiti neki depozit. Raiffeisen traži depozit od čini mi se 10€ koje ne možeš da trošiš dok Intesa recimo ne traži nikakav depozit. Za petnaestak dana dobiješ obaveštenje da u svojoj matičnoj ekspozituri možeš da podigneš karticu. Odeš do banke podigneš i sačekaš 24h od izdavanja da se kartica aktivira (nećeš moći da je koristiš dok ne bude registrovana u sistemu kao aktivna).

Moja preporuka, zatraži u isto vreme da ti izdaju pristup eBanking-u. Na taj način moći ćeš veoma lako da pratiš stanje na deviznom računu koji je vezan uz karticu a plus ćeš moći da vidiš i oznake koje se često šalju kao reference prilikom registracije na razne servise (kao što je recimo famozni četvorocifreni kod za PayPal).

Citat:
utilitiaS kaže: Pregled poruke
Hvala DeCoy. Znaci nije obavezno. Ok.

Imam jos jedno pitanje posto pokusavam sada da napravim account za intezin ebanking i pise "Unesite LIB". E sad problem je sto ja ne znam sta je to LIB i gde to mogu da nadjem.
LIB - Lični Identifikacioni Broj. Dobijaš ga u banci prvi put kad u njoj registruješ bilo kakav račun ili servis. Potraži kovertu sa kariranom crnom stranom i očitaj broj koji je u njoj zapisan (u pitanju je petocifren broj). Ako je radnica na šalteru slučajno propustila da ti da taj koverat moraš da kontaktiraš njihov support ili odeš ponovo do ekspoziture.
Neutrino je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
doctor (10.4.2013)
Stara 10.4.2013, 21:19   #402
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Video sam na prethodnoj strani da se pričalo o deviznim Visa electron karticama koje svako može da uzme i ne plaća održavanje. Student sam i to me jako zanima pa ako neko može da pojasni gde, kako i šta?
Najbolje idi u Intesu i uzmi Elektron ili Internet karticu. Obe su besplatne, a razliku sam naveo ovde. I sve što je rekao Neutrino.
JohnnyNT je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
doctor (10.4.2013)
Stara 10.4.2013, 21:23   #403
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

ja bi preporucio da se placanje preko interneta radi iz nekog 'svezeg' Linux LiveCD-a ili slicno, radi sigurnosti.
orange47 je offline  
Stara 10.4.2013, 21:25   #404
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Najbolje idi u Intesu i uzmi Elektron ili Internet karticu. Obe su besplatne, a razliku sam naveo ovde. I sve što je rekao Neutrino.
Postoji jedna caka u vezi Visa Electron kartice - formalno zahteva depozit od 250€ ali radnici na šalterima uglavnom zaobilaze to pravilo ako se kartica izdaje osobi koja je nešto starija (da ne kažem zrelija). Zato se recimo može desiti da ako mlađa (punoletna naravno) osoba zatraži Electron na šalteru odbiju. Visa Internet je ubedljivo sigurnija opcija

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
ja bi preporucio da se placanje preko interneta radi iz nekog 'svezeg' Linux LiveCD-a ili slicno, radi sigurnosti.
Nema potrebe za tolikom paranojom Dovoljno je da se online plaćanja uvek i isključivo vrši preko HTTPS protokola i da lozinka bude apsolutno jedinstvena (da ne bude upotrebljena ni za jedan drugi nalog).
Neutrino je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
JohnnyNT (10.4.2013)
Stara 10.4.2013, 21:26   #405
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
LIB - Lični Identifikacioni Broj. Dobijaš ga u banci prvi put kad u njoj registruješ bilo kakav račun ili servis. Potraži kovertu sa kariranom crnom stranom i očitaj broj koji je u njoj zapisan (u pitanju je petocifren broj). Ako je radnica na šalteru slučajno propustila da ti da taj koverat moraš da kontaktiraš njihov support ili odeš ponovo do ekspoziture.
Lib se dobija ako aktiviras ebanking...tako su mi barem rekli
nexexcalibur je offline  
Stara 10.4.2013, 21:28   #406
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Da, ja nisam dobio taj broj prilikom vadjenja Internet kartice i otvaranja deviznog racuna.

Mora da se eksplicitno zatrazi ebanking mogucnost i onda dobijes taj LIB broj i sve sto treba za to.
uros@3D je offline  
Stara 10.4.2013, 21:29   #407
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Postoji jedna caka u vezi Visa Electron kartice - formalno zahteva depozit od 250€ ali radnici na šalterima uglavnom zaobilaze to pravilo ako se kartica izdaje osobi koja je nešto starija (da ne kažem zrelija). Zato se recimo može desiti da ako mlađa (punoletna naravno) osoba zatraži Electron na šalteru odbiju. Visa Internet je ubedljivo sigurnija opcija

Nema potrebe za tolikom paranojom Dovoljno je da se online plaćanja uvek i isključivo vrše samo na servisima koji koriste HTTPS protokol i da lozinka bude apsolutno jedinstvena (da ne bude upotrebljena ni za jedan drugi nalog).
Zanimljivo, nisam znao ovo, planirao sam da ovih dana skoknem do banke da je naručim ali razmisliću (realno, nemam ni neku veliku potrebu za podizanjem sa bankomata ili plaćanjem).
JohnnyNT je offline  
Stara 10.4.2013, 21:29   #408
Dr.Edi2
Član
 
Član od: 27.10.2011.
Lokacija: NBgd
Poruke: 200
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 44 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Kakva euforija.A niko o postarini.
Prvo i osnovno:Gledajte kada kupujete kolika je postarina pri slanju.Zavvi i jos neki imaju besplatnu ili minimalnu postarinu a neki da te glava zaboli.
Dr.Edi2 je offline  
Stara 10.4.2013, 21:31   #409
Amarilis
Član
 
Član od: 8.12.2010.
Poruke: 151
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ne morate uopšte da se zamarate sa tim verifikovanjem kartice, kupio sam danas i bez toga. Ovako imate limit od 500 eura, kada verifikujete karticu taj limit se povećava.
Jel taj limit za jednu transakciju ili se sabira? A kad ga dostignem tek onda je neophodno da verifikujem karticu i posle sve normalno?
Amarilis je offline  
Stara 10.4.2013, 21:33   #410
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Lib se dobija ako aktiviras ebanking...tako su mi barem rekli
Da tačno je ali pošto je napomenuo da pokušava da se registruje na eBanking pretpostavio sam da je tu uslugu već aktivirao u banci (inače ne bi pokušavao da se registruje).
Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Zanimljivo, nisam znao ovo, planirao sam da ovih dana skoknem do banke da je naručim ali razmisliću (realno, nemam ni neku veliku potrebu za podizanjem sa bankomata ili plaćanjem).
Realno može ti biti od koristi samo u inostranstvu kad plaćaš preko POS terminala ili kao backup kad ti istekne neka druga devizna kartica. Imam godinama Visa Electron karticu i mislim da sam je tek tri-četiri puta upotrebio od toga bar dva puta je bilo preko i to za POS terminal.
Neutrino je offline  
Stara 10.4.2013, 21:51   #411
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
Amarilis kaže: Pregled poruke
Jel taj limit za jednu transakciju ili se sabira? A kad ga dostignem tek onda je neophodno da verifikujem karticu i posle sve normalno?
Sabira se. Imao sam limit od 500 eura, nakon probne transakcije od 1.01$ limit je 499.23 eura.
DeCoy je offline  
Stara 10.4.2013, 22:09   #412
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
hitmanneverdead kaže: Pregled poruke
Izvinite ako je pitanje bilo pre postavljeno, ali stvarno sam u guzvi i verujem kao i svi vi pod ogromnom euforijom povodom pojave ovog servisa i kod nas.

Kako ce da mi refunduju 1.50 Evra ako imam Visa Internet Karticu, koja ne moze da prima novac? (Govorim o validiranju kartice kada sam napravio akaunt)

taj novac ce ti biti vracen u vidu PAYPAL BALANCE AVAILABLE . Sto znaci da ces ti moci da zatrazis te pare kad ti hoces ili ti oni autimatski vrate te pare na racun(karticu) posle 30 dana od dana stavljanja na BALANCE. sto znaci ukratko - sve sto vam pise (suma novca) u PAYPAL BALANCE AVAILABLE nije stanje na vasoj kartici nego stanje koje mozete zatraziti da vam bude prebaceno na karticu...
Ako shvatas/shvatate...

Recimo da tu sumu novca drzi neki vas drugar (paypal) i kaze vam: za 10 dana ces dobiti ovde pare ako hoces ... i ti dodjes za 10 dana i kazes mu: hocu da mi das tolko i tolko ... I on ti da....
PSP man je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PSP man na korisnoj poruci:
hitmanneverdead (10.4.2013)
Stara 10.4.2013, 22:15   #413
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Pa i da propadne, nije puno 1,5 evro... što ste zapeli oko toga.
Prief Lirator je offline  
Stara 10.4.2013, 22:18   #414
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

^ Nije zbog para, već zbog principa
JohnnyNT je offline  
Stara 10.4.2013, 22:22   #415
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Trebalo bi da se otvori tema sa detaljnim uputstvima o svemu i da se pinuje...
Već je otvorena, ali nema ko da gleda: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=88201
Iris je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
mtvmilovan (14.4.2013)
Stara 10.4.2013, 22:22   #416
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
taj novac ce ti biti vracen u vidu PAYPAL BALANCE AVAILABLE . Sto znaci da ces ti moci da zatrazis te pare kad ti hoces ili ti oni autimatski vrate te pare na racun(karticu) posle 30 dana od dana stavljanja na BALANCE. sto znaci ukratko - sve sto vam pise (suma novca) u PAYPAL BALANCE AVAILABLE nije stanje na vasoj kartici nego stanje koje mozete zatraziti da vam bude prebaceno na karticu...
Ako shvatas/shvatate...

Recimo da tu sumu novca drzi neki vas drugar (paypal) i kaze vam: za 10 dana ces dobiti ovde pare ako hoces ... i ti dodjes za 10 dana i kazes mu: hocu da mi das tolko i tolko ... I on ti da....
A kako ja mogu da trazim da mi vrate taj novac na karticu, necu da im ostavljam ni centa prevara, sad sam shvatio da ce ti taj novac vratiti u paypal balnce. Ili jel mogu ja taj novac sa paypal balance da iskoristim prilikom kupovine i da li oni taj novac vracaju nakon 30 dana na karticu ili kako? Sad sam se bas iznervirao sto da mi uzme tek tako 1.50 eura bezveze kad je moglo i bez toga da se kupuje.
Typhoon je offline  
Stara 10.4.2013, 22:42   #417
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Bez dezinformacija!

Refundiran novac će biti "vraćen" na RAČUN a ne na balance! Kažem "vraćen" jer oni uopšte NISU skinuli novac već samo REZERVISALI i posle otprilike 24h će biti skinuta ta rezervacija sa tih evro i po.

Jedino kada vraćaju na balance je kad nekom prebacite pare pa vam ih on vrati pa NE USPEJU u više pokušaja da proguraju pare na račun nazad - e onda ih samo ostave na balance.

Ili bi ste možda više voleli da vam ne vrate uopšte... Jeez.
Ninoslav je offline  
Stara 10.4.2013, 22:42   #418
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Rezervacije se ne vraćaju iz prostog razloga što nikada nisu bile ni naplaćene sa kartice. Napisao sam već u jednoj od dve teme vezane za PayPal razliku između rezervacije i prenosa (naplate). To su dve potpuno različite stvari.
Neutrino je offline  
Stara 10.4.2013, 22:43   #419
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Aman, niko ti ni neće dirati 1.5 eura sa kartice, ne prebacuje u balance, ostaju pare na kartici samo ih privremeno rezerviše.

EDIT: Ne kažem tebi Neutrino, nego ovima sa prethodne strane
DeCoy je offline  
Stara 10.4.2013, 23:12   #420
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Ljudi nije da me briga za 1.5 evra nego mi je bitno da znam da li je moguce uopste da se vrati novac na moju Visa Internet karticu (zato sto sam siguran da ne moze) pa zato pitam...
hitmanneverdead je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TFT preporuke Praetorian ŠDK - Grafika 1730 12.3.2019 11:55
Last.FM diskriminacija Eni Internet tehnologije 25 28.12.2011 13:29
TOSHIBA Satellite A300D-14P l_milos83 ŠDK - Prenosni računari 19 25.10.2008 17:04
Please help? HDD nedoumica! strahinja87NS ŠDK - Nosači podataka 1 14.9.2008 14:38
PayPal i Svet kompjutera, pomozite vuki_ns O SK-u uopšte 41 18.8.2007 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com