Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2018, 19:40   #12761
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Suspiria (1977)
https://www.imdb.com/title/tt0076786/?ref_=nv_sr_2

Da sam kojim slučajem gledao Suspiriju kao klinac verovatno bi bio prestavljen i istraumiran za čitav život. Inače reč je o horor filmu Italianskog reditelja Daria Argenta i sve pohvale idu na račun same atmosfere, film svakako ima veliki uticaj na sadašnje horor filmove i ostale medije ali jedna je Suspiria. Dodatni plus svakako ide za same Italijane koji su bili smeli da pomere granice kad je u pitanju sam žanr. Naravno snimljen je i rimejk inspirisan originalom Suspiria (2018) https://www.imdb.com/title/tt1034415/?ref_=tt_rec_tt i koja se skoro prikazuje u bioskopima (kod nas će film verovatno biti prikazan na filmskom festivalu Fest 2019, ali pitanje je možda), po onome što sam video po trejlerima ne vidim da može da parira originalu iz 77 izgleda mi kao da mu stvarno nije ni do kolena i pored pozitivnih kritika i ovacija, u svakom slučaju videćemo. Inače original je jedan od poslednjih filmova koji je snimljen pomoću Tehnicolor kamere i ta tehnika veoma odgovora samom filmu kad su u pitanju sami kadrovi, atmosfera i boje, drugačije nikako ne bi moglo bez toga.


Ocena 7/10

Poslednja ispravka: code master (14.12.2018 u 20:01)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
Mac4LiF (15.12.2018)
Stara 15.12.2018, 8:13   #12762
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ne znam šta te je toliko oduševilo u filmu koji ima, čak i za horor, katastrofalnu muziku, koja ističe da se sve radi "na mišiće".
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 16:01   #12763
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Što se tiče muzike (da i to pomenem ukratko pošto sam zaboravio) iza nje stoji progresivna rok grupa Goblin i koliko god to zvučalo čudno moram priznati da sam većim delom zadovoljan samom muzikom, postoji jedno par numera koje se uklapaju sa samim tonom filma kad su u pitanju intezivni i uznemirujući momenti, većina horor filmova se radi sa minimalnim buždetom pa u tim situacijama kad je i muzika u pitanju daj šta daš. Suspiria pored svog kultnog statusa neće odgovorati svakome (ukusi su različiti), mnogi koji gledaju prvi put film mnogi će reći da nisu očekivali baš takavu radnju, ali ni sama poenta horor žanra nije da bude realističan već da kod gledaoca izazove onaj osećaj straha od nepoznatog kao recimo Silent Hill igre naprimer. A kao što sam već rekao možda najbolji deo samog filma je vizuelni stil, boje, kadrovi i atmosfera, film nije sad najbolja stvar koju sam ikada video ali nije ni katastrofa ili da je užasan.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2018, 18:21   #12764
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

To ne zvuci cudno uopste, soundtrack za taj film je kultan i mnogo doprinosi atmosferi. I da, sto kazes, poenta je upravo u atmosferi, zato se i gledaju filmovi Darija Argenta i zato je on toliko cenjen
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2018, 14:35   #12765
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
The Predator 2018


Spoiler za Opis filma:
Mislio sam da necu naici na veci buckuris od Jurassic World 2 ali eto, naisao sam.....

Kakva katastrofa od filma. Nisam ocekivao nista posebno ali ovo.......Kao i JW2....Nabacano, prepuno rupa, nepovezanih dijaloga, "humora" i doskocica koje nisu ni za klince od 8 godina, citav film bez mnogo smisla i ideje...Neke price o sledecem koraku evolucije koji predstavljaju ljudi sa posebnim potrebama, isti ti ljudi spasavaju svet od vanzemaljaca, istrebljenja (valjda reziser zeli da pokaze kako i oni mogu, sta li je)....Pitaj Boga sta je pisac hteo da kaze....Da ne pricam o scenama i situacijama koje nemaju veze sa vezom, naivne i glupave do bola cak i za jedan akcioni Sci-fi kome prica i nije glavni fokus.....Iskreno, vecu budalastinu nisam gledao u skorije vreme...

Onaj Predators od pre par godina se bar potrudio malo, remek delo za ovaj uzas..
...
Potpuno se slazem, bez daljnjeg!!!
Morat cu priznati da citavsi tvoj opis, jeste da sam ocekivao haos super teski trash. Medjutim to se i nije bas toliko pokazalo.
Sto se tice "efekata", sasvim je rame uz rame sa svim zadnjim Alien-Predator filmovima. I tu mu se bas bas nista nemoze zamjeriti.

Ovako dobijamo film koji koji je daleko bolji mogao biti ukoliko se povelo racuna o fluidnosti o kojoj je izmedju ostalog Pentraksil govori.
Ukoliko zazmirimo na jedno oko i pokrijemo jedno uho, mozda, mozda nadjemo neki smisao u gledanju ovog filma. Ako nista ostalo, onda barem uzivajmo u specijalnim efektima !

4/10

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Tanki (2018), https://www.imdb.com/title/tt8396188/



Spoiler za Umanjimo:
1940. A prototype of a new cutting edge tank is being taken on a secret mission to Moscow, to Comrade Stalin. Soon the cross-country run turns into a ruthless race.

Zanimljiv i zabavan (pred)ratni film Lepi pejzaži po kojima "oru" tenkovi, dovoljna doza akcije i humora, pristojna gluma, delimično bazirano na istinitim događajima...


Preporuka.
Prosledjujem preporuku!

6/10


Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
BROTHERS' NEST



Odličan u svakom pogledu, i kad je komičan, i kad je apsurdan, i kad je dramatičan i kad je mračan.
Stroga preporuka !!!

8/10


Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Under the Silver Lake (2018)
https://www.imdb.com/title/tt5691670/



Do koske karikirana slika Holivuda, i uopšte šou-biznisa.
Potpuno se slazem i u tome lezi bit gledanja ovog filma.
Dakle, nista pretenciozno. Opusteni, sporo-goruci razvoj filma.
Likovi koji se susrecu, daju extra misterioznu dimenziju filma.

6.5/10



Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Await Further Instructions (2018), https://www.imdb.com/title/tt4971408/



Spoiler za copy-paste:
It's Christmas Day and the Milgram family wake to find a mysterious black substance surrounding their house. Something monumental is clearly happening right outside their door, but what exactly - an industrial accident, a terrorist attack, nuclear war? Descending into terrified arguments, they turn on the television, desperate for any information. On screen a message glows ominously: 'Stay Indoors and Await Further Instructions'.


E, ovaj film ima sve: malo SFa, malo horora, ima i drame; vidimo i rasizam, opasnosti od modernih tehnologija, narušene porodične odnose... Ima svega, a ipak nisam siguran o čemu se tačno radi u filmu Kraj mi se ne sviđa, ali veći deo filma je zanimljiv i drži pažnju.
"Pa ljudi, da li je to moguce?!!(glas sportskog komentatora)"
Interesantno, interesantno da je neki film u stanju da ti samelje cpu i gpu.

Ovaj film bi definitivno mogli uporediti sa filmom "Snowpiercer" po kategoriji:
"ekoloski sistem u micro okruzenju". Stim da je A.F.I. manje budjetski opskrbljen. Ali to ne umanjuje njegovu S.F. vrijednost.
Sve u svemu, kraj filma odnosno konacnica je sasvim opravdana kao postfix
onome sto je prethodilo?!

6.5/10

Valjda u ovome lezi objasnjenje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Suffix

E sad vi razbijajte glavu sta ovim htio reci!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2018, 22:31   #12766
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

MY DINNER WITH HERVE



Divan biografski film o poslednjem intervjuu glumca Hervea Vilašea, minimalistički odrađen tako da je sva pažnja na sjajnoj hemiji i dinamici između Dinklidža i Dornana, koji su obojica sjajni u filmu (naročito glavna zvezda, bukvalno ni jednog trenutka se ne "probija" i "vidi" glumac kroz lik koji igra). Efektan dodatak u ovom smislu su i odlične minijature nekoliko sporednih glumaca (naročito Endi Garsija kao Rikardo Montalban, pravi izbor ako ikada budu pravili biopic o njemu).
Kuriozitet je da je film režirao i napisao upravo Saša Gervasi, čovek koji je u stvarnosti vodio dotični intervju, i na osnovu čijih beležaka je napisan scenario.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2018, 9:54   #12767
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
MY DINNER WITH HERVE
minimalistički odrađen
odlične minijature
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
caine (17.12.2018), pentraksil (17.12.2018)
Stara 17.12.2018, 18:45   #12768
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Malo o sf-ostvarenju koje bi tek za 4-5 dana trebalo da se pojavi u murikanskim bioskopima :


Bird Box (2018) aka "A Blind Place" , sestri od tetke poznatijeg "A Quiet Place" (zavitlavam se,naravno).
Šala je loša,ali dobiste uopštenu sliku šta da očekujete.


https://www.netflix.com/rs/title/80196789 (tu je i trejler)

https://www.imdb.com/title/tt2737304/
https://en.wikipedia.org/wiki/Bird_Box_(film)
https://www.metacritic.com/movie/bird-box



### Kratak siže :
najpre u Rumuniji,potom u Sibiru,nakon toga i u vašem komšiluku...ljudska populacija (jedinku po jedinku,nikada grupno) biva izložena vizuelnom opažanju "nečega" što rezultuje trenutnom užasnom autodestruktivnošću (samoubistvom).Opažanje biva praćeno i "glasovima",tj.dozivanjima od dotičnoj osobi poznatih lica (preminulih,ili još živih).Jedini spas leži u eliminisanju čula vida.
Film se bavi sudbinom šačice nasumičnih prolaznika,silom prilika okupljenih na jednom mestu,ali je fokus je na trudnoj Sandri Bulok (valjda se tako izgovara) i njenoj duhovnoj evoluciji od asocijalne ženske (koju je cimer napumpao i ostavio u dobu kada je prekasno za abortus) do posvećene "majke,radnice,domaćice".Igra još par poznatih lica,među njima i poznati crnogorski glumac - Džon Malkovič ( ).Nenadano,čovek igra negativca ( ).
Pogodiste - film je režiralo žensko čeljade (objasniću na kraju zašto ovo ističem).

### Dobro :
- nema preterane patetike,niti šmiranja
- cvrca pod imenom Vivien Lyra Blair je pravo otkrovenje - nema mnogo izgovorenog teksta,ali dugo ne videh detence koje ovako dobro glumi prilagođavajući ("sa razumevanjem") izraze lica situaciji.

### Loše :
- u principu,sve je ovo iks-puta viđano,u raznim varijetetima
- glumci se baš i ne pretržu

- krajnji proizvod je kao čaša mlake,odavno izvetrele kisele vode
- radnja vas ne čini napetim,niti uplašenim,ne poistovećujete se sa likovima,gledate da biste videli kraj priče
- nakon 2 sata sedenja,gledalac ipak zaslužuje malo inventivniji završetak od viđenog.


### Završna reč :

- nije film koga treba izbegavati (sami procenite da li vas zaplet intrigira)
- ne očekujte krajnje razjašnjenje apokaliptičnih dešavanja,mada u 2 navrata (predanja + skice) režiserka to pokušava ; ja do kraja filma ostadoh skloniji sf umesto (njenom) horor razrešenju.Zašto ? Zato što su mi senke "onoga" imale previše pravilne geometrijske oblike,kretale su se ravnomerno,a sistem vrbovanja ukazivao pre na izraženu i organizovanu inteligenciju,no na neku tamo demonologiju.
Na kraju (obećah da ću pojasniti primedbu na pol režisera) , da bi čovek snimio dobar horor (ili odradio u životu i neke druge posliće) - mora i sam biti pomalo zver sklona mizantropiji.Hvala Y-hromozomu na tome.Neka je tu,ako zatreba.Režiserku ovoga filma minuli rad baš i ne kandiduje za uspešnog autora zastrašujućih priča.

Poslednja ispravka: torivoje (18.12.2018 u 0:39)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 16:51   #12769
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Infidel (2010)
https://www.imdb.com/title/tt1424003/?ref_=nv_sr_6

https://m.media-amazon.com/images/M/...82,268_AL_.jpg


Odlicna,vanserijska britanska tragikomedija na relaciji muslimani-jevreji.
Muziku uradio Erran Baron Cohen-brat ludog Sashe.

Super teska preporuka, pogotovu ako imate smetnje od depresije ili neceg slicnog!!

8/10


Adrift (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6306064/?ref_=nv_sr_1

Avanturisticka drama koja je sasvim prosecna i pored sto je napravljena na istinitom dogadjaju.
Te isto tako ne dijelim odusevljenje sa kolegom(i koji je prvi stavio ovaj film na uvid, par stranica unazad) koji je vidno ocaran glumom doticne junakinje.
Sto je potpuno razumljivo!!!

Isto tako imam na uvidu, zasto je jedan drugi kolega dao jednu opasku na doticnu glumicu. Sa njegove strane, potpuno ga razumijem!!!


Spoiler za ;-) subjektivni off:
A da li je to tacno ili pak realno, ili umpah, slucajno ili pak namjerno(jedna od cinjenica je da modni kreatori koriste ledene kocke na zenskim modelima kako bi istakli jos visu senzualnost njihove odjece na modelima! ) to je na trecima da razjasne sami sa sobom.


Sve u svemu, lijepo predoceno. Ali nema tu neku finesu "tezine".
Cgi efekti su sasvim Ok. Moglo je bolje na sve ukupnom planu ukoliko
pogledamo na ostale filmove iste ili slicne tematike.

Ps.Prvih pola sata (filma) su mi zmirkala imena dvojce kolega sa foruma na Tv-ue (Tita mi niste normalni) Thumb Up !

6/10
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 16:58   #12770
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nemam mišljenje, ali zato pitam za tuđe

Je li ko gledao Smrtonosne mašine (Mortal Engines) ?

Nisam čitao knjigu, trejler mi djeluje interesantno, a režiser i imdb ocjena su taman za pretpostavku da je film remek djelo a postoji mogućnost i da je totalno smeće
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 17:22   #12771
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ko je uspeo da izdrži onakvog Hobita, ni Mortal Engines mu neće teško pasti.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ezenkiel (18.12.2018)
Stara 18.12.2018, 20:58   #12772
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ezenkiel,

da nisi pozurio sa pitanjem?
Nije valjda da gledas kino kvalitet?
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 21:26   #12773
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
ezenkiel,

da nisi pozurio sa pitanjem?
Nije valjda da gledas kino kvalitet?
SF, Marvelove i slične filmove zavisne od specijalnih efekata se trudim gledati u bioskopu. Komedije, drame i slične žanrove uglavnom gledam kući kad izađe dobar snimak, ali najviše zbog nemanja para, jer ipak mi je bioskop i dalje sveto mjesto za gledanje filmova. Izlazak van kuće, velika sala, odlična slika i ozvučenje, mrak, ugašen telefon, potpuna posvećenost filmu jer nema premotavanja, gledanje sa poznatim i nepoznatim ljudima okolo, sve mi je to i dalje neprevaziđeno.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
caine (19.12.2018)
Stara 19.12.2018, 5:15   #12774
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bad Times at the El Royale (2018) - Tarantino Wannabe, ok krenulo ali to je kao kad bi kolima krenuli u brzu i uzbudljivu voznju a onda usporite toliko da vam se smuci a kraj puta jedva cekate koliko vas ubija spora truckava voznja.
Ne gubite vreme a ako vam je do ovakvog film tu je The Hateful Eight ako niste gledali.
Ovaj je 2/10
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2018, 12:06   #12775
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Izlazak van kuće, velika sala, odlična slika i ozvučenje, mrak, ugašen telefon, potpuna posvećenost filmu jer nema premotavanja, gledanje sa poznatim i nepoznatim ljudima okolo, sve mi je to i dalje neprevaziđeno.
Skoro sve navedeno je meni razlog da uopšte ne volim bioskope i da idem samo kad baš, baš moram
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2018, 13:20   #12776
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^^ Mala soba, loša slika, krljav zvuk, popaljena sva svetla po kući (naročito ako gledam neki mračni film, npr., Dark Knighta), konstantno drndanje telefona, sporadično posvećivanje pažnje šta se dešava na ekranu, premotavanje svaki čas... Jep, i ja tako najviše volim da gledam filmove
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ezenkiel (19.12.2018)
Stara 20.12.2018, 10:54   #12777
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
^^^ Mala soba, loša slika, krljav zvuk, popaljena sva svetla po kući (naročito ako gledam neki mračni film, npr., Dark Knighta), konstantno drndanje telefona, sporadično posvećivanje pažnje šta se dešava na ekranu, premotavanje svaki čas... Jep, i ja tako najviše volim da gledam filmove
Možda je kod tebe tako Kod mene je soba odgovarajuće veličine (mada ne vidim kakve veze ima veličina sobe sa gledanjem filmova), dobra slika (meni bolja nego u bioskopima, nekako mi je prijatnija slika na TVu nego na "platnu"), zvuk baš kako treba (još kad bih naterao sve filmove da budu 2.0 ), svetla skoro uvek ugašena (kod mene su obično upaljene samo neke lampe, glavna svetla palim izuzetno retko), telefon mi je i ovako i onako obično na "mute", a ako baš hoću da odgovorim, tu je uvek dugme "pause" na daljinskom... Plus, pozitivno je što uvek možeš da premotavaš film napred-nazad po potrebi i želji, što film može da se gleda u prirodnom položaju (da, mislim na ležanje ) što možeš da jedeš i piješ šta hoćeš, što nema nekulturnih džibera oko tebe itd itd. Sigurno postoji i neka prednost bioskopa, samo mi ne pada na pamet trenutno
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
polarnimeda (20.12.2018)
Stara 20.12.2018, 15:53   #12778
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bird Box (2018)
https://www.imdb.com/title/tt2737304/?ref_=nv_sr_1


Jos jedan film sa tematikom "End of Times".
Sasvim opusten i gledljiv sa velikim izuzetkom jeze ili bilo cega(savrsen za one bez zivaca).
Ima povrsnih dodirnih tacaka sa The Stand i Childerens End.
Za Sandru se moze reci da je drugacija-opustenija u odnosu prosle glumacke kalupe. Sve u svemu prosecna drama bez pretenzija da bude nesto ozbiljnije shtivo.

5.5/10


Bad Times at the El Royale (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6628394/?ref_=nv_sr_1


Poprilicno dobar omaz na desavanja(50-te do 70tih) na tlu sjeverne amerike koja vode od spijunaze, sex afera kako politicara tako i ljudi iz svijeta filma, preko sekti, pa do rata u Vijetnamu.
Samo mjesto desavanja,exterijer-interijer je za pohvalu.Kao i kadriranje i sve ostalo. Sto se glumaca tice, nema nekih zamjerki.
Kolega koji je pisao o ovom filmu u vidu kao "Tarantino wannabe", ipak ne stoji. Iz proste chinjenice da samo pocetak filma i jedan dijalog daju shmek Tarantinovog djela. Pa opet daleko o toga da nije vrijedan paznje.
Licno mislim da je ocjena 2 daleko od realne istine, apsurdno daleko ako sem niste taj dan ustali na lijevu nogu.

U svakom slucaju, film predstavlja osvezenje u moru mediokritetskih naslova.

7/10
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2018, 19:06   #12779
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
Bad Times at the El Royale (2018) - Tarantino Wannabe, ok krenulo ali to je kao kad bi kolima krenuli u brzu i uzbudljivu voznju a onda usporite toliko da vam se smuci a kraj puta jedva cekate koliko vas ubija spora truckava voznja.
Ne gubite vreme a ako vam je do ovakvog film tu je The Hateful Eight ako niste gledali.
Ovaj je 2/10
Ja se recimo apsolutno ne slazem...Nisam osetio toliko usporavanje pred kraj, mislim da je sve to islo OK, film nije ni bila neka luda voznja u pocetku, bar po meni. A pogotovu se ne slazem sa ocenom od samo 2, mislim da je poprilicno nisko za ovakav film. Meni je malo cudno da si nakon toga preporucio The Hateful Eight koji je svakako maestralan...ali u jako puno delova i dosta spor (opet, maestralni spori delovi, ali svakako spori).

El Royale je meni ipak drugaciji film, sa jako puno ociglednih slicnosti, ali mislim da nije fer uporedjivati ga sa Tarantinom......Moze da se drzi i kao svoje ostvarenje. Definitivno se ne bih slozio sa ocenom, ali OK, ukusi su razliciti.


Od mene svakako preporuka, film uopste nije los, cak naprotiv...Meni se bas dopao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2018)
Stara 21.12.2018, 1:56   #12780
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.322
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ja se recimo apsolutno ne slazem...Nisam osetio toliko usporavanje pred kraj, mislim da je sve to islo OK, film nije ni bila neka luda voznja u pocetku, bar po meni. A pogotovu se ne slazem sa ocenom od samo 2, mislim da je poprilicno nisko za ovakav film. Meni je malo cudno da si nakon toga preporucio The Hateful Eight koji je svakako maestralan...ali u jako puno delova i dosta spor (opet, maestralni spori delovi, ali svakako spori).

El Royale je meni ipak drugaciji film, sa jako puno ociglednih slicnosti, ali mislim da nije fer uporedjivati ga sa Tarantinom......Moze da se drzi i kao svoje ostvarenje. Definitivno se ne bih slozio sa ocenom, ali OK, ukusi su razliciti.


Od mene svakako preporuka, film uopste nije los, cak naprotiv...Meni se bas dopao.
Nisam ni mislio da je usporio pred kraj, vec jos posle nekih pola sata. Sto se preporuke za The Hateful Eight tice nisam fan Tarantina ali iskreno taj film mi se dopao. U toku gledanja filma moja devojka me pita ko je rezirao film a inace stvarno ne gleda puno filmova nit poznaje reditelje, ja je pitam a zasto me pitas a ona kaze pa da nije onaj isti vec smo gledali ovakav film a ja pitam na koj misli a ona kaze pa znas u onoj kolibi kad vode onu da bese pa... a od prilike u tom momentu filma meni se javlja da mi lici na Tarantina i takodje na pokusaj The Hateful Eight. Sto se tice tog poredjenja, nisam jedini i da ne postujem slike ko zeli nek ode na IMDb i nek pogleda kako ga ljudi opisuju pogotovo oni koji su mu dali 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Meni se nije dopao sto ne znaci da ga ne treba pogledatim cak sta vise obavezno pogledati jer sigurno nekome ce se doapsti i jes da ima 7.3 na IMDb i fresh na tomatto meni je rotten i izgubljeno vreme. Jednostavno liko vi supji svi sem lika Jon Hamm-a ostali iritantni ili mi ravnodusni, dijalog nula i sta god ja mislio o Tarantinu moram da mu priznam da je majstor da napise dijalog tako da kad mi likovi nisu interesantni prica pocinje da davi jer je vec vidjena. NAravno tajmlajn vuce malo na Pulp Fiction a jako traljavi pokusaj sa filmom koj su nasli nesto tipa sta je u torbi iz Pulp Fiction sto je i dan danas tema i svako ima druguaciju teoriju a ovde je jasno ko dan ko je na filmu.

Bird Box (2018) - Propustena sansa, ok ideja ali losa izvedba 4/10

The House with a Clock in Its Walls (2018) - Ocekivao sam nesto poput prvog dela Goosebumps (2015) medjutim ovo je bilo poprilicno dosadno. 4/10

Black '47 (2018)
- Dobar, mislio sam da ce biti neka razvucena drama medjutim tempo ovog filma je odlican kao i trajanje, sto se tice radnje drzao mi je paznju i prijao mi je. 7/10

Venom (2018) - lose je prosao kod kritike pa i publike pa sam ocekivao jedno sra*e i zbrku, medjutim meni je bio sasvim solidan i zabavan sto na kraju ovakvim filmovima i jeste cilj. Mozda nije veran stripu ili liku iz stripa sto meni nije problem jer nisam citao pa mije svejedno. 7/10

American Animals (2018) - Ocekivao sam bolji film a dobio sam prosecan, definitivno interesantna prica i vredi ga pogledati. 5/10

Apostle (2018) - Puno se radovao ovom filmu medjutim razocarah se, vidjeno ali moram pohvaliti direktora fotografije jer film izgleda prelepo. 3/10

22 July (2018) - S obzirom da postujem Paul Greengrass-a i jedan od omiljenih vilmova ne samo njegovih vec inace mi je Bloody Sunday (2002) koj je toliko dobro snimljen da sam imao utisak da gledam dokumentarni film koj je pun snimaka sa pravog dogodjaja i tako nesto sam ocekivao i ovde i to sam dobio ali samo nekih mozda 45 minuta sam pocetak i deo posle toga su bili sjajni a kasnije to sto su se skoncetrisali konkretno na jednog lika jos kog nisam uspoo da upoznam od starta da bi mi stalo do njega to mi je malo losije uradjeno i smorilo me iskreno. 5/10

Inace dugo nisam pisao ovde malo nemam vremena malo losi filmovi ali eto Bad times me naterao da napisem review.
Sto se mene tice 2018 izuzetno siromasna godina sto se tice filmova, jako lose.

Poslednja ispravka: Nestor (21.12.2018 u 6:22)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
player1 (22.12.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com