Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2019, 21:37   #12861
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
Glass (2019)
Pre nego što kažem bilo šta o samom filmu, moram prvo da napomenem da sam zbog njega ponovo gledao Unbreakable i Split.

pre gledanja filma Glass obavezno pogledajte predhodna dva filma, mnogo znači.
Pošto mi se Glass baš gleda, moram da pitam da li je on u pravom smislu nastavak ta dva navedena filma (Unbreakable sam verovatno gledao, Split ne verujem) ili se radnja dešava u istom "univezumu" ili nešto treće?

Nisam hteo da istražujem po Netu da ne bih naleteo na neke spojlere
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2019, 21:43   #12862
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Split bi mogao da se posmatra kao samostalan, na kraju su ga samo direktno povezali sa prvim filmom, samim tim Glass je onda direktan nastavak te priče (likovi nastavljaju tačno tamo gde su bili u predhodnim filmovima).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ZoNi (18.1.2019)
Stara 18.1.2019, 22:00   #12863
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Green Book



Simpatican film, Italijan koji radi kao izbacivac i krece se u tim, aj da kazemo mafijaskim krugovima, ostane bez posla i angazuju ga da vozi pijanistu na turneju po americkom jugu. Posto se sve desava ranih 60-ih, a pijanista je crnac, od produkcijske kuce dobije i zelenu knjigu koja navodi hotele gde je crncima dozvoljeno da spavaju. Glavni glumci dobro odglumili, film sasvim ok (nije bas "padanje u nesvest koliko je dobar " kakvih recenzija ima, ali sasvim dobar).

Gravity



Ovo sam dugo odlagao, jer kad vidim Dzordz Kluni i Sandra Buldog u glavnim ulogama, ocekujem neko sapunjanje. Srecom, nista od sapunice. Prilikom unistavanja satelita koji je odsluzio svoje, dolazi do nezgode i otpad/krhotine koji su pri tome nastali ostecuju druge satelite, medjunarodnu svemirsku stanicu, itd... Tim astronauta koji se nasao u svemu tome pokusava nekako da se vrati kuci. Nije klasican SF u smislu da ima nekih natprirodnih pojava/bica, vec se sva radnja desava u orbiti. Lepe scene ko voli ovakve stvari, i dovoljno uzbudljivo da drzi paznju. Nemam neke posebne zamerke.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2019, 23:41   #12864
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zoni sve što je Pipboy rekao je tako i još jednom da pomenem vredi pogledati Unbreakable i Split (po mom mišljenju obavezno) pre gledanja filma Glass drugačije nikako.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
ZoNi (19.1.2019)
Stara 19.1.2019, 1:53   #12865
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Black Mirror: Bandersnatch




Odgleda i ja ovo.
Malo me je smorilo sto nisam mogao da donloadujem na Netflix Android app, jel sam navikao da gledam filmove u prevozu, pa sam morao ovo da odgledam na nekoliko sati kod kuce.

Ono sto treba reci da ovaj "film" nikako ne bi mogao da funkcionise da nije uradjen u ovom formatu. Proso isti je krucialan da bi se iskusio ovaj film kako valja.

Tako da ako mozda trazite po torrentima i nadjete rip koji ima default izbore, batalite to, samo na Netlixu ima smisla gledati.

.

Sve u svemu premisa mi se svidela. Jedino sto kada sam radio ponavljanja mi je smetalo sto neke delove nisam mogao da ubrazam. Inace, samo je prisutan skok od 10s kao nacin da se prelece scena.

Posle svakog kraja, moguce je otici direktno na credits, mada film ce automatski da ode u kredits samo ako ste sve glavne krajeve prosli (sto ne garantuje da necete videti neke interesantne delove).


Ja sam ga presao 3 puta. Gde pod jednim prelazom se smatraju i ponavljanja dok god vas sam film ne otera na kredits (tj. ima vracanja u nazad).

Druga 2 su bila ubrzana samo da vidim da li ima nesto novo da nadjem, i bilo je, ali uglavnom sitnice. Tj. u prvom cugu sam video vecinu bitnog. Proverio jos malo na netu, i veoma malo ima toga sta na kraju nisam iskusio.

.

Sve u svemu preporuka, ali samo ako imate Netflix, i kompatibilni uredjaj da pustate film. Na primer, window app nece da radi, dok browseri rade..

.

Kao interesantna trivija je da je nesrecni Telltelle radio Minecraft Story Mode, koji funkcionise na isti nacin, i isto je sada dostupan na Netflixu.

Poslednja ispravka: player1 (19.1.2019 u 10:58)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2019, 18:47   #12866
Rilex
Član
 
Član od: 10.3.2011.
Poruke: 210
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 45 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Eh da sam to za Bandersnach znao pre nego sto sam skinuo film sa torenta
Mada i ovako odgledan film sa svim opcijama mi se dopao
Rilex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 1:54   #12867
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

THE GIRL IN THE SPIDER'S WEB



Nije loše, odlična režija, atmosfera i izgled filma (što ne čudi s obzirom na režisera), ali malo previše akcijanja/haker-magije za serijal koji počiva na nekim drugim kvalitetima, plus pomalo klimav izbor glavne glumice (Kler Foj ima tu neku sirovost i asocijalnost koji su potrebni, ali ne i grubi šarm i harizmu Numi Rapejs iz originalnih filmova).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 18:03   #12868
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Polar (2019)
https://www.imdb.com/title/tt4139588/



Čovek stvarno mora da se zapita iz koje su ludnice pobegli scenarista i režiser. Klanice su za ovo dečji vrtići. A i ko god uživa u ovako nečemu, zreo je za dilkarnicu.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 18:05   #12869
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Polar (2019)
https://www.imdb.com/title/tt4139588/
Čovek stvarno mora da se zapita iz koje su ludnice pobegli scenarista i režiser. Klanice su za ovo dečji vrtići.
hoces da kazes da je super brutalan?
jer, to bi nekima mogao da bude i kvalitet filma (ako je podrzano iole smislenom pricom).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 18:17   #12870
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Lightbulb Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ & ^^

Buduci da glavnu ulogu ima Mads Mikkelsen, to mora biti kvalitetna "koljacina"
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 18:49   #12871
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Totalno sam zaboravio da sam pikirao film, a da izlazi sad skoro. Thanks!
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
malo blesav (20.1.2019)
Stara 20.1.2019, 20:30   #12872
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Sandra Buldog
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2019, 23:30   #12873
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

CONFESSION OF MURDER



Neuobičajeni korejanski miš-meš žanrova koji bi hteo da bude i napeti triler, i mračni krimić, i film misterije, i akciona ektravaganca (zbog prilično živahne kamere u pojedinim trenucima), i omaž slap-stik akcionisanju Džeki Džena, i u svemu tome više uspeva nego što ne uspeva, ali definitivno ostavlja wtf utisak na gomili mesta.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2019, 5:31   #12874
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Bird Box



2/10

Spoilers alert!

Jedan od glavnih problema Sci-Fi žanra jeste sto filmovi ne prate svoja pravila, svoje "zakone" iz prostog razloga sto režiseri i direktori "saviju" pricu da bi se uklopila u zamišljeni rasplet.

Supermen ku teoriji je intrigantan jer se radio o jednom liku koji je poseban, sa super mocima lociran medju obicne ljude. Ako se u istom Supermen filmu pojave Joe iz McDonaldsa koji zaustavi metak ocima ili Munevera sa pijace koja zaustavi auto telekinezom, a pri tome ne nudeci nikakvo objašnjenje, cijela prica se raspada dok gledalac ostaje sa velikim upitnikom iznad glave.

Poslijenji Star Wars je dobio velike kritike jer su poceli da "savijaju" logiku i pravila koja su postojala u filmu četrdesetak godina samo da bi naveli vodu na svoj mlin.

Bird Box krši sva moguca pravila bez ikakve logicne prezentacije i objašnjenja. Samo ime filma je izgubilo znacenje nakon 10-15 minuta gledanja.

U teoriji, ptice reaguju na "the thing" i s toga se namece logika da ce ih glavni akteri koristiti kao alarm. No, englez, misteriozna osoba se pojavljuje u kuću gdje se poslije uspostavi da je produzena ruka "the thing" dok ptice ne reaguju ni na njegov dolazak, niti kada postane zao pa ih strpa u freezer.

Film prezentuje "the thing" kao nesto sto ne moze fizicki nastetiti ljudima no jedan od pozitivaca, Charlie koji je radio u marketu, bude zboden kada je požrtvovao sebe da spasi druge. Film ne nudi nikakvo objašnjenje. Nek oce reci da se ubio sam ali se onda covjek pita, zasto je otvarao oci? Zasto nije saceka oda dodju po njega.

Grupa mangupa koja pljacka kuce, negativci prije "the thing", negativci poslije, su produzena ruka koja kao rade za stvorenje, ali opet pljackaju, i u vidno su normalnom stanju tako da rade za sebe. Ali ujedno, tjeraju ostale da skinu povez da se ubiju. Objašnjenje? Njihova uloga i stanje je totalno neobjašnjeno. Ako su zombi, zasto su looteri. Ako su obicni kriminalci, zasto nisu "zaraženi".

Osoba pored vode koja nasilno tjera Sandru sa djecom da skinu povez je produzena ruka "the thing" koja funkcionise kao.. zombi, ali se ipak udavi/ubije u vodi?

Na samom pocetku filma postaje nejasno zasto se ljudi ubijaju. Jer, jedna od osoba koja je radila na filmu kaze: Da ih stvorenje tjera da misle na svoje licne demone i da se ubiju zbog svojih strahova. I call bullshit.

Na samom pocetku filma zena ulazi u zapaljeno auto jer je ugledala/cula svoju majku koja je umrla prije 5 godina. To je razlog?

Jessica, Sandrina sestra, ne pravi niti jedan komentar vec pokusava da se ubije autom. Pri jednoj sceni nije pri sebi. Pri drugoj kada ide pod kamion jeste i upucuje kao goodbye pogled prema Bullock ? Drugi je problem sto je Sandrina sestra bili "zaražena" ali ona nije. Dok znamo, ko god je napustio kuću na par sekundi, da je bio gotov. Kada su ukućani bili forsirani da gledaju kroz prozor, stvorenje ih je "zarazilo" instant. Dok iz nekog razloga, na pocetku filma, neki se ruše i postaju zombi, dok drugi pak ne vide nista vec bježe svi u istom pravcu i ako opet, stvorenje je nevidljivo.

Sandra Bullock, Malorie, nosi kutiju sa pticama u čamcu i ako u tomo momentu znamo da su ptice besorisne, i upucuje se prema "safe hosue". Na putu staje i pronalazi napusteno mjesto, kao manja ambulanta, i tada se vidi sjena stviorenja.

No, pred sami kraj, kada Sandra sa djecom bude "napadnuta", prikazano je da stvorenje nema oblik, nema vidljivo tijelo koji moze zaklanjati svjetlost. Vec samo vidimo kako se trava lomi kada stvorenje prolazi.

Safe hopuse, puna žrtava je zašticena od stverenja tako što.. ?

Koje je uopste objašnjenje sto stvorenje ne moze uci u zatvorenu prostoriju ? Cijeli film je prikazan kao borba protiv zombija. Zatvori sve i zakucaj prozore da ne mogu uci.

Ptice nemaju nikakvu svrhi tako da ih to ne štiti. Šalju preko radija poruku da svi koji mogu, da dodju i da se spase sto se poslije namece logika, samo je pitanje vremena kada ce "looteri" doci i uništiti safe hosue. Kada ce neko od zombija kao sto je englez biti krtica koja ce uci u safe house i uništiti sve.

Postoji jos nekoliko problema sa filomom gdje je drama i tragedija jako lose prikazana. Ljudi umiru, apokalipsa je svijeta ali dvoje nakon pet minuta druzenja imaju sex na sred kuhilje. A 5 minuta poslije je zabava, sluša se muzika. All fun.

Cak i ona kratka diskusija: zasto ne ostanu u marketu. Kao. "ne zele da ostave druge u kući bez hrane". Koje je objašnjenje, zasto ne mogu njih dovuci do marketa ? Lakse je njih prevuci u market nego svaka 2 dana ici autom do marketa po hranu i nazad.

Produkcija je bila dobra, tu nije škripalo i Sandra je odradila dobar posao. Sve ostalo u fimu, od imena, premise do kraja je jako jako lose odradjeno.
au brate, ti si sigurno mnogo zabavan na zurkama.

da me ne mrzi dao bih ti protivtezu za 90% ovih stavki.

ali...

Spoiler za u najkracem...:
previse stvari pokusavas da shvatis o necemu sto je totalna nepoznanica - i o tome samom, i o njegovom obliku, fizickom postojanju, uticaju na normalne i lude, ponasanju ljudi koji su pod njegovim uticajem, nacinu i brzini kojom se ljudi zaraze... trazis logiku gde je poenta da nije potpuno primenjiva. pokusavas sve da kategorises u crno ili belo, tipa ili je kriminalac ili je zombi.

za skloniste su cak na kraju lepo rekli da je okruzeno pticama koje upozorava sve u njemu o opasnosti na vreme, plus je zaklonjeno biljkama.

klinci uopste nisu imali sex nakon pet minuta, nego je proslo ko zna koliko vremena. totalno moguca varijanta.

ptice si nazvao beskorisnim samo zato jer ne polude u blizini zaposednutog?

itd, itd...


film je daleko od umetnickog dela, ali ima ideju, ne raspada se na sve strane kao sto kazes i na kraju krajeva, originalniji je od vecine horora poslednjih godina. ko voli ovaj zanr, tesko da ce pogresiti.

ako nameravas iskljuciti mastu i oslanjati se samo na suvu logiku, mozda je vreme da predjes na nesto ozbiljnije (i po meni cesto dosadnije i pateticnije).

od mene 7,5/10 za bird box.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
pentraksil (21.1.2019), player1 (21.1.2019), ZoNi (5.2.2019)
Stara 21.1.2019, 11:34   #12875
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Sarah's Key / Elle s'appelait Sarah (2010), https://www.imdb.com/title/tt1668200/



In modern-day Paris, a journalist finds her life becoming entwined with a young girl whose family was torn apart during the notorious Vel' d'Hiv Roundup in 1942.

Priča o jednom od najtamnijih događaja iz moderne francuske istorije - deportaciji nekoliko hiljada Jevreja u organizaciji francuske marionetske vlade i francuske policije. Priča je odlično uklopljena, ima nekoliko obrta i nekoliko sitnijih "rupa", ali kompletan film je odličan.

Preporuka!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2019, 19:08   #12876
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

IO (2019)
https://www.imdb.com/title/tt3256226/



Jedan od kataklizmičkh scenarija o budućnosti Zemlje, i mogućem spasu za čovečanstvo. Nema baš puno svemira, ali ima puno sentimentalnosti. I nije baš da je koža naježena svo vreme.
P.S. Zoni čini mi se, jednom jednom reče da se "... forum raspada". Mislio sam da preteruje, al' izgleda nije daleko od istine. Kako god, malo, malo, pa đeram gadno zaškripi.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip IO (2019).zip (16,7 KB, 2 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (21.1.2019 u 20:16)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 14:27   #12877
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

FYRE



Netflixov dokumentarac o spektakularnom fijasku "luksuznog" Fyre festivala iz 2017, koji su organizovali gomila buzdovana sa klasičnim "lako ćemo" i "samo pozitivno" stavom, dok se ispod površine zapravo nalazi uspešna socijalna kritika i prilično poučna priča o prevarantima, "influenserima", trendseterima, naivčinama i sličnim koji, zahvaljujući savremenim medija pokazuju u šta se sve pretvara moderno društvo.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 15:31   #12878
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Netflixov dokumentarac
Postoji tema o dokumentarcima.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Mac4LiF (22.1.2019)
Stara 22.1.2019, 20:06   #12879
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Question Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^

Interesantno je da imdb-u jedan te isti dokumentarac ima dva slicna imena.
Drugi naziv je : Fyre Fraud (2019)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2019, 20:53   #12880
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.956
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 769 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nije to isti dokumentarac, taj drugi je pravio Hulu. Imaju preklapanja po pitanju ljudi koji su intervjuisani, ali su bitno drugačiji.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
ezenkiel (23.1.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com