Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2012, 22:29   #201
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Nego pade mi nesto na pamet:
Da predlozimo ovim moderatorima, administratorima, kako vec ide hijerarhija -
da otvorimo temu u kojoj bi mogli da oglasavamo stari hardware, ali ne mora da bude profitabilno, cisto da se razmenjujemo medjusobno.
npr. meni treba napajanje za c=64 a imam viska joystick-a i sl...

Eto, da stoji ovo par dana, da procita sto vise nas zaludjenika pa kad predlozimo da sto vise podrzi taj predlog?
Više nas je već predlagalo otvaranje jedne retro sobe: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=67351, u kojoj bi jedna od stalnih tema bila i retro razmena, ali nismo dobili odgovor.

Inače, ja sam nedavno kompletirao svoj stari Commodore 64 sistem (podnosim raport sa slikama uskoro ) jedino ne uspevam da nabavim disk jedinicu. Ako neka ima ispravnu ili neispitanu, zainteresovan sam (stavio sam oglas i na Retro berzu na Benchu ali se niko ne javlja). Ja trenutno imam za razmenu samo neispravan kasetofon (malo vrti pa stane) i poluispravan džojstik (u principu radi ali tasteri zezaju - ako neko ume da popravlja te stvari). Doduše imam i dosta ispravnih kaseta, koje bi se mogle kopirati...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 0:39   #202
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: C-64 igre

U kasetofonu ti se sigurno olabavila gumica tj. rastegla. To bi trebalo da moze rucno da se zameni, ne bas gumicom za kosu ali ako nadjes neku slicnu.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 9:37   #203
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
U kasetofonu ti se sigurno olabavila gumica tj. rastegla. To bi trebalo da moze rucno da se zameni, ne bas gumicom za kosu ali ako nadjes neku slicnu.
Imam drugi ispravan koji lepo radi. Mislim, popravio bih i ovaj... da umem.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 10:33   #204
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Sličan slučaj i kod mene:

Imam 1 kasetofon koji uopste ne reaguje pa ili je otisao motor (ili ta gumica ako ona pokreće sve) ili je verovatnije kabl (mada se spolja ne vidi oštećenje).
Imam quickshot II, treba da ga otvorim da vidim žičice one tanke da nisu u prekidu, po osećaju bih rekao da je zvezda čitava.

Eto te 2 stvari su mi višak. A treba mi napajanje za c-64...

A 1 joystick sa mikroprekidačima (sličan quickshotu) bih da popravim za sebe, paljba mu ne radi a klikće na sve strane u svim pravcima palica tj.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 22:14   #205
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Ja sam uspeo preko onog TAP-PRG programcica da konvertujem 15-ak igara u wavove koje sam posle narezao i preko muzicke linije snimio na kasetu. Igre rade, i nekako mi se super bilo da igram recimo Necromancera ili Asterixa preko pravog Komodora
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2012, 22:53   #206
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Nisam imao baš mnogo vremena da se bavim time u septembru, ali poslednjih nedelja sam stajao bolje pa sam (uglavnom preko Kupinda/Limunda i Retro berze na Benchu) nabavio minimum neophodne opreme da bi moj stari Commodore 64 radio. Aktuelni setup izgleda ovako:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	C64 Setup_1.jpg
Viđeno:	46 puta
Veličina:	84,4 KB
ID:	44475Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	C64 Setup_2.jpg
Viđeno:	51 puta
Veličina:	88,4 KB
ID:	44476

Levo je moj stari C=64G, kupljen 1990. Nisam verovao da će proraditi (devojka kod koje je bio ga je godinama držala u "kutiji na terasi" ) ali radi, bez ikakvih anomalija i problema. Desno je jedan C=64C do koga sam došao za male pare - uzeo sam ga zajedno sa ispravljačem i džojstikom za 1000din. I on radi bez greške. Kasetofon levo je ispravan, desno je onaj što zeza. Beli džojstik radi savršeno, Quickjoy-u zezaju tasteri a onaj mali desno je originalni koji sam dobio uz kompjuter. On odavno (od, recimo, 1994) ne radi, mada je mehanički potpuno ispravan (palica, taster). Otišao kabl, šta li? Tu je i jedan PNP elektronik modul sa Turbom (ono žuto), štelovanjem glave i još nekim sitnicama koje život čine mnogo lakšim. Sve to košta u oglasima ko' kesica kikirikija (dobro ne jedna kesica, nekoliko). Gledam da nađem i neku Commodore disk jedinicu i onda će sistem biti manje-više zaokružen.

Iskopao sam stari (ca. 13 godina) Onyx televizor. S njim funkcioniše i veza preko RF kabla ali uspeo sam da nađem (na Kupindu) i Audio/video kabl za povezivanje sa modernim TV-om. Uz scart adapter daje mnogo bolju sliku od RF-a. Inače, ubacivanje RF u antentski ulaz na TV kartici ili TV box-u daje jezivo lošu, nestabilnu sliku, baš kako je Elvir rekao.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Kabl i adapter.jpg
Viđeno:	37 puta
Veličina:	81,4 KB
ID:	44477
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Elvir (28.10.2012)
Stara 27.10.2012, 23:05   #207
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Eh da, kada je Elvir ovo rekao:

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Sve je to ispravno! 100% sam siguran!
...nisam bio siguran da li se usuđujem da verujem. A pokazalo se da je tačno! Dakle SVI stari kompleti i originali koji su ostali kod mene, koliko sam stigao da isprobam (3-4 sesije od po 2-3 sata) rade! Sa nekima ima više frke oko štelovanja, sa drugima ništa ali rade. Igre se učitavaju i sve je sjajno. Kačim par fotki, čisto radi ilustracije.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Igre rade_1.JPG
Viđeno:	56 puta
Veličina:	58,8 KB
ID:	44478Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Igre rade_2.JPG
Viđeno:	62 puta
Veličina:	73,6 KB
ID:	44479

Koliko god da sam srećan jer računar (računari) rade posle 22+ godina i što sam uspeo da nađem ispravan kasetofon, ipak mislim da je ovo sa kasetama veće čudom. Kad se setim da su za CD i DVD medije dugo pričali da mogu da traju i po 30 godina, pa se ispostavilo da traju mnogo kraće. A obične kasete rade i posle više od dve decenije...

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Igre rade_3.JPG
Viđeno:	69 puta
Veličina:	86,4 KB
ID:	44480

(DISCLAIMER: znam da je stari TV nesnosno štrokav, vidi se na slikama - stajao je na tavanu - nema potrebe da mi to naglašavate )
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Elvir (28.10.2012)
Stara 28.10.2012, 4:37   #208
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: C-64 igre

Uuu odlicne fotke, moracu i ja jednog dana da napravim ovakav setup, jedino sto su mi otisla dva kanala na SID-u i bez toga mi je bezveze

Inace, koja je druga igra, ova sidesrcoll? Cudno je kako me i danas prodje neki lep osecaj kada vidim ovakvu grafiku. I da, ono je Quickshot a ne Quickjoy zar ne?
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 8:38   #209
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

@Nergal

Cool slike! Svidja mi se !

Sto se tice povezivanja,na taj TV,ako imas mogucnost i njega povezi preko AV kabla a za audio uzitak,u neki stub ili risiver.

Samo zasto je taj TV tako crn?! kao da je goreo!

Inace ja za mog debelog imam realivnog novog katodasa ,LG ,star negde oko 2-3 godine.

Taj jedan od dzojstika sto zeza i ako si siguran da je mehanicki ok,pokusaj sivacom iglom malo procistis onaj zenski prikljucak na kraju kabla,odnosno one rupice sto se bodu u C64.

Elem,juce sam uspeo da moje sestrice ,koji su tu negde oko 13-14 godina,znaci tipicna Playstation/WoW/FPS/Facebook/Diablo/Iphone... generacija da zarazim sa C64 i to dobrih 3-4 sata! Cepali su najvise Way of the exploding fist i jos neke pucacine,uz moju pomoc ,da bi lakse shvatili kako se igra.Uglavnom su kukali i pitali kako su te igre bile toliko teske.Ali posle su malo smirili i "uhodali".

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Uuu odlicne fotke, moracu i ja jednog dana da napravim ovakav setup, jedino sto su mi otisla dva kanala na SID-u i bez toga mi je bezveze
Naravno.C64 bez SID-a,nije nista

Koji model C64 imas? Bar ih je lako naci na kupindu/limundo za male pare.Bitno da je ispravna ploca i elektronika,pa ako poznajes nekog elektronicara ,neka ti zameni cip.

Poslednja ispravka: Elvir (28.10.2012 u 10:27)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 11:00   #210
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Inace, koja je druga igra, ova sidesrcoll? Cudno je kako me i danas prodje neki lep osecaj kada vidim ovakvu grafiku. I da, ono je Quickshot a ne Quickjoy zar ne?
Da, naravno, moja greška, QuickShot sa autofire.

Igra je After the War sa Alo Alo "Igrometar" kompleta.

Još par slika (fleke na TV-u se bolje vide)...

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Jos par slika_1.jpg
Viđeno:	36 puta
Veličina:	85,3 KB
ID:	44487Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Jos par slika_2.jpg
Viđeno:	33 puta
Veličina:	26,8 KB
ID:	44488Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Jos par slika_3.jpg
Viđeno:	34 puta
Veličina:	28,7 KB
ID:	44489

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Cool slike! Svidja mi se !


Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Sto se tice povezivanja,na taj TV,ako imas mogucnost i njega povezi preko AV kabla a za audio uzitak,u neki stub ili risiver.
Nema, ima samo antenski ulaz i Scart. Doduše na poleđini postoje mesta (i natpisi) na koji bi trebalo da bude još pet ulaza ali nisu tu. Verovatno su istu kutiju proizvodili za tuce modela televizora...

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Samo zasto je taj TV tako crn?! kao da je goreo!



Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Taj jedan od dzojstika sto zeza i ako si siguran da je mehanicki ok,pokusaj sivacom iglom malo procistis onaj zenski prikljucak na kraju kabla,odnosno one rupice sto se bodu u C64.
Pokušaću, mada je prošlo mnogo vremena. Možda je i sam priključak u pitanju (daleko je veći nego na ostalim džojsticima).
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 11:44   #211
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Nema, ima samo antenski ulaz i Scart. Doduše na poleđini postoje mesta (i natpisi) na koji bi trebalo da bude još pet ulaza ali nisu tu. Verovatno su istu kutiju proizvodili za tuce modela televizora...
Na jednoj od slika vidim da si ubo C64 AV kabal u Scart adapter koji posle ubadas u TV?

1 cinc za Video drugi za audio.E sad mozes tako ubosti i u neki risiver,znaci Video cinc u TV a audio cinc u risiver/stub.Of course,nije to to jer ces imati zvuk samo na jednom zvucniku.Resenje za to je ovo :



Ali s obzirom da si uzeo vec taj kabal,ubodi tako kako jeste i nek ide zivot!
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
Nergal (28.10.2012)
Stara 28.10.2012, 12:39   #212
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Mislim da bih morao da dodam nešto u vezi kvaliteta slika i opšteg vizuelnog utiska. Nisam bio 100% siguran sve dok nisam iznova probao samu mašinu (i ja sam godina koristio emulatore). Commodore 64 igre prosto poružne kada se koriste u emulatoru, na LCD monitoru i gledaju sa male distance. Ondašnje igre su pravljene i testirane na katodnim ekranima i očekivalo se da ih korisnici igraju sa veće razdaljine. Zato je slika neuporedivo mekša, prirodnija na katodnom ekranu uz originalni C64. Ljudima koji koriste emulatore (CCS64, VICE ili neki drugi) bih savetovao da pokušaju da igraju igre sa malo veće razdaljine i da OBAVEZNO uključe neki grafički filter koji smekšava sliku. To i dalje nije to ali pomaže. Osmobitni računari su imali bolju grafiku nego što današnje pikselizovane slike sugerišu.

I još nešto, u vezi boja. Po raznim forumima, retro sajtovima, youtube retro kanalima i sličnim mestima u poslednje vreme je čest komentar da C64 nije imao dobru kolor paletu. Da su boje blede, isprane, neubedljive i sl. Posle ovih nekoliko dana mogu slobodno da kažem da to nije do računara već do emulatora, odnosno default paleta koje koriste. Boje na televizoru (mislim da se vidi i na ovim slikama) su jake, intenzivne, dobro zasićene a nisam podešavao kolorit na TV. Ko mislim da mu C=64 boje u emulatoru izgledaju "isprano" neka se poigra sa paletom i podesi kako treba. Ili neka koristi pravi C=64.

Nisam siguran, pričam napamet, ali mislim da sličan problem postoji i sa Amstrad igrama i emulatorima. Isti ljudi ponavljaju kritike na račun CPC kolor palete - kako su boje previše drečave, kič, kako su crvena i oranž prejake na račun ostalih boja. Mislim da je i to problem sa emulatorima (vidim da većina koristi WinAPE). Pravi CPC464 i ostali nisu imali taj problem.

Citat:
Elvir kaže: Pregled poruke
Na jednoj od slika vidim da si ubo C64 AV kabal u Scart adapter koji posle ubadas u TV?

1 cinc za Video drugi za audio.E sad mozes tako ubosti i u neki risiver,znaci Video cinc u TV a audio cinc u risiver/stub.Of course,nije to to jer ces imati zvuk samo na jednom zvucniku.

Ali s obzirom da si uzeo vec taj kabal,ubodi tako kako jeste i nek ide zivot!
Ja sam razumeo da kažeš da ubodem video AV direktno u TV, pa sam odgovorio da ne postoji ulaz. My bad...

A kabl je jedini koji sam našao kod nas. Prodaje ga čovek na Kupindu (i preko nekog 8-bit nešto sajta). Nemam PayPal inače bih do sada preko E-bay-a kupio i kabl i disk jedinicu, i originale nekih igara i ko zna šta... (ustvari, za moj budžet je bolje što nemam )

Poslednja ispravka: Nergal (28.10.2012 u 12:52) Razlog: Typo or two...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2012, 13:12   #213
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Jedna od najvecih mana na C64 emulatorima je hercaza.Pretpostavimo da vecina nas ima TFT monitore i samim tim vecina C64 PAL 50hz skrolujucih igara ce biti ne bas dostojno jer moderni TFT ekrani ne prepoznaju taj rezim rada na pravi nacin i kroz emulaciju dobijamo onaj "chopping".Jednostavno ,iz mog iskustva i misljenja nista ne moze da mi zameni real masinu ispred katodasa,i 100% glatkih 50fpsa,onako kako Bog zapoveda Nema Vsynca,nema "duhova",nema smaranja...

Moze se dobiti neki vrlo dobar skrol ako se ugasi Vsync, one opcije za PAL ,graficki filteri da bude sve "normal" ali to onda nije to jer je bas ruznjikavo

Zatim sound u CCS64 emultoru ne pravi razliku izmedju 6581 i 8580 cipa,isto zvuce.Sve sam zivo pokusao ali uvek dobijam isto..ne znam u cemu je fora.

Vice emulator na PS2 konzoli je vrlo dobar i u mnogim igrama cak vrlo i veran ,mada i tu ima mnogo bagova narocito oko zvuka.Takodje,ne mogu nijednu arcadnu igru da igram preko kontrolera odnosno krstica,treba mi puno da se naviknem i opet nisam toliko precizan kao real C64 dzojstiku.

Poslednja ispravka: Elvir (29.10.2012 u 20:22)
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
Nergal (28.10.2012)
Stara 31.10.2012, 13:35   #214
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Pošto smo se raspisali i o hradware-u da i ja pitam:

Ima li gde da se kupi kabl koji spaja floppy 1571 (valjda je i kod ostalih modela floppy isti ?) i c=64 ?
Nikad dosad nisam imao floppy a pošto nemam niavedeni kabl moram da pitam i da li se uključuje u isti port gde i kasetofon?
Ako da onda mogu da upotrebim priključak sa (neispravnog) kasetofona ?
a priključak koji ide u floppy da li je on isti kao onaj sa stare tastature? pa se doda neki pin...
hvala
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2012, 19:53   #215
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Pošto smo se raspisali i o hradware-u da i ja pitam:

Ima li gde da se kupi kabl koji spaja floppy 1571 (valjda je i kod ostalih modela floppy isti ?) i c=64 ?
Nikad dosad nisam imao floppy a pošto nemam niavedeni kabl moram da pitam i da li se uključuje u isti port gde i kasetofon?
Ako da onda mogu da upotrebim priključak sa (neispravnog) kasetofona ?
a priključak koji ide u floppy da li je on isti kao onaj sa stare tastature? pa se doda neki pin...
hvala
Kabal je isti kao za klasican disk drive i prikljucuje se u Serial port na poledjini C64.Port/kabal za kasetofon je nesto drugo.U sustini treba ti ovaj kabal :



Ima ga na kupindu/limundu.
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
pedjosav (31.10.2012)
Stara 19.11.2012, 0:33   #216
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Ovih dana igram samo 1 igru:
Defender of the crown heroes live forever.
http://www.youtube.com/watch?v=t-NsMXOGb2k
to je remake za windows legendarne igre sa c=64
sjajna potezna strategija, preporucujem starim igracima ali i onima koji je (kao ja) ranije nisu igrali...
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 21:32   #217
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Neverovatno je kako ova igra dobro zvuci i kako su ove numere davale neku posebnu dimenziju ozbiljnosti ,narocito u igrama koje se System 3 potpisao.

Turbo charge
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
CTOJAH (20.11.2012), Nergal (21.11.2012), Oggy (20.11.2012)
Stara 22.11.2012, 22:35   #218
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

Evo jednog zanimljivog primera Zelda clona za C64.Steta sto nije nikada izasao jer iako nisam ljubitelj Zelde i slicnih igara,ovo me je zaista prijatno iznenadilo.

Mythos
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
Aulbat (23.11.2012)
Stara 22.11.2012, 23:37   #219
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: C-64 igre

Moja jedina zelda igra je na onoj rucnoj igrici sa dva ekrana. Covece koliko je to bilo dobro, doduse nije u ovom stilu top view vec ipak prilagodjeno rucnoj igri.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2012, 21:40   #220
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: C-64 igre

U Australiji,tacnije u Brisbenu sutra ce odrzava C64 zurka na kojoj se okupljaju fanovi i druze se uz igre,razmenjuju iskustva i sve u vezi C64.Eh da imam krila ,kako bih sada odleteo tamo

Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Elvir na korisnoj poruci:
Aulbat (23.11.2012), Nergal (23.11.2012), Oggy (23.11.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Qzmizam" - Da li su igre umetnost? iurisvulgaris „Ja, igrač!” 590 7.12.2012 23:33
Nezvanično SR glasanje za igre godine Carnex O igrama uopšte 34 29.12.2010 15:47
Ultimate Fight igara - prva sezona Patton O igrama uopšte 102 9.5.2009 0:08
Video igre - uticaj na mlade i još ponešto Nenad Stevanović O igrama uopšte 116 10.3.2009 0:04
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com